Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

rose (Po, 26. 9. 2016 - 16:09)

Kdyz byl JK prikovan a nabizeli mu k piti droga a JK odmitl. matous 27:33 A když přišli na místo zvané Gol?go·tha,*+ což je Místo lebky,* 34 dali mu pít víno smíchané se žlučí;+ ale když je ochutnal, odmítl pít.Nejsem JK a nevim, co bych zvladla, ale urychlit si smrt ON nechtel.

rose (Po, 26. 9. 2016 - 16:09)

ve sve posledni vuli, kdyz mas jeste cistou hlavu, muzes napsat, co chces, aby se s Tebou provadelo, pokud zustanes na pristrojich. Ale pokud je clovek pri vedomi, je to strasne tezka otazka. Verici clovek nedokaze sahnout na zivot svuj, nebo jinych, a zakon take zdravotniky nechrani. A kdo ma pravo ukoncit zivot???

sardanapal* (Po, 26. 9. 2016 - 16:09)

Hmmm, snažím se být...A v čem si neseš vinu , že si snad mohla udělat něco víc ?A co , jako ? Prosit , nadávat , vyhrožovat , uplácet , nebo se jen stihnout rozloučit ?

Touha pro Dida (Po, 26. 9. 2016 - 09:09)

Díky a máš pravdu ono to zdaleka není pryč. Hlavně ta vina obavy z budoucnostiTehdy mi moc pomáhalo Cinkání zde a takové to dada povídání s datumkou nebo kdo to jeNa odkaz kouknu a ozvu se.

pro Ouhu (Po, 26. 9. 2016 - 09:09)

Trocha odpočinku než yase přejdeme k tématu ...Jinak Soustrast A Respekt ...S tím "Masarykem v nás" eventuálně "Marxem v nás". Narazil jsem na jeden zajímavý přízpěvek.. Ten člověk je nesmírně fundovaný a má tam navíc jeden podstatný důkaz... (schválně který..) Je to velmi zajímavé čtení a rozhodně ho nenapsal křesťan, takže prosím "nesekejte naslepo bez rozmyslu". Přestože to nenapsal křesťan.. je to modelový text z něhož je cítit snaha "toprostě vše probádat". Ta kauza už je více-méně MRTVÁ .. ale ptám se - jednala "Masarykova sekta" či "Marx v nás" (Trevír - rodiště Karla Msarxe...) opravdu DOBŘE či "vědecky korektně" když "protinázor doslova zašlapala" a další diskuzi "prakticky znemožnila" ??Slíbená jazykově-literární-politická LAHůDKA !!!http://kix.fsv.cvut.cz/~gagan/jag/rukopisy/dokument/bodh-01.htmTudíž čtěme pozorně ... malá kulturní "oddechovka". Ten autor píše z duše ..

Tom (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Na eutanázii, ale ne tu, která se tu teď obnovila, ta je zlá. Dej si všechna témata a zadej eunatazii.http://diskuse.doktorka.cz/euthanazie/

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Kam Tome, chtěla bych ještě na toto téma napsat něco ze zkušenosti V Kanadě

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Ještě k tomu tlaku na uvolňování lůžek. ne, nemyslím si, že by existovala nějaká vyhláška, nějaká politika, že by se to mělo dít. je to tak, jak to bylo v jiných oblastech za komunistů. Víš, čemus eříkalo autocenzura, nikdo nenařídil, přesto dotyčný věděl, co se po něm chceA něco podobného probíhá v našich nemocnicích.Co se týká té restorativní x polativní péče. tak to tady není.Starý Člověk pobude v nemocnici pár dní, pak jde do hospice, to vpodstatě hlásí nemocnice předem. U nás něco takového nepřipadalo v úvahu, s mámou jsem byla dva roky doma a pečovala o ni. I když ona žádnou péči nepotřebovala, byla naprosto soběstačná a do poslední chvíle se starala o domácnost. Každým dnem se čekalo, že ji zpátky pustí domů a buda zase jen na kyslíku. Kdyby nedošlo k té noci, kdy jim upadla a poranila si zřejmě mozek, což nikdo nekonstatoval.

Tom (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Znova opakuji, co kdybychom se přesunuli na jiné téma, kde můžeme tuto problematiku rozvinout?

D (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Krmení a napájení těžce...Prostě ty pacienty nedokrmí a nedonapojí, aby stíhali i jiné, rovněž důležité úkoly. Ne proto, že by je plánovitým odpíráním potravin a nápojů chtěli záměrně zahubit.

D (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

No a samozřejmě...Krmení a napájení těžce nemocných, kteří při této proceduře nejsou schopni nebo ochotni spolupracovat, též mimořádně časově zatěžuje zdravotní personál. Proto je výsledkem hladovění a dehydratace mnohých těžce nemocných, i když v zájmu zdravotníků není nebo nemusí být ty lidi umořit nedostatkem potravin a tekutin.

D (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Těch neradostných faktorů v české (nebo i jiné) zdravotní péči o těžce nemocné lidi vidím víc. Například v sekulární, převážně ateisticko-agnostické společnosti se mnozí tak bojí smrti, že si svůj brzký konec nebo brzký konec svých nejbližších nejsou ochotni do poslední chvíle uvědomit a smířit se s ním, a na zdravotníky je tak vyvíjen velký tlak, aby i na beznadějné pacienty aplikovali robustní restorativní metody namísto metod pouze paliativních. I beznadějné případy tak jsou operovány a podrobovány různým invazivním i masivním konzervativním zásahům, které by byly na místě, kdyby existovala větší než nepatrná naděje na podstatné zlepšení jejich zdavotního stavu. Příliš mnoho lidí tak umírá při operacích nebo po operacích, které jsou činěny pod sociálním tlakem lidí bojících se smrti, i když jsou tyto zásahy objektivně předem prakticky bezvýsledné. Mnozí nevyléčitelně nemocní končí v takovéto situaci, namísto v přijímání pouhé paliativní terapie v nějakém hospicu. Předem bezvýsledná agresivní péče o prakticky zcela beznadějné případy tak může být i na úkor péče a pozornosti o pacienty vyléčitelné nebo dobře ovlivnitelné.V případě Česka je pak dalším specifickým faktorem efekt volného pohybu pracovních sil v rámci EU. Mnoho zdravotníků odchází na Západ, což stlačuje nabídku zdravotnické pracovní síly v Česku.Máme tak přetížené lůžkové kapacity nemocnic s řadou beznadějných případů, a málo kvalifikovaných zdravotníků, kteří by se o jakékoli (a to i nadějné) lůžkové (i ambulantní) pacienty starali.Taková situace nemůže nevyústit v řadu tragických lidských příběhů, a hodně osobní hořkosti. Aspoň se tedy obávám.

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

No a samozřejmě dehydratace, nepodávání nápojů, které není sám schopen bezmocný člověk přijmout

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

V dokumentaci nejsou uvedeny léky, které dostávají, mně sestra (když v den před smrtí neměla opět lékařka čas) přečetla léky a byl tam vitaminy, endiaron, výživa:(

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 21:09)

Myslíš, že je zdravotní...Jsem přesvědčena o to, že dochází k ukončování života starých bezperspektivnívh pacientů. Nejen bezohlednou lhostejností, ale i nevhodnými léky,množstvím kortikoidů, otevíráním oken rozpáleným pacientům, kteří se neumějí bránit, vyhladověním těch, kteří se nejsou schopni vzhledem k stavu, (do kterého třeba,moje máma padla během několika hodin po nočním pádu z postele) atd

D (Ne, 25. 9. 2016 - 20:09)

J ot tak, D, já také...Myslíš, že je zdravotní personál v českých špitálech motivován urychlovat konec těžce nemocných pacientů? V zájmu uvolnění lůžkových kapacit? Jsou takové kliniky pod tlakem, aby přijímaly více pacientů, než na kolik mají lůžka?

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 19:09)

Milá Touho, máš mé plné...J ot tak, D, já také netvrdím, že smrt mojí fyzicky i duševně krásné maminky, milující, lidi, život a svět a ještě čtrnáct let před smrtí se se mnou hádající, jestli se přece jen na Letné něměl postavit Kaplického Blob, byl nějakou tragedií. Jen ta mašinérie, úmyslně otevřené okno a vymrazená komůrka, kde ležela....argument lékaře, že jako to víte, málo peněz na platy(na tohle jsem vůbecháklivá, sama jsem svým podřízeným, kteří si také představovali, že za práci mají dostat stejnou odměnu jako jejich kolegové v Německu), krčila rameny a naznačovala, brána je otevřená...Nečkala sem pozitivní informace, očekávala jsem lidskost a profesionalitu

D (Ne, 25. 9. 2016 - 19:09)

Moc prosím admina, aby můj...Milá Touho, máš mé plné pochopení. Podobné problémy nejsou cizí ani mně. Ten lékařský personál nicméně není v záviděníhodné situaci. Musí přezírat chřadnutí a umírání lidí, které může maximálně trochu zpomalit, ale v žádném případě ne zastavit. A pro příbuzné těžce nemocných pacientů žádné pozitivní informace nemá. Pokud by byl před příbuznými těchto pacientů upřímný, vysloužil by si od nich ještě horší kritiku, než které se mu od nich již tak jako tak - dílem oprávněně, dílem neoprávněně - dostává.Tím samozřejmě nechci říct, že tvoje maminka nebyla obětí opakovaných pochybení zdravotního systému. Takový systém má všechny neduhy, které lze najít i v jiných servisních sektorech, a to jak u státních, regionálních, municipálních, veřejnoprávních, soukromých nebo neziskových subjektů.

Touha (Ne, 25. 9. 2016 - 18:09)

Moc prosím admina, aby můj příspěvek z 16:22, vymazal. Je mimo téma, ruply mi nervy a psala jsem z náhlé bolesti. Vlastně poprvé za tu dobu

Tom (Ne, 25. 9. 2016 - 18:09)

Ne, nemá smysl o tom psát,...Smutné, ale nechtěl jsem právě to tady vypisovat, abychom nezaplevelili zdejší diskuzi. V mém případě to bylo podstatně kratší, ale i tady zůstvá spousta "kdyby" a nevyřešených věcí. A právě na základě mé zkušenosti jsem alergický na věty typu - Bůh to tak chtěl ap.

Reklama

Přidat komentář