Reklama

Chci miminko!!!!!!!!!!!!

Dáša (Pá, 4. 5. 2007 - 00:05)

Já nechci!!!!!
Jsem hotová,ráno bych měla mít u doktorky výsledky....

Hanka (Čt, 3. 5. 2007 - 15:05)

Ahojky,mám to stejné jako ty a to jsem ještě o rok mladší než ty a strašně ho chci,příteli je teprve 21,ale tak moc si přrji mít děťátko,že jsem přemýšlela,že HA vynechám.

Návštěvník (Po, 23. 4. 2007 - 06:04)

taky jsem si dělala ovulační test asi 3 měsíce a byly negativní,pak jsem šla v době ovulace na gyn. a na ultrazvuku bylo krásně zralé vajíčko :-) takže nevěřím na spolehlivost ovulačních testů. kamila

petra (Út, 17. 4. 2007 - 11:04)

ahoj chtela bych poradit je mi 30 a snazime se s pritelem o dite pred pul rokem jsem potratila:(nyni jsem si koupila ovulacni testy, ale zjistila jsem ac jem si je delela kazdy den , ze nejsou pozitivni. Muzu otehotnet i bez ovulacnich dni. Mam nadeji?Diky ze odpoved:)

Kamila (Po, 16. 4. 2007 - 07:04)

Můžete mi někdo poradit,je mi 32,toužím po dítěti a opustil mě přítel.Momentálně nikoho nemám,ani nemám chuť si hledat.Jak mít dítě bez chlapa,je nějaká oficiální cesta třeba umělé oplodnění nebo inseminace???

Štěpánka (Ne, 15. 4. 2007 - 12:04)

Hedo,práškama jsem myslela antikoncepci,blbě jsem se vyjádřila.Přítel dost kouří a je po léčbě s alkoholem,je o 20 let starší,myslí si že sperma způsobem života má mrtvé.Děkuji za odpověd

Heda (Út, 10. 4. 2007 - 14:04)

Štěpánko, promiň, ale jaksi nechápu, v čem ti mám poradit? Jaké prášky? Dokázala jsem jen odpovědět, od kdy po vynechání antikoncepce je největší šance otěhotnět - a to jsem vlastně jen zopakovala to, co jsem se dozvěděla u lékaře a co mi potvrdila vlastní zkušenost. Takže jedině můžu "poradit" promluvit si s vlastním lékařem. Pěkný den.

Návštěvník (Pá, 6. 4. 2007 - 16:04)

IVF

Štěpánka (Pá, 6. 4. 2007 - 14:04)

Vzkaz pro Hedu...Prosím tě,potřebovala bych poradit,3 měsíce beru prášky,chceme s přítelem miminko,myslíš že je nějaká šance otěhotnět?Díky za odpověd.

Nina (Pá, 30. 3. 2007 - 14:03)

Heduš,ačkoliv je mi 22,kouřím už dlouho,moc dlouho. Samozřejmě,sama vím,že by bylo nelepší přestat nejen kvůli miminku,hlavně kvůli sobě.Kafe jsem odbourala,měla jsem totiž obdobný problém.Ráno kafe a cigáro,můj start.Ani jíst nemusím.Bohužel to není jen o vůli,ale i o nikotinu,na kterým jsem za ty roky závislá.Budeš se divit,ale ta má drahá polovička by to zvládla líp než já(přestat).V tomhle směru jsme ten problém bohužel já.
Koukám,že jsme si všechny trošku podobné.Těhotenský test už jsem si po tají dělala také asi 2x.
Vím o čem mluvíš,i pro chlapa to musí být náročný,vyrovnat se s našema náladama.Sama za sebe musím přiznat,že umím být dobře protivná.
Vím,kde dělám chybu,vím co by se mělo změnit,přesto mám problém.Chci radu,ale její znění částečně vlastně znám,každej použijem jiná slova,ale jak už jsem psala, obsah je stejný.
I já Ti přeji krásný víkend a děkuji.Pa

Heda (Pá, 30. 3. 2007 - 12:03)

Nino, děkuju za přání :-) končím 3. měsíc, ale sama jako bych tomu ještě ani nemohla uvěřit ... Jinak - já jsem nekuřačka. Můj manžel je sice kuřák, ale takový příležitostný - kouří vlastně jen ve společnosti jiných kuřáků, jinak nemá problém třeba pár dní nekouřit. Ale kouření a plánování otěhotnění, tak tento problém teda nezávidím! Moje švagrová byla kuřačka a když otěhotněla, tak úplně ztratila chuť na cigaretu. Já jsem pouze řešila drobnost - jestli se v těhotenství obejdu bez kafe. Ještě před otěhotněním jsem si nedovedla ani představit, že bych ráno nastartovala bez silného kafe. A během dne ještě několik ... No ale ještě dřív, než se mi potvrdilo těhotenství, tak se mi kafe neuveřitelně zprotivilo, ani polknout jsem ho nemohla a 3 měsíce jsem už úplně bez kávičky a je mi dobře :-) Jenže s cigaretou je to horší ... zkus aspoň už teď snižovat postupně dávky, ještě než otěhotníš, protože pro miminko tvé kouření by nebylo dobré! Ideální by bylo přestat co nejdřív (nejlépe i s partnerem, ať se navzájem podporujete), ale zase nevím, jak moc zle to poneseš.
S tím upínáním se na miminko a zároveň žítím ve smysluplném partnerském vztahu, to dá zabrat. Já vím, to se mi mluví, když nám se už povedlo ... ale vnímala jsem, že tvořím určitý tlak na svého partnera, kdy ho chci a kdy ne a samotné se mi to nelíbilo. Sice jsem sledovala své ovulační dny, ale nemluvila jsem o tom. A taky jsem si několikrát tajně dělala těhotenské testy a první test, o kterém manžel věděl, byl až ten pozitivní :-) Držím palce a přeju pekný víkend :-)

Nina-pro Hedu (Pá, 30. 3. 2007 - 09:03)

Takhle,netušila jsme,že mluvíš v příspěvku o tomto roce...Měla jsem za to,že udáváš příklad z dřívějška.Doufám,že mi rozumíš.
Nějak se nemůžu "vyžvejknout".

Nina (Pá, 30. 3. 2007 - 09:03)

Heduš,tak Ti moc děkuji.Ikdyž jsem tak trošku tušila,co mi napíšeš,ne doslova,ale podstta je stejná.Bohužel největší problém je ten zdravotní.
Jinak Ti gratuluji,netušila jsem,že čekáš mimčo. Tak hodně štěstí,ať jste hlavně oba zdraví.
Lucinko,víš,nevím,jestli rozpadem vašeho vztahu je vyloženě jen to,že nemůžete mít miminko.Ona Heda má velkou pravdu v tom,že se k tomu nesmíš upínat.Čím víc na to myslíš,tím je to horší.Musíš být hlsvně psychycky v pohodě a vyrovnaná.Je to složitý,těžký na to nemyslet a je to mnohem horší,když jsi dětma obklopená.Mám strach si brát syny svýho partnera na návštěvy,hlídání,prostě k nám.Nedělá mi to dobře.
Zeptám se,kouří někdo z vás?Jsme oba kuřáci...hodně dlouho a přes snahy přestat se to ani mne ani jemu nepodařilo.Heduš,myslíš,že bych měla hlavně skončit s cigaretami?
Vím,že nejsi doktor a já mám konečně doktora dobrého,skusila jsem jich dost,jenže ona rada od "laika" je někdy lepší.
Jinak Ti moc děkuji za odpověď.Měj se krásně.

lucinka (Čt, 29. 3. 2007 - 13:03)

radši zkus nějak s ním promluvit,nebo at se podívá na dokument na lidičky co nemohou mít děti!at se podívá na statistiky že každý 6 pár u nás nemůže otěhotnět!já jsem taky chtěla brzo mimi,manžel nechtěl ale jak viděl že z toho nic není -tak jsme po 6 leté usilovném snažení se ničeho nedočkaly a už jsme absolvovaly i ivf a je to vše na dlouho,ted je mi 25-a kdoví jak dlouho si počkáme na to vytoužené dítě,začly jsme v 19 a po těch 6 letech a touha -se rozpadá náš vztah!!!

Heda - pro Ninu (St, 28. 3. 2007 - 11:03)

Nino, nevím, jak Ti odpovědět či poradit ... S pravidelným cyklem se zdá být všecko lehčí. Nejsem lékař, abych Ti poradila, kde krom cyklu může být problém. Já mám asi štěstí v tom, že na svém těle poznám, co se děje - doktorka mi ještě radila, že po 5-ti dnech menzes, ještě tak dalších 5-7 dní nechala manžela v klidu a pak se do toho vrhnout :-) že v půlce cyklu je ovulace a tehdy je největší šance ... já jsem si tu "akci" posunula až do druhé půlky cyklu, protože jsem tušila, že ovulaci mám později (roky vypozorováno a to bez nějakých měření) no a když jsem minulý týden byla na kontrole velikosti miminka, tak mi doktorka vlastně potvrdila, že k oplodnění došlo pár dní po půlce cyklu :-) Opravdu nevím, jak ti poradit, je ti 22 let (já mám o 10 víc!) tak se možná snaž poslouchat svoje tělo, dát mu čas po HA, být v klidu a neupínat se ... a samo mít dobrého lékaře a starat se o sebe po zdravotní stránce! Moje kamarádka, která se svým manželem po 7-mi letech snažení se už pomalu vyrovnávala s možností, že nebudou mít mimi, tak v srpnu čekají dvojčata :-) Takže hlavně v klidu a opatruj se! :-)

Kombucha (Po, 26. 3. 2007 - 00:03)

Docela chápu přítele, že ve 22 ještě nechce dítě. Já bych ho taky ještě nechtěl. To je jeden z důvodů, proč jsem pro větší věkové rozdíly mezi partnery (ale s mírou - víc jak 10 let už je na pováženou, a třeba 30, jak je moderní u nejrůznějších celebrit, už považuji za zvěrstvo :o)). Ale pravdou je, že ženě tikají ty biologické hodiny poněkud rychleji. Mezi mnou a ženou je 8 let a byl jsem to já, kdo byl na miminko natěšenější :o)

Takže Matysku: Tobě a Tvému příteli bych doporučil dohodnout se na kompromisu. Ty máš ve dvaceti ještě čas. On si dítě představuje za 4 roky. No, jestli není sobec, tak bude souhlasit s tím, že to začnete zkoušet za 2. To je fér, ne :o)?

Zatím si spolu koukejte hodně užít - choďte do společnosti, za kulturou a tak, protože až se to narodí, máš na čas utrum.

Nina (Pá, 23. 3. 2007 - 13:03)

Ahoj,všechny vás zdravím.Měla bych otázku na Hedu,pokud by Ti to nevadilo.Víš,píšeš,že po vysazení HA musí být cyklus pravidelný,aby byla šance do 3 mesíců otěhotnět.Od té doby co jsem to poprvé dostala,měla jsem to nepravidelně,doktor mi napsal HA,aby se to srovnalo,bylo to fajn,mohla jsem si podle cyklu řídit i hodinky.S přítelem jsme se rozhodli založit rodinu,HA jsem přestala brát už před 2 roky.Nejdřív ji zakázal můj gynekolog,měla jsem zdravotní problémy.Bohužel ani po 2 letech po vysazení se mi cyklus nesrovnal.Už rok se o miminko snažíme a ze spoždění si nic nedělám,není problém,aby mi menstruace i jeden měsíc vynechala.Když se to stalo poprvé,myslela jsem,že jsem těhotná,i přítel už byl nervozní....Test těhotenství neprokázal,zašla jsme k lékaři a potvrdil výsledek testu.Mohl by být problém čistě v nepravidelnosti?Po miminku toužím už 7 let.Nejdřív jsem byla moc mladá,bylo mi 16.Takže jsme si dodělala školu,pak si našla práci.Dnes je mi 22,vím,že svým způsobem mám čas.Vždy když máme kluky,od mého přítele,je krásný je vidět,jak si s tátou a se mnou hrajou.Nejlepší je, když přijdou a řeknou,Nino,mám Tě rád.Mám je za svoje,miluji je,udělala bych pro ně cokoli,ale něco tomu chybí.

Ivča (St, 21. 3. 2007 - 19:03)

Ahojky martino, byla jsem na tom úplně stejně. Strach z toho, že těhu nebudu. Měla jsem zpoždění, navíc něco jako chřipku a pobolívalo mě břicho a myslela jsem si, že mám zpoždění jen kvůli té chřipce a že to už určitě přijde. A ejhle, dnes mám 1,5 ročního chlapečka!!!! Takže určitě si udělej test, bude OK. Hodně štěstí!!!

Heda (St, 14. 3. 2007 - 10:03)

Martino, já vysadila HA v půlce října a koncem ledna jsem měla pozitivní test :-))) Doktorka mi říkala, že nejčastěji po vysazení proběhne 3x menzes a tělo je připraveno na otěhotnění (samo za podmínek, že po vysazení HA je hned pravidelný cyklus). Test si určitě udělej - 10 dní je už dost dlouhá doba na prokázání. Moje paní doktorka si mě pozvala na prohlídku až po 2. vynechání a to už miminku tlouklo srdíčko :-) Hodně štestí!

martina (Út, 13. 3. 2007 - 22:03)

ahoj,je mi 20 let a chtěla bych s přítelem miminko,přišel s tím sám.v létě se budeme brát,máme byt a jsme zajištěni a já souhlasila,děti mám moc ráda moc moc... brala jsem ha v lednu jsem přestala.měla jsem pravidelně menstruaci a ted mám už skoro 10dní zpoždění..jsem taková trouba,že se neodhodlám udělat test protože mám strach že se tam ukáže jen jedna čárka...už asi tak 4dny mě bolí břško,jako kdybych to měla dostat,ale nic,chci se zeptat jestli z vás maminek některá měla,taky vynechání,nebo za jak dlouho přišlo mimi po vysazení ha moc děkuji a všem snažilkám držím pěstíky

Reklama

Přidat komentář