Reklama

Aspergeruv syndr. a vysoce funk. autismus

Markéta (Ne, 28. 1. 2018 - 10:01)

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Ludmila Svobodo (Út, 6. 4. 2010 - 15:04)

http://putchildrenfirst.org/Jsem ředitelka malotřídky a ve škole jsme měli již tři Aspergery a jeden autismus. Zajímá mě vše, co se kolem toho děje.

Návštěvník (Čt, 13. 8. 2009 - 09:08)

Ahoj Yoss,jsem tady,kdyby ses chtěla ozvat,prosím píš.

Dana (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Ahojky, já měla otce s podobnym chováním, jen neměl tak vysoké IQ, celých 16 let se k nám nechoval moc hezky, k mé mámě a bráchovi vůbec ne, mámu bil, škrtil atd, bráchu honil po zahradě a řval, že ho zabije, a podobných scén bylo u nás na denním pořádku, máma se s nim rozvést nechtěla, neboť ji vyhrožoval, že nás nikdy neuvidí. Bohuže své chování a chyby neviděl a když jsem mu řekli, co dělal, tak si je nepamatoval nebo mu to přišlo normální. Do dnes nevíme, jak byl nemocný, k psychiatrovi jít nechtěl ... nakonec to dopadlo tak, že spáchal sebevraždu. Je to těžké, radit se moc nedá, ale kdyby to máma tenkrát přeci jenom řešila jinak /třeba rozvodem/ tak by měla o hodně méně starostí a nám /tehdy dětem/ by ušetřila spousty nocí poslouchání za dveřmi a trnutí, co se zase stane. Já bych rozhodně volila rozvod už kvůli dětem. Sice by měl možnost děti vídat, ale netrnuli by strachy co zase atd, ikdyž si myslíte, že nic nevědi, tak to je omyl. Děti to vycítí a nebo poslouchají s hrnečkem na stěně a nebo sedí na schodech a poslouchají, tak jak jsem to dělala já s bratrem. Zkuste k manželovi dostat psychiatra - třeba jako svoji kamarádku. Přeji hodně štěstí.

jitka (Pá, 23. 3. 2007 - 20:03)

Moc děkuji. jitka

RW (Pá, 23. 3. 2007 - 10:03)

Máme stejný problém. Zkuste www.apla.cz,
tam vám mohou poradit

jitka (Út, 20. 3. 2007 - 22:03)

Dobrý den,
máme syna 10let starého, s podezřením na aspergerův syndrom. Ke stanovení úplné diagnozy, by ale musel být hospitalizován ve výzkumné nemocnici v Praze. Nemáme o tomto onemocnění žádné informace, nevíme nic o léčbě, rizika a nebo i jiný druh léčby např.kyneziologie? Je to onemocnění trvalé, musí užívat celí život léky, nebo jde průběh nemoci ovlivnit vůlí? je pravda, že se nám umístění našeho syna v nemocnici po dobu 1 měsíce vůbec nelíbí a rádi by jsme přijali i jinou možnost. Děkuji Jitka.

Eva (St, 7. 2. 2007 - 16:02)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jestli se autismus dá zjistit ještě v těhotenství, při vyšetření plodové vody nebo při odběru krve z pupeční šňůry.Děkuji.

Tak (Čt, 27. 4. 2006 - 09:04)

http://putchildrenfirst.org/

Helena Krejciro (St, 28. 4. 2004 - 23:04)

Vážení přátelé, snažím se provést ověření platnosti dvou dotazníku pro zachycení Aspergerova syndromu nebo vysoce funkčního autismu. U nás dosud tyto metody úplně chybí, děti s Aspergerovým syndromem či vysoce funkčním autismem bývají často diagnostikovány velmi pozdě, v některých případech zřejmě vedeny pod chybnou diagnózou a nedostává se jim potřebné péče. Zvolené škály by měly tuto mezeru alespoň z části vyplnit. K tomuto ověření je nutné získat vyplněné dotazníky od co největšího počtu dětí školního věku (6-17let) s jednou z uvedených diagnóz. Dotazník by v optimálním případě měli nezávisle na sobě vyplnit jednak rodiče a jednak učitele dětí. Kdo z rodičů nebo učitelů dětí by byl ochoten a měl zájem spolupracovat při tomto výzkumu či získat další informace, kontaktujte mne, prosím, na uvedený email. Mnohokrát děkuji a přeji hodně sil a štěstí. Helena Krejčířová assq"centrum.cz

Reklama

Přidat komentář