Reklama

Crohnova choroba

Jana (Po, 30. 10. 2006 - 12:10)

čau Marti, buď ráda, že kyneš!až zas něco příjde s čímž musíme počítat budeš ráda,že máš z čeho shäzovat.Já jsem minule po operaci shodila 17kg a naštěstí bylo zčeho.Tak jen papej!Jak na tebe působí Prednison? Já jsem ho jedla asi 1/2roku a měla jsem obličej samé akné,ještě teď mi zůstali po nich jizvy.Mám hrůzu z toho, že ho zase někdy budu muset užívat.Tak jsem si připadala,že snad procházím pubertou já a ne můj syn.Ale zase se mi po nich ulevilo.Jak se ti projevovalo, že máš rektovaginální píštěl?To kvůli tomu jsi měla problémy otěhotnět?A jak budeš rodit, můžeš normální cestou nebo císařem?Mě řekl dr.,že bych mohla normálně, ale můj muž už stejně o dalším dítěti nechce ani slyšet, protože se bojí o můj zdravotní stav.Ale kdybych měla jen jedno jako ty tak by mě nic neudrželo!Vždycky jsem chtěla víc dětí.Jsem ráda,že se ti to konečně podařilo tak se drž a hodně papkej!

Pavlína (Po, 30. 10. 2006 - 11:10)

ahojte také jsem střepiny neviděla,ale dívala sem se na stránkách NOVY. www.novatv.cz a tam si najdete střepiny archiv, včerejší datum a tam si to pustíte tu reportáž. byly tam dvě holky s UC a jejich příběhy a přímý přenos opearce střev a modelace konečníku

Návštěvník (Po, 30. 10. 2006 - 10:10)

Ahoj všichni s crohnovou nemocí. Náhodou jsem se dostala na tyto stránky a nedá mi Vám něco nenapsat. Zrovna jsem byla minulý týden na přednášce MUDr. Laciny o Zelených potravinách a sama mám nemocného manžela manžela, né s touto nemocí, ale s diabetem a moc mu zelené potraviny pomáhají (jedná se o Mladý ječmen a sladkovodní řasu Chlorellu pyrenoidosu). Na přednášce zmiňovaného lékaře se o crohnově nemoci hodně mluvilo a tento lékař s tím má dobré výsledky u svých pacientů a já mohu potvrdit, že i my máme dobré výsledky. Sama jsem zdravá (snad),ale přesto už preventivně jsem zelené potraviny (které léčí) nasadila celé rodině a začala se tím zabývat.Bereme to jako součást jídelníčku a jsme fit.Tuto přednášku mám přepsanou a mohu ji poskytnout. Můj e-mail: d.hiclova"centrum.cz
Mějte se a přeji více zdraví Dana

Martina (Po, 30. 10. 2006 - 07:10)

Ahojky Snapi,viděla jsi to?Já jsem usnula.Co tam povídali?Děkuju

Návštěvník (Po, 30. 10. 2006 - 00:10)

Hm, propočítal jsem statistiku a nás s crohnem je asi 2500 v CZ, takže taková malá vesnička. Mám crohna už 5let, a věřtě že pokud se nedostaví absces, tak si musíte říkat že na tom až zase tak špatně nejste, když se podíváte okolo sebe, jsou horší věci, prostě je to život, chci si to prostě nepřipouštět.

Návštěvník (Po, 30. 10. 2006 - 00:10)

Hm, propočítal jsem statistiku a nás s crohnem je asi 2500 v CZ, takže taková malá vesnička. Mám crohna už 5let, a věřtě že pokud se nedostaví absces, tak si musíte říkat že na tom až zase tak špatně nejste, když se podíváte okolo sebe, jsou horší věci, prostě je to život, chci si to prostě nepřipouštět.

Cvrček (Ne, 29. 10. 2006 - 20:10)

Ahojte, tak jsem mezi Vámi.Dlouho mi trvalo, než jsem našla odvahu najít si na Netu něco o Crohnově chorobě. Zjistili mi to asi před měsícem a ještě pořád si nemůžu zvyknout, že musím myslet na to, abych si vzala léky. Nejsem zvyklá jíst vůbec žádné léky a teď tohle. Jsem ráda, že jsem Vás tady našla a určitě se zase ozvu. pa

Snapi (Ne, 29. 10. 2006 - 19:10)

Crohňáci,
dnes je v TV konečně dokument věnovaný naší nemoci. 23:05 - Střepiny!

Pavlína (Ne, 29. 10. 2006 - 19:10)

ahoj martino, emilka sem četla a psala sem tady asi včera? už se nepamatuju, byla sem na návštěvě a celkem to jde, ale zítra a vuterý budu služebně pryč tak ti napíšu emílka potom. a škoda je to, že sem nenašla v blesku ten článek na netu a tak se pokusim sehnat blesk z 5.9.

Martina (Ne, 29. 10. 2006 - 13:10)

Halo Pavlušo, jsi v pořádku?Už dlouho jsem od tebe nic nečetla.Máš tam emílka.

Martina (Ne, 29. 10. 2006 - 13:10)

Ahojky Rudíku,Neboj se, že děti budou mít Cr., že ho má tvoje teta přeci neznamená, že ho musí mít tvoje děti.A máš stejný názor jako já a ostatní, že věda jde tak rychle kupředu, že oni by se nemuseli tolik trápit jako my.Když si jen vzpomenu, au au au to bylo utrpení.pa

Martina (Ne, 29. 10. 2006 - 13:10)

Ahojky Jani,tak to máme opravdu hodně společného, nejen toho Cr.Tedy ale fistulka do močáku, to musí být peklo.To jsem neměla, ale zase jsem si užila s rektovaginální píštělí.Teď jsem v 19 týdnu, ale kynu a kynu.Léky beru stejné jako Ty, kromě Imuranu, ten mi vysadily, když jsem chtěla otěhotnět před 6ti lety, ale dozvěděla jsem se od mého lékaře, že dnes se i Imuran nechává.Mě se po něm hrozně moc ulevilo.Prednison beru jen 2.5mg.Ta puberta je fakt hrozná, je úplně jiná než jsme měli my, nebo já jsem už stará?!

Ruda (Ne, 29. 10. 2006 - 10:10)

Ahoj Pavlíno jsem rád, že ti je dobře teď jsem ve shonu, že nemám na nic čas a ptala jses odkud jsem. Jsem ze severvích Čech z Liberce. Ale poslední dobou jsem i s mojí chorobou pracovně v zahraničí a to je důkaz, že s crohnem se dá pracovat a zároveň cestovat.
Pavlíno držim ti pěsti ať to zvládáš a je ti dobře.
A zdravím ještě Martinu. Martino já se nebojím rodiny ale asi tuším, že moje děti crohna budou mít taky protože moje teta má taky crohna jako já a prodělala stejné operace jako já ale věřím, že až já jednou budu mít děti tak věda pokročí dál a moje děti nebudou trpět tak jako jsem trpěl já nebo někdo jinný s crohnem.

Jana (So, 28. 10. 2006 - 19:10)

čau Marti,mě je teď relativně dobře.Před rokem mi odoperovali prorůstající fystuli do močového měchýře,ale teď už vpohodě teda když nesním co nemám.Myslím ,že to znáš!Jím už teď jen4xdenně Pentasu a 6tablet Imuranu takže se to dá.A ty užíváš jaké prášky?Ve kterém jsi teď měsíci?Já mám stejně starého syna jako ty je mu za měsíc 12 let a mladšímu 8.Ta puberta to je něco že?Vidím ,že toho máme společného asi víc.

Martina (So, 28. 10. 2006 - 18:10)

Ahojky Jani, je mi fajn,opravdu.Adélka to už je puberťák, je jí 12 let.Na tohle mimi jsme čekali 5 let, vůbec to nešlo.Problémy mám, ale ůplně jiný- otýkají mi nohy a mám dost často migrény.A jak je tobě?Papa

Jana (So, 28. 10. 2006 - 14:10)

čau Marti, jak to těhotenství snášíš? Docela by mě to zajímalo.Doufám,že nemáš žádné problémy.Drž se!To se Ti nedivím ,že máš o dceru starost to jsme asi na tom stejně.Kolik je jí let?

Martina (So, 28. 10. 2006 - 10:10)

Ahoj Jani, tak to jsme na tom skoro stejně.Já mám zatím jedno, ale čekám druhé.Ale když dcera měla průjem a bolesti okamžitě jsem běžela jako magor k doktorce a prosila ji o náběry.Naštěstí je to v ppohodě, nechtěla bych, abych trpěla jako já.

Martina (So, 28. 10. 2006 - 10:10)

Ahojky Rudo, já mám zatím 1 dítě - holčinu a teď čekám druhý.O rodinu se bát nemusíš, není prokázáno, že je to dědičný.Znám pár lidiček, co si to předávají z generaci na generaci, ale není to daný.Já jsem z Prahy4 - Kamýku a léčím se v IKEMU u dr.Wohla.Je to tam moc dobrý a mám i svého chirurga.A nenechali mi tam ani kousíček střívka.Papa

Pavlína (So, 28. 10. 2006 - 09:10)

Ahoj Rudo, celkem to jde, crohn je zatím v klidu a doufám že nějakou dobu ještě chvíli bude. Protože jak se říká dnes je tak, a zítra být nemusí že? Minulej tejden se se vztekla vpráci tak doufám že to nebude mít nějaký důsledky. Rudo,odkud ty jsi?

Ruda (Pá, 27. 10. 2006 - 22:10)

Ahoj lidi s crohnovou chorobou. Já jsem taky píšu, když mam čas, ale řeknu vám nařikání nemá smysl. Vím to už jsem o tom tady psal mnohokrát. Podávat se této chorobě není dobře protože jí tím živíte. Crohnovu chorobu nesmíte podporovat depresemi a stresem.Já vím,že je lehko se řekne a hůř udělá ale vím o čem mluvím.
A proto zase musím opakovat svoje heslo: VŠECHNO BUDE DOBRÝ MUSÍME BOJOVAT!!!
Zdravím Pavlínu. Ahoj jak se vede zvládáš to?

Reklama

Přidat komentář