Reklama

Endometrióza

Návštěvník (Čt, 1. 2. 2001 - 21:02)

Informace o hypotézách vzniku této nemoci i o klasické a doplňkové přírodní léčbě naleznet na této stránce v databázi nemocí (viz. honí lišta).

Návštěvník (Čt, 1. 2. 2001 - 13:02)

.. Pred dvema mesici jsem podstoupila laparoskopii, diky niz mi nasli Endometriozu.Lekarem mi bylo receno, ze nevi jak a proc, se tato nemoc vyskytuje, ani jakym zpusobem se da zcela vylecit. Byla mi pro prvni krok doporucena 3 mesicni hormonalni lecba formou antikoncepce a pote se pokusit co nejrychleji otehotnet, avsak nadeje na donoseni plodu je pry v mem pripade miziva . Mam velmi silne bolesti jiz po 10 dnu ukonceni menstruace, ktere pretrvavaji az do 3 dne menstruace.Trpim jiz po dva mesice lehce zvysenou teplotou a unavnosti. Muzete mi prosim poradit, jakym zpusobem se daji tyto obtize zmirnit a kde bych ziskala nejake podrobnejsi informace o teto nemoci. Dekuji

Návštěvník (St, 24. 1. 2001 - 14:01)

Mám také, ale bohužel dlouholeté, zkušenosti s endometriozou a cystami. Na laparoskopickém odstranění endometriozních ložisek jsem byla za posledních 5 let již třikrát a za týden jdu počtvrté. Poprvé jsem ještě i po operaci užívala hormony, aby se vše dobře doléčilo a nevrátilo, ale stejně se vše znovu a znovu opakuje a vždy je to třeba řešit operativně (nálezy jsou okolo 6cm v průměru a mohou prasknout, to asi žádné léky neodstraní !). Těhotenství by prý vše řešilo, dokonce mu už mnoho let ani nebráním, ale právě z důvodu výskytu endometriozy, se stále nedaří... Takže je to vlastně takový začarovaný kruh, z kterého není úniku. Zkusila jsem i um. opl. mezi jednotlivými operacemi, ale opět nic... Kdo máte nějaké pozitivní zkušenosti, dejte vědět, díky.

Návštěvník (St, 17. 1. 2001 - 08:01)

Po laparoskopickem vysetreni mi zjistili mensi lozisko endometriozi. Polesti v podbrisku jsem pocitovala asi 2 mesice. Lekar mi doporucil bud hormonalni lecbu, ci se snazit otehotnet. Jelikoz jeste dite neplanuji rozhodla jsem se pro hormonalni lecbu (orgametril). Chtela bych se zeptat jestli lozisko pomoci hormonu vymizi a jaka je sance potom otehotnet. Je take mozne, ze by se endometrioza znovu objevila? Dekuji za odpoved

Návštěvník (So, 16. 12. 2000 - 18:12)

CA 125 je zkouška na nádorový marker. Mohou se tím zjišťovat nádory vaječníků. Normální hodnota se udává do 35.Diagnostická laparoskopie je vyšetření, kdy se pod narkózou zavede skrz malý řez do dutiny břišní teleskopický přístroj, aby se zjistil rozsah rozšíření endometriální sliznice v dutině břišní.myslím, že k stanovení toho, zda vaše potíže opravdu souvisí s endometriózou, by jste měla toto vyšetření postoupit.Ohledně homeopatické léčby, tak největší úspěchy přináší homeopatická konstituční léčba.Avšak určitě byste nejprve měla znát, zda jde o endometriózu a jakém rozsahu .

Návštěvník (Út, 12. 12. 2000 - 10:12)

Gynekolog mi před měsícem řekl, že moje bolesti podbřišku při končící menstruaci a neplodnost,vloni prasklá cysta a zánět, ukazují na možnost endometriózy.Z krve nechal udělat rozbor na CA 125. Hodnota moc vysoká (přes 33). Hned jsem začala užívat podpůrnou přírodní léčbu, kterou popisujete u této nemoci. Homeopatka mi pročišťuje játra, žlučník, slinivku. Lékař mi řekl, že těmito metodami endometriózu nevyléčím a že je v mém zájmu podstoupit diagnostickou laparoskopii. Jaký je, paní doktorko a ostatní se zkušenostmi, na to Váš názor? Co to je za zkoušku CA 125? Díky.

Návštěvník (Ne, 10. 12. 2000 - 11:12)

Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

Reklama

Přidat komentář