Reklama

Agresivita dnešních důchodců

důchodkyně &quo (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Poučování si vyprošuji.Také mám "mladé",dokonce tři, se kterými prožívám současné starosti a problémy.Také to nemají lehké,jako nikdo,kdo nekrade,nebo nesedí na vyšším postu,kde se mu peníze hrnou,bez valného přičinění.Souhlasím s tím,že mnozí ,aby uživili rodinu podstupují různá pracovní martýria/ani můj syn není výjimkou/. Ale znám i takové "mladé",které popisuji a nejsou to jen "nepřizpůsobiví",tak jako nejsou všichni staří agresivní a mají peněz "jako šlupek".Je dobré vnímat celý obsah příspěvku a ne jen to,co se mi hodí,abych mohl nadávat,urážet,nebo naříkat. V podstatě jsme v tom ,my obyčejní,všichni stejně mizerně.
Ale téma se týká chování a znovu opakuji,věk není omluvou pro jakákoli negativa!

oni (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Dnešní mladí jsou...cinkali i staří milá paní. Všichni plní naděje a ideálů cinkali, ale byl to podvod na lidi a naletělo se. Já jsem necinkala. Já kapitalismus nechci a mnoho jiných taky ne, ale nikdo se nás neptal a neptá.

pracující (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Dnešní mladí jsou...do mně nic dáno nebylo, vydělávám si na sevbe celý život sama. A předtím mně živili rodiče, ne stát. A na důchod mých rodičů jde dnes z mých daní, tak jim vše vracím. A hypotéky mají mladí, aby měli kde bydlet,nemají možnost novomanželských nevratných půjček, nevratných stavebních úvěrů jako za totáče dnešní důchodci. Moji rodiče za prachy od státu postavili domek a vyšel je na stodvacet tisíc-bez dluhů. Ty možnosti tehdy byly. To mají mladí s dětmi dnes bydlet pod mostem nebo co ?

žena (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Ono STÁŘÍ je asi zrovna...Taky mi bude brzy pade-ale ohledy a úctu nečekám. Proč ? To snad za to, když někdo něco dokáže, ne ? Vychovala jsem dvě děti a už třicet let poctivě dřu a odvádím nemalé daně a dřít budu dokud neumřu, protože při hypotéce a dětech na vysokých školách se ušetřit z dnešního průměrného platu, který mám, na důstojný důchod nedá. Takže budu makat do smrti, protože v rozkradeném státě plném Vondrů, Kocourků, Kalousků a Rathů na důchody nebude nejen pro nás, ale za pět let ani pro ty, kdo už v důchodu jsou. Přesto necítím jako povinnost těch mladších ctít mé zkušenosti ani mou vzhlížet s úcou o osmdesátiletým. Každý živopt nese zkušenosti -dobré a špatné a každý tím projdem. Míra zkušeností nás nedělá lepšími lidmi, snad si jen bereme jistá ponaučení do budoucna. stáří opravdu zásluha není.Obdivuji a ctím dobrého člověka, který ještě má nějaký morální kodex, ale nějakého dědu nebo babičku z ulice jen proto, že jim je osmdesát nectím, nevím kým jsou, kým byli, jací byli a jak žili. Možná je to zrovna estébák, udavačka. Kdoví. Nikdo to nerozezná.Takže čest a poklonu všem dobrým a slušným a pocitvým a pracovitým-ať už jsou staří nebo mladí. Staří něco odvedli, ale ne každý pracoval z nich poctivě. A mladí se nadřou v této zemi ještě dost a musí živit tlupy lenochů a nepřizpůsobivých každého věku a i ty důchodce věčně nespokojené.
Mladí ať poctivě pracují, aby se starým valorizovaly důchody a chovají se slušně ke starým, protože to k morálce patří a staří ať projeví trochu vděku, že jsou tu poslední generací, která ještě důchody má a to mnozí po padesátce a nemusejí dřít do sedmdesáti nebo do smrti jako jejich děti, vnukové, pravnuci....a ať neplivou na mladé, to to tady dnes mají velmi těžké.

důchodkyně. (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Dnešní mladí jsou nároční. Hypotéka? Tak se starej. Dříve se taky jedlo z ruky do huby.
A nevyčítejte jistou práci. O kapitalismu jste se učili ve škole. Tak proč jste cinkali? Mladí živí důchodce? Vracíte jen to co bylo do vás dáno.
A hr do mne.

oni (Čt, 31. 5. 2012 - 12:05)

Také se přidávám k...se mladí o své příjmy starají paní...mnozí mají dvě i tři práce -aby utáhli hypotéku a děti. A ještě se třesou dost o práci což vy jste nezažili, za komanče byla vytvořená místa uměle a práci našel i blbec-proto nebyli bezdomovci ani exekuce a zničené životy. Pamatuji práci tehdy a bylo to volnější a bez stresu a o osmi hodinách a nákupech v pracovní době. Dnes je to pro mnohé řehole leckde šikana a mnozí práci ani neseženou, nekydejte na ty mladé, budťe za ně rádi, jejich daně jdou na vaše důchody. Vy jste sice z daní odvedli kdysi taky, ale to zas pohltili důchodci před vámi. Nikdo si neodvádí tzv. na důchod, to je blbost, platí ty stávající důchodce vždy generace předtím. mladí živí důchodce, sebe, děti, cikány, nemakačenky-tak trochu ohledů.

Důchodkyně &quo (Čt, 31. 5. 2012 - 10:05)

Také se přidávám k diskusi a zastávám názor,že úcta patří slušnému,bez ohledu na věk!
Co se týká finančních záležitostí,myslím,že mladí nemají důchodcům co vyčítat! Vezmeme-li v potaz výšku důchodů a platů vč.přídavků apod.-výsledek je více méně stejný.Také bych měla tendenci mladé litovat,ale nesměla bych vidět celé rodiny ,včetně dorůstajících dítek kouřit,vozit se VD i 1km do školy,oblékat i mimina do značkových oblečků,vyhazovat potraviny,nábytek atd.,atd.
Takže,nechť ať si každý "zamete před vlastním prahem"!
A to nemluvím o těch,co věčně natahují ruku a čekají na příspěvek od svých rodičů důchodců,kteří jsou ochotni se uskrovnit jen proto,aby mladí nemuseli ze svého standardu slevit.
Nechte důchodce na pokoji,starejte o své chování i příjmy.
Pokud někdo toto nezvládá,je to hnus bez rozdílu!

padesátník (Čt, 31. 5. 2012 - 10:05)

Moje zkušenost se seniory...Ono STÁŘÍ je asi zrovna taková ZÁSLUHA,jako to MLÁDÍ.Jen na velikánský rozdíl,ti staří už toho většinou zažili o hodně ,hodně víc,než ti mladí a také pro tu společnost toho už odvedli mraky,což se o mladých říct tedy opravdu nedá a PROTO JIM PATŘÍ TA ÚCTA,což pochopit nemůže opravdu jen blb.

též se musím sm (Čt, 31. 5. 2012 - 10:05)

Vyslechl jsem v čekárně u...Já se zase musím smát, průměrný důchod je 10.500 ale dosáhne na něj jen třetina důchodců. Já mám 6.500! Ale i z těch zmiňovaných 12.000 se dá žít velmi skromě, zaplatíte-li bydlení a služby a léky, nezbyde vám nic.
Vy, kdo děláte jako šroub za 9.000, to je spíše "podezřelé",
bude to asi zaměstnavatelem napsaný plat
aby ušetřil na odvodech a čistá mzda pro vás bude jiná,tzv.do kapsy.

Romana (Čt, 31. 5. 2012 - 09:05)

Moje zkušenost se seniory obecně je ta, že čekají uatomaticky ohledy, úctu ke stáří a poučují, aniž je zajímá, zda rady chci nebo potřebuji.Ctít dokážu jen osobnost, dobrého člověka a toho, kdo něco dokázal a to bez ohledu na jeho věk. Stáří v mých očích není žádná zásluha, dojdem tam všihcni, pokud nás Bůh nepovolá mladé.Mně už je 47 let, ale tíhnu k mladším, mladé generaci. Nikdy si na mně mladý kluk nebo holka neotevřeli pusu. Rady starších mně naopak obtěžují a jejich občas neurvalé chování v krámech a najíždění s košíky a blokování cesty taky.A někteří opravdu remcají. Mladí s dětmi jsou na tom podstatně hůř, děti rostou, musí se neustále kupovat botky, šaty, jíslo, obrosvvké výdaje stojí dnes mít dítě nebo děti. Stát vezme pracujícím a dá na důchody při valorizaci a neuvědomí si, že bere těm, kdo by nakupovali a dává těm kdo to strčí doma do štrozoku, protože staří lidé obecně nedůvěřují ani bankám a pak je doma okrade falešný podomní obchodník v jejich důvěřivosti. Nejeden byl obrán o úspoy a nejden o nemalé peníze....

A divíte se? (Čt, 31. 5. 2012 - 09:05)

A také, často jsem byl...Osobně jsem takové chování naštěstí nezažil, otázkou je, ve kterém městě k tomu došlo.
Ale je pravdou, že hodně starých lidí, zejména ti, kteří asi nemají nějaké aktivní vyžití, rádo řeší cokoliv, aby se nějak zabavili. Pravdou je, že podobné střety mám i s vlastními rodiči, kdy mají tendenci pořád hodnotit, kteří sousedé dělají to nebo ono a přitom se jich to nijak netýká.

a teď už se vůb (Čt, 31. 5. 2012 - 08:05)

A také, často jsem byl svědkem, jak právě důchodci se navážejí do mladších. Kolikrát mi to přijde, že si myslí, že když jsou starší, tak si mohou dovolit všechno. Nedávno jsem šel do krámu a u košíků nějaká bába začala druhé bábě nahlas hlásit, ať se podívá na nějakou paní, jak je zmalovaná. A začali na ní hulákat. Bezděčně jsem se ohlédl a paní to byla krásná, mladá, elegantní s překrásnými dlouhými vlasy. Zeptala se jich, zda to bylo myšleno na ní a ony se do ní začaly navážet, že je nána a kráva a kdoví, co ještě, už jsem zajížděl do krámku, tak nevím, jako to dopadlo. Asi, kdybych zůstal (a lituji, že jsem se jí nezastal), babky by asi každá slízla jednu po hubě. Co provádějí v MHD by vydalo na celou knihu, taková neomalenost se nevidí. A neustále ty jejich kecy. Častokrát vídám, že se babrají v něčem, do čehož jim nic není, že nadávají, kudy chodí a spoléhají na to, že mladí jim nic neřeknou. Jednou se budou divit, až jim nekdo opravdu rozfláká hubu, nebo na ně zavolá policii. Proč to dělají, nevím. Tolik zloby a nenávisti jsem neviděl nikde tolik, jako právě u důchodců. Často vysloveně provokují a zkoušejí, kam až mohou zajít. Každý má nějaké starosti a problémy, ale ventilovat si to takto, to ne.

musím se smát (Čt, 31. 5. 2012 - 08:05)

Vyslechl jsem v čekárně u doktora důchodce, který se rozčiloval na to, jak nízký má důchod (prý čistého necelých 12000,- Kč) a že ti mladí si žijí, jako prasata v žitě. Musel jsem se smát, já mám hrubého 9400 a makám jako šroub a krom toho nemám ani výhody, jako důchodci (nejrůznější slevy a úlevy na kdesčem)a musím odvádět i zdravotní a sociální (což důchodci když si k důchodu přivydělávají nemusí). Oni si dříve odkroutili těch svých 8 hodin, na 1 práci bylo lidí jako švábů. Teď na to, co jich dříve dělalo 24, jsme jenom 4 a makáme 12ky a k tomu si někdy musím přivydělávat brigádně, abychom to vůbec utáhli! Do důchodu my půjdeme kdoví, v kolika letech, vlastně kdoví, jestli nějaké důchody vůbec pak budou...Důchodci jenom remcají a remcají a nadávají na mladé, přitotom nevidí, že na tom jsou ještě dobře, že zbytek národa je na tom ještě hůře, než oni.

A divíte se? (Čt, 31. 5. 2012 - 08:05)

Jsem mladší seniorka a...Když vám někdo rozbije hubu nebo Vás zraní, tak si na něm nic nevezmete a Vy můžete mít zdravotní problém do smrti. Zvláště, když je to smečka, která se cítí silná v davu.
Je to ale o lidech.

dana (Čt, 31. 5. 2012 - 08:05)

Myslíte? Dneska si tak jedu...Jsem mladší seniorka a denně když jezdím do práce (ještě dělám) a vidím a slyším mladé, to je tedy síla. Slova jako č...., p.... a podobně
úšklebky na staré lidi, opakuje se to neustále. Starého jsem jen jednou slyšela jak jejich sprosťárny okřikl a udělal dobře, jinak starší obvykle mlčí, třeba i ze strachu..

Olga (Čt, 31. 5. 2012 - 08:05)

stála jsem na autobus asi tak 20tá říkala jsem si sednu si mám to domů 42km a když najížděl autobus tak za rohem vyběhlo spousta mladých a hrnuhy se do autobusu jako první.nikdo vím nic neřekl oni obsadili místa tak že jsem asi tak 20km stála.Vím žejsou také unavení ale at si tu ředu na zastávce také vystojí.Nemusí nadávat na staré vždyt je to také čeká, mladý nikdo nezůstane.

Rentiérka (St, 30. 5. 2012 - 20:05)

Myslíte? Dneska si tak jedu...Chápu tě naprosto, sama si ještě pamatuju neomalenosti ostatních, když jsem byla v jiném stavu. V té době je ženská strašně zranitelná a citlivá.
A divím se a je mi líto, že se tě nikdo nezastal, i to vypovídá o tom, jak na tom my Češi jsme.
Myslím, že hulváti se najdou jak mladí, tak staří, netřeba je rozlišovat podle věku.

maminka (St, 30. 5. 2012 - 20:05)

Když potkávám feťáky a...Myslíte? Dneska si tak jedu v poloprázdném metru, těhotná s kočárkem na místě pro kočárky a invalidy. Přistoupí neškodně se tvářící mladý důchodce, přinutí stoupnout si člověka vedle mě, ačkoli místa byla i jinde, já mu vůbec nevěnuju pozornost, načež na mě spustí, že ty ženský s kočárama na ístech pro invalidy jsou dnes hrůza a že se nestydim a on že mít takovou ženskou doma by se radši oběsil a že jsem kráva a hnusná a slepá a jestli tam snad vidím nálepku s maminkou, že to je jen pro nemocné a že těhotenská průkazka to nic není... a takhle jel a jel osm stanic! A'T už jsem se snažila bránit nebo mlčela, hnusně sprostě mě urážel, zcela bez důvodu! A můžu vám říct, že jsem z toho naprosto rozsypaná. Protože mě vedli ke slušnému chování, tak nevím, co si s takovejma ... počít. Feťáky nesnášim, ale mladý si s většinou důchodců rozhodně nezadají!!! A proč by se o tom jako nemělo mluvit?

Rentiér (So, 26. 5. 2012 - 03:05)

Tam, kde si děti vzpomenou na rodiče, jen když je den po převzetí důchodu, se stala systémová chyba.

http://www.novinky.cz/domaci/268687-ceska-mesta-se-plni-osamelymi-seniory-je-jich-uz-1-5-milionu.html

Pavel (Pá, 20. 4. 2012 - 22:04)

Jistě Pavle, já zase mám...To je také pravda.Patřím mezi odpůrce fast-foodů.

Reklama

Přidat komentář