Reklama

Crohnova choroba

jana (Pá, 27. 10. 2006 - 17:10)

čau Petře já mám 2 děti.Když jsem je nosila byla jsem ještě zdravá,je to genetická choraba takže výskyt nemoci u dětí je možný.Nechala jsem jim oběma zkontrolovat krev jakmile mi nemoc prokázali a obě děti mám naštěstí zdravé takže bych se nebála mít klidně další.

jana (Pá, 27. 10. 2006 - 17:10)

já mám crohn. chor.prokázanou 2 .5roku,ale na menzes to nemá žádný vliv.Snad jen takový,že když přijde mám strašné bolesti břicha což jsem dříve nemívala, takže bez léků od bolesti bych menzes asi nepřežila.

petr (Pá, 27. 10. 2006 - 15:10)

No uvidíme ale bylo by to možná škoda nevzít
když je to skoro zdarma a Vary jsou moc hezký
město.Jinak já jsem z Prahy 10 Zahradního Města a chodim do Vynohradský k panu dr.Hajerovi a zde mě i operovali.30 operací
nechali ti tam aspon kousíček střev?Chtěl bych se zeptat kolik máš dětí a zda je tu možnost přenosu na dítě mě říkali ře se nemusím bát založit rodinu.

Martina (Pá, 27. 10. 2006 - 14:10)

Ahojky Petře, s těma lázněma si to rozmysli, to byl jen můj názor a pár Cr.Víš každé tělo reaguje jinak.S Pentáou jsme na tom stejně, ještě beru 2,5mg Prednisonu, acid.folicum a teď vitamíny pro maminky.S tím kouřením, to jsi dobrý, já hulila jak o život, ale zase vůbec jsem nepila alkohol.Nic mi to neříkalo.Ale potom, když jsme někde zapařili, a já si dala 2 skleničky, tak to taky stálo za to.A víš kde mi bylo nejlépe? V Bulharsku, nejdřív mi to zakázali, ale pak povolili a všichni tam měli katary a mě nebylo vůbec nic.Odkud jsi?

Martina (Pá, 27. 10. 2006 - 14:10)

Ahojky Snapi, já neměla menzes skoro 4 roky.Na něco to bylo dobrý.Může to být ztrátou váhy, ale i léky.

petr (Pá, 27. 10. 2006 - 12:10)

je mi 31 crohna mi zjistily když mi bylo 27 a
doktor říká že bych mohl příští rok jet na
křížek do Varů tak nevim. co sem mluvil s
crohnařema tak mi řekli že ten správný efekt
se dostavuje minimálně po 5 měsíčních kúrách
tak nevim zda je to pravda jinak ted potom
incidentu papám 8 tablet Pentasy denně jak jsi na tom ty Martino?jinak jsem alespon přestal kouřit a pít tvrdej alkohol ted si dám jen občas Plzen nebo sklenku dobrého červeného vínka.

Snapi (Čt, 26. 10. 2006 - 20:10)

A na děvčata bych měla ještě jeden dotaz - od té doby, co mám Crohna, tj. několik měsíců, jsem skoro bez menstruace - to je normální? Popř. způsobuje to nemoc nebo léky? Děkuju za odpověď.

Snapi (Čt, 26. 10. 2006 - 20:10)

Maci tak budu držet palečky, a snad tě to pak už nebude moc trápit;-)

Martina (Čt, 26. 10. 2006 - 19:10)

Pavlušo, máš tam emilka.

Martina (Čt, 26. 10. 2006 - 18:10)

Ahoj Petře, to víš, že jsem si užla.Všechny operace byly kvůli Cr.Buď rád, že Ti enterokrýza dopadla v pohodě.Já jsem nikdy v lázních nebyla.Domlouvali jsme se s lidma, co se mnou líhavali v nemocnici, že pojedem, ale když jsme viděli ty zbědovaný lidičky, co se odtamtud vrátili, tak jsme si radši udělali pořádný mejdan.Opravdu.A nikomu nic nebylo.Měli jsme fistulky na bříškách po operacích, ale tančili jsme jak zdravý lidičky.KJolik Ti je let?

petr (Čt, 26. 10. 2006 - 16:10)

to sis tedy jistě užila svý Martino a všechny
ty operace byly kvůly crohnovi?mě bylo ted
výborně ale asi jsem něco špatnýho snědl a už
mě vezli a strávil jsem týden ve špitálu na kapačkách a dnes jsem ůspěšně absolvoval
enteroklýzu a výsledky vypadaj dobře tak uvidíme.chtěl bych se tě zeptat zda jezdíš
do Varů se láznit a zda to pomáhá.

Martina (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Děkuji pane doktore, nečekala jem, že čou tyhle stránky taky lékaři.Potěší to, opravdu.Nemyslíte si, že by veřejnost opravdu měla být o té nemoci více informována, vždyť se z ní stává civilizační choroba.Nemám pravdu?Dříve nebylo tolik nemocných, dnes už to mají i malé děti a o to je to horší.Nic jiného člověku opravdu nezbývá, než se naučit s ním žít, ale taky proti němu bojovat a hlvně nepodávat se.Jinak je to moc špatné, ale to Vy určitě znáte z Vaší praxe v nemocnici.Pěkný den Martina

MUDr.Skoblej (St, 25. 10. 2006 - 18:10)

Zdravím Vás Martino,jsem rád, že se Vám daří dobře, alespoň to takto z vašeho příspěvku vyplývá. Crohn je opravdu nepříjemný "celoživotní partner" , ale je zřejmé,že jste se s ním smířila a naučila se s ním "soužít". To je první krk ke zdárnému životu s ním. Přeji Vám hodně štěstí a pevné zdraví.
Dr.Skoblej, JIP Chirurgie Bohumín

Martina (Út, 24. 10. 2006 - 19:10)

Petře, já měla operací noho.Bylo jich přes 30.Drsný viď? Taky mi vyšel článek v Blesku, někdy okolo srpna, tam bylo vše.Ten zánět mi rozháněli atb. + parenterální +enterální výživa na 1/2 roku.Nic moc.Jsm dítě špitálu.A věk?Marodím od 18ti a mám Cr. 20let, tak počítej.Kdybys něco chtěl vědět, tak se zeptej, my nekoušeme.Pěkný večer

petr (Út, 24. 10. 2006 - 13:10)

neni proš být naštvanej máš pravdu.mohu se zeptat zda popř.kolikrát jsi byla operovaná?
ten zánět pobřišnice se dá rozhodit kapačkama
či nikoli a též by mě zajímal tvůj věk-já vim
sem asi dost zvědavej vid

Martina (Út, 24. 10. 2006 - 12:10)

Petře, psychicky jsme na tom byli špatně všichni.Já si myslím, že právě Ty bys sis potřeboval s někým pokecat.Když jsem začala já marodit s tím Cr. nebylo thoho tady tolik.Myslela jsem si, že jsem s tou chorobou sama na světě, bylo mi 18let.Nevěděla jsem nic a doktoři nebyli o moc chytřejší.Dnes už je to lepší.Ještě něco na Cr. jako takovýho se neumírá.Můžeš umřít na vedlejší nemoci - selhání ledvin, srdce, abces, otravu atd.Taky jsem měla zánět pobřišnice a né jednoua, ale chtěla jsem žít..Nepotěšila jsem Tě, viď?Ale je to tvrdá realita života.A takhle to bohužel je.Papa a nenaštvi se.

Martina (Út, 24. 10. 2006 - 12:10)

Pájo,v pohodě a v klidu.Nerozčiluj se, nestojí za to žádná práce.Tak se ozvi.Papa

petr (Út, 24. 10. 2006 - 11:10)

asi máš pravdu Martino, ale já si vůbec nepřipadám zas tak silnej jak píše Pavlína
spíš naopak jsem ve znamení raka a docela to sedí.Jenom si myslim že když se tady dočtu ty strašný věci jako kdo na to umřel atd. tak
mi to moc na klidu nepřidá.byl sem psychicky
dost na dně a dlouho mi trvalo než sem se z toho vysekal

Pavlína (Út, 24. 10. 2006 - 07:10)

Marti, já ti odepíšu na emila, akorát sem tady v práci a totálně nasraná...tak až bude chvilka nebo až doma

Martina (Út, 24. 10. 2006 - 07:10)

Dobré ráno,psala jsem Ti to v emilu, došel Ti?Já to nemám s netem jednoduchý.Jsme na to tři.Já můžu dopoledne, dcera večer a manžel tam mrská nějakou válečnou hru a to je většinou na celé odpoledne.Taky nám dlouho nešel.Ty jsi jako já, já taky všechno na sebe povím.Jsem už taková.Hrozně se mi uleví.Petr je určitě jiný než my.Povídat si s někým o nemoci nikdy nei na škodu.Papa

Reklama

Přidat komentář