Reklama

Katolici - jsou normalni?

vxd (So, 20. 5. 2006 - 09:05)

A jak k tomu přijdou lidé, kteří zemřeli před Kristem, protože ti nemohli v něj uvěřit.

Honza (So, 20. 5. 2006 - 08:05)

Náhodou v kostele je fajn. Já jsem tam loni taky jednou byl.

Návštěvník (So, 20. 5. 2006 - 02:05)

xxcd - ZMIZ!!!!!!!!!!!

xxcd (So, 20. 5. 2006 - 01:05)

Věřím v něco, ale neříkám tomu Bůh ... Je to spíš naděje ... Beru spíš lidi, co Boha, jak říkáte, potřebují denně a věří v něj ... to je správné ... ale až v nouzi věřit v Boha !? To mám vážně dělat !??? ... Trocha hrdosti ... P.S. Stvořitel nikomu nic nedal a nedá a ani nebere !!! Já mám čisté svědomí, nepotřebuji si ho rozmazlovat chozením do kostela atd., jak mnoho lidí dělá !!!

vzkaz pro XXCD (Pá, 19. 5. 2006 - 22:05)

...kolik jsi držel lidí za ruku když umírali ? 99 % těch lidí volá k Bohu. Asi opravdu budeš patřit k tomu jednomu procentu, kteří Boha nepotřebuji. Viděl jsem ale, jak se modlí i velcí "hrdinové"...modlím se za tebe aby Ti Stvořitel dál poznání a moudrost.

Saša (Pá, 19. 5. 2006 - 22:05)

Ty s tím máš nějaké zkušenosti, asi to tak sám praktizuješ. Vidím že máš fakt obrovské zkušenosti, ale mohl bys je použít raději pro něco dobrého.

xxcd (Pá, 19. 5. 2006 - 20:05)

Církev = prachy ... Bylo, je a bude ... Člověk, který ví, co chce ... atd. atd. ji vůbec nepotřebuje ... Stavět na řečích není perspektivní ...

Návštěvník (Pá, 19. 5. 2006 - 15:05)

Sašo nic si neber osobně,prosím.Každý se může svobodně vyjádřit,já mám u katolíku rodinu a taky kamarádku a jsou to fajn lidi,to je čistě moje osobní věc,protože,já nerozumím katolickému učení,zdá se mě velice těžké,a taky jak píšu,nemůžu příjmout nesmrtelnost duše,zním lidi,kteří věří na duše a jsou to spiritistě a tohle není moje parketa.Ellen

názory církve (Pá, 19. 5. 2006 - 15:05)

ty věříš v nesmrtelnou duši?A pokud znáš bibli,proč překrucuješ hadovu řeč v ráji,řekl Evě,že pokud bude jíst zakázané ovoce,že se jí otevřou oči a bude jako Bůh znát dobré i zlé a ještě ji utvrdil,že nikoliv nezemře smrí,Bůh jasně řekl,duše,která hřeší zemře.Kde v bibli se mluví o očistci,odpustcích,marie orudije v nebi,posvátnost neděle?učení katolické je postavené na tradici a svatých,není to čisté učení Pána Ježíše Krista.Navíc ježíš výslivně zakázal nazývat někoho Otcem,Otec je jenom Bůh.Pán Bůh,který stvořil a udržuje vesmír je Bohem pořádku,On neřekl,že je mu jedno,jak Ho lidé uctívají,On požaduje poslušnost zákona,každá země má své zákony,taktéž Bůh,který dal pravidla na zemi,má svůj svatý zákon,kdyby nebyl zákon důležitý,Ježíš nemusel umírat na kříži,tím,že se obětoval povýšil zákon na platný.Pán Ježíš i učedníci zachovávali Boží zákon.Nestačí pouze věřit v Ježíše,neboť i satan věří v Boha a třese se,k vyznání patří poslušnost,v bibli je psané,kteří lidi budou nakonec spaseni.mnoho je povolaných a málo vyvolených.

Saša (Pá, 19. 5. 2006 - 09:05)

Není pravda, že učení katolické církve je falešné, To může napsat jen ten, kdo nezná bibli anebo si z ní vytrhuje jen části. Totéž samozřejmě paltí i o ostatních církvích. Po létech rozdělení konečně dochází k ekumenismu, sjednocování. Základ všeho je uvěřit učení Ježiše krista a v tomto žádná křesťanská církev neodbočuje. Že ty cesty nejsou úplně stejné, nevadí, důležitý je stejný cíl. Jistě církev tcoří lidé, takže má chyhy, ale její zakladatel je Boží syn, takže proto stále přetrvává a její cíl je stejný jako před 2000 léty. To rozdělení má na svědomí ďábel, nebo´t ot je neúčinnější způsob boje proti Bohu.

církve (Pá, 19. 5. 2006 - 07:05)

církve tvoří zase jenom lidi,příslušnost k církvi nikoho nespasí,ale Ježíš řekl neopouštějte společná shromáždění..církvi ustanovil Bůh,jenže katolická si myslí,že je ta pravá,ale ona učení má falešné,její členi o tom neví,protože sami nestudují jak je to v bibli psané.Očistec,odpustky,nesmrtelná duše,růženec,vždyť člověk musí mít z toho guláš,přitom Ježíš učil jednoduché učení,aby to každý pochopil.Kdo uvěří v Ježíše a dá se pokřtít má život věčný....

Saša (Pá, 19. 5. 2006 - 06:05)

Victorie máš pravdu, bohužel i po téměř 20 létech tady silně přetrvává komunismus, a v myslích lidí to stále zůstalo, že církev je něco špatného. Ale jak už jsem psal, tyto věcí jsou u klaždého člověka jeho svědomí a s církví nemá nic společného.

pro Victorii (Čt, 18. 5. 2006 - 19:05)

Victorie mě se líbí,že si asi upřimná,to ti psal neomalenec ať se nestaráš,právě,že vidíš pokrytectví a tím máš u mne plus!věřící lidi,by měli mít sex až po svatbě,jenže pravda je jiná,vyrovnají se světákům ba některé předčí ve střídání partnerů.To,že sex patří do manželství určil Bůh,protože manželství pochází z ráje,první požehnání sňatku,sex dal Bůh jako náplň a co manželé v posteli provádí je jejich věc,musí to vyhovovat oběma,děti to je dar,sex není pro plození dětí jenom,ale pro úplný krásný spojení dvou lidí.Orgasmus Pán Bůh naprogramoval lidem,není to něco nemravného.Katolíci to dobré lidem překrucují,nikde v bibli není celibát knězů,je tam psáno,že biskup má mít jen jednu ženu atd.Vidíš,že každý potřebuje sex,kněží káží vodu a pijí víno,proto lidi,jsou vytočení na katolíky.Zneužívají sex ve zvrhlost a to jsou extrémy,ponaučení nemůžeš od nich brát,rozumný člověk pozná kde je hranice,a mimochodem v bibli v knize píseň-písní-má žena prsa pro svého muže!!

Pro Victorii (Čt, 18. 5. 2006 - 17:05)

text

Victoria (Čt, 18. 5. 2006 - 16:05)

lena: Ne, to si nemyslím. Asi jsem to špatně formulovala, mluvila jsem o tom, jak by to vypadalo, kdyby si všichni věřící v tomhle směru nechali mluvit do života. Jasně, podle katolické církve přichází v úvahu jenom manželský sex, ale Bůh ví, že ve skutečnosti je to jinak.

Saša (Čt, 18. 5. 2006 - 09:05)

Toto mi nepřipadá jako diskuse o věřících, ale jen a jen diskuse o sexu, co se smí a co ne. A to ať si vypořádá každý se svým svědomím a netahá do toho církev.

Zjevení.-bible (St, 17. 5. 2006 - 15:05)

katolická církev není žádná autorita,jen si to ze své domýšlivosti přeje,a když ne podobrým,tak po zlým.Jejich organizace má podsvětí,o které normální smrtelník ani netuší.Zasahuje do všeho dění,je to šelma ze Zjevení 13,14 kapitoly.katolická církev padla,díky svým bludům.Znova se chystá zaůtočit na svědomí člověka a rozkazuje malým a velkým.....

lena (St, 17. 5. 2006 - 12:05)

Jak si to představuješ, Viktorie? To si myslíš, že kněží obcházejí domy svých farníků a kontrolují jestli náhodou nemají doma kondomy? :) Církev to nemůže nikomu zakázat. Problém je, řekla bych jinde. Taková autorita (v jiných státech, u nás ne) jako je katol.církev by, podle mě, skutečně neměla propagovat takovou blbost, jako je nepoužívání antikoncepce. Církev není vůbec ideální, to je jasný. Ale je mnoho normálních a inteligentních katolíků, věřte mi.

Victoria (St, 17. 5. 2006 - 11:05)

katka: Ne, nejsou normální, zakazují lidem antikoncepci, prý je to zabíjení dětí, ale aby lidi nepoužívali kondomy a spousta lidí pak umírala na AIDS, to jim asi připadá v pořádku.

Návštěvník (St, 17. 5. 2006 - 11:05)

PŘEČTĚTE SI TOHLE!

http://www.zvedavec.org/pohledy_1596.htm

Reklama

Přidat komentář