Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

D (So, 18. 2. 2017 - 16:02)

Nemohu zde mnohokrát neopakovat, že Ježíš je velká mystifikace.a) Neexistují žádné dochované dokumenty, které by zmiňovaly Ježíše v době, kdy tento měl žít. Z eventuálních cárů, které se dochovaly z prvních tří čtyř dekád 1. století n.l., se o Ježíši nedočteme ani zbla.b) Ježíšovy atributy, skutky a životní události, které zachycují čtyři biblická evangelia, jsou nepůvodní. Ježíš nebyl ani první, o kterém se tvrdilo, že se narodil z panny, ani první, který měl jako jednorozený boží syn přijít na svět v lidské podobě, dopomoci lidem k věčnému životu, kázat jako dvanáctiletý v chrámu, divotvorně sytit hladové davy atd. atd. Takové a podobné vlastnosti či zásluhy byly již před 1. stoletím přisuzovány rozmanitým Mitrům, Hórům či Dionýsům.c) Kult Ježíše vznikl v kulturně civilizačních podmínkách, které neznaly moderní kritické myšlení, akribii při prezentaci faktů, neřku-li vědecké poznání. Dokladem toho bylo tehdejší bujení celé řady podobně iracionálních kultů, včetně řady kultů specificky spasitelských.Nevěřme proto ježíšovským ani žádným jiným náboženským báchorkám, a smiřme se s absurdní bezesmyslností univerza a neodvratně definitivním charakterem smrti.

Jirka (So, 18. 2. 2017 - 09:02)

Nezanechej nás v nepochopení prázdných a temnotou stižených. Odmilosrdni naše činy a zbav nás věčného zatracení....Dobré sobotní ráno všem...

Tom... (So, 27. 1. 2018 - 16:01)

Zemanovka byla po těch 5 let...Nejsem si jistý Tony, zda ty roky tvého vzdělávání nebyly zbytečně vyhozené peníze.

sardanapal* (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Tak to bys mě naštval....:-)A všem ostatním dobrou ...

Tony (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

Já myslím, že volby...Zemanovka byla po těch 5 let nenápadná, ale na Drahošovce je vidět, že je to tupá domina a on je podpantoflák.

Touha (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Při dobré " víře...Tak to bys mě naštval. Jiným ano a mně ne? Ty víro? Pro pána se netrhej, pro Touhu bys mohl. Ale dobře píšu si k tobě jedno malé bezvýznamné minus :(

sardanapal* (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Hele, Sarde, nechceš nám ta...Při dobré " víře " zakoupíš i někde ve svém okolí ?Já rozdám co mohu , ale pro "pána" se přece nepřetrhnu :-)

titul (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

není záruka slušnosti. Jinak prezident Drahoš a první dáma Zemanová.

:-)) (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

Já myslím, že volby...TADY ALE NEJDE O SYMPATIÍ DAM. JÁ VĚŘÍM TOMU, ŽE VĚTŠINĚ NÁRODA JDE O NĚCO JINÉHO. Tituly u mě nehrají roli. Jde o lidi této země. Nechápeš, že?

No. (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

Já myslím, že volby vyhraje pan profesor Jiří Drahoš, protože silnější vždycky vyhrává! Pan Miloš Zeman bude odočívat na své oblíbené Vysočině. Navíc, potenciální "první dáma", paní Eva Drahošová, je mnohým sledovatelům sympatičtější, než paní Ivana Zemanová. Myslím si, že ani jeden z prezidentských kandidátů, není praktikující křesťan.Pan Jiří Drahoš působí poněkud svérázněji, a je slušnější, než pan Miloš Zeman. Miloš Zeman se vyzná v politice, pan Drahoš je sice politickým začátečníkem, ale je to vědec s 5. tituly!

Tony (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

Mělo tam být. Mne spíše zajímá druhá republika.

Tony (So, 27. 1. 2018 - 13:01)

Ony ty posudky a odsudky...Mne spíše zajímá republika. Jak najednou začli plivat na masarykovce Karla Čapka a uštvali ho k smrti. Ani mu nikdo z vlasteneckých institucí nechtěl vystrojit pohřeb. Nakonec neznabohu Karlu Čapkovi vystrojil slavnostní pohřeb strahovský opat Zavoral jen na základě toho, že mu přinesli Čapkův miminkovský křestní list.Stejně ten Zavoral skončil v roce 1950 v komunistické base, kde zemřel.Karel Čapek byl po komunistickém únorovém převratu zakázaný. Ale už v roce 1954 ho komunisti povolili.

Touha (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Semínka paprik i těch...Hele, Sarde, nechceš nám ta semínka předpěstovat, že bys nám pak dal rovnou krásné silné sazenice :))

sardanapal*m (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Přesně jsi to vystihla. Kde...Semínka si koupila , sama zaseváš semínka víry ...Ne , já tou vírou nepohrdám , pouze ji považuji poněkud za abstraktní :-)

sardanapal* (Pá, 17. 2. 2017 - 21:02)

Já letos asi vysévání...Semínka paprik i těch pálivějších než otázky víry sázej nyní !

luci (So, 27. 1. 2018 - 10:01)

proč, ale když čtu názory...Ony ty posudky a odsudky nejsou tak jednoznačné.Záleží také na dějinném úseku ve kterém dotyčný prezident úřadoval.V průběhu dějin dochází k neustálým změnám a jiné časy potřebují jiné činy.Čistě hypoteticky,dokážeš si představit prezidenta Havla na místě prezidenta Beneše v roce 1938.Nebo dokonce na místě protektorátního prezidenta Dr Emila Háchy?

! (So, 27. 1. 2018 - 10:01)

proč, ale když čtu názory...Každý můžeme mít svůj názor, ale nemusíme mít pravdu!! Nebudu ti brát tvé iluze. Ale já vím o lepším prezidentovi.

nevím (So, 27. 1. 2018 - 10:01)

proč, ale když čtu názory zdejších věřících (s výjimkou tonyho), tak mám takový pocit, že holt dali do ruky internet i lidem s hodně nízkou inteligencí."...Je to velký vědec. Pan Václav Havel byl nejlepším prezidentem! Ačkoliv byl vážně nemocný! Byl slušný, dramatik, nebyl psychopat, ani notorik! Obávám se, že takového pana prezidenta, jako byl pan Václav Havel,už Česká republika mít nikdy nebude!.."

Milan (So, 27. 1. 2018 - 10:01)

"Děj se vůle...Zdravím katolíku,nejde o zdání ani dojem, kdo jak na koho působí. Ve skutečnosti jde o to, co daný kandidát bude muset pod tíhou moci činit. On bude obětí mocenských zájmů světa, dle toho bude na jedné či druhé straně. Bude snad jeden či druhý dbát a prosazovat Boží vůli obsaženou v Desateru? Kdo z nich mluvil o tom, že Boží Zákony a ustanovení jsou nadřazeny nad národními, politickými a ekonomickými zájmy. Jedině jejich uplatňováním do života může přijít skutečná duchovní obroda a s ní i životní prosperita.Víš jak je to psáno v Písmu, když slepý vede slepého oba padnou do jámy. Když nevědomí lidé volí nevědomého člověka a ten jejich hlasy vyžaduje, jak to vše může asi dopadnout. Nevědomí člověk nemá v sobě základ od kterého by se mohl správně rozhodnout, a tento základ leží v etické normě obsažené v Desateru o němž Ježíš mluví jako o věčném Božím Zákoně, že dříve pominou nebesa a zem nežli jeden z těchto Zákonů. A přihlédneš-li k tomu o čem Ježíš říkal, co znesvěcuje lidskou duši, měl bys mít jasno.Pak naivní či záměrné tvrzení kdo jaký je, tě nemůže oklamat. Oklamán může být slepec, čímž je míněna duchovní slepota. Kdo v sobě má opravdovou lásku k člověku, tedy lidem, kouká aby prohlédl, a to se nestane pokud neuzná a nebude hluboce ctít Boží přikázání, která v sobě obsahují lék pro všechny duše světa. Jakmile někdo mluví v rozporu s tím co je Božím Zákonem, ustanovením i co člověka znesvěcuje, je dotyčný pořád nemocen.Jen považ, že Ježíš nikdy nepřišel ustanovovat světskou moc, On přišel lidi léčit a osvobozovat ze zajetí, otroctví hříchu. Kdo se nechá vtáhnout do víru událostí, ten bude vržen do jejich následků.Neposlušností vzniká svévole, ze svévole bezpráví, z bezpráví násilí a krutost, tak tomu je již od nepaměti lidských dějin. Rozumný se vyhne svévoli, neboť vidí její důsledky. V zrcadle tohoto poznání ti bude mnohé jasné. Pokud se však necháš oklamat zdáním, budeš nadále slepý.Přeji požehnaný hezký den.

observer (So, 27. 1. 2018 - 02:01)

tak trochu historie, upálili hus a labuť vše převrátila

Reklama

Přidat komentář