Reklama

Nachlazení

Barča (St, 8. 10. 2003 - 08:10)

Ahoj Terezo, až budeš mít jako já rýmu každý měsíc a z každé druhé dostaneš zánět dutin, tak si popovídáme, jak je rýma projev skvělé reakce organismu. Utratila jsem už tisíce za vitamíny, preventivní léky jako echinacea, léky na posílení imunity jsem vyzkoušela všechny. Absolvovala jsem všemožná vyšetření, všechno v pořádku. Tak proč se to pořád tak často opakuje?

Návštěvník (Po, 10. 6. 2002 - 14:06)

Čau, je mi 33 let a už několik let mne trápí rýma,kašel a podobně.Samozřejmě, že to není nic vážného, ale když máte rýmu 4 měsíce celkem to otravuje život.Chtěl bych poradit jak se mám začít správně otužovat.To je snad jediné co by mi mohlo opravdu pomoci.Vitamínů,čajů a dalších produktů už jsem zkusil vagony. Díky za radu Petr

Návštěvník (Út, 2. 10. 2001 - 23:10)

Slyšela jsem v rozhlase, že se při nachlazení nemá chodit na slunce, protože se to tím může nějak zhoršit. Je to pravda? Nevím už přesně jestli při rýmě nebo kašli či při bolení v krku a taky nevím, proč.

Návštěvník (Po, 5. 2. 2001 - 15:02)

Ahoj Veroniko, ja měla něco podobného. Po punkci dutin před 5 lety jsem začala mít problémy s nosem. Bylo období, když jsme nos měla ucpany, ale ne rýmou. Jen se mi to tam v nose všechno sevřelo a špatně se mi dýchalo a vždy jsme si musela dát kapky, abych to nějak zvládla. Byla jsem na alergologickém vyš. , které bylo negativní. pani doktorka mi napsala nosni spray Aldecin, který jsme si aplikovala do kazde nosni dirky 3 x denne a k tomu mi napsala takovou dělanou mastičku proti vysychání nosní sliznice, kterou jsem vždy nos po sprey vytřela. Tuto léčbu jsme prováděla asi 3 týdny a moje problémy přestaly. Občas, když cítím (tak 2x do roka), že se začíná problém ucpaného nosu objevovat, tak přistoupím k této léčbě a už třeba jenom týden a od té doby mám pokoj. Ale v každém případě bych ti doporučovala návštěvu UNK.

Návštěvník (Po, 5. 2. 2001 - 10:02)

Rada bych Vas touto cestou pozadala o radu,i kdyz si myslim,ze na mou nemoc jiz asi nic nepomuze.Trpim jiz pres dva roky chronickou rymou, postupem casu se zhorsovala az to doslo do stadia trvale ucpaneho nosu.Ztezuje a otravuje mi to zivot,mam pocit ze uz se to nikdy nezlepsi.Nemohu spontane dychat,pouzivam proto nosni kapky castecne s histaminikem,nebot mam pry trochu snizenou imunitu a reaguji dost citlive na zmeny pocasi.Kapky ale pomohou jen docasne,nevim zkusila bych akupunkturu,ale vim,ze lecba chronicity je teprve na pocatku.Co si o tom myslite? Dekuji za odpoved

Návštěvník (St, 31. 1. 2001 - 12:01)

Prosím o radu. Již 9 měsíců mám pořád rýmu, měla jsem zlatého stafilokoka v krku, pořád mám zánět nebo zvýšené prokrvení v zadní části krku i když mě rýma moc netrápí a volně dýchám. Mám po tuto dobu i problémy (občas) s nadechováním - musím se zhluboka nadechnout, někdy se i zapřít do stehen abych se pořádně nadechla, někdy zíváním. Vím že to asi způsobil stres-moc práce. ale jak s toho ven? Moc děkuji za případné rady. (Jím zdravě, beru z fonclubu Biomare imuno, Zinkosan a vit C)

Návštěvník (Ne, 17. 12. 2000 - 22:12)

V tomto ohledu se řídím názorem makrobiotiky či přírodních medicín, které říkají, ža např.rýma je způsobem, jak se naše tělo zbavuje jemu nepříznivých látek, jedů, odpadů metabolismu... Takže nachlazení a rýmu prakticky neléčím, poctivě smrkám, snažím se neprochladnout a trochu zpomalit tempo a dobře se vyspat. Dříve jsem zkoušela různé postupy, ale myslím že platí staré známé že léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. Spíše jsem vděčná, že moje tělo na mé chyby reaguje takto, znamená to, že opravné mechanizmy fungují a také mě to upozorňuje že něco dělám špatně.

Návštěvník (So, 16. 12. 2000 - 10:12)

Diskuze pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

Reklama

Přidat komentář