Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Jana R (Po, 5. 6. 2006 - 13:06)

Dobrý den Libore,můžete mě prosím kontaktovat na 721369535.nebo mi poslat SMS se svým č.Ráda bych s Vámi hovořila. Dík

Libor F. (Ne, 4. 6. 2006 - 17:06)

Po analýze www.ericiswinning.com docházím ke zjištění, že ALS a spol.je důsledkem intoxikace organismu. Návod v "Regimen outline" ale dost dobře možno ve středoevropských podmínkách replikovat, protože potřebujete preparáty, které náš trh nenabízí. Určitě bude třeba se držet základních myšlenek tohoto postupu a hledat jejich přizpůsobení našim podmínkám. V tomto smyslu bude účelné se zaměřit např.na detoxikační postupy MUDr.Jonáše a ty potom správným způsobem "zamontovat" do tohoto postupu. Co se týče mě samotného, začal jsem tento postup aplikovat sám na sebe tím, že jsem nasadil alkalickou dietu. Dále jsem se objednal na hydroterapii a na detoxikaci s využitím Jonášových detoxikačních metod. ALS se u mě zatím neprojevuje nijak drasticky. Trochu mi slábne levá ruka a středně rozsáhlé svalové fascikulace. Nyní už věřím, že to přežiju. K přečtení dále doporučuji http://www.alter-med.cz/scripts/index.php?ac=clanek&idcl=505&idkat=10

Libor F. (St, 31. 5. 2006 - 10:05)

Ještě bych doporučil (ale zase v Angličtině):

http://www.als-options.com

Co se ještě těch neurotoxinů týče, tak jsou taky v různých léčivech. Např.aluminium je např.v Gastrogelu nebo Malloxu. Bohužel se o nich zpravidla nedozvíte, jaké to je svinstvo pro neurony.

Libor F. (St, 31. 5. 2006 - 10:05)

Mam taky diagnózu ALS. S neurology mam stejnou zkusenost, jak je uvedeno ve zdejších příspěvcích. Okamžitě jsem začal pátrat po Netu . Prvním výsledkem byla pouze zoufalost z nemožnosti jakékoliv léčby. Posléze jsem našel 2 výsledky, z nichž ten 2.vypadá docela slibně (ale anglicky):
http://www.homeopatie.cz/casopis/casop33/homeopatie33.htm a
http://www.ericiswinning.com

k tomu prvnimu nemusím vyjadřovat, protože je česky. Ten druhý hlásá, že ALS je způsobeno neurotoxiny. Je zde i návod, jak se toho zbavit (neurotoxinů) a posléze ALS eliminovat. Člověk, který to prodělal o tom napsal i knihu. Já z toho webu to nejpodstatnější přeložím do češtiny. Kdo o to bude mít zájem, ať mi pošle feedback na lforejtn"mpb.cz.

jana R (Po, 29. 5. 2006 - 11:05)

Ahoj Mirko,
můžete mi prosím pomoci.Táta 61 let má měsíc diag.ALS.Jsme zděšení.Prosím o info o rehab.cv.-lékařce kterou zmiňujete ,kam jezdí sestra do lázní ?S nemocnici máme stejné zkušenosti.Prosím o kontakt na americ. společnost /viz.text/.Táta se přestává úplně pohybovat , postupuje to velmi rychle.Dík za jakoukoli pomoc

jana R (Po, 29. 5. 2006 - 11:05)

Ahoj Mirko,
mám tátu 61 let s ALS .Můžeš mi prosím podat info a pomoci.Jsme zděšení.S nemocnicí máme stejnou zkušenost.Prosím o kontakt na reh.lékařku Na Homolce/spec.cviky/.Kam jezdí sestra do lázní.Díky moc

Marcela (Út, 23. 5. 2006 - 19:05)

Libore, omlouvám se za pozdní odpověď,ale dívám se sem jen zřídka. Co se týče cilantra, tak např. http://www.terrafirmabotanicals.com/home/tf1/page_122/cilantro_tincture.html, s tím bentonitem to byl jen překlep, ale přesný recept neznám, využít lze i francouzský jíl, který dodává např. firma Nobilis Tilia (www.nobilis.cz, jistě by poradili) a ohledně analýzy vlasů - já jsem využila služeb polské firmy: www. biomol.pl - trvá to ale skoro měsíc, nevím o ničem rychlejším, lze pouze požádat o urgentní analýzu, spousta lidí si to teď nechává dělat kvůli nadváze a obezitě. V ČR existuje hodně zprostředkovatelů, kteří to tam také posílají, ale zbytečně si přihazují peníze k částce + zdrží to, lepší je kontaktovat přímo Biomol, vyplnit dotazník, zaplatit cca 1300, už nevím přesně, a vlasy odeslat doporučeně do Lodže.
Je to ho spousta a ani E. Edney si sám nebyl jistý, co mu vlastně nejvíc pomohlo. Můj tatínek už má pohyblibou pouze pravou ruku a už přestal bojovat, je vyčerpaný, ani já to už neovlivním, bohužel...

Marcela (Út, 23. 5. 2006 - 19:05)

Libore, omlouvám se za pozdní odpověď,ale dívám se sem jen zřídka. Co se týče cilantra, tak např. http://www.terrafirmabotanicals.com/home/tf1/page_122/cilantro_tincture.html, s tím bentonitem to byl jen překlep, ale přesný recept neznám, využít lze i francouzský jíl, který dodává např. firma Nobilis Tilia (www.nobilis.cz, jistě by poradili) a ohledně analýzy vlasů - já jsem využila služeb polské firmy: www. biomol.pl - trvá to ale skoro měsíc, nevím o ničem rychlejším, lze pouze požádat o urgentní analýzu, spousta lidí si to teď nechává dělat kvůli nadváze a obezitě. V ČR existuje hodně zprostředkovatelů, kteří to tam také posílají, ale zbytečně si přihazují peníze k částce + zdrží to, lepší je kontaktovat přímo Biomol, vyplnit dotazník, zaplatit cca 1300, už nevím přesně, a vlasy odeslat doporučeně do Lodže.
Je to ho spousta a ani E. Edney si sám nebyl jistý, co mu vlastně nejvíc pomohlo. Můj tatínek už má pohyblibou pouze pravou ruku a už přestal bojovat, je vyčerpaný, ani já to už neovlivním, bohužel...

Mirka (St, 10. 5. 2006 - 15:05)

to Slunina :
Díky za podporu a tipy. Musím říci, že sestra již hůře mluví a špatně chodí, ale pomáhá jí celá rodina, příbuzní i přátelé podle možností. Pro nějakého nemocného staršího osamělého člověka, s omezenými možnostmi komunikace i možnostmi finančními,musí být tato nemoc utrpením na devátou. Ale sestra se sama velmi stará a zajímá o různé smysluplné alternativní a podpůrné možnosti zlepšení svého stavu. Její neuroložka jí akorát předepíše Rilutek a sbohem a víceméně jí "eticky" naznačila, že víc pro ní nemá smysl. Ale má. Cvičí podle speciálních cviků přímo na ALS podle rehabilitační lékařky v Praze, tuším, z nem.Na Homolce. Byla v lázních a do dalších se chystá (na vlastní náklady). Na internetu navázala kontakty s různými zahraničními subjekty, zabývajícími se ALS, např. se zaregistrovala u americké společnosti alsa (internetovou adresu jste tu Slunino uváděla), která jí zasílá poslední novinky ohledně výzkumů ALS.

Návštěvník (St, 10. 5. 2006 - 07:05)

to Slunina :
Díky, pěkný článek, ale již z roku 2004 a, bohužel, nic nového pod sluncem.
Zdravím

slunina (Pá, 14. 4. 2006 - 21:04)

Tady posílám odkaz na zajímavý článek v češtině.

http://stoplusjedna.newtonit.cz/stare/200402/so02a40a.asp

Pěkný den.

Ell (Út, 28. 3. 2006 - 20:03)

to Mirka:
nebo zkuste prof.Nevšímalovou (nebo Doc.Havrdovou), obě z 1LF + VFN Praha. Velmi Vám držím pěsti, protože jsem si ALS prožila s otcem. Užívejte si zajímavých činností dokud to jde a buďte v pohodě. Pokud bude sestra stale s vámi anebo v domácí péči, je vhodné, abyste se v péči o ni střídali, protože jinak se velmi unavíte a je to náročné i na psychiku.

zuzana (Čt, 23. 3. 2006 - 12:03)

Ahojte,
v posledních dnech o ALS hodne premyslim... Tim, jak mi vzala blizkeho cloveka, tak mne velmi zasahla. A hodne to boli. Cim dal vic si uvedomuju, jak moc je dulezite pozitivni mysleni a silna vule. Ale take mit moznost o tom vsem otevrene mluvit a poustet ven veskerou tenzi, kterou ta nemoc prinasi. Nedovoluji si davat rady, jen chci rici, ze dobry psychoterapeut, muze nemocnemu i jeho okoli hodne pomoci. (Bohuzel prave ten v tom behu za hledanim pomoci byva casto az nekde ke konci rady.(
Preji vam vsem pekny den, krasne jaro a drzim pesti. Zuzana

Mirka (Po, 20. 3. 2006 - 15:03)

Ad Dan: Projevilo se to asi na podzim 2005, tuším, že v souvislosti s těžší virózou jakýmsi svalovým únavovým syndromem a brněním v levé ruce. Před Vánoci si myslela, že má zmoženou ruku po předvánočním úklidu nebo že se u ní začíná projevovat syndrom karpálního tunelu, jako u mne (byla jsem operována před 2 lety). Ovšem její příznaky byly poněkud jiné : nepociťovala noční bolest, jen velkou slabost v ruce a občas brnění. Když už měla problém občas udržet lžíci, navštívila kolem Vánoc obvodního neurologa, který byl okamžitě v obraze, vyslovil podezření na nemoc motorického neuronu a objednal ji na vyšetření ve fakultní nemocnici.Její postižení se dalo na pohled rozeznat podle typické drápovité opičí ruky. V nemocnici byla týden hospitalizována a šlo to ráz na ráz : rentgeny, myelografie, magnetická rezonance ... Dg se potvrdila, bylo provedeno spirometrické vyšetření a doslala Rilutek a antidepresiva a do kontroly nashledanou.
Nemoc u ní začíná těmito motorickými příznaky - častým padáním, slabostí v rukou i nohou, špatnou koordinací pohybů,i když časem už se přidává pomalejší mluva atd.Některým lidem však začíná nemoc dříve tzv.bulbárními příznaky-špatné polykání-ne tuhých soust, ale tekutin,huhňavá řeč, potíže s dýcháním.

Dan (Po, 20. 3. 2006 - 09:03)

To Mirka: jaky mela priznaky? A jakym způsobem to zjistili?

Mirka (Čt, 16. 3. 2006 - 10:03)

Začala jsem pročítat diskusi o ALS, protože mojí sestře (48, atraktivní a velmi sportovně založené)ji diagnostikovali v lednu 2006. Nejzajímavější a nejpřínosnější mi připadají příspěvky paní Boženy.My se pravděpodobně pokusíme o kontakt s Dr.Mazancem v Motole. Jinak, Boženo,měla bych k Vám prosbu v tom, kdybyste mohla sdělit, jestli už něco bližšího nevíte o prováděných výzkumech ALS v USA, Švýcarsku apod. a o získávání dobrovolníků pro ně, jak jste o tom psala ve Vašem příspěvku někdy již v roce 2004.Moje sestra by byla ochotna se těchto výzkumů účastnit, protože, jak říkala, nemá co ztatit. Naštěstí je i natolik solventní, že by nebyly ani problémem finanční náklady s tím spojené ani případná její léčba v zahraničí.
Velkou nadějí a definitivním řešením bude použití kmenových buněk k náhradě poškozených nervových buněk, jak už se to údajně podařilo na Universitě Wisconsin.Kdyby takový nějaký výzkum se už na lidech prováděl, bylo by to skvělé a okamžitě bychom se o této možnosti informovaly. Ale vím, že to vůbec není jednoduchá záležitost a je to zatím dost v plenkách.Lidé s ALS proto musí doufat a snažit se zatím udržovat jinými způsoby, držím jim palce.Jinak kdo má problémy s angličtinou, pak základní a dost dobré informace o ALS jsou na adrese http://www.ereska.cz/nemocals.html

kristof (St, 12. 10. 2005 - 23:10)

Zdravím, schodolez existuje, máme s ním velmi dobré zkušenosti. Je několik firem v ČR, sami jsme zakoupili od fy ALTECH. Jsou na NETu. Příspšvek lze získat od obce, či magistátu, ale nárok na to asi není. Zdraví Kri

Jirina Spurna (So, 17. 9. 2005 - 12:09)

Knihu prelozenou jako "Ctvrtky s Moriem" jsem cetla a na nekterych mistech se mi zda dost podivna. Napr. onemocneni malokdy postupuje od nohou vzhuru (autor tvrdi, ze vzdy). Jinak to, ze se pacient smiri se svym osudem a rozdava smirene rady do okoli, mi pripada take dost nepravdepodobne. Takto snadno to nikdy nejde, temer kazdy si musi odzit hotove peklo, nez se dokaze smirit...a mnoha lidem se to nepovede nikdy...Ale jinak uvazuje o siroke skale temat, s nekterymi nazory se shoduji, s jinymi bych polemizovala. Patrne uz to, ze nekdo v USA vubec mluvi o smrti a to ne jako o nutnem zlu, ale skutecne smirene, je patrne velky pokrok a znamena to velikou osobnostni vyzralost pacienta..Kniha zcela propadla a byla ke koupi v levnych knihach... Ale skutecne mi chybi vetsi empatie se stejne postizenymi, vadi mi i to, co mi jednou rekla slovenska lekarka, abych byla rada, ze jsem tu, ze napr. v Polsku se rakovina u nemajetnych pacientu vubec neleci. Pripadala jsem si hrozne a bylo me jich skutecne velice lito. Myslim na ne a mrzi me ze mam neco, co druzi ne. ¨Myslim si, ze i tohle je jedna z fazi nemoci, jakysi syndrom, kdy se Vas tyka utrpeni jinych a kdy citite svou bezmocnost nad tim, ze v tom nemuzete nic zmenit...Jsem casto svedkem toho ze k pacientum, kteri jsou moviti maji sestry i lekari zcela odlisny pristup, ze jejich problem jsou Problemy a problemy jinych spise "problemy". Nezavidim jim, je to neco jineho nez zavist. Vim, ze cely svet clovek nezachrani, ze by nemelo cenu leky odmitat jen proto ze je jini nemaji, ale vadi mi to. nemohu se zbavit uvah, ze jsem skutecne byla lecena leky, ktere jidne pacienti nemaji, ze jsem mela mnoho transfuzi, ktere jsou jiste velice drahe a ze tim, ze se u nas zacalo zdravi a zivot prepocitavat na penize natolik, ze se ocekava, ze nemocnice budou vydelavat a ze pacienti se budou delit do trid, podle toho kam socialne patri, ze na pacienty kteri patri do kterekoliv tridy muze padat stin viny...Pokud nekdo vubec chape, o cem mluvim... Pripada mi to velice krute a mam dojem, ze toto, se se na nekterych oddelenich rozmohlo a to k cemu jsou nuceni i pacienti,je naprosto nespravne. V nemoci, ve stari a v moznosti chudoby, bychom si meli byt vsichni rovni. Nejsem katolicka ani komunistka, ale myslim si, ze v tehle vecech bychom si meli vsichni pomahat. Patri to k tomu, o co se, podle mne, v zivote mame snazit, k tomu k cemu jsem byla vychovana, nekym kdo prosel koncentracnim taborem, mym dedeckem. Snazim se byt dobry clovek. Vim, ze se mi to v mnoha vecech nedari, a ze se mi to zcela nezdari nikdy, ale snazim se...

Ema (Čt, 15. 9. 2005 - 11:09)

"Tuesdays with Morrie" je knížka o této nemoci od Mitche Alboma.V originále vyšla v r.1997.Novinář se pravidelně každé úterý setkával se svým touto nemocí trpícím profesorem a svá setkání popsal.

Richard (Ne, 11. 9. 2005 - 19:09)

Pozri sa na tuto webovu stranku http://dr-eva-therapy.skRichard

Reklama

Přidat komentář