Reklama

Kouřím 100 cigaret denně

Pavel Tobiáš (Út, 19. 1. 2010 - 21:01)

Ahoj, já pracuji jako agronom. Starám se o všechno co se týče rostlinné výroby v zemědělství, takže i plat mám poměrně slušný. Mám i skvělou rodinu. Protože přestavujeme barák a kutilství mě moc baví, zvládnu opravdu každou práci, co se týče údržby baráku. Jenomže mým hnacím motorem k aktivitě jsou bohužel cigarety. Jen ráno otevřu oči, musím si zapálit. A kouřím opravdu jednu za druhou od rána do večera. Jinak bych neudělal nic za práci. Když vím, že můžu kouřit, hned se mi dělá jinak a práce mi jde od ruky. Mám slušně zařízenou dílnu, postavil jsem velký zahradní altán, dětem na zimu vyrobil saně a vytvořil jsem i spoustu jiných výrobků. Ovšem pouze když nepřetržitě kouřím. Kdybych si nezapálil, nemohl bych hnout ani brvou, jak bych byl nervózní. Denní spotřeba je přes 4 krabičky denně, ale někdy padne i 5 krabiček, čili stovka cigaret za den.. Je mi 42 let. Vím, že je to nezdravé, ale jinak nepiju a sportuju a i jídelníček mám zdravý. Nedokážu přestat a ani bych asi nechtěl přestat. Pro mě je kouření hnacím motorem do jakékoli činnosti. Moje žena přesto to mé kouření nevidí ráda, přitom sama taky denně vykouří až 40 cigaret... Jinak jsem zatím zcela zdráv a při mé obrovské spotřebě cigaret netrpím ani kuřáckým kašlem. Je tu někdo z vás, kdo vyčadne stovku cigaret za den? Já osobně nikoho takového neznám. A na odvykací kúru jít nechci. Kdybych si nezapálil, můžu se jít okamžitě zastřelit.

hmmm (Čt, 16. 2. 2012 - 14:02)

Baronka Sidonie Nádherná z...to se moc nedožila. A na co zemřela? Na udušení?

! (Čt, 16. 2. 2012 - 11:02)

No vidíš a taky zaklepala bačkorama!

m (Čt, 16. 2. 2012 - 10:02)

Baronka Sidonie Nádherná z Borutína (1. prosince 1885, Vrchotovy Janovice – 30. září 1950, Harefield, Hillingdon, Anglie) byla česká mecenáška a organizátorka kulturního života, poslední šlechtická majitelka zámku Vrchotovy Janovice -kouřila denně 1OO cigaret.

Ivo (Čt, 16. 2. 2012 - 09:02)

Jsem jeden z těch, kteří kouřil taky 100 denně a při noční až 120. Stačilo se jednou pořádně nas..t a seknul jsem s tím jak s daňovou upomínkou! Můžu ale říct, že jsem si dost dlouho připadal jak baba v přechodu.Chvilku zimnice, chvilku návaly horka a trvalo to skoro rok a půl.Asi jsem se taky z toho dostal do přechodu. Dnes si říkám, já blbec, co jsem do toho nacpal peněz a že jsem to neudělal dávno. Dne 2.2 2012 to bylo 14 roků a jsem opravdu rád, že jsem to udělal. Všem kteří se pousí mě následovat přeji pevné nervy a držím vám palce!!!

nevěřící (St, 15. 2. 2012 - 21:02)

Pracuji na Klinice onkologie a radioterpie FN-HK, přijďte nás navštívit. Není špatná také Plicní klinika. ORL také stojí za to.
Možná potom dostanete rozum.

Leo (St, 15. 2. 2012 - 17:02)

100 je opravdu hodně!! To si ani neumím přestavit,tolik vykouřit za jediný den.Hlavně si spočítejte kolik za to utratíte nejlépe za měsíc,to už musí být ohromná částka!Pokud takhle pojedeš dál tak budeš brzý nemocen! Tělo takové dávky jedu za chvíli nevydrží.A ještě divím se že při takovém počtu vykouřených cigaret ti nedělá problém vstávat do práce,vždyt ráno to musí být na dlouhé zvracení.Já vykouřím 13-15 za den a to mi bohatě stačí.víc nepotřebuji.

Radka (Út, 8. 2. 2011 - 15:02)

Co tu čtu je strašné , mě...Manžel kamarádky poté, co se dozvěděl o tom, že má rakovinu, přestal ze dne na den kouřit po 30 letech. Říkáme si, zda, kdyby nepřestal, by ještě nežil. Nezemřel totiž na rakovinu toho orgánu, ale udusil se v noci vodou na plicích... Jeho plíce se "zbláznily" z abstinence nikotinu.
To soudí i jeho žena... Kdo ví?

znám dost lidí, (Út, 8. 2. 2011 - 14:02)

kteří zvládli přestat naráz kouřit, takže to jde. musí se opravdu chtít.

To (Po, 7. 2. 2011 - 23:02)

Co tu čtu je strašné , mě řekli že mam rakovinu tu zlou a hodil jsem cigo z okna ,40 let jsem kouřil a neřikejte že jsou nějaké abstaky ,nejsou vůbec, člověj musí chtít .

Petr (Po, 7. 2. 2011 - 23:02)

Hm, tak to je síla. Když vykouříš denně 5 krabiček a manželka 2, tak mi to vychází, že musíte za kouření vydat z rodinného rozpočtu asi 12 - 13 tisíc měsíčně. Nechápu.

Šárka (Po, 7. 2. 2011 - 20:02)

Můžete mne někdo poradit jak bezbolestně přestat kouřit, ale né úplně. Přala bych si vykouřit tak pět cigaret denně, teď jich vykouřím tak deset až patnáct, prostě ke kávě to potřebuji. Asi bych ztratila radost ze života, kdybych si ke kávě nemohla zapálit. Děkuji všem předem za dobrou radu. Šárka

nemoc kuřáků (Po, 7. 2. 2011 - 13:02)

CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) je nemoc typická postupným a pomalým zužováním průdušek, které vede k omezování průtoku vzduchu do plic, ke stále namáhavějšímu, povrchnějšímu a rychlejšímu dýchání. Zároveň dochází k přestavbě plicní tkáně (plicního parenchymu), vzniká rozedma plic (emfyzém). Je zhoršena výměna kyslíku a oxidu uhličitého, dochází k rozvoji přetlaku v plicních cévách a ke vzniku plicního srdce (cor pulmonale). V nejhorším stadiu je již dýchání tak namáhavé a vysilující, že se vlastním dýcháním nedostane do plic potřebné množství kyslíku a zároveň je omezen výdej oxidu uhličitého, dojde ke vzniku chronické respirační nedostatečnosti (insuficience) a je nutné podávání čistého kyslíku do plic pomocí přístroje po dobu minimálně 16 hodin denně.

Se zhoršenou dodávkou kyslíku je spojeno postupné omezování nejprve fyzických aktivit, následně i běžných každodenních činností. Nemocný CHOPN zpočátku zanechá všech sportovních nebo namáhavějších aktivit, později již musí i pomalu chodit, často odpočívat, chůze do schodů se stává nepřekonatelným problémem. Jeho stav se postupně zhoršuje, začíná být odkázán na pomoc okolí, není schopen pracovat – je invalidizován. V konečném stadiu se již sám neoblékne, není schopen dojít na WC nebo se již ani nenají bez cizí pomoci.

kuřačka (Po, 7. 2. 2011 - 13:02)

Bez kafe a tabáku smutno je nám v baráku!

Cigaretka po ránu nahradí nám smetanu!

Luciano (Ne, 6. 2. 2011 - 20:02)

Elektornické cigarety odporúčam aj ja. Má to nikotín ako normálna cigareta, dymí to ako normálna cigareta, je podstatne lacnejšia a neškodí zdraviu.

Merlin (Ne, 6. 2. 2011 - 16:02)

Skus e-koureni, da se to prepnout najednou nebo postupne, pokud si kutil, tak si postupne dodelas vlastni system cigaret ( recyklace evajglu) a podobne, vyjde te to na 1/3 pri spotrebe 100/den

Reklama

Přidat komentář