Reklama

akne

kdopomuze (Po, 1. 3. 2004 - 20:03)

AKNE!!! Kdo mi pomůže s velkým problémem, s kterym leta bojuji a nemohu ho prekonat.Tvori se mi hnisajici bolacky, psychicky po cca 7letech uz nejsem v pohode. Kdo mi pomuze se tohoto zbavit? Jsem ochoten protihodnotou za vyleceni a stastny zivot nabidnout, da se rici cokoliv (penize,pomoc,sluzbu).email: kdopomuze"atlas.cz

Helena (Ne, 29. 2. 2004 - 23:02)

Tak to bych zas netvrdila. Špína sice akné nezpůsobuje, ale když si nebudeš obličej (v rozumné míře!) čistit, tak vyprodukovaný maz spolu s nečistotami budou mít tendenci póry ucpávat a tudíž akné zhoršovat. Můj názor - čistit, ale 2x denně, ne víc a rozhodně pokožku nepřesušovat příliš agresivními přípravky (většina přípravků proti akné to dělá, takže se vyplatí pořídit si i nějaký lehký krém a po vyčistění dát pleti "najíst").

re:Erik (Pá, 27. 2. 2004 - 19:02)

Špína akné nezpůsobuje.Kdybysis myl obličej třeba jednou za tejden,tak tim určitě nic nepokazíš...

ComeAndDone (Pá, 27. 2. 2004 - 09:02)

Barunce: La Roche Posay,koupis ji v kazde lepsi lekarne...mej se

Erik (Čt, 26. 2. 2004 - 23:02)

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat paní doktorky na problematiku akné. Jsem 22letý vysokoškolák a stále mne trápí akné. Bojím se, že ho dostanu infekcí, z ručníku, prachu. Je to možné nebo se jedná o obsendantní poruchu? Mám strach i z bublinkového nápoje či horkého jídla. Vždycky čekám několik minut a pak ho zkonzumuji. Mohla by jste mi, prosím, poradit, protože mám z toho těžké deprese a nevím kudy kam. Děkuji

PIVO (Čt, 26. 2. 2004 - 16:02)

podrobné info o roaccutanu:http://www.roche.cz/leky_pdf/roac2jc.pdf

Bára (Čt, 26. 2. 2004 - 14:02)

To ComeAndDone: a jakou kosmetiku používáš???Ď. Bára

XTC (Čt, 26. 2. 2004 - 13:02)

Ku akne iba tolko. Mal som ho cca. 12 rokov na celom tele a dost tazku formu, bol som v nemocnici vyskusal som mnozstvo masticiek a vseliakych drahych sraciek ale nic nezaberalo. Az jedneho dna som dostal ROACCUTANE. Momentalne nepoznam nic lepsieho natrhu..Bral som 60mg po dobu pol roka, pravidelne chodil na krvne testy a dnes mozem konstatovat ze je definitivne prec..Nema zmysel vyhadzovat peniaze sa drahe blbosticky ked vam kozna moze dat roaccutane...u nas ho predpisuje aj pre lahsie formy akne

ComeAndDone (St, 25. 2. 2004 - 11:02)

To Blue:Jo,pochopils me,presne tak jsem to myslel...

blue (Út, 24. 2. 2004 - 20:02)

Líbí se mi,že že lidem přeješ a cítíš jejich starosti..Vlastně jim radíš jak žít(nic proti).Já si stejně myslim,že každej si stejně vybere,co ho baví..někdo sedí v hospodě,někdo tvoří hudbu,někdo má lásku,...;Jestli tobě nezáleží na jídle,tak jsi z toho musel "vyrůst"-hormony regulujou množství kož. mazu...Na stres platí cokoliv sladkýho-takže jabko/banán=čokoláda...;Ta "pestrá" strava nám dá někdy až moc všemožných(!) látek...Jinak tě spíš chápu jako povzbuzení k životu-To JE důležitý....

ComeAndDone (Út, 24. 2. 2004 - 15:02)

Cau lidi!Je mi 24 a s akne jsem si nejvice uzil mezi 18-22 rokem.Uz 2 roky to mam docela pod kontrolou.Dneska uz me akne v nicem neomezuje a hlavne se muzu konecne divat i tem nejatraktivnejsim holkam primo do oci(s jednou takovou dokonce uz nejakej ten cas chodim). A proc to vsechno(neberte to jako navod,jak se zbavit akne,u kazdyho je to silne individualni vec)?1)Strava-Kaslete na nejaky diety.Proste jezte to,na co mate chuť.Jen pestra strava vam da vsechno co,telo potrebuje a o nic vas neosidi.Klidne si dejte i tu vsema proklinanou cokoladu(co vam lidi udelala?).Tim,ze mate na neco chut a odepirate si to,tak jen nabadate telo potlacit chut,kterou si zada a utvarite si stres(ja tohle nemuzu,jinak se mi to objevi...),ktery se pak objevi i na povrchu.2)Kosmetika-tady plati jednuduchy pravidlo.Bohuzel cim drazsi,tim lepsi.Ja pouzivam jednu znamou francouzskou znacku a nemuzu si stezovat(plet je po aplikaci cista,pruzna,jasna,jemna,nemastna a nevysusena).Za mesic za ni dam tak cca.700-900kc(gel,pletovka,krem),ale plet je prece moje vizitka,takze na tomhle fakt nešetřte.Nezapomente,ze je to casto prvni vec,podle ktery vas lidi budou brat!Udelaj se mi tak 2-3 uhriky za tyden a to je myslim v normalu.No a ty uhriky pak staci prekryt korektorem a nikdo nic nepozna!Ja vim,tedka nekdo namitne,ze jsem zzenstelej,kdyz si na sebe davam kazdy rano gel,pletovku,krem a pak jeste vadu pleti prekryvam korektorem,ale to je jeho vec.Mam kamose v Nemecku,ve Francii a v Italii a tam je to uplne normalni...navic jsem si vepestoval grif,ze jsem za deset minut ze vsim hotovej,takze me to nijak nebrzdi.3)kamosi a spolecnost-dalsi podstatna vec!Chodte do spolecnosti mezi lidi,bavte se a nesedte strasovani doma pred zrcadlem jak zmokly svestky-takhle ten boj s akne prece nikdy nevyhrajete!Bavte se, prijdete nqa jiny myslenky a s mirou si dejte i nejakou tu sklendu kvalitniho moku...proste si uzivejte zivota.4)Sportujte-k tomu neni co dodat.Sport totiz jeste nikomu akne nezhorsil!Navic opet prichazite na jiny myslenky a pestujete si lepsi imunitu a hezci figuru(tedka mluvim za sebe,chodim totiz uz 4 roky do posilky)...to by bylo asi to nejnutnejsi,co bych na ceste k hezky pleti doporucil.Mejte se a hodne stesti!P.S.:Nekterych lidi,ktery denne vydavam na ulici je mi fakt lito,maj ty tezky formy akne,ktery jsem ja osobne nikdy nezazil.Jsou na tom hodne spatne,lidi je obchazej a prehlizej a oni se tim padem jeste vic izolujou do sebe...tem preju nejvic at se vylecej!

Kačula (Út, 24. 2. 2004 - 10:02)

Je to Smoothbeam laser a je dost silný, kdybych si před tím nedala znecitlivující mastičku, tak by to asi bolelo.Je to pocit jeko šlehání gumičkou.Doktorka ti dělá celý obličej kousek po kousku a u toho tě chladí, aby to tak nebolelo.Ten laser zasáhne přesně tu mazovou žlázu.2 dny je člověk červenej jako rak.U mě byly vidět výsledky až po druhym ošetření.Byla jsem fakt už nešťastná jak mi nic nepomáhalo, každej doktor mi dal jen mast atd.A prášky jen ničej tělo.je jasný, že se mi sem tam ten beďar udělá, ale zmizely ti malý šmejdi, co jsem jich měla plno. Ještě pujdu 2x, tak se toho snad zbavim na pořád.Jukněte na www.asklepion.cz a klikněte na Prahu.Tam to vše je.Tak pa a někdo to zkuste a napište jak vám to pomohlo.Ale uvidíte, že to pomůže.

marek (Po, 23. 2. 2004 - 17:02)

A kolik te ta lecba laserem stoji?A fakt to pomaha?

mišule (Po, 23. 2. 2004 - 15:02)

prosím tě můžeš mi vysvětlit co to je ten smoothbeam - snad to mám dobře napsaný.Mě totiž na akné taky vůbec nic nazabírá.Vyzkoušela jsem snad už veškerou kosmetiku na trhu.Ted používám Biodermu a celkem to jde.Taky beru antibiotika tetrachel a antikoncepci Diane-35.Ráda bych se už přestala cpát těmi antibiotiky.Cetla jsem,že se antibiotika a antikoncepce na akné používají pro velmi špatnou plet.Já ji ale tak úplně hroznou nemám a stejně mi to vůbec nepomáhá.Taky bych potřebovala aby se mi už konecně přestala plet mastit.Stejný problém mám i s vlasama.Předem dík za odpověd,protože si už vážně nevím rady.

Jitka (Po, 23. 2. 2004 - 13:02)

Ahoj všem.Na akné jsem vyzkoušela pít odvar ze sušených kopřiv. Stačí nasušit pořádný pytel čerstvých jarních výhonků obyčejné kopřivy, která roste skoro všude a požívat co nejdéle (třeba 2 - 3 měsíce). Odvar jsem pila téměř každý den a myslim, že pleť se výrazně zlepšila hlavně díky tomu. Nápoj mi i dokonce zachutnal. Tak to vyzkoušejte, určitě tím nic nezkazíte. Tento recept mám od mé babičky bylinářky.

Simca (Po, 23. 2. 2004 - 12:02)

Pozn.: ono je přeci jen pohodlnější sáhnout po pytlíku s bombóny, než si oloupat třeba pomeranč nebo ananas, že? ;-) Jenže ono se nadarmo neříká, že bez práce nejsou koláče (i když na druhou stranu, ještě že nejsou :-)) Koláče vážně nejsou to pravý... ani punčové dortíky :-)))

Simca (Po, 23. 2. 2004 - 11:02)

Takže nedá mi to zase nereagovat na poslední příspěvky. V žádném případě se nechci hádat, ale dle mého názoru zdravá strava NEROVNÁ se HLAD. Já jím tedy aspoň netrpím a stresovaná nejsem. Ba naopak. Dělá mi velmi dobře na psychiku ten pocit, že pro sebe můžu něco udělat, alespoň tím, že mám právo volby stravy, dále tím, že si jdu třeba zacvičit, projít se na vzduch... To vše mě činí POTĚŠENÍ, ne stres! Stresovaní mi naopak přijdou lidé, kteří se cpou bůčkama, válejí se celé dny na gauči, civí na bednu a na jinou zábavu se díky své lenosti, pohodlnosti a omezenosti nezmůžou. Tím tu nikomu nenadávám, chraň bůh! Toť můj názor a moje zkušenost. Nehledě na to, že věci, které mě těší navíc přispívají k hezčí pleti (aspoň já to na sobě pozoruji), takže proč se tomu bránit, že?S.

Kačula (Po, 23. 2. 2004 - 09:02)

Tak koukám, že poslední příspěvky je jen samé dohadování.Nechte toho a jestli se chcete hádat, tak aspoň přeskočte na téma strava.Já se chci dozvědět konkrétně co pomáhá na akné.Jinak jsem byla už podruhé na Smoothbeamu a už vidim výsledky.Hlavně nemám vůbec mastnou pleť.Je fakt, že jedno sezení stojí 3000,- ale je vidět dost velký rozdíl.Nic mi nepomáhalo a nechtěla jsem do sebe cpát prášky až te%d snad vypadá, že to bude o.k.Nechci to zakřiknout,ale radim vám zkuste to taky.Funguje to.

anonymous= Laal (Po, 23. 2. 2004 - 07:02)

jejda, ja sem ale nezdvorak - ani jsem se vam nepredstavila! Tak tedy dobry den, ja su Laala :o))) Studentka, 18 let, byvala anorektička.

anonymous (Po, 23. 2. 2004 - 06:02)

Ahoj blue,citim potrebu se te zastat, aby te tady ty jezinky neroztrhaly za ziva :o)))3/4 roku jsem dodrzovala zdravou stravu a jedla stridme...dokonce jsem vynechala milovane kafe, sladila fruktozou ci medem, bilou mouku obchazela obloukem a maso ci mlicne vyrobky pozivala jednou do tydne...No co vam budu povidat...plet sem mela jako miminko :o)))Ted zeru vsechno a v mnozstvi hojnem, denne na sebe striham hektolitry odmastujicich vodicek a stejne vypadam jak jeden velkej beďar :o)))Přehánim, jasně, ale je fakt že pleť se mi hodně zhoršila :-( Hlavně na zádech a ve výstřihu, kde jsem akné nikdy neměla... Jenže ja už mam asi nejaky prochlastany jatra, takže bych problem videla tam...ale z5 do hladu a odřikani prostě nechci...co nechci, ja už to nedokažu :-( xkrat sem zkoušela zase začit zdravě a vydrzelo mi to tak půl dne...

Reklama

Přidat komentář