Reklama

Kousání nehtů

Ruda (Pá, 14. 4. 2006 - 23:04)

A co takhle poradit chlapum. Ja si kousu nehty uz 40 let a nemuzu se toho zbavit. Nekdy to delam a ani o tom nevim.
Neznam zadneho muzskeho, ktery by si nalepoval falecny nechty. Jedine tak gayove.

Hanka (Pá, 14. 4. 2006 - 13:04)

Ahoj, jsem ráda, že podobný problém s nehty nemám sama. Koukala jsem na net na Avon, ale netuším, které sérum by to mohlo být. Poradíte mi? Díky moc

Helusia (Út, 11. 4. 2006 - 19:04)

Ta vodička je fakt hnusně hořká. Musíš si pak mýt ruce pokaždé, když jdeš dělat něco s jídlem. Je pak hořké od té vodičky.

Hanka (Út, 11. 4. 2006 - 16:04)

Ani umělé nehty nefungují. Já si je zas tak uplně nekoušu. Když jsem nervózní nebo pracuji u počítače a musím u toho přemýšlet, dívám se na nehty a sleduji, zda se mi někde nezatrhly nebo netřepí. Pokud zjistím něco podobného a nejsou po ruce nužky a pilník-nehet je do večera ztracený-ulomím ho nehtem nebo zuby. Měla jsem teď gelové nehty. strašně moc se mi ruce konečně líbily, ale jen do té chvíle než se mi to někde začalo odlupovat nebo se mi nehet zarhnul.

bozena (Ne, 9. 4. 2006 - 19:04)

je to i můj případ kdyby ti někdo něco odepsal a poradil ti napiš mi prosím na BozenaKobrova"seznam.cz

v (Po, 27. 3. 2006 - 17:03)

dik moc, ja zrovna avon prodavam a nikdy jsem si toho teda nevsimla, no....to je moje typicka nepozornost:) fakt dikec

Návštěvník (Pá, 24. 3. 2006 - 21:03)

Avon prodavá přímo tekuté sérum, které se do nehtů natáhne a pak zaručeně chutnat nebudou. Vyzkoušejte, stojí to cca 150,- Kč.

v (Čt, 16. 3. 2006 - 12:03)

zdar. je mi 15 a nehty si kousu snad uz od narozeni, nemuzu se toho zbavit. mam taky dost nizke sebevedomi a tak si proste neverim. ted jsem zacala zvysovat sebevedomi cvicenim...posilovanim a tak..trochu to funguje. uz se mi nekolikrat podarilo prestat si kousat nehty treba na mesic, ale pak se mi jeden strhne a ja ojedu vsechny ostatni a pak uz se zase neuhlidam. vyzkousela jsem vsechno...vsechny vodicky, laky, ale me to proste nezastavi. dokonce uz jsem si nalepovala i ty umele, ale z nervozity jsem je zacala nasilim strhavat a bylo po vsem :( pomozte mi prosim nekdo, obcas je mam okousane az do krve a hrozne to boli. hraju na klavir a tak s tim mam hrozne problemy a taky se vubec stydim vytahnout ruku z rukavu. je z toho spatne i mne...sakra!!!
kdyz jsem hrozne nervozni clovek, budu s tim mit problemy naporad???!!!

Bertička (Út, 28. 2. 2006 - 17:02)

Nalepování nehtů asi funguje, ale možná je rozumné jít na věc z pohledu psychiky. Docela zajímavě se tomu věnují v diskusi na www.abecedazdravi.cz. Někdo tam doporučoval kapky na uklidnění a že prej to pomáhalo.

Lena (Ne, 27. 12. 2020 - 16:12)

A prosím moc, jaké to jsou kapky. Děkuji mockrát za radu.

Elizabehh (Út, 28. 2. 2006 - 15:02)

Tak pozor já jsem už došla tak daleko, že i když jsem mívala krásně udělané gelové nehty dokázala jsem je okousat během 3 dní. Vážně už nevim co mám dělat. Je to hnusný.

BublinaLucka (Po, 20. 2. 2006 - 16:02)

Ehm...je mi 10 a mám stejný problém...Včera jsem si dala předsevzetí že si je nebudu kousat..ale ve škole mě trošku narostly...samosřejmě jsem neuměla vypočitat přiklad...pak jsem ho s námahou vypočítala...a už jedu...cvak...cvak...cvak... je to nechutný jak to cvaká ble mám hnusný nehty HELP ME PLEASE!Napište mi kdyžtak na meil jak se to mám nějak odnaučit:BublinaLucka"seznam.cz pá Lucka:)

Pitrs (St, 11. 1. 2006 - 15:01)

Prekvapuje mne, ze se tady ke sve slabosti priznavaji v drtive vetsine divky...Ja jsem taky postizeny timhle desnym zlozvykem. Nehty si kousu od detstvi, casem se k tomu pridalo i okusovani kuzicek, ktere nezridka vede i ke krvavym zaderam :-(. Stydim se za to. Vystudoval jsem VS, pracuji na urovni stredniho managementu, nezridka vedu jednani s nasimi obchodnimi partnery a ackoli to nikdy nikdo nedal najevo, vim, ze si mych rukou urcite obcas nekdo vsimne.Okusovani nehtu uz mam za ty roky sice tak "vychytane", ze z bezne vzdalenosti neni poznat, ze jsou okousane a ne po manikure, ale ty zadery... :-(.V dobe dovolene, sportovnich aktivit, aktivnich vikendu atd. nechavam prsty na pokoji, ale jak v praci zasednu k PC, neudrzim se.Souhlasim ale s jednim z vyse uvedenych nazoru, ze je 100x lepsi "zrat si nehty" nez kourit, i kdyz to tim samozrejme v zadnem pripade neomlouvam.

Romča (Út, 10. 1. 2006 - 16:01)

Já si je nekoušu od 1.4.2005. Šla jsem na ples a na ty moje okousané prsty (okousané fakt až skoro na kost :-) jsem si nechala nalepit umělé a udělat francouzskou manikůru, abych se nemusela stydět někomu podat ruku. Od té doby si je nekoušu, ale fakt je, že umělé nehty dost ty vlastní ničí, takže to období kdy upadávaly (postupně) a pod nimi byly ty moje papíráky, bylo fakt děsný. Občas si ty svoje nalakuju, nechávám je kratší, ale ne zas úplně. Pak se taky doporučují přípravky (vitamíny atd.) na posílení nehtů a vlasů, hodně se zpevní. Dost taky pomáhá přes den hodně ruce krémovat, ono to "mastné" moc nechutná :-)

Tereza (Pá, 6. 1. 2006 - 19:01)

Taky jsi kousnu nehty, uz hrozne dlouho, odmala. A nejen nehty, ale i kuzicku, strhavam si zadery...no proste hnus, vypada to fakt desne, stydim se za ty ruce, hrozne,protoze mam i kratke prsty, vypada to otresne, ale nemuzu si pomoct...

Gigi (Čt, 5. 1. 2006 - 18:01)

Rodinka ne mě zkoušela, co se dalo. Nezabralo žádné mazání ani laky. Když mi babička v dobré snaze řekla, že z toho okusování budu mít paličkový prsty, výsledek byl jen ten, že jsem začala kousat i kůžičku po stranách... Chtěla jsem přestat hryzat, ale vadily mi ty okousance a chtěla jsem to pořád zarovnávat... :))) Pomohla mi asi taková blbost - kleštičky na nehty. Nejdřív stačí ucvakvout kousíček, když není skoro co, klidně až na doraz, sado na maso ;) Hlavně se mi asi líbila ta nová hračka a chtěla jsem mít co cvakat. :) Časem se to nějak vytratilo, asi taky díky věku. (Ne však s dospělostí :() Taky na chvilku pomohlo mít ruce tak špinavé, že se to člověku nechce ocucávat

Z. (Ne, 11. 9. 2005 - 16:09)

Ahoj vsichni,je mi 23 let a nehty jsem si kousala odjakziva. Od takovych 22 let si je kousu prerusovane (to znamena, ze na cas prestanu a pak to zase rozjedu). Ale ted jsem prestala na pul roku!!! Pak prisly statnice a ja v tom opet litala. Ale ted je opet mesic nekousu. Ma rada je, koupit si v lekarne lak s nazvem MORDEX, z toho se mi totiz delalo i spatne a motala hlava, kdyz jsem si nalakovane ruce dala do ust. Ale lak se smyva, proto musite mit silnou vuli a kazdy den je lakovat. Myslete taky na to, jak nektere zeny maji nehty krasne, ja jim totiz vzdycky zavidela a to me motivovalo. Jakmile jsem si nehty prestala kousat, zazrakem a nahodou jsem potkala jednoho kluka a dekovala Bohu, ze je nemam okousane, takze vztah s muzem je urcite taky motivace. Chce to pevnou vuli, kousat treba mrkev u televize, nebo si navlect rukavice, sice se ruce zpoti, ale je to lepsi, nez je okousat. Hodit se do klidu, hodne pit, kdyz si budete chtit kousat nehty, mejte po ruce vzdycky dvoulitrovku vody:-). A hmatnete po ty vode misto rukou. Vim co rikam, jsem taky pekny nervak. Jakmile ale vydrzite 3 tydny, tak pak uz si myslim, ze se to vydrzet da, protoze vidite zmenu. Ale samozrejme to trva, nez nehty narostou, jsou tim kousanim zarazene do nehtoveho luzka. Drzim vsem pesti!!! Ja mam zatim za sebou prvni mesic. Holky, myslete na to, jak vase ruce budou krasne!!! Pa

Michaelovic (So, 10. 9. 2005 - 16:09)

Znám poměrně dobrý způsob, jak se dá zbavit kousavosti nehtů. Moje mamka tak přestala. V prvé řadě musíte mít na to žaludek a hodně dobrého kamaráda nebo kamarádku. Domluvte se se svým kamarádem/kamarádkou a když vás uvidí jak si koušete nehty ať vám jednu flákne. Pořádnou facku, dá se to takhle odnaučit věřte mi, je to sice trošku drastické ale...:-)

Hanina (So, 10. 9. 2005 - 15:09)

Ja si nechty kousala hodne dlouho uz od utleho detstvi... Rozvod rodicu mi k tomu jen dopomahal... :( Pak jsem si nasla pritele a na cas jsem prestala... Ted je to jeste horsi... kousu si kuzi okolo nehtu a to zatracene boli. :( Hlidam se porad, ale jak tu nekteri pisi deje se to "jakoby samo". Kupuji si ruzne pripravky, bezvysledne... Uz se tim prestavam zabivat, i kdyz to boli, ale vzdala jsem to... No a umelou kuzi si nalepit nechat nemuzu, tak co...

Sariusz (Pá, 9. 9. 2005 - 23:09)

Ja si hriziem nechty a mam 35 rokov a uz ma to vobec nezaujima.Ak to niekomu vadi nech sa nepozera.Faciari tak isto kaslu nato pred kim si zapalia a este si nicia aj zdravie.Od nechtov nedostanete rakovinu.Zerte nechty, nefajcite!!!

Reklama

Přidat komentář