Reklama

lupenka

:-) (Ne, 24. 5. 2015 - 18:05)

Jednou za čas se mi objevuje lupenka ale jen pár fleků,dostala jsem diprosalic a pak belosalic,vždy to mizí ale trvá to,nejdřív to zčervená ale pak to udělá to že se kůže ztenčí.Nedávno mě bolely nohy tak jsem se bála jestli nezlobí žíly,koupila jsem si varixinal gel a namazala si více dní celá lýtka kde se mi zase fleky nedávno objevili.Po pár dnech koukám a fleky mizely.Tak mě napadlo to sem napsat,gel obsahuje různé byliny tak asi to nějak působí fleky jsou pryč.Samozřejmě to je asi k zamyšlení jen pro toho kdo má pár flíčků ,ale pořád lepší než kortikoidy.

Katka (27) (Út, 7. 5. 2013 - 13:05)

Ahoj, hledám pohodovou kamarádku s AE nebo lupénkou na tři týdny u moře - ZDARMA.Získala jsem grant na tři týdny u moře (termín 30.8. až 22.9.), jedná se o Chorvatsko a mám to vše (ubytování i cestu) kromě jídla placeno pro dvě osoby. Tak hledám nějakou pohodovou kamarádku s těžší formou AE nebo s lupénkou, které by moře prospělo a chtěla by do toho jít, mě se tam samotné být tři týdny nechce :(Je třeba doložit jen zprávu od kožní. Je to tři týdny u moře v podstatě ZDARMA, vše už je zařízeno.Mail: katerina.kalabova(zavinac)gmail.com

jirka (Ne, 14. 3. 2010 - 08:03)

Ahoj, lupneka mi byla... jeden starý učitel mi kdysi poradil, že každá lupenka se dá vyléčit dietou. Žádné cigarety, káva, alkohol, ostrá koření.Asi po 6 týdnů pít denně čaj z jahodníku, řepíku a macešky rolní. Vše smíchat stejným dílem a polévkovou lžíci směsi luhovat v 0,6 l horké vody 15 min.Vlažné po doušcích denně pít 1-2 krát denně.

Mirka (Ne, 24. 1. 2010 - 22:01)

Ahoj, lupneka mi byla diagnostikována ve 40 letech - dostala jsem jí po období stresu, kdy jsem byla dva měsíce bez manžela - musela jsem se starat o dům, psy, 2 děti a firemní záležitosti - též jsem přechodila chřipku. Vysypalo se mi to úplně všude po celém těle, končetinách i v hlavové části. Kromě předepsaného mléka od doktorky, jsem se začla mazat kvalitním extra panenským olivovým olejem, používat pouze čistě přírodní ksoemtiku s aloe vera, nasadila jsem čistící dietu - skoro jen samou zeleninu a tři dny jsem si dělala klystýry. Všechny ložiska mi zázračně zmizly. Tak doufám, že to vydrží. Je vidět, že stres a životní styl mají na lupenku velký vliv.

Pavla2 (St, 26. 8. 2009 - 18:08)

Jsem na Enbrelu. To jsou injekce. Prvni kuru jsem si pichala inj. 2x tydne (24 tydnu) a 2. kuru si picham inj. 1x tydne.Mela jsem tezkou formu (i klouby), ted nemam nic, ale predpokladam, ze pokud mi pojistovna prestane platit biologickou, tak se to opet vrati...

Iveta (St, 26. 8. 2009 - 17:08)

Pavlo2, můžete mi napsat jak ta biol. léčba probíhá? Děkuji.'

Pavla2 (St, 26. 8. 2009 - 16:08)

Aleno, jestli synovi nabizeji biol. lecbu, tak ji berte! Jsem na ni 3 rokem a jsem naprosto spokojena a v podstate zdrava!Jarko, s tim morem je to straste individualni, nekdo more naopak nesnasi! Mne nejvic zabiralo Cerne more, Bulharsko bylo pro me lazne!Katko, s tvym problemem zajdi k lekari, na dalku se nic urcit neda a navic existuje 300 druhu lupenek.

katka (St, 26. 8. 2009 - 15:08)

nevím, jestli to není lupénka, pevně doufám, že ne.Loni po návratu z dovolené se mi objevil takový sušší flíček na dalni, asi 1cm. Přes ten rok se to zvětšilo a je to i na druhé dlani. není to vyvýšené, ani výrazně začervenalé a když to mažu krémem, je to ok. Má to takové fáze: napřed vidím při blízkém zkoumání takové jakoby puchýřky (malinkaté), když se propíchnou, je v nich jakoby voda- ale fakt malinko). Puchýřky můžou i svědit. Pak se tam začne kůže oloupávat, je suchá, ale když mažu tak dobrý. pak je to nějaký ten týden ok a zas puchýřky. Zatím to je jen na dlaních a všiml si toho jen přítel. Vím, že kámoška má něco podobného, ale ta si to škrábe, takže má takové hnědé strupaté fleky na dlaních a loktech. Byla jsem u doktorky, ale mast mi nezabrala a znovu jsem zatím nebyla. Po pobytu u moře to bylo lepší, jedu ještě jednou, sice jen na týden (předtím 14 dní), tak uvidím.takže, co myslíte, lupénka nebo ne? je mi 23.'

Jarka (Út, 18. 8. 2009 - 16:08)

Tak mě tu máte taky jsem tu nová,dostala jsem lupenku ve 40 letech no a jsem z toho v háji.Zatím mám koupele a masti.Ale dělá se mi na dlaních a nohou pořád dál?Je na to dobré moře ve Španělsku nebo raději CHorvatsko.Prosím máte někdo s tím zkušenosti.Děkuji'

mírka (St, 1. 7. 2009 - 12:07)

Ahoj, zkuste krém Vermio alfa, je vinikající, mě dost pomohla.'

Alena (St, 24. 6. 2009 - 11:06)

Jsem tady nová. Syn má od 17 let lupenku. Nyní bere Sandimmum Neoral. Moc to nezabírá. Máte někdo zkušenost d tímto lékem.Jeho dr. uvažuje o biologické léčbě. Máte jí někdo za sebou a jaké máte zkušenosti? Teorii znám, jde mi o to, jaké to je v praxi. Díky'

Bára (Po, 25. 5. 2009 - 17:05)

Promiň Martino, přehlídla jsem se a udělala z tebe Martina :-)'

Bára (Po, 25. 5. 2009 - 17:05)

Martine a jak se v zimě koupeš? Nebo jezdíš jaro, podzim? Mě moře pomáhá, ale zase mi strašně vadí horko, proto mě to zajímá, potřebovala bych se létu a teplu vyhnout, ale zase abych se mohla namočit, že...'

Andrea Veselá (Po, 25. 5. 2009 - 17:05)

Dovolím si zde pro lidičky s Lupénkou doporučit české potravinové - bylinné doplňky bez chem. stabilizace či konzervace. http://greneia-okg.webnode.cz/products/alfa-omega-a-factor-base-lupenka/ Snad někomu pomohu i objasnit tento kožní problém :)'

Martina Beroun (Pá, 3. 4. 2009 - 18:04)

Me pomáhá jen moře at uz kdekoli ale jen do ledna kdyz jedu v létě pak se mi opet ukáže a maste a různé přípravky od kožní mi to jen zhoršují'

Verčo, (St, 18. 2. 2009 - 13:02)

nejvíc to postihuje právě mladé lidi. Takže je to na celý život, pokud se nepříjde na způsob vyléčení.'

Lucka (St, 18. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj, lupenku mám od 16 let. Na kožní, už nechodím, klidně vám napíší na celé tělo kortikoidy!! Měla jsem, z toho v 18 osteoporózu ( v 1roce 3x zlomená ruka) jako prase!!!! Ještě jsem na to přišla sama (z netu), paní doktorka nevěděla z čeho to může být!!! Těším se s obavami k moři, to jediné mi pomáhá. Mám strach zase z těch zhrozených, štítivých a zhnusených pohledů ostatních! Tak by se nepodívali, ani na toho nejhoršího pedofila!!!!!!! Jak tu hnusnou lupénku nenávidím, tohle mi vadí víc! Některý lidi maj v hlavě vymetýno - zdraví není samozřejmost! Může se jim objevit cokoli, a lidi co ti řeknou ,, fůj, co to máte, není to nakažlivý?,, by si to zasloužili. Už jsem poznala několik lupenkářů a jsou to inteligentní, citlivý, jinak hezcí a kupodivu i veselý a zábavní lidé. Zasloužíme si pochopení. A když to někdo nedokáže, tak ať aspoň dělá, že to nevidí! Přeji úspěšný boj s lupénkou. Hezký den.'

Verča (Út, 17. 2. 2009 - 21:02)

Dneska sem se dovedela ze mám lupenku.Vzdy sme si mylsela ze to postihuje strasi lidi a ne 14-lete.Za dva týdny stím jedu do nemocníce na tyden a neco.'

Jana (Čt, 8. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj,zrovna zkousim pripravky doktora Michaelse,je to fakt dobry.Je to na prirodni bazi takze zadne hormony!Je to lecba tak na 6-8 tydnu.Tak mi drzte palce kamosi lupenkari!

Jana (Po, 20. 2. 2012 - 18:02)

Ahoj Honzo,

Reklama

Přidat komentář