Reklama

Cipralex

Jana (Pá, 2. 2. 2007 - 20:02)

Ahoj, beru Cipralex už 9 měsíců a mohu říct, že při nasazení mi zabral do 14ti dnů. Stav se stabilizoval, cítím se psychicky velmi dobře. Bohužel se u mě v téměř 100proc.míře vyskytl nežádoucí účinek a to nechuť k sexu.Necítím vůbec nic, partnerovi doteky jsou mi až nepříjemné. Nemáte s tím někdo zkušenost? To, aby mi bylo psychicky dobře je pro mě důležitější,protože to jak mi bylo se nedalo zvládnout, takže jsem u léku zůstala, již s léčbou pomalu končím,ale toto je velmi nepříjemné. Děkuji a přeji hodně zdraví všem.

M. (Čt, 1. 2. 2007 - 23:02)

Moc děkuji za podporu a infomrace,co jsem zde našla. Už jsem měla dojem, že jsem zralá na ústavní léčení. Beru Cipralex několik málo dní, zatím nevidím extra velké účinky. Ale snad se brzo dostaví změna.
Ještě jednou děkuji za naději.

alonzo (Ne, 28. 1. 2007 - 08:01)

Koupim Cipralex.Cenu respektuji.
alfgal"seznam.cz

Návštěvník (Po, 22. 1. 2007 - 14:01)

Ahoj,beru Cipralex 10dní.Od 5dne mám průjem(ten se zlepšil)a je mi špatně od žaludku-nemám chuť k jídlu,psych.je mi hůř,jsem neschopná.Lepší se to až večer.Doktorka mi řekla ať vydržim.Beru půlku 10mg.Zlepší se to?Má někdo podobnou zkušenost?Předem díky.

Návštěvník (Čt, 11. 1. 2007 - 23:01)

Ahoj, beru cipralex už druhým rokem, 10 mg, a jsem v pohodě. Dlouho jsem si nechtěla připustit, že trpím silnými depresemi, svůj stav jsem brala jako osobní selhání a přesvědčovala sama sebe, že se z toho vlastními silami vyhrabu. Byla jsem náladová, plačtivá, stranila se lidí, uzavřela jsem se do sebe, s nikým jsem nekomunikovala. Po třech letech jsem s brekem a psychycky vyčerpaná dorazila na psychiatrii.Byl mi naordinován cipralex, deprese jsou pryč, život je zase skvělý.

John (So, 6. 1. 2007 - 22:01)

PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země.
NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA.
(pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc)
Motto :

Ivuška (Čt, 4. 1. 2007 - 14:01)

Moje dcera již téměř rok užívá Cipralex 10 mg a moc si ho pochvaluje. Ze začátku léčby jí bylo blbě od žaludku, ale během 14 ti dnů se vše stabilizovalo. Po psychické stránce je na tom výborně, lék jí zbavil úzkostí, změn nálad a je s ním moc spokojená. Trochu se obávám až ho začne vysazovat (postupně dle rady lékaře)aby se jí to nevrátilo.Radím všem, vydržte ty začátky a pak to bude dobré, stojí to za to...

Draga (Pá, 29. 12. 2006 - 15:12)

Nemít žádný život, nic nedělat, nemoct se veselit nejsou vedlejší účinky AD, ale projev nemoci. Jak začnou AD zabírat, začne se to pomalu lepšit. S tím sexem to je prostě fakt, ale i to se časem upraví. To bolení u srdce nevím, radši to prober s doktorkou, ale i to může být příznak úzkosti. Chce to trpělivost, ale výsledek za to stojí, žít denoděně s úzkostí může člověka taky hodně poškodit.

Návštěvník (Pá, 29. 12. 2006 - 12:12)

No boli me z toho srdce pri nejake namaze, moc toho nevydrzim a to jsem driv zavodne hrala volejbal a je to proste chemie, bojim se aby mi spis neposkodily ty leky a neslo to pak uz uplne mimo me, je to cim dal horsi a ja si vycitam ze jsem vubec k te psychiatricce sla. Jinak mi taky dost vadi vedlejsi ucinek ten, ze nemam orgasmus, proste nic necitim pri sexu. Mam proste uplne nijaky zivot, nic nedelam a bojim se ze je budu muset brat dlouho. taky mi vadi ze nemuzu pit a veselit se jako driv..

draga (So, 23. 12. 2006 - 15:12)

já jsem brala citalec (to je podobný) na panickou poruchu. Začalo to působit až tak za tři týdny měsíc. Brala jsem ho asi 10 měsíců, když jsem ho vysadila, tak to bylo vpohodě, ale teď se mi to zase vrátilo, takže začínám znova, ale ne proto, že bych na tom byla závislá, prostě sem se ještě nevyléčila, je to halt běh na dlouhou trať. A co máš za vedlejší účinky?

Návštěvník (So, 23. 12. 2006 - 14:12)

A co ti presne bylo jestli se muzu zeptat? a jak dlouho jsi to brala? Ja to beru dva tydny a bojim se zavislosti a vadi mi ty vedlejsi ucinky..

draga (So, 23. 12. 2006 - 12:12)

Když to najednou vysadíš, tak Ti bude trochu blbě, motat se hlava, úzkosti, ale sama to neznám. Já sem vysazovala postupně asi měsíc. Sama bych se asi nevyléčila, nebo možná jo, ale bůh ví za jak dlouho. Chodím na psychoterapii, to docela pomáhá.

Návštěvník (So, 23. 12. 2006 - 11:12)

No a jak je to s tim kdyz to clovek proste vysadi a snazi se pomoct si sam a tak podobne? Nechci to dopracovat tak ze me budou muset nekde hospotalizovat...|Je mi z toho vseho hrozne uzko...

draga (Pá, 22. 12. 2006 - 20:12)

cipralex a jiná jemu podobná AD jsou založená na tom, že se berou pravidelně. Ze začátku může dojít jakoby ke zhoršení stavu, ale cca za 14 dní tři týdny to začne fungovat a pak je to už dobrý. Ale to jí to dr nevysvětlil? Frontin taky neznám.

Jana (Pá, 22. 12. 2006 - 18:12)

Normální to není. Asi je to tím, že léky bere nepravidelně. Možná by jí stačila půlka, ale denně. Znám hodně lidí na Cipralexu, pomohlo jim to. Frontin neznám. Pokud se některé léky kombinují, tak ty stavy u toho opravdu mohou být. Nejlepší by u ní byla krátká hospitalizace. Výborné zkušenosti mám v Olomouci na pavilonu C. Je to otevřené odd.Nebo lázně Jeseník.Vynikající na tyto stavy.Hned by věděla, na čem fakt je. A ty bys měl klid.

martten (Pá, 22. 12. 2006 - 17:12)

Ahoj lidi,prosím Vás měl bych dotaz.Moje přítelkyně trpí depresema a úzkostí,bere cipralex(nepravidelně),ale vždy když si vezme prášek tak je jak opilá.Když je jí nejhůř tak vezme Frontin a to má potom ještě o trochu horší stavy.Má s tím někdo zkušenost-je to normální.Předem děkuji za odpovědi.

martten (Pá, 22. 12. 2006 - 17:12)

Ahoj lidi,prosím Vás měl bych dotaz.Moje přítelkyně trpí depresema a úzkostí,bere cipralex(nepravidelně),ale vždy když si vezme prášek tak je jak opilá.Když je jí nejhůř tak vezme Frontin a to má potom ještě o trochu horší stavy.Má s tím někdo zkušenost-je to normální.Předem děkuji za odpovědi.

__utma=22592180 (Pá, 22. 12. 2006 - 10:12)

jsem naprosto zoufala a chci zit normalni zivot jaky jsem zila predtim ale absolutne jsem se prestala umet rozhodovat a verit si prestoze driv to bylo vsecko v pohode. Nemyslim i ze mi muze cokolic pomoct, neverim psychiatrum ani psychologovi ktery se me pta na debilni otazky, chci zit zivot jako predtim a nevim co mam delat a jak to zmenit. Nehci aby to takhle zustalo na porad. Chci se zase radovat z veci jako driv a nebrat leky, ale normalne zit. KDYBYCH TY AD vysadila ted, po dvou tydnech, tak se prece jeste nic nemuze stat ne? to je jeste docela kratka doba nebo ne... proste nevim co mam delat. vubec jsem k tomu psychiatrovi nemela chodit. nECHci zustat sama, hrozne moc...

Návštěvník (Pá, 22. 12. 2006 - 10:12)

jA absolutne nevim kudy kam. vubec jsem je nechtela zacit brat, deniban mi predepsali v pondeli ale ja jsem jeste nezacala, absolutne nevim kudy kam jestli je mam vsecky vysadit, nebo pokracovat nebo co mam delat, uz jsem absolutne prestala vedet co delam a to se musim ucit a normalne existovat ale existuju nejak absolutne mimo sebe a realitu a nevim jak to zmenit., nemyslim si ze by mi leky pomohly ale neumim si pomoct sama a kamaradi to nevi,takze me stoji hrozne usili delat ze je to normalni i kdyz uz neco poznali..Jsem v naprosto zoufale situaci a nechapu proc Nikdy jsem zadne deprese nemela a nemam k nim ani nejmensi duvod, proste jsem si to nejak vytvorila sama a ted absolutne nevim jak dal a co se mnou bude. uz ani nevim jestli se mi chce jit na zachod nebo jestli se mam napit, nedokazu nic naplanovat a jen se nenavidim a lituju za to co jsem si udelala a nechapu proc jsem to davno nezastavila...necrozumim sama sobe a neznam reseni??

Helen (Čt, 21. 12. 2006 - 09:12)

Ten Deniban je dost silné AD: mně ho napsali na noc, ale já jsem to nebrala.Samozřejmě, že nejlepší je nebrat nic, ale když ono to vždy nejde. Poraď se raději s doktorem a sama to nevysazuj.Já jsem mu vždy řekla co budu a nebudu dělat.

Reklama

Přidat komentář