Reklama

Katolici - jsou normalni?

Martin (Pá, 6. 1. 2006 - 00:01)

4 jarda: Jo tak to je. Příkladem pro mne katolíka kterého si vážím je literární vědec Martin C. Putna naopak naprosto odstrašující příklad je tvůrce těchto stránek www.contras.wz.cz

Jarda (Čt, 5. 1. 2006 - 22:01)

Rekl bych, ze nelze zevseobecnovat.Mezi katoliky jsou chytri lide zrovna tak, jako i totalni tupci a hlupaci. Tak je tomu ve vsech skupinach, vrstvach atd. lidstva. Kdyz se nekdo debilne zepta, reknete si to je ale debil.Kdyz se ale nekdo debilne zepta a je to pritom katolik, reknete, ze katolici jsou debilove.

eva (Čt, 5. 1. 2006 - 21:01)

Je to prdel a zároveň smutný.Věřícího,pokud je opravdu věřící a ne zblblý katolickou církví s jejími pokroucenými představami o bohu,by vůbec nemohly napadnout takovéhle otázky.

Hanka (Čt, 5. 1. 2006 - 13:01)

,,Pro pokřtěného katolíka je manželství, které nebylo uzavřeno kanonickou (církevní) formou nebo nebylo jinak uznáno, neplatné. Z toho důvodu je rozvedený katolík člověk před církví svobodný"

Goliáš (Čt, 5. 1. 2006 - 13:01)

Otázka:Dobrý den. Chci se zeptat, jak daleko mohou "zajít" v něžnostech snoubenci ještě před svatbou. Je přípustné např. líbání nahého těla? Děkuji.Odpověď:Z vlastní zkušenosti Vám nemohu dát vyčerpávající odpověď. Ale znám snoubence, kteří spolu zašli kromě blízkého okolí i do Krkonoš, Jeseníků, někteří byli dokonce i v zahraničí. Záleží to na jejich možnostech a dispozicích.Ohledně líbání nahého těla: pokud tím myslíte, zda je možné políbit dívce ruku bez rukavice, tak to dnes možné, ačkoli to dřívější společenská etiketa nedovolovala...

Hanka (Čt, 5. 1. 2006 - 13:01)

Jedna z perel na katolik.cz :Otázka:Jsem rozvedená a měla jsem svatbu v kostele. Chci se zeptat, jestli mohu přistoupit ke sv. zpovědi a dostanu rozhřešení nebo mě až do smrti Bůh neodpustí. Při každé mši cítím lítost, že nemůžu přistoupit ke sv. přijímání jako ostatní. Nyní žiji se svým přítelem. Děkuji za odpověď.Odpověď:Toto je dosti citlivá záležitost. Domnívám se, že problém není v tom, že by Bůh nechtěl odpustit, ale v tom, že my lidé o odpuštění ve skutečností moc nestojíme. Pokusím se to nastínit v několika bodech:1. Platně uzavřené církevní manželství je nerozlučné a trvá až do smrti jednoho z partnerů.2. Snoubenci si při obřadu slibují lásku, úctu, věrnost a společné setrvání v dobrém i zlém až do smrti. Tento slib dělají před Bohem a ten ho bere vážně.3. Civilní rozvod nemá vliv na platnost církevního manželství. I po rozvodu je každý z partnerů vázán manželským slibem vůči svému bývalém partnerovi.4. Pokud rozvedený uzavře nové civilní manželství, pak se dopouští vůči dřívějšímu partnerovi, ke kterému je vázán platným slibem, cizoložství.5. Pro udělení svátosti smíření je kromě vyznání hříchů nutná lítost nad všemi hříchy a opravdová snaha o napravení života. Bez splnění těchto podmínek nelze udělit kajícníkovi rozhřešení. Pokud tedy kajícník dále setrvává v nelegitimním svazku, naplňuje skutkovou podstatu konkubinátu - permanentního cizoložství.

Kata (Ne, 11. 12. 2005 - 17:12)

Nedávno jsem na netu četla zpověď starší paní a naprosto vážně psala.Její dcera studuje V?,je jí 22 a rozešla se svým přítelem.Pak zjistila,že je těhotná a je rozhodnutá jít na potrat.Paní ji prý zavrhne,nebude ji chtít už nikdy vidět,kvůli tomu,že potrat je vražda.Tak je tohle normální?

Dodod (Ne, 11. 12. 2005 - 15:12)

Chodil jsem rok na náboženství a 4 roky ministroval pak jsem toho nechal a výsledek je že jsem ateista a pláteníky nemohunani cejtit.Poznal jsem několik farářů a každý byl jiný,ten nám zakazoval kouřit,jinému to nevadilo,no nebudu to vše popisovat,nejvíc mě vadili ty báby a někteří chlapy ,byli pěkně jetý a jako jednou jsem si řekl dost,tohle ne.Do kostela chdím ale jen protože mám rád architekturu,klid a prstředí,jinak nevěřím.Ono to doopravdy nejde popisovat bylo by to na pořádný článek a mě už to nebaví .Ahoj končímale katolíci nejsou normální.

Martin (Út, 4. 10. 2005 - 00:10)

Katolická církev na mne působí jako velice konzervativní instituce která normálnímu liberálně smyšlejícímu člověku těžko může něco nabídnout. Hlavně ten postoj v otázkách sexu. Chápu že církev je proti potratům i podle mne nekatolíka je potrat zlo a mělo by to být to nejkrajnější řešení co mi ale přijde naprosto schizofrenní je postoj římskokatolické církve k antikoncepci a sexuální osvětě na školách. Vždyt jde o věci které prokazatelně mají vliv na snižovaní počtu potratů. Další věc je že nemůžou být knězi ženy a postoj k homosexuálům. Ovšem pozor ne všechny křestanské církve jsou tak bigotní jako katolíci. Protestantské církve v Holandsku a Skandinávii oddávají i homosexuály a nejvyšší představitel anglikánské církve taky toleruje homosexuální kněze a sleduje TV seriál The Simpsons.

eva (Po, 3. 10. 2005 - 22:10)

Pokud se chcete opravdu zděsit,tak navštivte www.musculus.cz/buh/

katka (Po, 3. 10. 2005 - 18:10)

kdo na tyhle stranky nema zaludek at se radsi nekouka, ty lidi si mysleji, ze nemuzou otehotnet protoze se v mladi "oddavali hrisne masturbaci" a nejake divce se dela samotne ze sebe spatne protoze ma nemravne myslenky a libani je podle ni hrisne za ktere by se melo chodit do pekla..

katka (Po, 3. 10. 2005 - 18:10)

Dneska jsem zabloudila na strany katolik.cz a zdesila jsem se. Za prve mi prijde, ze podle dotazu jsou lide vychovavani v takto zamerene rodine naprosto bez jakychkoli informaci co se sexu nebo antikoncepce tyce a za druhe..TY DOTAZY A ODPOVEDI! To je neuveritelne, divka se zepta jak je to s hormonalni antikoncepci a ten ""expert"" ji rekne, jak bude prohlidka strasliva a zakonci to tam udesnym kazani o nezadoucich ucincich, dokonce ze "ona sama odbornice" by tomu vubec neverila, a tak se ta chudinka vrhne na sex bez ochrany, otehotni a ma cely zivot zkazeny, NO JE TOHLE NORMALNI??

Návštěvník (Čt, 1. 1. 1970 - 01:01)

Opakuji, to vykládej...a už v 15 letech

Reklama

Přidat komentář