Reklama

Chcete zhubnout 3 - 5 kg? Já taky!

Lenik (Po, 13. 6. 2005 - 15:06)

Proboha, to není Atkinsonova dieta! Nejde o nic drastického a vlastně to není zas až tak jednostranné. Skládá se to sice hodně z bílkovin, ale je v tom i zelenina, ovoce, šunka, maso... pak samozřejmě vejce, mléko, nízkotučné tvarohy... Je to přesně popsaný jídelníček, pět jídel denně, přesně stanovené dávky. Asi bych tomu ani neříkala dieta, ale změna metabolismu. Mému kamarádovi z Brna ji předepsal endokrinolog jako rozumnou cestu ke zhubnutí. Přímo v tom jídelníčku je napsané, že se drží 13 dní a 14. den se jí vše a pak se 2 roky při střídmější stravě nepřibírá. A ten kamarád fakt nepřibral. Když se jeden den přece (nejí střídmě), prostě si dá jeden "mléčný" den. Já už jsem tu dietu zkusila, ale první tři dny je pro mě, takového žrouta, dost krutá a mám hlad. Přitom jím pětkrát denně. Ale pak hlad přejde a je to celkem fajn. A kila jdou krásně dolů. První faldíky mizí už po 2 dnech, je to fakt vidět. Jen jsem vám psala svou metodu, která mi moc pomohla po tak dlouhých útrapách s hubnutím. Nechci vás k ničemu přesvědčovat. Narazila jsem i na názory, že je to jednostranná dieta, kterou si lidé ničí zdraví. Ale psaly mi to holky, které to nikdy nevyzkoušely. Třeba Atkinsonovu dietu nebo jen zeleninovou nebo ovocnou bych nedržela.

kimi (Po, 13. 6. 2005 - 15:06)

Muzu se zeptat v cem spociva ta 13-ti denni dieta??Moc dekuji za odpoved!!Ja uz shazuji asi rok 4 kila a porad se me drzi jak kliste:-(..spis jsem jeste dalsi pribrala...slaba vule no:-(

Zofie (Po, 13. 6. 2005 - 14:06)

Leník, ahoj. Nejela jsem, jedu v sobotu teď. A ta 13-ti denní dieta, to je Atkinson, ne?

Lenik (Po, 13. 6. 2005 - 10:06)

Ahoj holky,já potřebuju zhubnout tak 6 kg. Už vím, co na mě funguje i když to zní divně, kupodivu to nemá jojo efekt. Držím třináctidenní bílkovinovou dietu. Je super i v tom, že jdu v pohodě na záchod a necítím se pořád nafouklá (v poslední době každý den). Tuhle dietu bych mohla doporučit Zofii, která potřebuje zhubnout do soboty kvůli té dovolené. Nebo už jela tuhle sobotu?

Rony (Po, 13. 6. 2005 - 10:06)

Žofi, to je v pohodě, s takovými výkyvy přeci počítáme, ne? Já z těch tří buchet taky nebyla odvázaná a z tý fidorky už vůbec ne, ale chce to si udržet čistou mysl a nepanikařit. Mě ještě o to víc trápí to, že ty 3 kila jsou spíš ty nečistoty a voda, že z tuku neubylo ještě nic. I když mi jsou krapet volnější džíny, tak je to stejně minimální úbytek. Ale zase co za týden chci, že ano. S tím spaním ti rozumím, já se nehýbala o víkendu vůbec. Vlastně jsem se už nehýbala asi 14 dní. To jsem opravdu ale ostuda. Tys aspoň něco dělala, tak na sebe nebuď naštvaná a dneska se do toho zase pustíš a vše bude ok. Krom toho na dovolený to půjde hezky samo, uvidíš:o)PS: Jo, ještě jsem si na dnešek koupila čtvrtku už připravenýho ananasu.

Zofie (Po, 13. 6. 2005 - 10:06)

Ahoj Rony, tak to gratuluji k úspěšně zvládnutému víkendu.Já to "pohnojila", víkend byl studený a deštivý a já měla náladu pod psa. Vůbec se mi nechtělo vylézt ani z postele, o sportu ani nemluvě. Byla jsem jen 2 hodiny venku běhat a pak začlo lít a nepřestalo, až včera po obědě. Do toho jsem měla nezvladatelné chutě a výsledkem toho všeho je 1kg zpátky. Jsem naštvaná, protože v sobotu odjíždím na tu dovču a chtěla jsem mít něco míň.Ale dnes jsem zase už mravná, na snídani byl jogurt s vločkama (a jasně že 1 řez koláče, ale jen 40g), na dopoledne mám ovocný tvaroh,balení 220g, to si rozdělím na 2 malé svačinky.Na oběd dušené filé se zeleninou a salátovou okurku.Odpoledne mám naplánované kolo a doufám ,že počasí vyjde. Před tím si dám krajíček chleba se sýrem a rajčetem a po jízdě už jen kefírek.snad to kilo dnes odpluje pryč.Ony ty víkendy jsou pro mě mor, pokud nejsem nijak zaměstnaná nebo nevyrazím do posilovny, tak to prospím a hlavně mě to pořád láká do té lednice a spíže.Tak se drž, jsi dobrá a vedeš přede mnou. Moc ti to přeji.

Rony (Po, 13. 6. 2005 - 09:06)

Tak holky, máme za sebou víkend:o) Poměrně jsem se držela, dokonce mám pocit, že mám i smrsklý žaludek, nevím:o) V sobotu jsem jedla na snídani banán, pak patičku chleba s plátkem kuřecí šunky a plátkem 30% aidamu. Na oběd vařený květák a na něj opět 30% aidam a pak odpo s kamarádkou těstoviny se smetanovou omáčkou. Pak už celý večer ne, ty těstoviny jsem měla ve tři odpoledne.V neděli půlku dalamánku opět s plátkem šunky a sýra, na oběd křidýlko z kuřete /pečené v troubě/ a půlku dalamánku. V neděli jsem trochu hřešila, měla jsem 3 povidlový buchty a jednu fidorku. Odpoledne kedlubnu. Ale přesto všechno si držím 3 kila dole. Dnes mě čeká:snídaně: dalamánek s kuřecí šunkousvačina: jablkooběd: kuřecí prsíčko pečené a krajíček vital chlebasvačina: velká zelená paprikavečeře v 17: 2 krajíčky vital chleba se šunkoupak tu mám ještě bílý jogurt 0% tuku, když mě chytne mlsna, dám si do něj sladidlo a budu mít sladkost.Jinak pochopitelně opět 3 litry tekutin a večer 5. kůra masáží.Co vy?

Lůca (Ne, 12. 6. 2005 - 14:06)

Emčo,zkus jíst Activii,já s tím měla strašný problémy,normálně jsem chodila na záchod tak jednou za tři dny a to byla hrůza.Zkusila jsem ty jogurty,každý den si jeden dám,už to takhle jím skoro měsíc a chodím pravidelně každý ráno.Je to divný takhle to napsat,ale kdo na to trpí,určitě ví,jakou mám radost, že to fakt funguje:-)Lůca

Zofie (Pá, 10. 6. 2005 - 11:06)

A ten problém máš poprvé nebo už trvale? Protože, když se u tebe projevil poprvé, může to být reakce na změnu jídelníčku. Třeba jsi hodně omezila vlákninu, jako je zelenina a ovoce. Nebo málo piješ a pak tělo nemá potřebné množství tekutin na to, aby pracovala řádně střeva.Já tenhle problém nemám, pomáhají mi snídaňové vločky s jogurtem a jablkem a večerní kefírové mléko se lněným semínkem.Můžeš používat lněné semínko(dostaneš ho koupit i v drogerii, jinak v nějakém obchodě) a dávat si 2 polévkové lžíce denně do jídla. Je chuťově dobré. Ale nejlepší je pomlít ho na mlýnku na kávu, lépe se vstřebá, a přidávat si ho do jogurtu nebo toho kefíru na noc.Přidej tekutin, měla bys vypít alespoň 2,5-3 litry vody. A jez hodně čerstvé zeleniny, ke každému jídlu.Pokud to nepomůže,nebo máš dlouhodobě zácpu, bylo by vhodné to řešit přes lékaře.

Emca (Pá, 10. 6. 2005 - 11:06)

Nevite poradit neco proti zacpe? Celej tyden mam zacpu a uz jsem o 2 kila tezsi nez v pondeli. :-(

Zofie (Pá, 10. 6. 2005 - 11:06)

Tou zeleninou nic nezkazíš, určitě. A to mléko by bylo lepší spíše jogurtové, má to lepší účinek na střeva. Jsou k dostání bezva DIAVITA nápoje s náhradním sladidlem a nejsou ani tučné. Moc mi chutnají a mít to po ruce jako koktejl je dobré.Ale neber to všechno příliš vážně, čím více se budeme soustředit na hubnutí, tím to bude horší. Užívejme si dále života, jezme zdravě a hýbejme se. Však budeme odměněni.

Rony (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

Ne včera, ale večer:o) Ten koktejl.

Rony (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

Ta mamča byla míněna v dobrém slova smyslu, ale to snad víš:o) Sladké ani nemusím, na čokošku já nikdy moc nebyla. Ale ten aidam 30% je dobrý mít v záloze, včera jsem např. u telky chroupala mrkev. Myslím si, že můj problém vězí v tom, že mám pocit, že když budu po páté jíst něco jiného než pouhou zeleninu, tak hřeším. Ale přitom se dá udělat zeleninový salát, do toho plácnout kousky toho aidamu a zalít odtučněným jogurtem a přeci to není žádný hřích, ne? Když se člověk takhle nají v šest večer, tak do večera přeci ještě daleko. Ten teplý čaj na popíjení mám taky osvědčený, docela hezky to bříško zaplácne a člověk je syt:o) A ten spánek mám taky ozkoušený. Co třebas si dát včera domácí koktejl, odtučněné mléko a banán? Já už si připadám děsně zblblá:o)

Zofie (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

Tak mamča? Dobrý.Podle toho co píšeš, tak máš ten jídelníček složený celkem slušně, možná by to chtělo více bílkovin, jako je libové maso, ryby nebo tvaroh. To prý pomáhá proti chutím. Nebo ten větší hlad je způsoben tou tvou očistou. Tělo je čisté a má více energie a nemá třeba co dělat, tak chce více jídla.Ale to se stává i mě, nejhorší je období, kdy nemám nic na práci, jen tak sedím a přemýšlím nebo koukám na TV. To se mi pak honí hlavou myšlenky na to, co bych si dala. Pro ty případy mám doma superhořkou čokoládu 99%, té se nedá sníst hodně. Jinak jogurty, zeleninu, ovoce. Pomáhají mi hrozinky, sušená jablka bez cukru. A taky nízkotučný Ediam.Taky to zapíjím,uvařím si litr čaje a ten popíjím. A když už to nemůžu vydržet, dám si koupel a zalezu do postele. Lepší více spát, než více jíst, ne?

Rony (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

Přízpěvky Žofie jsou prostě dobré:o) Jsi taková naše mamča:o) Řekla bych, že přes den moc nejím a nebo jím, já nevím co je to jíst víc. Zeleninu jím spíš večer, přes den moc ne. Celozrnné pečivo jím, ten vital chleba je prorostlý různýma zrníčkama. Je pravda, že mi nevycházej svačinky. Že přijdu do práce, dám snídani a pak až ten oběd. A pak třebas jogurt a než jdu z práce tak ještě to celozrnné pečivo. Neřekla bych, že jím málo, i když člověk je už tak zblblý, že neví, co je moc a co je málo. Taky bych určitě netvrdila, že jím velké porce. Říkám, ten chlebík má velikost krajíčku na délku tak 10cm maximálně. Takové chlebíky sním na oběd dva. Na véču pak taky 2. Tak já už nevím, jestli se přežírám nebo co:o)

Zofie (Pá, 10. 6. 2005 - 08:06)

Ahoj Rony, zdravím tě a gratuluji k postupům.To, že tě chytá večer hlad může být tím, že během dne málo jíš. Raději přidej na jídle při obědě a dej si ještě odpolední svačinu. Pak tě to nenutí jíst tolik večer.Jíš dost zeleniny a celozrnného pečiva v průběhu dne?Já jsem dnes trošku zklamaná,myslela jsem ,že dnes už uvidím na váze tu "60". Ale trčí tam stále 60,5.Dnes jsem snídala oblíbený jogurt s vločkami a jablkem(dobré, že?).Na dopoledne jsem si přinesla v krabičce tvarohovou pomazánku a grahamový rohlík s velkou kedlubnou. 1/2 jsem už snědla a druhou půlku mám schovanou na 11 hodinu.K obědu mám kuřecí nohu se zeleninou a hrstkou rýže.A před námi víkend, dnes navštívím syna, tam mě čeká určitě dobrá káva a nějaká buchtička od snachy. To víš, že neodmítnu, ale už nebudu večeřet. Těším se na vnuky.A o víkendu? Někdy je to těžké být sama. Ale snažím se to řešit, déle si pospím, dopoledne jdu do Fitka na 2 hodinky, tak tam budu mezi lidma.Odpoledne se pustím do úklidu, celý týden jsem na to kašlala, tak ten prach musím utřít. A večer si zajdu zaplavat, mám bazén přes cestu, škoda, že nefunguje sauna. A pak snad upadnu do bezvědomí a probudím se až v neděli ráno. Kdyby bylo slušné počasí ,tak vytáhnu kolo a hodím si nějaký ten výlet na celé dopoledne a odpoledne se zaměstnám četbou, spánkem a jinými příjemnými činnostmi. Tak, ať mi to neleze na mozek.A začínám taky balit na dovolenou, odjíždím v sobotu příští týden.Tak Rony, chovej se mravně o víkendu a nepokaž si ten úspěšný start.

Rony (Pá, 10. 6. 2005 - 08:06)

Ahojte při pátku:o) Dnes jsem posnídala dobrůtku, kterou jsem pochytila od Žofie:o) Nastrouhaný jablka s bílým jogurtem /0 procent tuku/, oslazeno sladidlem a skořice. Je to výborná mňamka a zasytí. Během dne mě čeká zbytek vital chlebu /s vlákninou/ s krabím salátem a nebo se šunkovým sýrem, mám tu pořád ještě tu kedlubnu:o( Jo a banán a jablko. Zjistila jsem, že se pro mě stávaj dost těžkými večery, to mě chytá poměrně velkej hlad. Něco dělám asi blbě, poraďte:o)

Zofie (Čt, 9. 6. 2005 - 14:06)

Tak mě zase řekli ve Fitku, že v mém věku začínám spalovat hned od první minuty cvičení, protože ten metabolismus je už trošku jinak nastavený. Já se řídím tím, jak zvládám. Je zajímavé, že někdy makám 50 minut v pohodě a někdy po 25 minutách jsem už K.O. A to si měřím tepovku a mám ji pořád stejnou. Asi záleží na momentální kondici.Když cvičím doma, tak si dávám 10 minut na orbitreku a pak 40 minut posilku a zase 15 minut aerobko.A obden mám jen aerobní a to šlapu 30-45 minut. Zatím mi to stačí, uvidíme, jak dále. Díky za pochvalu.

Rony (Čt, 9. 6. 2005 - 14:06)

Když jsem si před časem kupovala rotoped, tak mi bylo řečeno, že účinek to má mezi 20 - 40 minutama. Takže míň jak 20 minut je na prd a víc jak 40 už vyjde nastejno, jako tu dobu mezitím. Jezdím 30 a dycky mi to fungovalo. Ovšem pokud jsem se k tomu dokopala:o))

Markéta (Čt, 9. 6. 2005 - 14:06)

Žofie, hubnout tuky tělo začíná až po cca 35 - 40 minutách aerobní zátěže, takže doporučuju přidat. Ale jsi skvělá, držím palce.

Reklama

Přidat komentář