Reklama

Křeče

Zdenka (Pá, 31. 7. 2020 - 15:07)

Chtěla bych se podělit o moje zkušenosti na noční křeče v nohou.Měla jsem křeče v nohách 8 let k tomu jsem měla lehkou bolest na trojklaném nervu na pravé straně obličeje což jsem přikládala k tomu že jsem lehce profoukla na této straně snad od klimatizace v autě.Potom mě zlobilo pravé oko,stále jsem tam měla bod v podobě klikaté čárky ale očař mi nic nenašel a to jsem i očního lékaře vyměnila protože jsem měla obavu že mám náběh na šedý zákal nebo něco podobného je mi 51 let.Lékař na ty nohy mi předepisoval vitamíny a pořád jsme čekali zlepšení a nic.Můžu říci že těch osm let jsem dokázala spát pouze první hodinu a potom nastal maraton probouzení,procházení,usínání a znovu probouzení.Před dvěma týdny jsem si koupila křemelinu.Brala dvě lžičky denně.Po týdnu jsem v noci při čekání na spánek pocítila v pravé tváři pohyb a něco se mi tam uvolnilo a okamžitě mě přestaly bolet nohy.Vážně tohle jsem nečekala a ta čárka v oku mi taky zmizela.No píši to sem do diskuze že je možné že to může někomu pomoci.Zdenka

Hanka (Út, 13. 12. 2016 - 08:12)

Se chci zeptat je taky...Alkohol obecně snižuje hladinu hořčíku v těle.

VeroonikaK (Po, 12. 12. 2016 - 19:12)

Já mám kreče v lýtku hlavně v noci. Bojím se, aby to nebylo např. v důsledku cévního onemocnění

fazolka (Ne, 22. 12. 2013 - 11:12)

Hani mam dia a ty same problemy,predevcirem mi lekar predepsal Magnosolvlv-30s.po6,1g je rozpustny ve vode.Zatim nevim jak pomuze.Cvicim prsty,zapesti a krcni pater.f.

Hana (Ne, 13. 10. 2013 - 20:10)

Dobrý den,asi rok mam potíže se žílama v nohou,beru detralex.poslední měsíc mě při sebemenší námaze bolí a berou do křeče svaly nohou i rukou.přeba po 2 dřepech je to jako po 50 a při oloupání brambor mi zůstanou zkroucené k křeči ruce.snažím se dopovat mg ale nelepší se to.taky se dost zadýchávám a to mám celkef fyzičku.3x týdně aktivně sportuji a nadváhu nemám.obtěžuje mě to a připadám si na 60 a ne na 33.prosím poradte.díky Hana

IVONA (St, 9. 10. 2013 - 17:10)

dobrý den,mám podobný problém,již dlouho mívám pravidelně každou noc brnení do rukou,to po chvíli zmizí,když hodím ruku z postele,,ale tak před měsícem se k tomu přidaly křeče,zatím jen na pravé ruce,,ale ty fakt bolí,ale na to mi nic nepomáhá,musím počkat až to přejde samo,poradíte co mám dělat?

hanča (Čt, 18. 7. 2013 - 23:07)

Zdravím, chtěla jsem se optat mám neustále křeče do lýtka, ale jen v noci, není po námaze. Je možné že to souvisí s Antikoncepcí?? Kdysi jsem mývala křeče tak 1 x měsíčně, po vysazení HA rok ani ťuk, a po roce co jsem se k HA vrátila, křeče skoro obden, bolest k nevydržení. Ještě bych zmínila, že jsem docela silný kuřák. Chtěla jsem se poradit, zda je lepší vyhledat lékaře, nebo by pomohl již několikrát zmíněný Horčík ??.. Díky za každou odpoveď.

karin (Ne, 9. 6. 2013 - 21:06)

boli me zaludek tak moc ze to budou nejspis krece nebo neco horsiho...
Co mam delat ?

Voves Tomáš (So, 14. 6. 2014 - 20:06)

Se chci zeptat je taky hořčík v pivu, udělám denně 10-15 piv a tak bych měl mít minerálů jako hoven kolem Hl.nádraží

Láďa (So, 14. 6. 2014 - 05:06)

Dobrý den, asi 14 dní mám potíže, že mně ráno když vstanu chytne křeč ve vnitřní straně stehna. Léčím se na leukémii, nevím zda to má souvislost. Jinak nic neužívám. poraďte kdo má podobný problém. Déky.

Jirka (Pá, 1. 10. 2010 - 14:10)

Já tyto křeče mívám...Na křeče v nohách mi bezpečně pomáhá dát na chvíli nohy kolmo vzhůru (opřít o stěnu nebo dveře) aby opotřebená krev z nohou vytekla. Nejlépe před spaním nebo i při záchvatu bolesti. Je dobré si dát pod hlavu a bedra polštářky kvůli páteři. Můžeme při tom ležení zrcátkem sledovat televizi. Stačí 10 minut.

Ružena (Pá, 7. 5. 2010 - 14:05)

Asi 4mes.mam obrovske krece od třisel ke kolenum. Je to hrozna bolest. Delam vschno mozne,stavim se na nohu,masiruji a pesti tlucu do stehna aby to povolilo.Opakuje se to i vickrat za noc a castecna krec setrvava cely den..Lekari radi Hořčik.Na radu v lekarne uzivam MAGNE B6,jim orechy atd.Mam v kycli i v kolene artrozu L.str č.3.P.str č.2.Dale mam revmatoid.artritidu 2st. Pred 4r.jsem mela po urazu trombosu.
Poradi mi nekdo jak se toho zbavit?

Lenka - lenkasa (Ne, 2. 5. 2010 - 08:05)

Já tyto křeče mívám poslední dobou také. Obvykle v noci mě chytnou křeče do obou lýtek a po 5 minutách znovu usnu a takhle je to i několikrát za noc.

(anonymka) (So, 6. 4. 2013 - 08:04)

Trpěla jsem tím několik let, několikrát za noc be spánku šílená křeč do lýtka, že jsem myslela, že se pos.... Nejrychlejší a nejefektivnější pomoc je rychle vstát, zapřít bolest a s tou nohou, která vás bolí, co nejvíc dupnout, někdy třikrát, křeč ookamžitě přestane. Nejepší je na to magnesium, kupte si magnosolv a pijte magnesii.

Mirka (So, 6. 4. 2013 - 08:04)

Dobrý den, také já mívám křeče v nohou a když je nejhůř a nedá se to vydržet dám si 1 acylpyrin a hodně ho zapiju vodou, většinou do 15ti minut křeče ustoupí a můžu klidně spát, nejhorší je to po letu letadlem a proto vždy na dovolenou nezapomenu vzít acylpyrin s sebou, většinou se jedná o 1 den po příletu. Jestli to někomu pomůže - pak přeji klidné spaní . Mirka

Mirka (St, 4. 11. 2009 - 11:11)

Jakmile mne chytnou křeče do nohou, tak první pomoc je dát nohy do kýble s hodně teplou vodou. Pak je důležité se hodně napít a dát si hořčík.

alla (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Mívám občas křeče v jazyku,už jsem oslovila 5 lékařů,bez výsledku.Má někdo podobné zkušenosti?Dejte vědět.Díky

Libor (Pá, 7. 8. 2009 - 22:08)

Na křeče nohou při probuzení mi pomáhá občas vypít rozpustný vápník+hořčík.'

Libor (Pá, 7. 8. 2009 - 22:08)

Na křeče nohou při probuzení mi pomáhá občas vypít rozpustný vápník+hořčík.'

Libor (Pá, 7. 8. 2009 - 22:08)

Na křeče nohou při probuzení mi pomáhá občas vypít rozpustný vápník+hořčík.'

Reklama

Přidat komentář