Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

primitiv (Po, 16. 3. 2015 - 10:03)

úchylák nemusí být nebezpečný pro společnost, stejně tak odkaz OH nemusí zajímat 90% společnosti, ale zajímá jen jednoho , či více jedinců. A lepší primitiv než úchyl,

Re: (Po, 16. 3. 2015 - 10:03)

Ovšem, člověk napíše o tom, že je odkaz OH stále živý, a už je považován za úchyláka potenciálně nebezpečného pro společnost. :-DMáte pravdu, vůbec se o tom na internetu nediskutuje, vůbec se nepřipravuje film o OH, vůbec nevyšlo nové vydání Cílkovy Oprátky, ten případ prostě zmizel v propadlišti dějin, že? Možná je lepší být úchýl, než primitiv.

Nona (Po, 16. 3. 2015 - 10:03)

Od popravy Olgy Hepnarové...S tím srovnáváním UH s OH bych jetě počkala až s to vyšetří. OH se cítila jako vyděděnec společnosti a otloukánek (v němčině ovšem) a chtěla potrestat společnost a nechtěla dál žít. Byl to takový vražedný výkřik. V UH je spusta nejasností, schizofrenická žena a tak léky v domě, V té hospodě hrála televize, kde dávali přímý přenos z toho, jak budovu obbklíčili policajti...teprve pak zastřelil i sebe...

Nona (Po, 16. 3. 2015 - 09:03)

toto téma vzbuzuje zájem...Nemohu s tebou souhlasit. Vše se událo v době těžké normalizace a a tehdejší sdělovací prostředky o události vůbec nepsaly, kromě snad jedné nebo dvou třívětých zprávička asi v Rudém právu (událost a poprava). Lidé o to víc řešili, co se vlastně stalo,včetně toho,že se šuškalo, že motiv činu mohl mít i politický antikomunistický podtext. Ne že bych s tím souhlasila, ale doba byla taková, že lidé za vším viděli politiku. V současné době se OH zabývá například Pantarei.cz (shromažďování svědectví, popis životních událostí OH, selhání rodiny, psychiatrů a institucí...), Cílkova knika a zanedlouho přijde do kin i film o OH.

pouze- (Po, 16. 3. 2015 - 09:03)

- jenom nějaký úchyl může napsat že je odkaz stále živý - no a je zase jen D., který zkurvil diskuzy na Zážitky s vojny, zkurvil kde jaké téma se svými komentáři.

ty máš starosti (Po, 16. 3. 2015 - 09:03)

Od popravy Olgy Hepnarové... toto téma vzbuzuje zájem pouze některých jedinců, david se zde předváděl a rozepisovl se sáhodlouze o milosti a podobných věcech. pamatuji se na ten den kdy se to stalo, jako se pamatuji 21. srpen, jsem pamětníkem tehdy této události, ale pravdu řekl vůbec na to nemyslím, nespojuji tuto událost ani s Uh. Brodem a už vůbec ne s jinou světovou událostí. A už vůbec neznám člověka v mém věku že by o HP vůbec věděl. na zkoušku jsem se zeptal několika lidí HP, když se stala ta událost Uh.B., pouze jeden muž se rozpomnělale až když jsem řekl další okolnosti - Letná, náklaďák. Někteří lidé se dokonce divili že o této tragedii vůbec nevěděli. kdyby nějaký blbec nazaložil toto téma, kdyby to pořád někdo nevytahoval a nepřidával další příspěvky, tak by na případ OH neštěk pes!

Bartalmission (Po, 16. 3. 2015 - 08:03)

Od popravy Olgy Hepnarové právě uplynulo 40 let. A toto téma pořád vzbuzuje zájem společnosti. Proč? Nebezpečí je aktuální, oni takoví "hepnaristé" žijí mezi námi a Olga může mít své následníky. Co třeba pan Z.H., který v Uherském Brodu zastřelil a vlastně "popravil" osm zcela nevinných lidí? Nechci být cynický nebo snad morbidní, ale takové jednání ve stylu "rozšířené sebevraždy" to je ukázkový příklad "hepnarismu".

Re: (So, 14. 3. 2015 - 10:03)

Hm, bylo vážně potřeba okopírovat všechny komentáře z diskuze na Aha?Jinak doporučuji komentáře na iDnes. Některé komentáře byly celkem přínosné a značná část měla hlavu a patu, což je překvapující.Více než 500 komentářů k případu starém přes 40 let jsou jasnou známkou toho, že je "odkaz" Olgy stále živý a její čin měl, promiňte mi to, opravdu nějakou hodnotu, jak sama chtěla, Pro někoho je sice možná trochu morbidní nad tím takto uvažovat, ale je to prostě nezměnitelný fakt.Olga prostě moc dobře věděla, co dělá, a čeho tím chce dosáhnout. Bez lidských obětí se na určitý problém dá opravdu upozornit jen těžko, jelikož společnost reaguje pouze na tragické činy, na zásah do svého stáda.Otázkou je, zda má společnost alespoň trochu sebereflexe, aby byla schopna si uvědomit možné příčiny těchto činů, a byla tak schopna se z těchto "chyb" poučit a uzdravit se.A ano, Olga víceméně odsoudila sama sebe, a společnost její tužbu zemřít splnila. Samotné dění po jejím činu je nádherným zhmotněním jejího dosavadního života.

D (So, 14. 3. 2015 - 07:03)

Špatně vidici policajt...To mě ale vůbec nenapadlo. Rázem se cítím mnohem bezpečněji.

pepa (So, 14. 3. 2015 - 06:03)

jakože bychom riskovali...Špatně vidici policajt nemá být policajt. Mají snad prohlídky.

jarda (So, 14. 3. 2015 - 06:03)

V souladu se svou...No to je Teda intelektuální zhodnocení. A jinak vše v pořádku?

D (Pá, 13. 3. 2015 - 20:03)

jakože bychom riskovali...Já myslím, že zdaleka nejen to - to už by nebylo ani pouhé všeobjímající riziko, ale přímo univerzální zmar. Asi tak Ferguson na pátou...

Nona (Pá, 13. 3. 2015 - 20:03)

Trest smrti není trest,ale...jakože bychom riskovali nejen justiční omyl, ale i třeba špatněvidícího policajta?

D (Pá, 13. 3. 2015 - 20:03)

Jako intelektuálka se Olga...V souladu se svou filosofickou ideou se Olga Hepnarová rozhodla žít (!), a v souladu s ní se rozhodla i zemřít (!!) podstoupením nejvyššího trestu. Takto projevila značnou míru osobnostní integrity - ač se zachovala kontroverzně, nepatřila zkrátka mezi všude nadbytečná kvanta takových laciných lidí, co mívají ve zvyku kázat vodu, a pít víno...

pepa (Pá, 13. 3. 2015 - 07:03)

Trest smrti není trest,ale někdy by byl asi potřeba... Byt policejní prezident, vydal bych interní rozkaz,že v prokazanych případech kdy policie honí vraha,úchylka se tento nesmí nikdy dostat před soud.zastřelit na útěku.je to levné, a už to nezopakuje. Je to možná tvrdé,ale tomu javrikam,pomáhat a chránit.

Nona (Pá, 13. 3. 2015 - 05:03)

jen se neposer, já tam...Not tak snad se neposeru, muzi negalantni. Ja tam chodim take porad je tam dobra prodejna knih a pizerka

zalomený úd (Čt, 12. 3. 2015 - 23:03)

Vedle Olgy Hepnarové jsem... taky Jiřina Klátilová Honimilová byla intelektuálka , aj Gusta Fučíková

wenca (Čt, 12. 3. 2015 - 23:03)

Zítra půjdu zase kolem toho... jen se neposer, já tam chodím každý den a málokdy si vzpomenu co se tam stalo, mám úplně jiné myšlenky, vzpomínky.

Nona (Čt, 12. 3. 2015 - 22:03)

Jako intelektuálka se Olga...Zítra půjdu zase kolem toho místa, ch jo

ty jo (Čt, 12. 3. 2015 - 21:03)

Jako intelektuálka se Olga...Voni jsou hlava, pane Vachmajstr.

Reklama

Přidat komentář