Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ondra (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Nerozumím o koho se jedná ve verši: řekl Pán Pánu mému. Navrhuji aby jsme si tu říkali paní a pane. No jo, ale jak potom poznáme koho se to vlastně týká.

Mare (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Kubrte,

věděla jsem, že mé příspěvky moc nečteš, takže je mi jasné, teď jsi to potvrdil...

♥Kubrt&#9 (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Je rozdíl v tom když někdo...Jak u koho. Pomazaní (VRO), kteří budou panovat spolu s naším Pánem budou PROVŽDY spaseni. Totéž lze říci o lidech, kteří přežijí Tisícileté království našeho Pána. Nepřežijí pouze ti, kteří v novém světě budou jednat ničemně ! :)

Mare (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Ondro, mimochodem mohl bys mi napsat, jak je tento verš přeložen v PNS ?

Mare (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Ondro,
taky nevěřím tomu, jednou spasen-provždy spasen.

Nevím, čemu ještě nerozumíš, ve verši...Řekl Pán Pánu mému....

Ondra (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Nemám tvého ducha svatého.

Roman (So, 17. 10. 2009 - 20:10)

A jak ty překládáš? Jako Adam snadno zhřešil a je daleko od Boží slávy, tak snadno můžeme dojít této slávy díky víře v Krista Ježíše! Tuto slávu nepotřebujete, ale slávu vro a jemu sloužit! Dal jsem biblické verše od Autora a odpověděl jsi spolu s Kubrtem s lidským poznáním s pomocí vro, které je též lidské, žel.

Ondra (So, 17. 10. 2009 - 20:10)

Je rozdíl v tom když někdo překládá s bázní před Autorem mezi těmi s bázní před lidmi. Jinak nevěřím v jednou spasen, navždy spasen.

♥Kubrt&#9 (So, 17. 10. 2009 - 19:10)

Romane,
jestliže je někdo přesvědčen, že je to pravda NEZNAMENÁ to, že to nutně pravda je. SJ všk mají PRAVDU podloženou Božím slovem. Jistě teď namítáš, že máš tu svou "pravdu" taky z Božího slova. Ale jak jsem již napsal je pouze JEDNA víra. Takže pokud nechceš patřit do velkého zástupu SJ nemůžeš mít Boží schválení. A když někdo NECHCE věřit, že je VRO ustanoven Pánem nade vší jeho majetek tak vlastně ani mít pravdu nemůže.

Roman (So, 17. 10. 2009 - 19:10)

Překlady PNS jsou tedy přesné, Ondro? Ještě jsi neodpověděl, jestli ses z Boha narodil? Toto je velmi důležité. Spočívá na záchraně duše.

Ondra (So, 17. 10. 2009 - 19:10)

Pouze ukazuji jak některé překlady mohou být zavádějící, mlžící a nepřesné.

Roman (So, 17. 10. 2009 - 19:10)

Ondro, vidím, že SJ velmi lpí na oslovení Božího jména. Pokud ovšem odmítáte dar Ducha svatého, jak můžete tvrdit něco, o čem nemůžeš vědět. Kdo věří v Ježíše jako Pána, je zrozen z Boha. Nevěříš?
PNS 1.J 5,1 Každý, kdo věří, že Ježíš je Kristus, se narodil z Boha...
Věříš, že Ježíš je Kristus? Myslíme si, že SJ věřit nemůžou, jinak by pochopili Boží vůli, totiž věřit v Krista a přijmout dar Ducha svatého a věčný život.

Ondra (So, 17. 10. 2009 - 18:10)

jak mám tedy rozumět tomuto verši: Kralický překlad:
34. Neboť David nevstoupil v nebe, ale on praví: Řekl Pán Pánu mému: Seď na pravici mé.?

♥Kubrt&#9 (So, 17. 10. 2009 - 18:10)

Kubrte,píšeš:
No jestli...AKORÁT JE TU TEN ROZDÍL, ŽE JÁ NA ROZDÍL OD TEBE SI PŘEJI BÝT SOUČÁSTÍ BRATRŮ A SESTER, KTEŘÍ TVOŘÍ VELKÝ ZÁSTUP ! :)

Mare Bey (So, 17. 10. 2009 - 17:10)

Víš Mare ,oni ti Jehovisti tomu bohu zase tak užiteční nechtějí být.Ohání se božím slovem ale jediné boží slovo,které kdy na světě zaznělo bylo ,JE ,A Zůstane - deset božích přikázání.Zeptej se jakého-koliv Jehovisty v podchodě v metru na 1. či 3. 6.7.8.1O.přikázání a napiš tady do příspěvku ,v kterém podchodě byl někdo schopen něco po pravdě o pravdě něco vysoukat.A ať se neohánějí Ježíšem -bez 10.přikázání ON s nimi nechce mít nic společného .Na konec můžeš se HO na to zeptat sám.

Mezek (So, 17. 10. 2009 - 17:10)

Mare !!!
Jen převracíš a...Kubrte,píšeš:
No jestli patřím k odpadlíkům to ať posoudí Jehova Bůh. Já si myslím, že jsem na jeho straně.
No a představ si to,že i my /odejití/věříme ve stejnou věc.A to že jsme na správné straně.Tvrzení proti tvrzení.Přeji Ti abys se oprostil od hvězdné brány a držel se písma.I když nikdo neví...Že?

♥Kubrt&#9 (So, 17. 10. 2009 - 17:10)

Kubrte,
není to můj soukromý...No určitě jsem si to nevycucal z prstu. Někde jsi to psala. Že jsi odešla a pak se ti začlo duchovně "líp" dařit. Ještě jsi tam cosi psala něco o tvém synovi. Ale k tomu co jsi psala teď s tím nemůžu souhlasit, protože ve sborech, kde se projevuje LÁSKA nemá totalita místo. I když VRO dohlíží na to, aby jsme měli jednotnou víru. Děje se tak na základě biblického verše z 1. Korinťanům 1:10 - A vybízím vás, bratři, prostřednictvím jména našeho Pána Ježíše Krista, abyste VŠICHNI MLUVILI SOUHLASNĚ, a nebylo mezi vámi ROZDĚLENÍ, ale abyste byli vhodně SJEDNOCENI STEJNOU MYSLÍ a STEJNÝM MYŠLENKOVÝM POSTUPEM. Ježíš Kristus je naším Učitelem a ví sám nejlíp jak má vést své učedníky. I když se ti to Mare nezdá vede nás Jehovovův svatý duch. A Jehova Bůh si přeje, aby jsme používali jeho jméno. Jak jinak by mohl platit text "... a každý kdo vzývá JEHOVOVO jméno bezpečně unikne". Ale nemáme jej používat nevhodným způsobem, ale jen k jeho uctívání. Tak jako Kristovci mají za Boha JK, muslimové Alláha, indiáni Manitoua tak mají SJ JEHOVU, JEDINÉHO ŽIVÉHO A PRAVÉHO BOHA. :)

Mare (So, 17. 10. 2009 - 15:10)

Věta, jak by se mohl pohybovat......patří nad větu....Mimochodem, kde jsi....
Omlouvám se.

Mare (So, 17. 10. 2009 - 15:10)

Kubrte,
není to můj soukromý výklad Písem. Když potkáš křesťana v Dánsku, křesťana v Americe nebo Austrálii, Číně nebo kdekoliv, řekne ti totéž, třebaže nemáme centrální výklad skrze VRO, ani v papeži, či jiném centrálním vykladači.
Neznám tyto mé bratry osobně ani přes nějaké Strážné věže, či jiné knihy, které by nás učily stejnému výkladu Bible.
A přece je naše víra a poznání Písem totožné.

To může být jen dílo D.S.

U vás je naprosto totalitní výklad člověka VRO./skupina lidí/ šířen doslova a do písmene všem, kteří to musejí bezezbytku příjmout a ještě se to pomocí menších autorit pravidelně kontroluje, na shromážděních,..zda jste nezačali náhodou smýšlet v jednom písmenu jinak.
To je totalitní lidské dílo. Tam nemá ani skulinu D.S.

Kde je Duch Páne, tam je svoboda.....

Mimochodem, kde jsi četl, že jsem byla SJ.

Jak by se mohl pohybovat v totální manipulaci...!!

Mare (So, 17. 10. 2009 - 15:10)

Přidám ti kontinuitu ve 38 verši:
38Petr jim odpověděl: „Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého.

Je u vás křest na odpuštění hříchů....!
Dostáváte dar Ducha svatého /v tom smyslu, že se stáváte chrámem D.S./....!

Ještě dodávám, že to není zase nějakým odpadlictvím, že většina překladů píše :....řekl Pán Pánu mému......Má to naprosto přesný a hluboký význam, není to kvůli tomu, že se někdo neuměl gramaticky vyjadřovat....! Ani to nenapsal nějaký hlupák.....! Boží slovo je Boží slovo a ne jinak....!

Ondro, v NZ může chybět jméno Jahve jen z toho důvodu, ŽE TO SÁM JAHVE CHTĚL, aby tam nebylo.....! A už jsem psala proč...! Není to proto, aby Jahve byl ponížen nebo vytěsněn, ale protože smrtí Krista se stal Otcem, a právě to mělo být zdůrazněno, protože o tom je křesťanství, o odpuštění hříchů a přiblížení, smíření se s Bohem, protože se stává naším Otcem,... proto není už vzdálený, ale blízký, a to se stal právě se záluhou toho, že naše hříchy byly přibity spolu s Kristem v 1.stol., a my se tudíž můžeme stát jeho vlastními dětmi a bratry Pána Ježíše.
Stejně tak jako i to, že všechnu záchranu i soud i své jméno Jahve je spasitel /význam jména Ježíš/,...DAL SVÉMU SYNU....!!! Proto jeho jméno v NZ už nemá místo.
To, ale neznamená, že já nevím, že má jméno Jahve a další množství jmen.

Reklama

Přidat komentář