Reklama

Operace trhliny v konečníku

Návštěvník (Pá, 7. 3. 2008 - 17:03)

no to dodává optimismus !

Návštěvník (Pá, 7. 3. 2008 - 12:03)

http://www.peprnet.cz/celebrity-forum/celebrita/index.php?celebrityID=68&action=page&pageID=215

Mony (Pá, 7. 3. 2008 - 12:03)

To jsem ráda že se aspoň někomu daří:-))

bolístka (Pá, 7. 3. 2008 - 11:03)

Ahoj holky, já už konečně můžu sedět bez kruhu. Pořád ještě koupu v heřmánku a mažu to, doufám, že už mi to tak zůstane. Nechci to vůbec zakřiknout. Ale dva dny je to už mnohem lepší.Mám z toho velikánskou radost. Holky, držte se. Ať je vám všem dobře.

bolístka (Pá, 7. 3. 2008 - 11:03)

Ahoj holky, já už konečně můžu sedět bez kruhu. Pořád ještě koupu v heřmánku a mažu to, doufám, že už mi to tak zůstane. Nechci to vůbec zakřiknout. Ale dva dny je to už mnohem lepší.Mám z toho velikánskou radost. Holky, držte se. Ať je vám všem dobře.

Mony (Pá, 7. 3. 2008 - 09:03)

Sáro,neděs!Jaký zas abces?Co to je?To tedy namáš trhliny?

sára (Pá, 7. 3. 2008 - 09:03)

Jak jsem si přála abych to měla za sebou, tak mám nervy ještě větší. Vyšetření hrozně bolelo a stejně se na nic nepřišlo, prý tam mám velký absces, což ani nevím co je a na další vyšetření pomocí nějakých přístrojů mám jít zase v pondělí. Celou noc jsem nespala jak to bolelo a představa, že půjdu znova mně doslova děsí. Je to děs a hrůza...

Mony (Čt, 6. 3. 2008 - 18:03)

Katko ,to je právě to co mi říkal doktor,že ta operace moc nevyřeší,protože i tak se musí dodržovat strava,aby se nešlo tuho...
A jak tak o tom začínám mluvit zjišťuji,že pomalu každý druhý má s tím problém!!Asi to chce opravdu totálně předělat jídelníček,copak s tím trpí takoví korejci,japonci?Ne,protože jedí zdravě,a taky sportovci netrpí na nějaké zácpy,takže co?sportovat holky:-))
Sáro,je 18:00 a myslím na tebe jak špulíš prdel:-)Tak dej vědět a podrobně!!!
Pa

Katka (Čt, 6. 3. 2008 - 14:03)

Sáro na operaci jsem byla před rokem a jak to po operaci postupně přestávalo bolet, tak jsem měla fakt klid. Ale tak jak jsme psaly, lactulosu, psyllium, celozrnné rohlíčky, hrozny, zeleninu...
Přiznám, před 3 týdny jsem měla střevní chřipku, měla jsem celý týden průjem a dosud mám docela problémy (podstatně menší než před operací). Nevím, jestli se tím průjmem něco natrhlo nebo nějakej hemerojdík, ale od tý doby se starám ještě víc. Snad to bude dobrý jako po celý minulý rok.
Tobě hrozně moc držím palce. Po dobu těhotenství se to může ještě trochu zhoršovat, neboť je to tam dole překrvené.
Snad ti doktor poradí. A když píšeš, že trpíš jako zvíře, tak přesně vím, o čem mluvíš.

sára (Čt, 6. 3. 2008 - 13:03)

Katko a Ty už máš teď opravdu klid? Chtěla bych věřit, že mně toho příšerného problému někdo opravdu zbaví. A myslím, že u Tebe to bylo obzvlášť v pokročilém stavu.U mně teď bohužel operace nebo jakákoli invazní metoda nepřipadá v úvahu, takže opravdu nevěřím, že mi něco jen tak pomůže.Dnes večer mně čeká to vyšetření, ale v 10 h jsem byla na velké, takže zase trpím jako zvíře a nevím jak to zvládnu. Drže mi pěsti.

Katka (Čt, 6. 3. 2008 - 13:03)

Mony já nevím jestli se to stahování u trhlin nemá, já jen četla, že se to dělá u hemeroidů, o trhlinách nic neříkali.
A s tím roztažením (divulzí) to platí. Ta trhlina, když při tom roztažení řachne víc, tak určitě má větší šanci na scelení.
To má všechno záhady, třeba ty kolíky u trhlin pomáhají (zezačátku určitě). Logika je v tom, že vlastně tou bolestí se ti konečník stahuje, potom jak jde ven stolice, tak se to málo roztáhne a trhá se to znovu a znovu. Tím kolíkem vlastně naučíme tu dírku roztáhnout, a potom jak jde kakání, tak už to není taková zabíračka a snadněji se ti to roztáhne a nemusí to pořád praskat.
Ale mně to pomohlo zezačátku. Jak se mi to vrátilo, tak už mi to nepomohlo a trpěla jsem jak kůň.
A děvčata pamatujte, kdo má tyhle problémy, tak až do smrti si musí hlídat, aby neměl tvrdou stolici. Můžeš to mít tisíckrát zahojené, vždycky už tam zůstane jizvička, která se tím tvrdým bobkem zase může roztrhnout.... bude to bolet ....sevře se ti křečovitě dírka do zadku ..... větší bobek půjde přes malou staženou dírku ....ta se bude trhat a trhat ..... bude to bolet...... prostě začarovaný kruh.

bolístka (Čt, 6. 3. 2008 - 10:03)

Jasně, rozumím té laktulóze. Já slyšela, že ty trhliny se léčí botulotoxinem, ale prý je to drahá metoda. Nevím o tom nic víc, ani, jestli to tady u nás praktikují. Takže jestli o tom někdo z vás ví, napište mi. Mony, vyzkoušela jsem mnoho mastiček, nejvíc mi sedí ten AVENOC, všechny mně štípaly, tahle vůbec. Jinak by mne zajímalo, jestli se dá s takovým onemocněním cestovat, protože mně dělá problémy přejet tak sto kilometrů?

Mony (Čt, 6. 3. 2008 - 10:03)

Ahoj holky,
Katko,myslíš že u trhlin se to nemá,aby to nekrvácelo?že by ta cirkulace tomu ještě spíš
ublížila?Slyšela jsem o nějakém lepení trhlin,nevíš o tom něco?Na hemeroidy je tolik variant,není možné že by trhliny se řešily jen operací!Mě ale doktor řekl že to není šití,ale že se to ještě víc nařízne aby se to scelilo,jestli to nepomůže tak se dělá to roztažení konečníku,a jak by to prasklo zas tak se trhlina šije.Nějak tomu nerozumím....

Sáro,je to blbý pocit,já mám k tomu osypaný zadek,a jak na potvoru,když tam jdu mám ženské věci,takže tam na doktora kouká i tampon,a to jsem se bála že mi bolestí vyletí:-))

Bolístko,takto já preventivně tu laktulozu beru,ale je to hrozné hlídat se....tak bych si dala guláš a knedlík!!!Ale bojím se...

bolístka (Čt, 6. 3. 2008 - 09:03)

Ahoj Mony, laktulózu mám doma, a zatím ji nepotřebuji, jím švestky a hodně kyselého. A taky ovoce. Jinak ji mám připravenou i psylium. Mám připravený čaj z bylinek proti hemoroidům, ale já je teď nemám. Taky se bojím. Ale to je asi zbytečné, spíš se z toho musíme nějakým způsobem dostat.

sára (Čt, 6. 3. 2008 - 07:03)

Kati, díky za radu. Včera se mi podařilo kontaktovat jednoho skvělého chirurga u nás ve městě, takže mám dnes večer v 18 h naklusat na pohotovost, kde zrovna slouží a uvidíme. Mám z toho teda pěkné nervy, neumím si představit jak vystrkuji zadek na cizího chlapa. Na gyndě je mi to taky nepříjemné, jsem teda ale citlivka, co?:( Avenoc doma mám, ale bohužel mi taky nezabírá.Už jsem opět nebyla na velké 2 dny, takže se modlím abych do večera nešla, to bych tu prohlídku asi opravdu nedala.

katka (St, 5. 3. 2008 - 19:03)

o kulichovi nevím, taky by mě zajímalo, jak jí je. Ale myslím, že dobře. Kdyby měla problémy, tak sem nakoukne.
Avenoc jsem zkoušela, ale mně nepomáhal, ale já jsem netyp, protože jsem to měla hodně špatný.
O tom stahování konečníku (možná i celého pánevního dna) jsem četla jednou článek od jedné doktorky, která radila, že nejlepší na hemeroidy (nevím jestli i na trhliny, ale to spíš ne) je co nejvíckrát denně stáhnout a povolit konečník. Třeba ve frontách, v tramvaji, prostě kdykoliv. Při hemeroidech prý dochází k městnání krve a tímto se rozproudí nebo tak něco. A prý po nějaké době době je tohle účinnější než zákroky u doktora. Ale jen prodávám co jsem četla. Já to nedělám. ale začnu :-)))

Mony (St, 5. 3. 2008 - 18:03)

Ahoj bolístko:-(Taky se bojím:-(Taky jsem si ji koupila,a jak sedím tak mě to řeže,a jak jdu na wc čůrat,a uvolním zadek cítím bolest,cítím že tam něco je:-(musím ho stahnout.pomáhá mě zatím ta laktuloza,doktor říkal že ji mohu uživat dlouhodobě,tak asi tak dlouho až se to úplně zhojí.A piji heřmánek 3x denně
Holky,to je trápení,co?Kdo nezažil nepochopí,manžel na mě vždy hledí,odkýve a stejně neví o čem mluvím.

bolístka (St, 5. 3. 2008 - 16:03)

Ahoj holky, taky jsem začala používat mast AVENOC, myslím, že je dobrá. Jinak každý den koupu v heřmánku, to se může neomezeně? Někdy vynechám, ale ten heřmánek mi hodně pomáhá. Jinak mě ten zatracený zadek štípe a pálí, když delší dobu sedím. Napište mi, kdo z vás měl ten hypertonus svěrače, a jak se léčil?

Mony (St, 5. 3. 2008 - 16:03)

Katko nevíš co je s "kulichem"?Nejsi s ní ve spojení?Z počátku se tu ukazala,a pak že pisne a nic,tak snad nemá nějaké komplikace:-(

Mony (St, 5. 3. 2008 - 16:03)

Sáro,někdo tu psal o masti avec,že je i pro těhotné,je to homeopatikum,koupila jsem si jí také.Nevím z čeho to máš,jestli ze zácpy,nebo z průjmu,ale je třebe řešit příčinu...jak je to zácpa,dělej vše pro to aby jsi ji neměla!!!O průjmu moc nevím,já se snažím si zřídnout stolici.
Katko,dík,já mažu a mažu:-)Dočetla jsem se že je i dobré cvičit pánevní dno,že někdy je problém i v tom,že ochabují svaly,a já jak jsem byla na mateřské,tak jsem měla pořád pohyb,začla jsem chodit do práce a nastaly mi tyto problémy!!Mám sedavé zaměstnání,možná to tím je:-(

Reklama

Přidat komentář