Reklama

Agresivita dnešních důchodců

MiM (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

Když tu píšete o výši...Vážená paní,já ve vašem věku (57 let)budu mít do důchodu ještě 4 roky a mé dítě ještě 10.Raději jděte někoho zmlátit holí.Nebo raději na MALORCU.

Dorka (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

Když tu píšete o výši platů a důchodů, nedá mi to nepřidat polínko.
Je mi 60 let, mojí matce 80, obě jsme důchodkyně. Matka pracovala sotva 20 let, já víc než 40. Její důchod je po všech valorizacích vyšší než můj.
Já si přivydělávám (z důchodu bych nevyšla a práce mě baví), matka nadává na drahotu.
Každý jsme svého štěstí strůjcem.
Ale prodavaček a podobně placených profesí je mi fakt líto.

Tera (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

pro paní prodavačku-ano,...Že naši politici na nářky seniorů slyší???
To si děláš srandu, ne?

xyz (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

jen se bijte mezi sebou, přesně to naši vládci chtějí

a jéje ženo, (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

pro paní prodavačku-ano,...to zas budou důchodci vyskakovat tady a do tebe se navážet...ty výše popsané problémy jak měsíc vyjít tady má mnoho rodin s dětmi a matek samoživitelek, ale ti řeší problémy a na remcání na netu čas nemají, radší dělají dvě práce, aby vyžili-ale to nikdo nějak pořád nevidí...že?

čtenářka (So, 2. 6. 2012 - 21:06)

ano jste chudáci ale my...pro paní prodavačku-ano, nemáte to lehké, váš příjem asi nebude vyšší než průměrný dŮchod a ještě se u toho nadřetE, musíte brzy vstávat a makat jako šroub. Z mého pohledu není normální, když pracující má mnohdy stejný nebo nižží příjem než důchodce a bez šancí na zvýšení-důchody aspoň byly donedávna valorizovány a taky jako důchodci nemátee na nic lsevy a váš pžíjem je daněn....když slyším důchodce remcat a vím, že mnohý pracující na směny má příjem -tedy čistý stejně jako oni,mám chuť dát v práci nohy na stůl a remcat, jak málo beru za práci..my si ale zvýšení mezd nevyřvem, nesjme tak velkou voličskou skupinou jako senioři, na jejich nářky politici stále slyší.

prodavačka (So, 2. 6. 2012 - 20:06)

ano jste chudáci ale my také
mě je 43 a pracuji jako prodavačka a také si nevyskakuji a jen šetřím a šetřím auž pomalu nemám kde šetřit a zčeho?
čím dál tím horší
nadzvedla mne jedna poslanky která řekla že důchodci jsou zvyklí žít v chudobě tak at neremcaj kráva jedna já bych jí dala!
jak to mohla povědět?!proč jí nekdo neterstal za ta slova?!
mám rodiče důchodce a jsou na tom podobně jako tady pán co píše oni mi připadají že nežijí ale přežívají a každou korunu počítají no hrůza!!!!!!!!!!!!!!

Důchodce (So, 2. 6. 2012 - 20:06)

"Po odečtení stabilních a neměnných nákladů (energie, voda, pojištění bytu a auta, koncesionářské poplatky) mi zbylo 7950 korun."

Ještě zapomněl na de/regulované nájemné.

Důchodce (So, 2. 6. 2012 - 20:06)

Zkusili jsme, jaké to je vystačit s důchodem

Redaktor Domažlického deníku se snažil měsíc vyžít z průměrného důchodu

Kdybych byl průměrná česká důchodkyně, zhruba 23. v minulém měsíci bych zůstal na mizině. Jako muž-důchodce bych v měsíci o jedenatřiceti dnech ´vyžil s odřenýma ušima´. Takový závěr mohu učinit po měsíčním experimentu, kdy jsem se snažil vyžít z průměrného tuzemského důchodu.

Podle informace od tiskové mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Viktorie Plívové byla průměrná výše starobního důchodu ke 31. prosinci loňského roku 10 552 Kč, z toho u mužů 11 700 Kč a u žen 9 584 Kč. A protože jsem se při výdajové stránce choval jako muž, vycházel jsem ve svém rozpočtu z vyšší částky, i když na ni zdaleka nedosáhne každý český senior.

Po odečtení stabilních a neměnných nákladů (energie, voda, pojištění bytu a auta, koncesionářské poplatky) mi zbylo 7950 korun.

Protože mám stavební spoření a penzijní připojištění, měl bych odečíst dalších 1500 korun. Pokud bych byl v důchodovém věku, zřejmě bych tyto náklady neměl, ale na druhou stranu předpokládám vyšší výdaje za léky a zdravotní péči, které nyní naštěstí nepotřebuji.

Z rozpočtu tedy uberu na tento účel necelou tisícikorunu. V peněžence mi tak zbylo sedm tisíc korun. Částka 225 korun na den se mi zdála na běžné výdaje poměrně dostatečná. Na začátku měsíce jsem však neměl představu, co vše kromě běžných nákupů zasáhne do rozpočtu.

Za jídlo a drogerii jsem utratil celkem 3 933 korun. Potvrdilo se mi, že v období, kdy je osobní rozpočet ´našponovaný´, se vyplatí sledovat akční nabídky prodejen.

Už se nedivím, že v první den jejich platnosti jsou obchody zaplaveny kupujícími s lístečky, na kterých jsou zapsány položky z pestrobarevných letáků.
Měl jsem pocit vítěze okresního přeboru v přespolním běhu, když jsem do svého košíku ukořistil několik kedlubnů za poloviční cenu nebo kuřecí řízky s výraznou slevou. Nákupy jsem začal brát nejen jako nutnost, ale i hru.

Odhaduji, že díky výrazné orientaci na akční nabídky obchodů jsem v položce nákladů na potraviny a drogerii ušetřil zhruba 20 procent v porovnání se standardním ´házením´ zboží do košíku bez rozmyslu a sledování cen.
Během měsíce jsem si několikrát vyhodil z kopýtka. Tyto výdaje, které nebyly nezbytné, by šlo v případě finanční krize vynechat a tyto radosti si nedopřát (kniha a časopis 340 Kč, večeře v restauraci 200 Kč, permanentka do sportovního centra 650 Kč a koupě žlutého kvítku v rámci charitativní akce 28 Kč).
Co už jsem vynechat nemohl, byla platba daně z nemovitosti, která mi z rozpočtu odebrala dalších 396 korun. Za zbylé peníze (1453 Kč) jsem nakoupil naftu do svého auta, což mi téměř přesně vydrží na mé průměrné měsíční ježdění.

V závěru měsíce jsem se setkal s větším neočekávaným vydáním – musel jsem nechat opravit dveře u auta, u kterých se rozbil pant, a zároveň vyměnit olej. Třiapůltisícový obnos jsem zaplatil z úspor, v běžném rozpočtu by na něj už nezbylo.

Pokud bych v seniorském věku už neměl ´kam sáhnout´, měl bych několik možností. Buď se zcela vzdát provozu vlastního auta a spoléhat na veřejnou dopravu a případně pomoc blízkých, nebo opravu nechat do dalšího měsíce, kdy bych musel velmi radikálně zrušit výdaje pro radost (kultura, sport, dárky) a zároveň se snažit alespoň o čtvrtinu snížit náklady na jídlo a drogerii.

Za realizaci měsíčního experimentu jsem rád. Mám teď mnohem lepší představu o struktuře svých výdajů, vím, kde se v případě potřeby dá ušetřit. Plně chápu pověstné nákupy seniorů orientované na slevy.

Navíc mám už vlastní zkušenost s tím, že živobytí ve stáří bude ve velké míře záviset i na tom, kolik peněz se mi na tuto životní etapu povede naspořit.

Autor: Josef Babor

a (Pá, 1. 6. 2012 - 08:06)

Poučování si...kdopak vás tady poučuje??,

žena (Pá, 1. 6. 2012 - 08:06)

Takovej chaotickej blábol...nezažila jsem, že by skupina důchodců napadla výrostka kvůli cigaretě, ale ani, jsem nezažila osobně, že by skupina výrostků napadla důchodce. Takže nemohu posoudit míru agrese mladých vůči starým, osobně jsem se s tím jevem nesetkala nikdy. Zato vy jste nesmírně chytrý pán, který slušný příspěvek, de facto slušnou formou napsaný názor, na který má každý právo nazvete chaotickým blábolem. Na to, že je vám teprve padesát nevypadáte, spíš na zapšklého sedmdesátníka, který na netu uráží slušné přispěvatele. Myslím, že jste sem už v podobném duchu dříve psával. Napsat, že naprostá většina mladých profituje z práce rodičů je krávovina nejvyššího kalibru. Vaše osobní zkušenost ? Osobujete si tady všchny mladé házet do jednoho pytle. Oni jsou budoucnost národa, ne důchodci nebo vy nebo já. A jsou i odrazem doby a výchovy a příkladu nás samých. Někteří mladí lidé jako děti rodiče jistě zklamou. Mnozí starší lidé selhali jako rodiče. Tak tomu bylo, je a bude.Nelze vykládat, jak mladí dnes nestojí za nic a generace seniorů je skvělá. Existuje sposta kvalitních mladých lidí a stejně tak spousta křiváků ve starší generaci.

! (Pá, 1. 6. 2012 - 08:06)

Já se zase musím smát,...No vidíš, to je, co? Tak takhle žiji. Do kapsy nejde nic, milej zlatej, je to mzda, kterou mám na papíře i v reále. Nic navíc. To se divíš, co? Podezřelé...zase důchodcovské rozumy a ví prd.

padesátnice (Pá, 1. 6. 2012 - 02:06)

nebo ještě vyplivneš...?

už se vykecala (Pá, 1. 6. 2012 - 02:06)

Proč bych měla mít úctu k...nebo ještě vyplivneš nějaké moudro?

padesátnice (Pá, 1. 6. 2012 - 01:06)

Ono STÁŘÍ je asi zrovna...Proč bych měla mít úctu k bývalému estébákovi? Nebo LM? Hajzlíkovi z ulice, který na nás jen žaloval a lhal.
Naopak mám úctu k mladým, kteří něco dokázali. S tím nasbírané zkušenosti nemají nic společného.
Víc si vážím mladé ženy, která každé ráno za jakéhokoliv počasí rozváží noviny, než 55 letého souseda, který jen remcá u piva hovadiny - óbr moudra a zkušenosti. Akorát okrádá rodinu. Pro společnost něudělal nic, natož nějaké mraky práce.
Není to zobecňování, ale nelíbí se mi příspěvek "padesátníka".
O úctu se musí člověk zasloužit.

Důchodce (Pá, 1. 6. 2012 - 00:06)

Vy, kdo děláte jako šroub..."Je smutné, jak často se navzájem napadají dvě nejslabší skupiny- mladé rodiny s dětmi a důchodci."

Rozděl a panuj.

mnoo (Čt, 31. 5. 2012 - 20:05)

Já se zase musím smát,...Vy, kdo děláte jako šroub za 9.000, to je spíše "podezřelé",
bude to asi zaměstnavatelem napsaný plat
aby ušetřil na odvodech a čistá mzda pro vás bude jiná,tzv.do kapsy.

To není až tak pravda. Je dost lidí, co dělají za 9 000kč a dost.Nic tzv. do kapsy.

Je smutné, jak často se navzájem napadají dvě nejslabší skupiny- mladé rodiny s dětmi a důchodci.

xyz (Čt, 31. 5. 2012 - 19:05)

cinkali i staří milá...cinkalo se kvůli tomu, aby došlo ke změně, ale ne proto, aby se dělo to, co se teď děje. Nebo vy si to nepamatujete?

padesátník (Čt, 31. 5. 2012 - 19:05)

Taky mi bude brzy pade-ale...Takovej chaotickej blábol plnej protiřečení jsem tedy ještě nečetl ani na doktorce a to je fakt co říct.Na to bych mohl jenom zase argumentovat v podobném duchu,vy už jste zažila,že by se parta důchodců co sotva chodí vrhla na pětadvacetiletého mladíka a zmlátili ho kvůli jedné cigaretě,že by musel být odvezen do nemocnice???Nebo,že by mladí postavili barák svým nemohoucím rodičům??? Ne,je to vždycky právě naopak a tak je to již mnoho generací,že vždy mladí profitují na starych a je naprosto jedno,jestli jeho rodiče byli komouši,estébáci, nebo kriminálníci,jejich děti jsou totiž v naprosté většině charakterově stejní,takže tu nesrovnávejte jablko s vejci.

x_x (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Poučování si..."V podstatě jsme v tom ,my obyčejní,všichni stejně mizerně."
Proč mizerně? V čem je mizérie? Pokud myslíte obyčejným člověkem člověka bez vzdělání, bez znalostí a bez osobní aktivity, tak máte pravdu.

Reklama

Přidat komentář