Reklama

Cipralex

tardbas (St, 8. 2. 2012 - 10:02)

Cipralex nezabral,tak mi...Týno - ten zoloft je dobrý - sice je aˇž escitalopramem 2. nejselektivnější vychytávač serotoninu- ale zřejmě ,,funguje,, trochu odlišným mechanismem (část. inhibice reuptake jiných podreceptorů a částečně i dopaminu) - zabral na úzkosti typu OCD, socfobka aagora úplně excelentně. Méně na fyzické projevy úzkosti - napětí a agitovanost - ale to je můj problém - zanedbaná neuroza. Zabral mi okamžitě - po 2 dnech mi ,,odlehlo,, šílené napětí v hlavě-a zároveň nastupovala pohodová euforie..
Jinak s touléčebnou jsem se ,,rozkecal,, z nostalgie :-)) - jistěže do ní nechoď, jestli nemusíš...ber ji jako krajnější možnost- a zjisti si reference té které - navíc se dnes pobyt ještě hradí - to se mi zdá taky šílené..
..otevřené odd. - pro méně závažné pacienty - mají v podstatě možnost volně kdykoli chodit v areálu léčebny - a na žádost opustit blázinec kdykoli-a to stejné s ,,vycházkami,,

janča (St, 8. 2. 2012 - 10:02)

Nechápu proč tě dr.ještě víc stresuje s tou hosp.Ten zoloft si dost lidí chválí.Týno uvidíš bude líp.Piš,piš ,piš.Nech tomu volný průběh.A co takhle změnit dr.?

Týna (St, 8. 2. 2012 - 10:02)

co bereš Týno?..doktoři...Cipralex nezabral,tak mi předepsal Zoloft.Pro měje léčebna po 2 měsícíchneschopnosti docela nepřijatelná,protože si myslím,že když jsme změnilimedikaci,mohlo byse DOMA počkat,jestli to nezabere lépe aza 14 dní je prý také krátká doba na zhodnocení účinku.Já v tom hlavně nevidímpřínos,když dodržuji co mi řeklasnažím se.Otevřené oddělení je co a s jakýma problémama tam byli lidi.Díky za odpoveď.

tardbas (St, 8. 2. 2012 - 10:02)

..hlavně psycholog byl fajn a i doktorka-primářka - jinak ta bylo takový ,,posedávání :-) - polehávání + vycházky + pracovní terapie + skupinová terapie. Já jsem byl mladistvej - takže moje ,,pracovní terapie,, spočívala v občasném pobytu ve skleníku, kde se pěstovaly kytky a nějaké další podobné činnosti (zametání, nošení várnic do a z kuchyně apod) - takže únosné..večer telka. Jo a taky vodoléčba:-)) - teplé vany s aroma látkami a skotské střiky:-)))...dá se to vydržať- jen to hodně studí-a voda stříká pod větším tlakem než z kohoutku..(střídá se teplá a studená - ale není to nic hrozného)

tardbas (St, 8. 2. 2012 - 09:02)

Ahoj Šárko.Mě včera...co bereš Týno?..doktoři ,,dávají,, do léčebny,, kvůli možným potížím s pojišťovnami atd - a taky ze strachu - jak píšeš o ,,zdárný průběh léčby,, - jinak si myslím, že léčebna je kontroverzní - hodně lidí jsou z ní naprosto frustrování, jiným vcelku pomohla - záleží na ,,nátuře jednotlivce. Jestli jsi introvert apod. - myslím, že je naprd - poněvadž nemáš soukromí, spíš s několika pacoši na pokoji atd - to by mi teda vadilo. Já jsem v 16 letech byl v Brně v blázinci na pozorování(souhlasil jsem dobrovolně-potřeboval jsem hlavně vypadnout ze školy) - nic nevypozorovali:-)) - z léků mi dávali akorát guajakuran (naprd) a vápník - tehdy žádná ssri ještě nebyly (r.1987)...a tricyklika a bzd zřejmě mladistvým nechtěli dávat (neměl jsem sebevražedné sklony). Na druhou stranu musím říct, že se ke mně chovali slušně - byl jsem na otevřeným oddělení a byli tam vcelku normální chlapi - žádnej nebezpečnej nebo tak..

Týna (St, 8. 2. 2012 - 09:02)

Týno, nedej se. Odmítni...A to tě nechal.Mě řekl buď do práce,na kterou jsem mu řekla,že se necítím a nebo hospitalizace.Na tvé odkazy se určitě podívám,díky za typy.A nemáš také typy,kde zjistit důvody pro hospitalizaci?

Šárí (St, 8. 2. 2012 - 09:02)

Týno, nedej se. Odmítni hospitalizaci, pokus se slušně domluvit s doktorem, pokud to půjde. Opravdu dva měsíce je nic, zvlášť když nevyšla medikace. Já byla doma jednou i půl roku.

Choď na terapii a snaž se z ní dostat co nejvíc.

Ještě bych ti doporučila tyhle dva přípravky- http://www.zdravizciny.cz/katalog-produktu/192-harmonie-z-broskvoveho-haje-5 a http://www.zdravizciny.cz/katalog-produktu/121-elixir-nebeskeho-cisare-5 . Můžou poskytnout podporu a zklidnění tělu a psychice a tím hodně pomoct ke zlepšení stavu. Obojí mám osobně vyzkoušené a fakt mi to hodně pomohlo. Chce to tak 4 krabičky od každé, užívat podle návodu na krabičce, čtvrthodinový rozestup mezi oběma. Stálo by tě to teda 1810Kč, takže pokud tomu nevěříš, hoď to prostě za hlavu, ale nějak jsem cítila potřebu to tu uvést.

Každopádně se drž a přeju hodně štěstí!

Týna (St, 8. 2. 2012 - 08:02)

No, mně vyhrožovali...Já jsemto také právě nepochopila,kor když mizměnilléky a nějakou dobu trvá než zaberou.Já chodím na terapie jakmi určil,1krát za 14 dní.Teď mi je zintenzivnil 1krát týdně.Takže budu chodit 1krát týdně.Prý když se to nelepší ambulantně,tak hospitalizace.Co simám myslet?

Šárí (St, 8. 2. 2012 - 08:02)

No, mně vyhrožovali hospitalizací, až když jsem se blížila k promarodění 12-ti měsíčního maxima, kdy ti ještě sociálka platí nemocenské. Potom prý se to musí nějak řešit-invalidkou, nebo aspoň hospitalizací nebo docházkou do denního stacionáře.

Pokud jsi promarodila v kalend. roce jen dva měsíce, tak se hospitalizaci spíš braň. Neřekla bych, že by ti k něčemu byla, podle toho, jak svůj stav popisuješ.

Jo, ještě-chodíš na nějakou pravidelnou psychoterapii? Pokud ano, tak vůbec nechápu, proč už po dvou měsících ti vyhrožují hospitalizací. To přece není u psychických nemocí žádná dlouhá doba.

Týna (St, 8. 2. 2012 - 08:02)

Jančo tak to bylo u mě jak...Jestli se stav neupraví během 14 DNů!!!!!

Týna (St, 8. 2. 2012 - 08:02)

Jančo tak to bylo u mě jak...Ahoj Šárko.Mě včera Dr.změnil léky.Jsem Přes 2měsíce na neschopence a povídal,že jestli se stav neupraví natolik abych mohla chodit do práce,tak nevrhuje hospitalizaci.Nevíte někdo proč dávají do léčebny?Nemám žádné sebevražedné sklony,nejsem agresivní,dodržuji režim.Jenprostě stáleuněho brečím..Poradite někdo jaké jsou důvody k hospitalizaci???Díky moc.

Šárka (St, 8. 2. 2012 - 07:02)

Jančo tak to bylo u mě jak přes kopírák s Tebou. Taky jsem na skupinový psychoterapii, kde jsem neustále bulela, vznesla to, že se stydím, že nemám tak hrozný starosti jako většina ostatních, a že řvu jen já, že jsem srab, že nic nevydržím, bla bla bla. Tenkrát ten psychoterapeut řekl, že duševní bolest se nedá měřit a srovnávat, že do toho člověk spadne a sletí třeba dolu, někde do půlky, že je to individuelní a nelze si o někom myslet, že je srab, že to tak špatně snáší.Holky držte se, ono to bude lepší a lepší, postupem dnů, měsíců bude těch výkyvů míň a budou v menší intenzitě, tahle nemoc prostě neodchází postupně, ale s těma výkyvama.

janča (Út, 7. 2. 2012 - 22:02)

Jančo, já teda musím...Márky, mám to přesně jako ty.Zítra jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá.Jindro drž se,stejně je to zvláštní,jak každý vydrží něco jiného.Říkala jsem dr.,že jiní lidé mají daleko větší starosti a vyrovnájí se s tím bez těchto problémů a jiní holt skončí na práškách.Říkal at´to neřeším,že někdy ten pohár přeteče,holt každému jinak.A tak, jak nejsem věřící, díky bohu,alespon´za tu chemii,snad nás z toho dostane.Jindro, klidně piš a breč at´jdou emoce ven!!!¨My všichni to tu bereme jako terapii a zpovědní vrbu.Držte se.

Ilona (Út, 7. 2. 2012 - 22:02)

Ahoj, taky nevím, co napsat....Jindro, lehký to nemáš, ale pořád to zvládáš. A je fakt, že lidi, kteří jsou zdraví, zvládají rány osudu bez újmy na zdraví. Kamarádka se s manželem zadlužila (jiná, než ta, o které jsem už psala), rozvedli se, on jí nechal půl domu a všechny dluhy. Když prodala tu půlku domu, nestačilo jí to na splacení dluhů (půjčky) a úroky rostou... Do smrti to nesplatí, protože zkrachovala i jako podnikatelka a dlužit budou i její děti, které za nic nemůžou. Já bych si to už dávno hodila, stačilo mi jen poslouchat, co ona prožívá (dopisování s věřiteli, exekutory, vymahači), k tomu prázdná peněženka a dvě děti a placení pronajatého bytu. Ona se pořád drží a má sílu to ustát. Já mám samé divné přátele, nikdo není v pohodě.

Jindro a na nějaké dávky byste, spíš tvoje děti, nárok neměli? Myslím třeba životní minimum, státní sociální podporu, příspěvek na bydlení, dávky mimořádné pomoci...? Když už opravdu není jiná možnost, stojí za to zjistit, co se dá čerpat.

ace o životním minimu by měly být na:
http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/zivotni_min. (Mám to z novin.)

Márky (Út, 7. 2. 2012 - 20:02)

Jindro, je moc dobře, že se aspoň vypovídáš, tady s námi, ber to třeba jako takovou malou psychoterapii. Jestli ti to aspoň trošku pomůže, klidně piš, my jsme tady pro tebe. Jsme všichni na stejné lodi. Všichni ty stavy kdy nám je zle známe, ale musíme se odrazit ode dna a snažit se je zvládnout.

Márky (Út, 7. 2. 2012 - 20:02)

Jančo, já teda musím říct, že výkyvy mám stále, to je fakt, ale mluvila jsem o tom s mudr. a ta říkala, že se tím nemám nechat vykolejit, že to ještě klidně může trvat, že ta psychika, to prostě pořád zkouší se vrátit do starých kolejí, ale že to bude pořád a pořád lepší. Tak to tak prostě beru, a snažím se to překonat.
Ale když to vezmu kolem a kolem, tak když si představím když jsem k ní šla poprvé( no vlastně byla manželem dovedena) páč sama bych tam ani omylem nedošla a ted když už tam dojdu sama a v pohodě, tak je opravdu znát, že ty prášky učínkují. Takže asi tak mé zhodnocení. Jsou rána, kdy se mi nechce z postele, ale přez den se to upraví a cipralex mě nabíjí energií, začala jsem zase cvičit a jezdit na kole, a mám prostě víc chuť žít.

Márky (Út, 7. 2. 2012 - 20:02)

Marky,čemu říkáš na...Jančo, chodím do práce. AD jsem začala brát na konci listopadu 2011. Takže je mám tak asi nějak jako ty.

Jindra (Út, 7. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj Jindro, přemýšlím,...Ahoj, taky nevím, co napsat. Každý máme ten práh "bolesti" někde jinde. NEJDE SE S BÝVALOU DOMLUVIT NA NIČEM !!! Je to vypláceno přes exekutora a jen šťastnou náhodou je to můj známý a tak mi dům neprodali a dovolují mi to splácet po měsíčních splátkách. Což není obvyklé, při tak vysoké sumě. S půjčkou od ČS..no jo, odložili mi splátky o 3 měsíce, co budu na podpoře. Pak jsou úroky ze zprodlení, kdy soud také vyjímečně dovolil splácet to..ale celkem 3.OOO měsíčně...to je šílený. 2.000 ZA MNĚ PLATÍ NÁŠ SYN A ONA SE NESTYDÍ SI JE BRÁT...Jinak jsou úroky splatné do tří dnů a následuje další exekuce...atd atd atd nejsmutnější je, že se bývalka domáhá práv, když sama mi na děti 2 roky neplatila ani korunu alimentů a pak na kluka 14 a dceru 17 let jen 1500Kč MĚSÍČNĚ. A nikdy je neposlala včas.MLUVÍM O MINULOSTI STŘÍDAVĚ A SOUČASNOSTI. JE TO TAK...ÚNOR SNAD PŘEŽIJU. DNES JSEM BYL ODPOLEDNE ZASE SCHOPEN NĚCO DĚLAT, I KDYŽ S TŘESEM, CO PŘIPOMÍNÁ TEN ALKOHOLICKÝ :-(

tardbas (Út, 7. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj Jindro, přemýšlím,.....také Ilonko:-)

Ilona (Út, 7. 2. 2012 - 14:02)

Jančo, byl jsem, ale před...Ahoj Jindro, přemýšlím, co ti napsat... Dostal ses do obtížné situace a necítíš se v pohodě (např. výrůstky na páteři jsou běžné, má je v urč. věku skoro každý i já, taky mi při otočení hlavy vzadu za krkem vrže a někdy lupne, a na to ranní zvracení to chce nasadit životosprávu, od nervů se ti asi překyseluje žaludek, taky jsou na to léky, máš sousedku obvoďačku, tak se s ní poraď). Valí se na tebe "pohromy" v podobě nedostatku financí. Znám lidi, které potkalo hodně podobného. Kamarádka po rozvodu splácí býv. manželovi polovinu ceny bytu, který jí přenechal a živí dítě, ten její býv. chlap má s novou přítelkyní příjem asi šestkrát vyšší než ona. Zhroutila se, ale už je dobrá... Pak jeden kamarád byl po rozvodu taky ženou obrán, o co se dalo, o peníze, o auto, o přízeň svých dětí, splácí bývalce půlku domu, přišel o práci, podvedla ho nějaká žena, která slíbila zhodnotit jeho peníze, ukradla mu je zmizela a na jakési burze přišel o investice, oloupil ho podnájemník a ještě ho udal policii za čin, který provedl on sám... K mému podivu se z toho všeho vyškrábal, začal znovu a jeho karta se obrací. Ono se ne nadarmo říká, že když se dostaneme až na samé dno a už není kam se hloub propadnout, musíme zákonitě začít stoupat zase nahoru!

Nešlo by nějak oficiálně ustanovit t.zv. splátkový kalendář? Bývalce bys potom platil měsíčně jenom tolik, kolik by sis mohl dovolit tak, abys uživil svou rodinu, uhradil náklady spojené s bydlením, šacením, atd. ? Třeba tady někdo o tom ví víc, já jen o tom slyšela od zadlužených známých. Každým pádem s tebou cítím a držím palce, posílám pozitivní energii, přeju ti, aby se ti život začal obracet v dobré.

Tardbasi, přeju pohodové odpledne :-)

Reklama

Přidat komentář