Reklama

Agresivita dnešních důchodců

?? (Ne, 18. 3. 2012 - 10:03)

Mně přijde tohle...špatně čteš. Zrovna nedávno zmlátil důchodce dalšího v metru, ten si odnesl četná zranění hlavy.
Ale tady na té dikusi nejde ani o tu agresivitu, ale o bezdůvodné vysírání důchodců. A ať mi někdo nezapomene napsat, že mám mít ÚCTU ke stáří. Na to kašlu. Úctu mám k člověku, který si jí zaslouží.

historik (Ne, 18. 3. 2012 - 08:03)

Dnešní důchodci coby svazáci před 40-50-ti lety měli heslo "Babička a dědeček, ujídají chlebíček!". Copak asi na to heslo říkají dnes, když jsou sami dědečky a babičkami...

She (Ne, 18. 3. 2012 - 08:03)

Mně přijde tohle dohadování směšné - přece agresivita vůbec nesouvisí s věkem nebo s důchodem!?
Je daná geneticky a případně posílená prostředím, dobou...
Kromě toho - ještě jsem nikdy nečetla, že důchodce přepadl a zmlátil mladého člověka.

důchodce (Ne, 18. 3. 2012 - 07:03)

Každý den jsou plné zprávy na Netu i v TV o agresivních násilnících,zlodějích a potažmo i vrazích, jsou to důchodci? Jeden se objeví, to ano ale jednou za dlouhý čas.
Ale 99% jsou lidé mladí, mladší anebo středního věku! Tak nechte důchodce na pokoji!Většinou jsou obětí agresí, nikoli
agresory!

gobi (Ne, 18. 3. 2012 - 06:03)

To si jako máme nechat srát na hlavu, nebo na sobě nechat štípat dříví od agresivních, nepřátelských, zlých osob, jenom proto, že se narodily dříve? Směšné.

Souhlas (So, 17. 3. 2012 - 21:03)

pro zajímavost.Nejhorší...jsem naprosto netolerantní vůči agresorům, proto jsem nejhorší.

Jen (So, 17. 3. 2012 - 19:03)

pro zajímavost.Nejhorší jste vy,co tu stále jen nadáváte a nevíte co znamená slovo tolerance.Ať jste mladí,nebo staří.

ich (So, 17. 3. 2012 - 19:03)

Nejhorší je agresivní důchodce s čoklem v Tescu a velkým vozíkem k tomu!

hm.. (So, 17. 3. 2012 - 00:03)

Horší jsou agresivní muži...a nejhorší jsou "spisovatelé".

re: (So, 17. 3. 2012 - 00:03)

Horší jsou agresivní muži v jakémkoli věku...

,,, (So, 17. 3. 2012 - 00:03)

vadí?samozřejmě. Tys nepochopil/a název diskuse?

no a? (Pá, 16. 3. 2012 - 23:03)

vadí?

? (Pá, 16. 3. 2012 - 22:03)

V České republice po 22...? co to má společného s tím, že jsou někteří důchodci nepřiměřeně agresivní? Sice jsem to jen prolétl, dlouhé slinty v zásadě nečtu, ale o agresivitě důchodců to není, ne?

eM (Pá, 16. 3. 2012 - 22:03)

V České republice po 22 letech od sametového převratu, od doby velkých nadějí, máme vládu a politický systém, který začíná mít málo společného s demokracií. V současné době vládne vláda, která není legitimní.

Byla ještě před svým vznikem loňského roku podpořena největšími boháči v naší zemi (např. pan Bakala věnoval stranám nynější vládní koalice 28 milionů na volební kampaň), byl vynechán skutečný vítěz voleb z r. 2010, aby se pokusil sestavit vládu. U moci tuto vládu udržuje síť vlivných nejbohatších lidí v České republice a prezident, který ji, jak sám řekl, nestandardně pomohl už při jejím vzniku a pak při dvou krizích spojených vždy s korupcí (popř. připravovanou korupcí) v nejvyšších patrech české politiky.

Proč bohatým a mocným tolik záleží, aby se tato „zvláštní“ nesourodá vláda udržela u moci?

Kdyby ji nechali padnout (a ona by se bez pomoci už rozpadla sama), co by se pak stalo tolik zlého?

Předně by přišly vniveč „investice“ bohatých. Tito lidé neposkytují peníze jen tak. Tito lidé peníze investují a čekají, že se jim vrátí zvýšené o slušné zisky. To by pád vlády ohrozil (musí se provést protilidová důchodová a zdravotní reforma za každou cenu a až pak se vláda může rozpadnout). Naše společnost tedy dospěla do stádia, kdy 1% nejbohatších lidí diktuje svou vůli 99% celé společnosti. To není demokracie! To je plutonomie – systém, v němž hospodářský růst a rozvoj celé České republiky závisí na dobré (nedobré) vůli malé skupinky lidí tzv. „Super Rich“ – tj. na nejbohatších. To celé způsobuje známý jev, že ať občané ve volbách zvolí kohokoliv, kteroukoliv politickou stranu, sestavování povolebních koalic spolehlivě vždy vymaže původní občanskou vůli a je prosazena vůle 1% nejbohatších. To se stalo i ve volbách v roce 2010. Tedy v důsledku nejde jen o to, zbavit se této vlády, ale jde o zcela zásadní systémovou změnu. Je nutné po 22 letech znovu odstranit „nomenklaturu“. Tentokrát „nomenklaturu“ Super Rich.

To je náš úkol jako občanů České republiky. To je úkol pro mladé lidi – tedy nikoliv – „mladí volí pravici“ – jak se studenti nechali zmanipulovat v minulých volbách, ale vybudování skutečné demokratické a občanské společnosti, jak o ní snil na začátku devadesátých let 20. století Václav Havel.

Tento úkol nebyl splněn. „Vlády věcí tvých – ó lide český“ – se zase chopily síly, které ti ničí život. Plutonomie se tváří jako demokracie. Vydává svá zákulisní rozhodnutí za vůli lidu, za demokracii, kterou však není. Kdy už jako občané prohlédneme tento trik? A pokud už jsme ho prohlédli, kdy už přestaneme nadávat u televize v obýváku a v hospodách a vydáme se věci změnit?
Na tyto otázky si, vážení spoluobčané, musíte odpovědět sami. A potom až najdete odpovědi, které se nabízejí, nesmíme zůstat nečinní. V současné chvíli nejde o nic menšího, než o to, jakou budoucnost připravíme sami sobě ve stáří a také našim dětem. To, co nám připravuje systém vládnoucí plutonomie, je budoucnost dost temná.

Začíná být jedno, zda se naše země nachází v krizi, nebo ve fázi hospodářského růstu.

Je-li země v krizi, 1% nejbohatších přenese veškerou tíhu krize na 99% občanů.

Nachází-li se Česká republika v období hospodářské prosperity, 1% nejbohatších si přisvojí výsledky této prosperity.

Dobře je to vidět u cen benzínu. Při zdražování jde cena benzínu rychle a pružně nahoru, jde-li však cena ropy dolů, pak se to u čerpacích stanic projevuje jen pomalu a neochotně. Takhle funguje plutonomie založená na kapitalismu, který rozhodně nepředstavuje dobro pro většinu lidí.

Jana 2 (Ne, 4. 3. 2012 - 21:03)

Lépe řečeno:
Jano 2,...Ok, budu laskavá. Jinak: přej a bude ti přáno.

Důchodce (Ne, 4. 3. 2012 - 20:03)

Jano 2, buďte, prosím tak...Lépe řečeno:
Jano 2, buďte,prosím, tak laskavá a můj příspěvek PRO Janu nezneužívejte PROTI ní.

Důchodce (Ne, 4. 3. 2012 - 20:03)

Jana je klasická agresorka....Jano 2, buďte, prosím tak laskavá a můj příspěvek nepřekrucujte.

proroctví (Ne, 4. 3. 2012 - 20:03)

"Přijde doba, že lidé budou jen přemýšlet, jak by jeden druhého jen okradl, aby tím jenom získal. Přijde doba, že mnoho lidí svěří své peníze druhým a tito je o ně okradou, aniž by byli potrestáni."- takto pravila Sibyla zhruba před 3 tis.lety.
Faktem zůstává,že vládnoucí 1% má na straně protihráčů, zatím nejskvělejší hráče - spoluobčany pro uskutečnění svých "demokratických" záměrů ve vlastní prospěch.
Ovčan musí nejen doufat a věřit,všeho do času,ale něco pro to udělat.

Jana 2 (Ne, 4. 3. 2012 - 20:03)

Jana je klasická agresorka. Nic jí nechybí, rodina jí snad prý i potřebuje, píše, že má koníčky, ale bude tady dělat dusno a nepřestane.
Také mne zarazila tím, že 'TY se sedmdesátky nedožiješ'. Ta nesnášenlivost, to je síla. Takže jak správně píše Důchodce: kdo chce kam, pomožme mu tam.

pro Janu (Ne, 4. 3. 2012 - 20:03)

Bohužel jste mě špatně...Jakým vzahovačným hulvátům, babo zlá? Začni používat mozek a bude všem lépe.

Reklama

Přidat komentář