Reklama

Depersonalizace,derealizace -život jako

Návštěvník (Po, 18. 11. 2002 - 16:11)

Překlad textu o depersonalizaci z webové stránky IoP London, což je jedna ze dvou klinik na světě, které mají menší oddělení zabývající se výzkumem depersonalizace: http://www.iop.kcl.ac.uk/IoP/Departments/PsychMed/CNeuPsy/DPU/about.stm Co je depersonalizace? Depersonalizace je jednak symptom a jednak nemoc. Poprvé byla popsána Ludovicem Dugasem, francouzským psychiatrem z přelomu 19. a 20. st.. Vyskytuje se téměř u všech závažnějších psychiatrických onemocnění , zahrnujících silnou úzkost, panickou poruchu, depresi, posttraumatickou stresovou poruchu, obsesivně kompulzivní poruchu, schizofrenii .... jako i u neurologických onemocnění jako je migréna a epilepsie. U normálních lidí se může vyskytnout při stavech únavy, strachu, meditaci nebo po užití drog jako marihuana nebo extáze. Může se též vyskytovat řidčeji sama o sobě, v čisté formě - primární depersonalizace.Dle diagnostiky Americké psychiatrické asociace, 'Depersonalizační porucha' je charakterizována trvajícími nebo opakujícími se epizodami :..... odtržení se nebo odcizení se od vlastní osoby, vlastního já. Člověk se může cítit jako automat....Může být přítomen pocit, že člověk je vnějším pozorovatelem vlastních myšlenkových pochodů...Často se vyskytují různé poruchy smyslového vnímání, nedostatek emocionální reakce....Derealizace (pocit že okolní svět je je cizí nebo nereálný) se také často vyskytuje. Jaká je depersonalizace? Mnozí postižení ji popisují jako děsivou, jako

Návštěvník (Po, 4. 11. 2002 - 15:11)

Příznaky, které tu popisujte jsou součástí balíku projevů panické poruchy. I já vám doporučuju přeskočit do chatu panická porucha. To, co trápí Zdenku s očima například. Zkuste si tam alespoň počíst, je tam spousta odkazů, spousta informací a spousta informaných lidí ochtoných vám jakkoliv pomoci :-)Adresa: Chat: Psychické problémy a psychologie, Panická porucha a jste tam :-)

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 10:10)

Ahoj,tyto pocity velice dobře znám a měl jsem je přidružené k panické poruše.Nyní jsem již bez těchto symptomů.Už se neobjevuje DP/DR.Kdo si budete chtít pokecat tak mi napište na mail nebo navštivte dikusi o Panické poruše (chodí tam i ti co ji nemají) je nás tam hodně a navíc každý den jsme tam :-))mějte se krásně Libor

Marcelan (So, 16. 1. 2021 - 11:01)

Prosím můžete se mi ozvat ddkuji

Návštěvník (Po, 14. 10. 2002 - 16:10)

Ahoj Zdenko, v podstate to zakladni ti popsal Lubos , posilam ti emailem texty , které uz mám sepsány - popis meho pripadu a toho co vim o lecbe . Je to dost dlouhe na uvedeni zde . Snazim se prelozit z anglictiny zakladni informace o DP/DR , takze pozdeji toho bude o neco vic. Jenom k tvym lekum - mas docela stesti na doktora - predepsal ti asi to , co zatim prineslo v lecbe DP/DR asi nejcasteji jakysi uspech, aspon dle toho co jsem precetl o teto nemoci ja na internetu - Citalec a Rivotril ( = citalopram hydrobromide + clonazepam = v USA - Celexa + Klonopin). Ovsem ja nejsem lekar...takze jen predavam info bez medic. podkladu. Vice emailem...Michal

Návštěvník (Ne, 13. 10. 2002 - 23:10)

Ahoj,máš prosím e-mail na toho Michala?Ráda bych se s ním kontaktovala.

Katka (St, 20. 5. 2020 - 11:05)

Prosím o email na Michala. Dekuji

Návštěvník (Ne, 13. 10. 2002 - 16:10)

Hi!Mam taky dp/dr, nevim kolik nas s touto poruchou/neurozou je, ale moc asi ne, ja jsem v kontaktu pouze s Michalem, ktery zalozil toto forum a s jednim klukem ze Slovenska. Pokud se nepletu, uziva taky Rivotril v kombinaci s Celexou a zabira mu to, ale kazdymu pomaha neco jinyho, nekdy je vhodne doplnit uzivani leku nejakym druhem terapie (psychodynamicka...). Moje story je trosku odlisna, u me to prislo po uzivani pravidelnem a dlouhodobem uzivani marihuany i kdyz verim, ze tech faktoru, ktere tyto pocity odstartovaly je vice (stres, uzkost, deprese...). Dp/dr mam od poloviny kvetna, prvni mesic jsem vlastne jenom spal, protoze jsem ani nic jinyho delat nemohl, potom jsem zacal chodit po doktorech, podstoupil jsem radu neurologickych vysetreni (EEG, CT...), nic me nenasli, takze jsem byl poslan na psychiatricke vysetreni, kde mi bylo receno, ze se jedna o depersonalizaci a derealizaci a ze tyto stavy mam sekundarne k uzkostne poruse. Uzivam pouze Neurol, coz je neco jako Rivotril, tzn. lek ze skupiny benzodiazepinu (odstranuje uzkost...), chodim na terapie a snazim se s timto zit jak jen to jde, protoze zakladni lek je zde cas. Ale je to hrozne individualni, napr. u Michala se symptomy teto poruchy vyskutuji jiz dobu pomerne delsi nez u me (15let?), ale u nej nejde o dp/dr navozenou, tzn. v dusledku uzivani drog. Nejlepsi zdroj informaci o lecbe, lecich, atd. atd. je na www.dpselfhelp.com, coz je diskuzni forum tykajici se teto poruchy, ale vse je vzde v anglictine a navic se musis nejdrive zaregistrovat, aby jsi se mohla na foru pohybovat. Existuje jeste jedna stranka tykajici se teto problematiky, je to www.depersonalization.net, opet registrace nutna, tuto stranku zalozil clovek, ktery dp/dr dostal stejnym zpusobem jako ja, po letech se ale uplne uzdravil prave diky kombinaci Rivotrilu s Celexou. Jedno je jiste, neexistuje zadny osvedceny lek nebo postup jak toto vylecit, casto se dokonce stava, ze doktori toto vubec neznaji, je zde ale spousta veci, ktere ti mohou pomoci, aby jsi se citila lepe (leky, nekomu pomaha spankovy ´deficit´, relaxacni techniky, hypnoza atd.), je to hrozne individualni. Ok, to bude asi vsechno, jinak ten svuj pribeh mas docela hezky napsanej, kvalitni popis symptomu, jsem doslova ten stejnej pripad. Krome to vseho mi delalo dost dlouho problemy prekonat jeden symptom a to pocity alienacie (odcizeni), tzn. citis se spatne mezi lidmi, jakoby jsi tam nepatrila. Ale verim tomu, ze cas udela svoje, snazim se brat co nejmene leku, protoze maji i svoje rizika, ale vim, ze nekdy to proste nejde, je to hell. Snad jenom v jednom te muzu ujistit a to ze se nezblaznis, cetl jsem archivy pribehu lidi co timto prosli nebo prochazeji, kazdy mel strach, ze se zblazni, nikomu se to nestalo. Takze se zatim mej a napis jak je. Bz, 20yrs old in Brno...

Návštěvník (Ne, 13. 10. 2002 - 01:10)

V regresi mám strach pokračovat,musel by mě asi někdo kvalitní dost přesvědčovat,udělala bych to už jen v krajním případě,kdyby mi nepomáhaly léky.Se zmíněným pánem zkušenost nemám,mě to dělala p.J.Vacková,které jsem pak o svých problémech řekla,tak mi zkoušela dobíjet čakry ale žádný kladný výsledek jsem nepocítila.Co se týká té mé nemoci,tak nevím kolik lidí jí má ale jsem ráda,že někdo založil tuto stránku a doufám,že se ozve nějaký člověk,který ví o čem je řeč a budeme si moci předat informace,jak se léčit.Ahoj

Michaela (So, 8. 1. 2022 - 00:01)

Ahoj, měla jsem a překonala jsem. Ráda pomůžu, kdyžtak napište :)

Anonym (Út, 11. 7. 2023 - 00:07)

Ahoj mohla bych ti někam.napsat třeba i zavolat dík

Návštěvník (So, 12. 10. 2002 - 21:10)

Zdeni, to musel byt priserny zazitek. Az mi beha mraz po zadech. Muzu se zeptat, kdo tu regresi provadel ??? Nemas zkusenost s A. Dragomireckym ?Nepremyslela jsi, ze pokud by jsi v regresi pokracovala ,a prekonala ty pocity, ze by se ti treba ulevilo a uzdravila by jsi se ?Mimochodem, ta nemoc o ktere pises, je hodne zvlastni. Nikdy jsem o ni neslysela. Je takovych lidi hrstka a nebo hodne??

Návštěvník (So, 12. 10. 2002 - 16:10)

Ahoj,hlubinná regrese je pro osoby psychicky silné a to já asi nejsem.Můžeš vidět i cítit věci,které nejsou příjemné.Pokud se hlubinná regrese dovede správně až do konce měla by člověka zbavit určitých problémů a potíží,které má ale pokud se svěříš do rukou laika,může to mít i špatný dopad na zdraví a psychiku.Já jsem slyšela například hukot,viděla jsem plameny a kremace.Bylo to hnusný.Z vlastních zkušeností bych už v tomto oboru nechtěla experimentovat a pokud bych to potřebovala pro své zdraví a bylo to nevyhnutelné,pak bych se svěřila jen do rukou osvědčeného odborníka!!!Ale raději už ne,je to nahlížení někam,kam asi člověk nahlížet nemá.Ahoj,a raději žij tento život,relaxuj,medituj a tvé tělo a mysl tě sama pustí kam potřebuje.

Návštěvník (So, 12. 10. 2002 - 15:10)

Ahoj Zdeni, pises ,ze jsi prosla hlubinnou regresi. Zajimalo by me , jaky mas na to nazor. Tusim,ze mas spatne zkusenosti-myslis,ze zhorseni tveho stavu se stalo diky regresi??? V budoucnu bych to chtela vyzkouset, ted nevim... Tak je to risk nebo ne ???Preji brzke uzdraveni.

Návštěvník (So, 12. 10. 2002 - 13:10)

Ahoj,ještě jednou Zdena.Zapomněla jsem podotknout k mému problému jednu důležitou věc.Čas od času mám divné věci s očima.Někdy mi začne blikat před očima jasné zubaté světlo,taková vlnící se čára zahnutá do podkovy,ta se zvětšuje,prostředkem pak vidím a na straně mi blikají modrá světla,až to odezní.Když během dne zavřu oči,nebo večer,tak mi tam stále kmitá na okrajích taková modrá světla,jako když si prstem zatlačíte na oko,tak je to tam vidět a já to mám i tak.Také se mi někdy zatmívá před očima,vždycky se leknu,že snad slepnu a udělá se mi pak i špatně psychicky.To jsem chtěla ještě dodat k mému předchozímu příspěvku na téma depersonalizace,derealismus.Nevím,jestli to třeba nemá nějakou spojitost.Ahoj,Zdena.

Návštěvník (So, 12. 10. 2002 - 13:10)

Ahoj Michale,to co jsi popsal je jako bych to psala já!!!V polovině tohoto léta jsem u sebe začala pozorovat tyto pocity.Nejdříve jsem měla pocit,že se mi motá hlava,že jsem jako za sklem a že to,co vidím se mi spíše zdá.Táta mi řekl,že je to asi nízkým tlakem,že se mění počasí,tak jsem čekala pár dní,že to přejde a ono nic.Chodila jsem ven a měla jsem pocit,že jakoby žiju-nežiju a že se mi to spíše zdá.Zhoršovalo se to a tak jsem šla k psychiatričce,která mi řekla,že je to depersonalizace a dereal.,navíc s panikou.Je pravda,že jsem měla pár záchvatů,kdy jsem myslela,že umírám,srdce mi bušilo,špatně se mi dýchalo a měla jsem pocit,že nedojedu domů z města.Takže jsem od psychiatričky dostala léky CITALEC a RIVOTRIL.Jím jeden Citalec po půlkách denně a rivotril jednu a nebo dvě čtvrtky denně,podle potřeby na uklidnění.Mám opravdu divný stavy a nevím jak to popsat,jsem zmatená sama ze sebe,mé tělo mi připadá cizí,mám ze sebe někdy až strach a lidi kolem mi připadají také divní,jako přelud,nehmotní,nevím jak to napsat.Pořád se snažím ztotožnit se svým tělem a dát do rovnováhy mysl a tělo a zatím mi to nejde.Také mám pocit,že už jako nežiju,že za mě žije někdo jiný,jako by byla potlačena moje identita,sebevědomí,mé já.Život mi najednou připadá jako utrpení,těším se na večer,až půjdu spát a vše zaspím.Asi se rouhám,lidi trpí bolestmi ale bolest v duši,duševní peklo a zmatek je snad největší hrůza!Nevím zda se mi to stalo následkem stresu,kdy mě deptal přítel.kterého jsem milovala pomalu víc než sama sebe,žila jsem láskou k němu a on mě stále odsouval za své zájmy a já jen čekala na to,co mi slíbil a posléze nedodržel.Pak mě nakonec ze všeho obviňoval,že vše je má vina a já už tu tíhu křivdy nemohla unést.Ve svém srdci jsem věděla,že ho skutečně miluji a trápila jsem se,brečela,klepala se zoufalstvím,nevěděla jsem kudy kam!Pak jsem prožila další velký stres v práci.Navíc jsem zkoušela metodu hlubinné regrese v kombinaci s kineziologií a od té doby se mi vše rozjelo naplno.Nevím,co víc mi to způsobilo.Prosím o radu o pomoc!Je dobré jíst zmiňovaný CITALEC a RIVOTRIL nebo co se dá ještě jiného dělat?Mám strach,abych neskončila v blázinci nebo mě nenapadlo otevřít okno a skočit!Pomozte Zdenka

Návštěvník (Čt, 12. 9. 2002 - 16:09)

Ahoj,
Hledame a zároveň nabizime informace k psychické poruše s
následujícími symptomy :
Trpicimu se zivot jevi jako sen ,nerealny , jako predstava ....
predmety, osoby a to, co se deje mu pripadaji nerealne, nehmotne,
jakoby predstavy.... ma problemy s uvedomenim si sebe sama , sve duse
a sve osoby ... ma problem s vnimanim sveho tela - jakoby byl bez
tela
nebo mu jeho telo pripada cizi.... smyslove prozitky jsou otupele,
necerstve, jakoby zahalene mlhou .......citi se pritom odcizen svemu
okoli, svym blizkym, ma problemy citit emoce .....
- tak tato porucha se nazyva depersonalizace a derealizace a je nekdy
castecne, popr.i uplne lecitelna. Vyskytuje se bud jako symptom -
pridruzena k nejake jine psych.chorobe (panická porucha, uzkost,
deprese...), muze prijit po proziti nejakeho traumatu, poziti drog
(ovsem vetsina tech, co berou drogy ji nedostane), nebo se muze
vzacne
vyskytovat i sama o sobe - primarni DP/DR.
Hodne info je v anglictine na :
www.dpselfhelp.com - coz je diskusni forum
http://www.artsci.co.uk/unreal/ - definice a popis depersonalizace a
derealizace
popr. na dalsich strankach.
Predem dik za jakoukoli zpravu ci podnet do diskuse , popr. posli
email na : snowflake789"centrum.cz
Michal

Reklama

Přidat komentář