Reklama

Crohnova choroba

EL (So, 11. 11. 2006 - 13:11)

Syn zadne depresivni stavy a sebe poskozovani teda nema, naopak ted je na tom psychicky mnohem lip nez driv ( mel bolesti, nemohl spat, byl silene unaveny atd.) Chronicky nemocni pacienti by meli mit trvalou podporu psychoterapeuta, ovsem museji k tomu dojit sami, s tim se neda nic delat. Pro okoli to teda je narocne, to je pravda, ale nektere zdrave deti mych pratel a znamych zase treba fetujou, nepracujou, upadaji do kdovi jakych sekt....

Helena (So, 11. 11. 2006 - 12:11)

Ty depresivní stavy a sebepoškozování mám taky, ale lékař tvrdí, že to způsobují kortikoidy. Jenže kdo ví...

EL (Pá, 10. 11. 2006 - 19:11)

Remicade zase az tak novy lek neni a zejmena v USA ho jiz dostalo cca 250 tisic pacientu nebo celosvetove ted nevim.Da se to najit. Urcite by bylo lepsi kdyby bylo neco jineho jeste bezpecnejsiho, ale proste neni. Zatim. Treba jiz zitra bude :-))

Šárka (Pá, 10. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj Moni,moje dcera byla takový beznadějný případ a Remicade jí moc pomohla.Naposledy ji měla před dvěma roky a od té doby se drží.Je jen na Penthase a Imuranu v malých dávkách.Měla sice pak depresivní stavy,sebepoškozování,možná že to byl vedlejší účinek léčby.Bohužel zatím asi nic lepšího není,díkybohu aspoň za to.

Monča (Pá, 10. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj,četla jsem si vaše příspěvky a proto,že jsem byla asi na 8 dávkách Remicade možná bych mohla k tomu něco napsat.Musím přiznat,že mi to hodně pomohlo,dali mit to hlavně kvůli tomu,že se mi několik měsíců nehojila operovaná píštěl a celkový stav byl taky docela bídný.Určitě mi to pomohla,píštěl se zacelila aspon trochu,ale stav se mi po nějaké době opět zhoršil,je to spíš takové nárazové..Navíc jsem se ted bavila s doktorem,že přišli na nějaké nové nežádoucí účinky,které se sice neprojeví hned,ale můžou se projevit později,ale bohužel mi nechtěl říct nic konkretnějšího,aby mě zbytečně nevystresoval,protože je to teprve ve stádiu pozorování.Každopádně ho doporučuji,ale zjistila bych si všechny rizika.Remicade je poměrně nový lék,málo vyzkoušený,ještě se o něm tolik neví a lékaři ho dávají opravdu jako poslední možnost a ve vážných případech.Jinak s pojištovnou jsem problémy neměla.

Helena (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

To máš pravdu, zrovna "ulamování" tam není.

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

At hledam jak hledam zadny ulamovani zubu nenachazim.

Helena (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

Ale EL, v příbalovém letáku je malé "ň" o zubech.
Myslím ale že zas takový strach Jano mít nemusíš. Moje lékařka tvrdila, že má kromě mě už jen jednoho pacienta, kterého potkalo totéž. Čili malá pravděpodobnost.

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 21:11)

Ale ty zuby jsou urcite od neceho jineho, syn nic se zubama nema a v pribalovem letaku neni o zubech ani n. Podle meho nazoru Remicade muze zmenit zcela zivot , nejsou bolesti neni unava, organismus neni dal nicen zanetem, ale proste to muze ( lec nemusi) mit vedlejsi ucinky. Napr. syn je proste nachcipanej obcas, predtim 3 krat tydne taky treba vubec nevstal. Co je lepsi?

Jan. (Čt, 9. 11. 2006 - 17:11)

Tak když to tak po vás všech čtu ,tak ztrácím odvahu zeptat se mého lékaře na léčbu Remikadem.Imunitní sistém už mám oslabený i tak a zuby jsou už snad to poslední co je v mém těle ještě zdravé, tak bych o ně nerada přišla.

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 14:11)

To by mohlo byt, protoze skutecne Remicade (velmi laicky receno) pusobi tak,ze na sebe cosi navaze a to cosi je odpovedne za zvysenou imunitu. Tim imunita tvrde klesne ale bohuzel klesne tak, ze co jde kolem, to dojde ( nachlazeni atd.) Ovsem ty sebenicici rekace proti vlastnimu organismu se tim utlumi. Proto se take dava na vahu, neb se s nim organismus musi vlastne napustit. Lekari a biologove, omlouvam se, takhle jsem to pochpila. Proto se tak stale clovek testujue zejmena na TBC.Mj. vynalezce vekere sve vydelky ( jiste nemale) venovel sve universite na dalsi vyzkum.

Andrea (Čt, 9. 11. 2006 - 13:11)

co se týká těch zubů tak já jsem začala mít značné problémy (rozpadání, ulamování, kazy)při braní léků v kombinaci Prednison+Imuran. Myslím si, že hlavně ten Prednison nesl hlavní vinu

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 09:11)

No ja to vsechno taky vim a syn taky, hmmm, ja delam ze nevim ze on vi a on dela ze nevi, ze ja vim..ale porad mi pripada zcela uzasny, ze Remicade existuje, jak rikam jemu to zcela!!!!zmenilo zivot. Mj. ted jsem padla na nejaky spesl. portal jen o Crohnovi a tam je spesl diskuse jen o Remicade....ty zuby by spis mohly byt nasledek tech leku predtim, v pribal letaku nic o zubech neni...

Helena (Čt, 9. 11. 2006 - 08:11)

Ten příbalový leták mi naštěstí věnovali až poté, co do mě natekla poslední infuze. Opravdu to není hezké počteníčko...
Mojí matce se taky rozsypaly zuby po dětech. Ale já žádné děti nemám. Před Remicadem jsem jedla spoustu léků (dalo to 27 pilulek na den, hrůza). Kortikoidy, 5-ASA, imunosupresiva a nějaké protivředové léky.
No možná je to taky věkem. Co můžu chtít ve třiceti, že..?

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 08:11)

No Remicade pracuje tak, ze vlastne vychytava a vaze TNF (myslim), v pribalovem letaku je hodne vedlejsich priznaku, lepe necist fakt!!! Ale na druhou stranu ten lek umozni normalni zivot. Nemohly by ty zuby byt od neceho predtim? Mne se rozsypaly po detech.

Helena (Čt, 9. 11. 2006 - 07:11)

Nevím. Ale v době kdy mi dávali Remicade jsem žádné jiné léky neužívala a zubař nenašel žádnou závadu proč by se mi ty zuby tak bořily. A bořit se začaly okamžitě s první dávkou Remicadu. Celkem jsem přišla o 12 zubů. Takže teď bych mohla jíst úplně všechno, kdybych to měla čím kousat...:)))

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 07:11)

Oprava- v USA je REmicade lek 1. volby.

EL (Čt, 9. 11. 2006 - 04:11)

No muze mit radu vedlejsich dusledku a nemusi.Proste tvrde snizi imunitu ( chorobne zvysenou) a to se projevi. Syn je co chvili rekneme nachlazen, nevim jak to nazvat. Zuby- to je divne. Neni to od neceho jineho? Ja to beru tak, ze to je lek, ktery umoznuje prezit dobu, nez bude neco jineho, lepsiho a zabranit mezitim devastaci organizmu. Tj. u artritidy zabrani zniceni kloubu atd. Na druhou stranu v USA je jiz lek 1. volby.

Helena (St, 8. 11. 2006 - 20:11)

Deniso, z toho vyšetření strach mít nemusíš. Příjemné to rozhodně není, ale dá se to přežít. Nejstrašnější je to projímadlo, co musíš pít den předem. A ještě strašnější je, když to vyšetření provádí nějaký fešák kolem třicítky..:)))

Helena (St, 8. 11. 2006 - 20:11)

Jano, chodím do FN Plzeň. Na cenu toho léku jsem se ptala mojí lékařky, řekla přibližnou sumu, nikdy jsem si to podrobněji nezjišťovala, jako EL. Pravda ale je, že ten lék má spoustu ošklivých vedlejších účinků. Já mám permanentně rýmu nebo kašel a totálně se mi rozsypaly zuby.

Reklama

Přidat komentář