Reklama

Crohnova choroba

Pavlína (Po, 23. 10. 2006 - 18:10)

Martino,bavím se s tebou,to víš že jo ,já myslela že ty se nebavíš...když jsi tak dlouho nepsala ani na mail ani sem. ale nešel ti net že? Petr má asi jiný názor no, já vykecám všechno. a potřebuju si tu pokecat protože neni normálně s kým.

Martina (Po, 23. 10. 2006 - 18:10)

Pavlí, Ty se se mnou nebavíš?

Martina (Po, 23. 10. 2006 - 18:10)

Petře, já si myslím, že právě ty bys potřeboval o tom s někým mluvit.Pavlína má pravdu.A tady se dozvíš docela dost věcí.

Pavlína (Po, 23. 10. 2006 - 17:10)

petře tak každý není tak silný aby se postavil na vlastní nohy že? společnost se neskládá jen ze silných lidí...

petr (Po, 23. 10. 2006 - 15:10)

To se právě pleteš o tý nemoci toho moc nevím
a co se týče toho zázemí tak to bylo příšerný
hlavně vztah s otcem.Jelikož právě psychika je dost důležitá naštěstí sem se postavil na vlastní nohy a odstěhoval se od něj.Já si nemyslim že je to až tak hnusná nemoc jsou totiž mnohem horší a zákeřnější ale v tom se asi neshodneme ale neva.

Mirka (Po, 23. 10. 2006 - 15:10)

Omlouvam se že je to tu dvakrát, ale nějak mi to tu přeskakuje

Mirka (Po, 23. 10. 2006 - 15:10)

Mně tu ancikoncepci napsali úplně bez problémů, akorát podotkla že kdybych zvracela nebo měla průjem, tak to logicky neúčinkuje. ale v současné době nemám s crohnem žádné problémy, beru už jen 1x pentasu a jeste mi ji chtějí vysadit. doufám, že to bude v pohodě a i když mu o tom řeknu, tak mi ji nezakáže.

Mirka (Po, 23. 10. 2006 - 15:10)

Mně tu ancikoncepci napsali úplně bez problémů, akorát podotkla že kdybych zvracela nebo měla průjem, tak to logicky neúčinkuje. ale v současné době nemám s crohnem žádné problémy, beru už jen 1x pentasu a jeste mi ji chtějí vysadit. doufám, že to bude v pohodě a i když mu o tom řeknu, tak mi ji nezakáže.

Martina (Po, 23. 10. 2006 - 14:10)

Petře, Ty jsi nějaký divný, viď?Tak co sem chodíš a čteš naše věci, když Tě to vlastně nezajímá.Je vidět, že Tě Cr. neobtěžuje a máš výborné zázemí.Buď rád.My jsme taky lidi a nevidím důvod proč bychom si neměli o našich problémech pokecat?!Rádi si pokecáme kdo má jeké zkušenosti s tou hnusnou nemocí.Ty o ní víš asi vše, viď?

petr (Po, 23. 10. 2006 - 14:10)

Pavlíno,naprosto s tebou souhlasim. Trošku jsem se ukvapil.I já jsem na to po tý operaci neustále myslel proč zrova já,přišel sem o práci a skončil sem u psichyatra navíc sem měl takový zánět pobřišnice že kdyby mě neotevřely tak bych do 3 hodin umřel.Mě to naštvalo s těmi plombami a též s přehnanými
dietami s tím nesouhlasim.Ted sem byl zrovna týden v nemocnici měl sem obrovský křeče vůbec se neví proč tak ve čtvrtek jdu na enteroklýzu tak uvidíme. Mrzí mě to protože je to 5 týdnů co jsem se vrátil z lázní ve Varech a i když sem tomu nevěřil moc mi pomohly a to jak fyzicky tak i psychycky.Vlastně je jedna z mála výhod každý rok Vary na křížek.Měj se hezky Pavlíno

Pavlína (Po, 23. 10. 2006 - 13:10)

Petře, sice píšeš, že se sem nevrátíš,ale každý člověk se někdy potřebuje vypovídat a někdo nemá s kým si povídat protože zdraví lidé to nechápou

petr (Po, 23. 10. 2006 - 13:10)

Ahoj Crohnaři.Ted sem zaplul a opravdu se
nestačim divit co tu píšete za výmysli.Kdyby
se měl crohn od plomby tak mi ho měl každý 3
človíček v týhle zemi. Mě je 31 a zjistily mi crohna před 4 lety při bánální operaci slepáku a taky sem si pak užil své ale snažím se žít zceka normálním a plnohodnotným
životem což se mi myslím i daří a snažim se na tu nemoc nemyslet i když je to někdy moc těžký. Nejhorší je na to stále myslet něco přehnaně dodržovat a též furt sedět u chatu a
psát kolikrát sem byl na velký kolik beru
prášků atd. Prostě ta nemoc je a bude ve mě a
já se s ní musí naučit spokojeně žít bez větších omezení a zcela plnohodnotně. Už se do těchto stránek nevrátím a přji vám všem hodně štěstí a především zdraví protože to je to nejdůležitější.

Martina (Po, 23. 10. 2006 - 10:10)

Ty marodíš?

Pavlína (Po, 23. 10. 2006 - 09:10)

..no konečně,po dlouhé době že jo? tak si ho jdu přečíst

Martina (Po, 23. 10. 2006 - 08:10)

Ahoj Pavlíno, jestli jsi Myšulka, tak tam máš konečně odemě emila.

Pavlína (Po, 23. 10. 2006 - 07:10)

Rudo,jde to mohlo by to být lepší, ale je nějaká divná konstelace, ted na podzim, vždycky mi je blbě, pořád se mění počasí,teplo , zima, pořád dokola je to únavné a dělá mi to zle

Ruda (Ne, 22. 10. 2006 - 23:10)

Ahoj Pavlíno a ostatní. Promiň nemohl jsem ti napsat jak se mám byl jsem služebně v Belgii. To je důkaz, že když bojujeme s crohnovou chorobou pozitivně tak si můžeme i užívat života. Ty řeči o přenosu crohna to opravdu může říct ten co o tom neví vůbec nic. A ta dieta by se měla dodržovat tím způsobem, že se jí to co mi neudělá špatně mě ani střevu.
A co ty Pavlíno jak se máš?

Pavlína (Ne, 22. 10. 2006 - 19:10)

mě řekl gastroenterolog i obvodní že záleží na tom,jak mi bude, jestli ji budu snášet. Při velkých dávkách kortikoidů by se brát neměla, ale při menší dávce např.20 mg a méně to nevadí. Aby nešlo tolik prášků přes játra,střeva a zžaludek, mám antik.náplast EVRA, ta jde rovnou do krve. Napsal mi ji gynekolog když sem brala ty kortikoidy, při dávce 32 mg, a už sem u náplastí zůstala.

Petana (Ne, 22. 10. 2006 - 16:10)

Ahoj Mirko, to jestli bereš antikoncepci by si rozhodně hlásit měla. Dokonce by i měl tvůj gastroenterolog rozhodnout jestli jí můžeš brát a nebo ne. Záleží na tvém zdravotním stavu. Antikoncepce ho může hodně ovlivnit.

Martina (Ne, 22. 10. 2006 - 16:10)

Ahoj Maci, tak jsme se shodly, viď? Jak se máš a hlavně jak ti je?

Reklama

Přidat komentář