Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Jiří (St, 7. 7. 2010 - 16:07)

Koukal jsem na webové stránky slovenské firmy Sllavosport, a musím s potěšením uznat že mají supér péřové bundy a kalhoty,a dokonce mají i extrémní velikosti jako třikrát i čtyřikrát xl. Určitě si nějakou od nich koupím a stoprocentně koupím kalhoty. Už se těším.

bundak (St, 7. 7. 2010 - 13:07)

ty blaaaaho... tak to je super diskuze a odvaz!!! vcera zrovna byla prochazka v perovce v desti... a bylo supr!!!

mivoo (St, 7. 7. 2010 - 13:07)

to PP: ... ahoj, ale ak by som ta pekne poprosil (viem, ze nie si fanada do fotenie) mohol by si aspon tie co mas este doma nafotit a poslat na vymenu mailom. ja ti poslem nejake moje fotky z akcie a kolekciu mojich perovek... co ty na to? treba trosku zvysit osvetu a povedomie o perovych bundach :-)

Pre VLASTU (Út, 6. 7. 2010 - 07:07)

Ahoj Vlasta, mas pravdu nas na Slovensku je firma, ktora vyraba krasne a kvalitne perove oblecenie. Teraz su dokonca zaujimave letne zlavy ;-)odkaz na web: www.slavosport.skFirma je z Popradu a ma s vyrobou znacne skusenosti.mivoo

Vlasta (Ne, 4. 7. 2010 - 06:07)

Ahoj, hodně se tu teď objevují kluci ze Slovenska - mám jeden dotaz - na Slovensku prý existuje firma, která šije péřové kombinézy - neznáte někdo její mail nebo web. adresu? Když, tak dejte sem zprávu a dík předem. V.

k.m. (So, 3. 7. 2010 - 07:07)

jen doplním k holkam a bundam,uz jsem to tu psal,ale zaniklo to v spamu klubu turistů,jen u nas je tristní situace s goretex. pytli a skate módou,italky např. nosí bundy krásné,mam i fotky z zimní a jarní prahy.

k.m. (Pá, 2. 7. 2010 - 22:07)

připojuju se ted jen telefonem,tak krátce-super,jak se to rozjelo,ze holky nemají rady bahno je pochopitelné,ze ne sex venku v (zapnutých) bundach uz horší a ze nosí skate pytle a ne bombrovite bundy uz nejhorší. ja ted mam na noseni (ne ničení) mountain hardwear sub zero,nejak mi prisla hezčí než tnf. na valení,bahno a semeno mam ted bundu koženou(banata klasika 90 let). vydrží vše :)

PP (Čt, 1. 7. 2010 - 21:07)

Ještě k té čistírně. Jednou jsem tam bundu dal, ale jak to dopadlo! Vyhodil jsem ji zničenou. Samozřejmě oni za nic nemohli.

PP (Čt, 1. 7. 2010 - 21:07)

to tnf: To vies niekedy sa...Ahoj mivoo, sem píšu tajně, ta moje by to nepochopila a bylo by zle. Doufám, že sem nikdy nezavítá a nepřečte si to. To by byl asi rozchod. Na tohle je nekompromisní. Ty bundy reebook ze stavby jsem bohužel nestačil vyfotit (nejsem moc velký nadšenec do focení, protože mě to nijak zvlášť nebaví) protože mě je vyhodila do popelnice a než jsem přijel domů, byly pryč. Měla dovolenou a prý uklízela. To mě dost naštvalo, měl jsem je nechané do sbírky na památku, jak jsou pěkně zničené. Byly pěkně od bláta a vápna a místy potrhané od hřebíků při bourání starého přístavku. Někde už moc peří nezbylo. 1. byla již přes rok nošená, 2. jsem koupil novou a hned jsem ji vzal do pracovního nasazení. Samozřejmě k tomu bylo keců, protože po prvním dnu už vypadala pěkně upraveně. Chtělo by to někdy zopakovat.K zašpinění od výstřiků aj. - prostě je po týdnu až 14 dnech hodím do pračky a ono se to trochu vypere.Začínal jsem s nějakou péřovkou, už ani nevím co to bylo, potom Kenvello už není, potom ty 2 zmíněné Reebook, Adidas už není, 6 bund Nike -2 nejsou, 5 vest Nike - 2 nejsou a 1 TNF. Jak jsem již psal, ty TNF bych rád rozmnožil. Bylo by super vrátit se několik roků zpět a užíva si zase svobodně a mít tenkrát dost peněz na TNF, tak bych stavěl v nich. TNF je skvělá značka a příjemný materiál. Bylo by zajímavé si v TNF s velkou kapucí lehnout do hlubokého bláta, pěkně by se to zanořovalo, no krásná představa, bohužel. Někdy závidím těm 4 kolkářům, jak se vydovádí v blátě. V péřovc by to bylo super. Problém je už bohužel rodina, kam jedeš, cobudeš dělat? A tak podobně. Ono to dovádění také pomalu ochabuje a ne vždy se jí chce. Občas se vracejí hlášky: je to nové, co s tím děláš, zas to ničíš a pod. Ach ta náladovost. Ale pokud se rozdovádí, tak jí je všechno jedno. TNF je dost pevná oproti staré Nike. Také si už dává větší pozor. Tenkrát, když létalo i peří, to byl mazec. Někdo to lituje, já jsem spíš ničitel. Peníze se vyhazují za větší blbosti, já je dám do péřovek.

mivoo (Čt, 1. 7. 2010 - 13:07)

to tnf: To vies niekedy sa skratka clovek neudrzi a na tu perovu nadheru vystriekas vsetku svoju stavu... je to niekedy dost nakladny "konicek"... ale niekto utraca prachy na ine nezmyselne veci... tak preco si nedopriat perovy luxus. ved perovky sa daju na take "dovadeni" celkom slusne a zachovale kupit aj v second handoch. a za prijatelnu cenu zozenies aj znackovu. pripadne to mozes skusit dat do cistiarne... ale tam väcsinou zenske vyvaluju na teba oci a pytaju sa, ze co som s tou perovou bundou robil ked je taka flakata? a potom sa boja aj bundu prijat, ze ak to nepojde vycistit. a do kontajnerov perovky nevyhadzuj! je to skoda! ak ma niekto uz nepouzitelnu perovku rad ju za symbolicku cenu kupim!!! raz som uz mal taku znacne "pouzitu" perovku ale bolo mi ju luto hodit do kosa, tak som ju dal len ku kosu. Po 2-3 dnoch som v nej videl vykracovat bezdomovca. Vobec mu nevadilo, ze na nej bolo uschnute moje semeno a ze bola poriadne flakata a spinava :-) a smrdela... bola to krasna tmavomodra a teplucka reebok perovka.

tnf (Čt, 1. 7. 2010 - 13:07)

nazdaaarek... supr diskuze - supr odvaz! taky mam perovku north face zeleno-cerne barvy a ma pritelkyne ma rudou. uzivame si v nich v posteli i v prirode. ale nikdy bych na perovu bundu nestrikal sperma ani bych na ni nemocil! jak to pak vycistis a odstranis? bunda se znehodnoti, smrdi a muzes ji leda hodit do kontejneru. mam taky dlouhy prosivany kabat od parkasite. je nadherny leskly a v cerne barve. nemam ale na nem kapuci :-(

mivoo (Čt, 1. 7. 2010 - 10:07)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE...Ahoj PP... no vidim, ze sme na to skoro stejne, ak nie stejne :-) Ty mas vyhodu v tom, ze tvoja zena tvoje chutky akceptuje - dokonca sa dokaze aktivne zapojit - to je SUPER! To ta moja o otm este ani len netusi. Mam teraz predbezne rezervovanu jednu TNF Nuptse, ale nie ciernu, je to kombinacia tmavo fialovej s ciernou (klasika cierne ramena a farebny spodok perovky). Uvidme kedy sa miju podari kupit. Stejne skoro vsetky bundy zhanam u vas v CR. U nas je to so zhananim bund ovela horsie. Ako pises... je smutne len to, ze bunda TNF NUPTSE ma tu tenku skladaciu kapucu. Co sa tyka tych TNF s robustnymi a naducanymi kapucami, tak sa daju zohnat v outdoorovych obchodch väcsinou na zakazku, lebu su dost drahe. Su to specialne expedicne bundy do vysokohorskych podmienok. Vidim, ze sme dokonca skoro rovnako zacinali s bundami... mam este niekolko starych zimnych silonovych/nylonovych bund od firmy TOPER. V tych som doavdel pri stavbe nasej chaty... v blate, bahne, vode, piesku a pod... Potom zacala era peroviek a uz to islo s perovkami ;-) Z tych cias mam uz len niekolko vzacnych kuskov odlozenych na pamiatku. Kolko mas teraz asi peroviek? A akych znaciek? Mas nejaky archiv fotiek alebo videii? Mohli by sme nieco skusit posielat na vymenu. Pripadne si mozeme dohodnut na vymenu a poziacanie nejake bundy? Kedysi davno tu na tomto fore a na fore downclub.net niekto navrhoval aj stretko v perovych bundach... ale nikdy sa to myslim nerealizovalo. Ani v zime, ani v inom rocnom obdobi. Bolo by to mozno zaujimave - kazdy by mohol prezentovat svoju zbierku, pripadne by sme si mohli vymenit a kupit aj nieco ine od druhych. Pripadne spolocne podnikat nejake akcie... i ked hormadne akcie by asi neboli nic moc, ale na zoznamenie s ludmi podobneho zameranie idealne! Cau a tesim sa na mail, prip. fotky. vecer sa idem prejst v perovej veste adidas... v lese je celkom prijemne, takze to bude super. Mozna sa aj niekde vyvalam, alebo si s perovkou zahram trosku futbal v prachu a trave... pekne ju rozkopem... ale len tak zlahka aby peri nelietalo. skoda ze je sucho, blato mi chyba ;-)

PP (St, 30. 6. 2010 - 08:06)

Cau PP, mam aj krasnu ciernu...Ahoj mivoo, skvělé. Také bych se takhle chtěl vydovádět, ale bohužel se musím krotit - žena. Že sem něco píšu neví. Měl jsem bundy ještě ty staré vycpané od Reebook, ty jsou už někde na skládce. Byly od bláta a neustálého namáčení ve vaně a od deště docela zničené a ta moje je vyhodila do popelnice. Ještě než začala okolní výstavba, tak jsem v nich předělával u našeho starého domku co bylo potřeba zbourat, vykopat (bláto), postavit (malta)a tak o zašpinění a roztržení nebyla nouze. To jsem ji naučiltak nějak respektovat. Zůstalo mě několik NIKE starších ještě vycpaných bund a vest, ale jsou bez kapuce. Jednu mám hodně roztrhanou od dovádění. Přišel jsem domů a už to nemohla vydržet a postupně ze mě vše strhala, pěřovku NIKE týden starou, mojí nejoblíbenější mikinu QUIKSILVER a tričko. Nic ji nevyčítám, byl to skvělý odvaz, který se už nikdy neopakoval. Skvělé vzrůšo, když je to vše nové, značkové a docela drahé a ona se na nic neohlíží a dobývá se dovnitř.Tu TNF Nuptse také neřeším a dostává pěkně zabrat, hlavně proto, že je od TNF jako dobrá značka, ty staré mě už moc nebyví. Naštěstí je dost pevná (doufám), zatím drží. Proto bych rád sehnal další náhradní, ale jak je přinesu domů, stejně hned dostanou svůj příděl, protože jsou nové, později to není ono. Chtělo by to hned do bláta, přidat trochu přírodního odstínu k té černé. Jinak je trochu očistím při koupání ve vaně a přes léto to nijak jinak neřeším, bílé fleky na černé jsou pěkné. Jinak by mě zajímalo, kde se dá sehnat opravdu silně vycpaná a s plnohodnotnou kapucí péřovka od TNF, jak jsou někdy vidět v bonusech u filmů. Jestli to mají šité mna zakázku, asi jo ,protože jsem je jinak nikde neviděl. To by byla paráda, 2 ks na sobě. Asi bych se neohlížel na cenu a hned si dvě koupil. A ještě by to chtělo domek na samotě a už by nic nescházelo k vydovádění i venku v létě kdykoli - vedro a déšť - nikdo by nečuměl jaký jsem blázen - u nás to nejde. Je to nesplnitelný sen. Hlavně si užívat dokud to aspoň nějak jde!

mivoo (Út, 29. 6. 2010 - 14:06)

to klypsa: mam niekolko lesklych a pekne naducanych perovych bund. Ale najradsej mam asi krasnu lesklu a poriadne naducanu zn. FILA. Inak mam aj jednu bledu adidasku, ale ta nie je taka naducana. Krasne naducane su tie stare retro bundy, ktore sa sili na zakazku v Ruzomberku. Prave mi jedna prisla do ruk a dalsiu mam rozjednanu a asi mi buduci tyzden dorazi postou. Skoda, ze obidve su rovnakej tmavomodrej farby :-( Mal som aj jednu cervenu, ale ta uz padla za obet hratkam v blate a s nozom :-) Ale skvele na nich je, ze maju poriadnu naducanu perovu kapucu! Inak sa predavaju niekedy velmi lacno a niekedy je problem zohnat ich za menej ako 25€.

mivoo (Út, 29. 6. 2010 - 14:06)

Cau PP, mam aj krasnu ciernu a poriadne naducanu perovku TNF NUPTSE!!! Je to skvela bunda. Skoda, ze nema aj hrubu perovu kapucu... ma len taku tenku co sa da poskladat do limca bundy :-( Tu TNF si setrim len na vynimocne akcie a pouzitie ;-) Inak mam kopec ostatnych bund... a tie su uz dost postriekane a flakate od semena... veru ich nesetrim. Mam aj take co su skor od blata a prachu v ktorych je fajn sa niekde osamote vyvalat. Ked sa vyvalam tak potom sa snazim este na bundu dobre vystriekat... Je pravda, ze bunda sa coskoro znehodnoti, ale neriesim to. Treba si uzit! Do cistiarne to radsej ani nenosim... asi by som musel stale dokola odpovedat na ich otazky od coho to je? Ked uz je bunda uplne znecistena a ulepena od semana, tak sa ju snazim len oplachnut cistou vodou, alebo vodou so saponatom. Ked to nejde tak ju uz uplne dorazim... pripadne som skusal niekolko kusov bund na sebe potrhat a znicit uplne... tiez zaujimavy a vzrusujuci zazitok, ked vsade okolo teba lieta krasne perie :-) Skoda, ze na tieto aktivity som sam. Bola by spusta fotiek...

mivoo (Út, 29. 6. 2010 - 14:06)

cau Sono, ak mas prosim nejake fotky v perovej sukni, alebov perovej bunde, posli prosim, alebo napis link ([email protected])

PP (Po, 28. 6. 2010 - 07:06)

dnes mi prave prisla...Skvělé, to bych chtěl také někdy zkusit, ale ta moje by z toho udělala takovou aféru a vyrvál, že ničím pěknou bundu - no radši ani nemyslet. Použít na takovou akci starou bzundu není takové vzrůšo a zážitek. Sehnal jsem od TNF tu klasiku.Hned jsme v ní doma, nebo na ní začali každou chvíli dovádět. Je flekatá jak maskáč. To ještě po několika poznámkách skousla, bláto by ale neskousla. Dřív jsem mohl ještě v těch perfektních naducaných chodit venku aspoň na dešti dokud se nepromočí (po několikaterém prohlášení o bláznech - už si trochu zvykla - to nebyl problém), ale dnes je to už problém - nová výstavka nahečmaných domků všude kolem a všichni čumí. Letos jsem zvědav jestli ještě nějakou TNF klasiku seženu, o číslo větší a pro tu mojí ženu. Minulou zimu to bylo jen: není, nemáme, máme jen tyto značky - ty moderní hnusné. Pokud to nepůjde, budu je muset sehnat někde přes e-shop v cizině. Zajímavé, jaký je u nás k péřovkám odpor. Nosil jsem ji v zimě u nás asi sám. To nám to upadlo, jen samé skejtácké a lyžařské pytle. Volnější džíny, volná mikina s kapucí ano to nosím i v dešti (bundu do deště moc nenosím), ale v zimě jedině péřovku.

klypsa (Ne, 27. 6. 2010 - 17:06)

Mam nějaké fotky mam taky...Tak to musí být supr...Máš nějakou lesklou naducanou bundu? já také mám jednu, a šel jsem v ní v teplém podvečeru,s kapucí, je to síla!Ostatní v triku, já v péřovce...k tomu černé tlusté motokožeňáky...

Soňa (Ne, 27. 6. 2010 - 13:06)

Mam nějaké fotky mam taky peřovou sukni na fotce

klypsa (Ne, 27. 6. 2010 - 05:06)

To říkáš alpine pro ze je...Ahoj Soňo, máš nějaké fotky? Kde se dá u nás sehnat Parkasite?

Reklama

Přidat komentář