Reklama

akne

Helena (Čt, 4. 3. 2004 - 07:03)

Víte co mě štve? Že se nám pořád někdo snaží namluvit, že za akné si vlastně můžeme sami. To už tady jednou bylo... kdysi se tvrdilo, že akné je důsledek špatný hygieny a spousta lidí tomu věřilo. V těch lidech to způsobovalo určitě hrozný psychický stavy, protože se na ně okolí dívalo jako na špindíry. To se stravou je obdoba. Máš akné? Tvoje vina, protože blbě jíš, jinak bys mohl být v pohodě! Pořád se jen vzbuzuje dojem, že ti lidé dělají něco špatně... Což mi přijde hrozné. Je tak těžké připustit, že akné někdo má prostě proto, že po někom zdělil geny pro zvýšenou tvorbu kožního mazu?? Že za to ten chudák nemůže?

Radka (St, 3. 3. 2004 - 23:03)

No, samozrejme muzes mit akne a pozdeji i rakovinu (pokud telo nestiha a postupne se nici). Slo mi jen o to, zachytit zjednodusene princip. Ale to jsi urcite pochopil. Myslim, ze pokud bych to chtela podrobne rozepisovat do detailu, stejne by to nikdo necetl (a komu by se chtel psat tak dlouhej referat, kdyz pises pro slepe...?).

blue (St, 3. 3. 2004 - 23:03)

OBA:Naprostá pravda:)Akorát si nejsem jistej že když mam akné,mam nižší riziko na rakovinu....Ještě jeden výzkum na dětech:) :Dítě kojený vlastním(lids.) mlíkem je chytřejší(v budoucnu), klidnější a cítí se líp než dítě pijící náhražku(pro telata).

Radka (St, 3. 3. 2004 - 22:03)

Vite, proc se nezdravy styl zivota neprojevi kazdemu formou akne? Uz jsem to psala vyse. Protoze nekomu se necistoty vyplavujou prave formou akne, jiny ma vyrazku, nekdo to odnese jinymi lehcimi onemocneni a nekdo treba rakovinou. Kazdy jsme individualni, kazdy jsme vyrustal za trochu jinych podminek..., takze kazdemu se znecisteni organismu projevi trochu jinou i ruzne tezkou formou. A jeste k te psychice. Vite, co ovlivnuje psychiku? Vas jidelnicek a pohyb. To je snad uz i dokazany, ze dite, ktere cpete nezdravou stravou (staci mu dat colu), ze je neposedne, agresivneji a ma sklony k depresim. Jestli neverite, ze vasi psychiku ovlivni vase strava, tak vam dam snad snadneji pochopitelny priklad: Snad uznate, ze kava ovlivni vasi psychiku anebo jeste lepsi priklad - alkohol je taky pekny uvolnovac psychiky. Urcite to nezmeni nasi psychiku, protoze si to vsugerujem (jak se nam tu snazi jeden pisatel namluvit), ma to na nas vliv bez naseho ovlivnovani. Takze jestli souhlasite s tim, ze akne souvisi take s psychikou, je jasne, ze jsme zpatky u jidla. Je to jednoduche a logicke. Strava je prvotni pricinou vasich potizi. Jeste neco k tomu vyroku - ze akne mate diky vsugerovani. Nechapu, jak je tedy mozne, ze lide, kteri nikdy neslyseli, ze akne je dusledkem spatne stravy, maji akne taky, kdyz nemeli moznost si nic vsugerovat.

Helena (St, 3. 3. 2004 - 21:03)

Jedna pozitivní zpráva (možná spíš pro ženy). :) Mastná pleť má tu výhodu, že mnohem pomaleji stárne. Takže teď si sice s pletí prožijeme svoje, ale na stará kolena to budeme my, kdo bude vypadat dobře. Hlavu vzhůru! :)

blue (St, 3. 3. 2004 - 20:03)

Těch 90% jsem myslel z lidí,kteří trpí akné........Re

blue (St, 3. 3. 2004 - 20:03)

"Ale strava zcela určitě není tou PRVOTNÍ příčinou"..Je to pořád dokola..pro min.90% lidí prvotní příčinou je.Pro zbytek je prvotní příčinou psychyka.Určitě je psychyka důležitá,ale já jsem začal mít akné v době,co jsem se cítil skvěle...RE:Kulturisti-pocení asi prospívá..taky vám asi už neni 15..A většině lidí,kterým se mastí kůže víc,hranolky akné způsobují..je jasný že těm co mají kůži suchou ho nezpůsobí...A že se dá akné ovlivnit z 10%???Ať žije beznaděj.....

Helena (St, 3. 3. 2004 - 18:03)

Však ony ty "potravinové teorie" mají taky své trhlinky. Například nevysvětlují, proč například moje kamarádka, která se cpe zrovna tím samým co já, má pleť jak miminko. Problém akné je komplexnější a psychika v tom určitě roli hraje v tom smyslu, že akné zhoršuje, když se v tom člověk začne nimrat. Myslím, že sklon k akné je z 90% vrozený a v tom 10% zbytku může mít roli i třeba to, co jíme. Ale strava zcela určitě není tou PRVOTNÍ příčinou. I já můžu říct, že jím od puberty prakticky pořád totéž (včetně toho mlíka), ale akné se přesto zlepšuje. Je to holt tím věkem. Je bohužel velice nešťastné, že akné trápí lidičky zrovna ve věku, kdy to vnímají nejcitlivěji...

PIVO (St, 3. 3. 2004 - 16:03)

ComeAndDone má pravdu. Např. já.. chodim do fitka a kdo tomu trochu rozumí, tak ví že k náběru hmoty je třeba přijmout přibližně 2g bílkovin na 1 kg tělesný hmotnosti. Takže - denně piju okolo 3 l mléka, cpu se hermelínem a ke kuřecím prsíčkům si dělam omáčku z mouky a žádný zhoršení nevidim, někdy možná až naopak. Akné mam už asi 7 let, ted uz spíš lehkou formu.

ComeAndDone (St, 3. 3. 2004 - 15:03)

Protoze jestli je to pravda,tak tedka vsichni,co si ten Tvuj prispevek prectou,budou hranolky povazovat za pricinu akne a tim si vsugerujou,ze kdyz si je daj,tak se jim ty pupinky udelaj.To snad nechces:-)Ale je to dobrej for: AKNE Z HRANOLEK:-)

ComeAndDone (St, 3. 3. 2004 - 15:03)

Vsak jsem to tam psal.Alergie na jidlo je moznou pricinou,ale pokud neni clovek zdravej uvnitr nepomuze mu ke skvely pleti ani uzdraveni se z alergie,rozumis...Snad mi nechces namluvit,ze se Ti delaj pupinky z hranolek???

Ana (St, 3. 3. 2004 - 15:03)

Ahoj Comandone! Psychika je urcite dulezita, ale jak vysvetlujes pripad tech (napriklad ja) kteri jsme jinak taky celkem spokojeni se sebou, mame dobrou praci, prima rodinu a presto mame akne ? Neni to treba tim, ze kazdy ma jiny problem ? U nekoho to je psychicky, u nekoho alergie a nekdo se treba jenom precpava hranolkama...

ComeAndDone (St, 3. 3. 2004 - 14:03)

Nezlobte se lidi,ale tohleto me uz fakt stve!Uz jsem tady psal proc a diky cemu jsem nad akne uz davno zvitezil(trvalo mne to tri roky),ale ty vase pripominky k vyzive jsou,prominte mi prosim,ten vyraz,stupidni.Skoro kazdej tady pise,ze akne zpusobuje cokolada,bily pecivo,jednoduchy cukry,mlecny vyrobky...Lidi premyslejte trochu!Akne je z 95% procent zalezitost psychiky!Kdyz si nekdo rekne,ze kdyz sni rohlik udela se mu z nej pupinek,tak se to taky pochopitelne stane,to je logicky!Nabourana psychika udela svoje a tak to plati i s tou cokoladou nebo mlecnyma vyrobkama.Kdyz si to v sobe vsugurujete,muze se vam udelat pupinek treba z jablka,tak si to uvedomte!!!Nebo vam to vase ja bude vracet s kazdou vasi vsugeraci!PROTO JE TREBA SE NEJDRIVE VYLECIT PSYCHICKY!!!Az tak ucinite,az pote muzete na svym tele sledovat,zda mate na neco alergii!Kdyby ty veci,ktery vy nazyvate tvurcema akne opravdu zpusobovaly pupinky,jak mi vysvetlite,ze mam ve strave mimo jine omacky s knedlikama(miluju svickovou a koprovku!!!),protoze posiluju kazdej den piju rano a vecer 90% mlecnej protein,klidne si dam na svacinku housku se sunkou,nebo ovocnej jogurt a skoro kazdej den si dopreju bud zmrzlinu,cokoladu nebo zakusek(miluju vetrniky),ci jinou sladkou dobrotu.Proc se mi teda ty vyrazky neudelaj?Odpovim si sam:protoze jsem v pohode,mam super praci,skvelou holku,pravy kamarady,hodne sportuju a pritom vsem nemam opravdu cas myslet na to,jestli se mi z nejakyho jidla udela pupinek...A o tom to je!Tak se nad tim lidi zamyslete,jezte,co vam chutna a hlavne se v jidle neomezujte!Preju vam vsem brzky uzdraveni!

Helena (St, 3. 3. 2004 - 14:03)

Ze tvých příspěvků mám dojem, že návštěva psychoterapeuta, o které jsi se zmínil, bude správným krokem. Pokud se cítíš méněcenný (zbytečně) a nedokážeš si s tím poradit, mohlo by ti to dost pomoct. Mít nadhled je u akné potřeba. Ze své zkušenosti vím, že stres je na akné opravdu to nejhorší (ve zkouškovém to šlo s železnou pravidelností od desíti k pěti). Jsi v začarovaném kruhu, tvoje deprese jsou živnou půdou pro akné. Věř, že já vím o akné taky svoje, i o vlivu na psychiku. V nejhorších dobách jsem to řešila používáním kvalitní "zapatlávací" kosmetiky a to mému sebevědomí přece jen pomáhalo. Dneska už jsem na tom podstatně líp, ale úplně dokonalé to také není. Nestojí to za ty nervy, život se dá žít plnohodnotně i s akné, jen na to pořád nemyslet. Kdysi mi kožní lékař řekl, že mám zahodit kosmetické zrcátko a nezkoumat se zblízka, protože pak se problém zdá horší. A měl pravdu, protože málokoho si připustíš až tak k tělu, aby mohl podrobně tvé akné zkoumat. A pokud už se do tvé intimní zóny někdo dostane, tak si piš, že mu tvé akné bude úplně šumafuk. A neboj, jednou to akné stejně přejde, až se hormony uklidní. Přeji ti hodně síly a pozitivního myšlení.

Simca (St, 3. 3. 2004 - 11:03)

Z vlastní zkušenosti vím, že na každou nemoc (na akné tím spíš) má nezanedbatelný vliv právě psychika. Dokud jsem nad sebou jen lomila rukama a fňukala, jak jsem na tom špatně a sledovala každý pupínek, který mi na tváři přibyl, tak to fakt bylo hrozný. Já vím lehcese to řekne a těžko dělá, ale zkus se víc zaměřit na věci, které máš rád, dělej vše, co tě baví, prostě žij pro to, co tě dělá šťastným a ne pro to, co tě irituje.. Za další: s tou stravou je to pravda. Mně pomohlo vynechání jednoduchých cukrů (zákusky, sušenky, čokoláda..), tomu se obloukem vyhýbám. Pokud jíš místo toho ovoce či v nejnutnějším případě občas nějakou tu celozrnnou DIA sušenku či musli, anebo oříšky či event. sušené ovoce, pak svou touhu na sladký taktéž uspokojíš a tvojí pleti to nijak zvlášť neuškodí. A nemusíš se bát, i v ovoci je spousta cukru, jenže ovocného :-) Ještě můžeš zkusit sladit medem. Další kapitolou je mlíko. Z mlíka já jim občas bílý jogurt (živý a nepřislazovaný),občas zákys (opět bez dalších přídavných látek, jako jsou konzervanty, cukr..), no a občas jím plátkový sýr. Vynechala jsem "ovocné" jogurty, mlíko jako takový, tavené smetanové sýry..Dál jsem omezila konzumaci masa, sem tam mám rybu či drůbež, ale úplně jsem vypustila uzeniny a klasické omáčky (zahušťované) k masu. Knedlíky taky nejim :-)Pečivo tmavé, celozrnné (určitě vypusť bílý rohlíky)... a pak pitný režim - to je taky velmi důležité. Voda bez bublin, čaje bylinkové neslazené (zelený, kopřivový, heřmánek..) a vypít toho aspoň 3 litry za den. Tak to by bylo zestručněně asi vše. Není to nijak drastické a mé pleti to opravdu hodně pomohlo. Hlavně ten cukr (mlíko) zkus omezit, to se mi jeví jako zásadní "vyvolávač" akné.Ke kosmetice - rozhodně neplatí, že čím víc, tím líp! Mně se poslední dobou osvědčilo večerní omývání pleti výluhem ze zelenýho čaje (samozřejmě po omytí pleti jemným čistícím gelem). Ještě je dobrý si do toho čaje kápnout pár kapek tea tree oilu), pleť po tom vypadá vážně skvěle! Ráno se ta péče u mě maličkoliší, ale v zásadě se snažím toho na sebe nepatlat příliš, protože v tom to není. A na lidi se usmívej a nestraň se jich, sama jsem přišla na to, že spousta lidí tvé problémy s pletí vlastně ani tak hrozně nevidí, jako to vidíš ty. K tomu, aby sis našel prima přátele či prima holku nepotřebuješ dokonalou pleť, to mi věř! Taky jsem se leta trápila a možná to ani nebylo nutné... Jednou bys toho třeba mohl litovat, že sis kvůli pitomýmu akné neužil to, co bys třeba chtěl, takže to hlavně neřeš tím, že se uzavřeš do sebe! Hlavu vzhůru a hodně štěstí v boji, držím pěsti!Pa, S.

kdopomuze (Út, 2. 3. 2004 - 23:03)

Zdravim a jsem velmi rad,ze jste rychle reagovaly.Dá se říci že jsem opravdu v zoufalé situaci po těch letech, občas uz i vazne pochybuji,jestli to nekdy zmizi. Pripada mi ze to je horsi,ale pripoustim ze to muze byt krivy nahled na vec.Za osledni roky jsem vyzkousel vselicos doktory,colon,čínskou medicinu ale účinek skoro zadny,nebo jen kratkodoby. Trapim se tim co jsem neprozil a stale vzpominam jak vse bylo krasne a co chci do budoucna delat a nebyt zakomplexovan jako dnes, kdy mam hodne male sebevedomi.Co me drzi pri zivote je touha neco dokazat,jelikoz mam skvele myslenky na podnikani jen je uskutecni-miluji kontakt s lidmi ale diky akne si dzim odstup.Je to rozpor.Premyslim navstivit psychoterapeuta. Ve svych letech potrebuji budovat karieru,hledat zeny a tak uzivat zivota a ne se stale skryvat v sobe. Dekuji za kazdy namet a odpovim na jakoukoliv otazku.

blue (Út, 2. 3. 2004 - 19:03)

Kluk nebo holka-to je jedno.Tu citlivost na jídlo právě musíš zjistit,dokud nezkusíš změnu,tak nebudeš vědět co ti škodí.Změna jídelníčku pomohla víc jak 90% lidí......"Jinak,jak rika,ze zaplati!!!! To je pekna blbost,za prachy si zdravi nikdo nekoupi,to jen potvrzuje,jak je na tom spatne!"..Já myslim že spíš chtěl říct že mu na tom moc záleží a chtěl "povzbudit" ostatní,aby mu poradili...On to totiž možná napsal proto,že má pocit že "cizí" lidi by mu jen tak,za nic, nepomohli...

blue (Út, 2. 3. 2004 - 19:03)

Kluk nebo holka-to je jedno.Tu citlivost na jídlo právě musíš zjistit,dokud nezkusíš změnu,tak nebudeš vědět co ti škodí.Změna jídelníčku pomohla víc jak 90% lidí......"Jinak,jak rika,ze zaplati!!!! To je pekna blbost,za prachy si zdravi nikdo nekoupi,to jen potvrzuje,jak je na tom spatne!"..Já myslim že spíš chtěl říct že mu na tom moc záleží a chtěl "povzbudit" ostatní,aby mu poradili...On to totiž možná napsal proto,že má pocit že "cizí" lidi by mu jen tak,za nic, nepomohli...

ComeAndDone (Út, 2. 3. 2004 - 10:03)

re.Kdo pomuze: Nechci si tady hrat na doktora,jen proto,ze jsem nad akne zvitezil,ale poslouchej,Blue...Vzdyt ani nevis,jestli je to kluk,nebo holka.Jestli trpi hormonalni nerovnovahou,nebo alergii na jidlo.Jestli pouziva spatnou kosmetiku,jestli zije zdrave,jestli nema nejakou vaznejsi nemoc,jejimz projevem je mimo jine i jeho(jeji)akne...tech aspektu je preci silene moc.Je fakt,ze strava je zaklad,ale mnohdy je to jen jedna z mnoha slozek,ktery vedou k vyleceni.Ten zoufalec(zoufala),ktery ho me je lito(sedm let trapeni je fakt sila),by mel svuj celkovej stav vic popsat.Jinak,jak rika,ze zaplati!!!! To je pekna blbost,za prachy si zdravi nikdo nekoupi,to jen potvrzuje,jak je na tom spatne!!!Jinak Te zdravim,Blue...

blue (Po, 1. 3. 2004 - 20:03)

Nic prosimtě nenabízej.Lidi jsou schopný toho zneužít.Ale vidim,že ti na tom záleží,takže bys měl mít motivaci.Zabránit vzniku akné můžeš nejlíp změnou jídelníčku.Je to tzv. Wais diet.Je to velká změna,ale nakonec je ve všem pozitivní.Víc na www.acnefreebook.com Jestli váháš nebo pochybuješ,tak si ještě můžeš přečíst pár věcí o dietě tady na doktorce-asi 100 příspěvků zpět až sem..

Reklama

Přidat komentář