Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Soňa (Pá, 25. 6. 2010 - 13:06)

To říkáš alpine pro ze je naducana. To víc naducana je od firmy Parkasite podívej se na stránky www.parkasite.de jsou tam kombinézy kabáty ke kotníkum dlouhý oteplovacky bundy a sukně perovy nebo ti mužů poslat par dotek napiš my email

mivoo (Pá, 25. 6. 2010 - 11:06)

dnes mi prave prisla kraaaasna naducana perovka alpine pro. bielo sedej farby - je tak do pasa. samozrejme, ze som to nemohl vydrzat a uz som ju postriekal semenom! teraz pockam kym trochu uschne a pekne si ju odlozim. vonku je este dost mokro a chladno... tak sa mozno pojdem niekam do lesa prejst a mozno niekde padnem do blata - ale len tak zlahka ;-) uzsa tesim kedy sa trochu vonku zotmie. otom uz budem len saaaam... s mojou perovou nadherou.

mivoo (Pá, 25. 6. 2010 - 10:06)

Nazdar K.M. zohnal som jednu naducanu retro perovu bundu a cakam este na kombinezu a idem hned do akcie. Perovu bundu si obleciem na kombinezu a tak sa vyvalam... aby mi bahno a voda nenatiekla na telo pod bundu... preto ta kombineza. Je to sice klasicka lyziarska kombineza, ale svoj ucel urcito splni. Asi najprv len lahsie valanie v lese a potom ju zlikvidujem pri nejakom hardcore bahne :-) Chvalabohu ma bunda aj peknu perovu kapucu... takze bunde bahno a voda az po krk a na hlave ;-) Uz sa tesim. Potom mozeme poslat fotky. Mas nieco nove? Posli prosim na: [email protected]

Lukáš (Ne, 13. 6. 2010 - 14:06)

ahoj Lukas odkial si zo...Zdar všedci ktorý majú aujem o zoznámenie hlavne ženy so zálubou v nabalovaní som registrovaný na www.downclub.net Jazzman

Radek (Pá, 11. 6. 2010 - 12:06)

Víš, můj názor na...Ahoj Blanko,jsem Ti velmi vděčný, že jsi si našla chvilku a odpověděla mi.No..poradit se s urologem, ale obávám se, že by mě asi odmítl, kdybych mu řekl proč informaci potřebuji. Ne že bych se styděl...ale myslím si, že by mě odmítl. Navíc žádného neznám )jako, že bych tam již s něčím chodil)Ty jsi napsala, že jsi zdravotní sestřička na urologii, tak jsi si myslel, že mi třeba poradíš přes ten mail (viz přípěvek výše).Nechci tě obtěžovat, i tak Ti velice děkuji a přeju ti krásný den.Radek

Radkovi (Čt, 10. 6. 2010 - 15:06)

Pro Blanku,četl jsem...Víš, můj názor na cévkování, zejména u mužů, je velice skeptický. Tohle se snad používá při letech do vesmíru a podobně a vždy pochopitelně po náležitém výcviku. Prostě, je to zásah, který spolu přináší určitá rizika a je otázkou, zda výsledek těm rizikům odpovídá. Proto si myslím, že to za to nestojí a vždy je možné si to zařídit jinak. U žen je to trochu komplikovanější, ale zvládnout přirozenou cestou se to dá taky. Ovšem kdybys to považoval za nutnost, pak bych Ti doporučila se předem poradit s urologem - není se přece za co stydět, zdraví je důležitější.Ahoj B.

Lea (Čt, 10. 6. 2010 - 14:06)

Ahoj,už ste niekto bol takto...Když jsem četla Tvůj dotaz, tak jsem si vzpoměla na to, co se stalo mně - v kombinéze jezdívám naším teréňákem na nákupy a protože je to manžela veterán (jako naše druhé auto) má jednu vadu - je v něm v zimě zima. Tak se stalo, že jsem potřebovala koupit benzin a nějak jsem si ani neuvědomila, že jsem zahalená trochu víc, než bývá obvyklé. (Ono bylo tehdy po ránu nějakých - 15°) Benzin jsem nabrala a jakoby nic vlezla do obchůdku zaplatit. Když jsem si všimla, jak se paní u kasy j vyděsila, tak jsem honem zamaskování sundala, omluvila se a vše se se smíchem vysvětlilo. Přesto však bych nedoporučovala v zakuklení chodit do banky, na poštu nebo do jiných obchodů. Mohl by si Tě někdo splést s někým, kdo má nekalé úmysly a nemuselo by to skončit přátelskou diskusí, tak jak to skončilo v mém případě u té pumpy.Ahoj Lea

k.m. (Čt, 10. 6. 2010 - 13:06)

Tak nějak náhodou jsem...tak pokud nemas bundu od semene,nebo zaspinenou od listí,trávy nebo bláta z akcí venku,tak se snad nijak čistit nemusí,co bys na tom chtel po běžném nošení čistit?

mivoo (Čt, 10. 6. 2010 - 13:06)

Ahoj,už ste niekto bol takto...ahoj Lukas odkial si zo Slovenska? ake mas zaluby v paperovom obleceni?: je tu este niekto zo Slovenska co ma rad paperove buny, kabaty a zimne leskle bundy ??? ozvite sa na [email protected]

Radek (St, 9. 6. 2010 - 12:06)

Děvčata, já jsem sestra na...Pro Blanku,četl jsem náhodou Tvůj příspěvek ohledně cévkování.Vím, že jsi zdravotní sestřička na urologii, popisovala jsi možná rizika ohledně zacévkování.Jaký je prosím Tvůj názor na zacévkování muže v domácích podmínkách (při dodržení sterility atd.)? Zmiňovala jsi potenciální problémy s prostatou-její ochablostí.Pokud nechceš psát sem, napiš mi prosím na mail: [email protected] Moc děkuji a omlouvám se, že Tě obtěžuji.Krásný den,Radek

Iva (St, 9. 6. 2010 - 07:06)

Co to tu je??? To se někdo zbláznil??? Myslím,že to s touto rubrikou nemá nic společného.

jehovnaa anděl (Út, 8. 6. 2010 - 13:06)

Zdravím vás všechny co...GamblerstvíPrvní příspěvky v diskuzireagovat 11.1.2001 11:34 - AndyDobrý den, před týdnem se můj přítel konečně odjel léčit. Je to gambler. Toto zjištění pro mě bylo šílené, ale podezření jsem měla. Postupně jsem začala prožívat to, o čem jsem do té doby jen četla, a nemohla jsem uvěřit, že se mi to doopravdy stalo. Došlo to tak daleko, že přítel bral peníze, které patřily mým rodičům, ve finále vzal mou kartu do bankomatu. Celou dobu našeho vztahu mi lhal. Kdykoliv měl peníze, vždy je prohrál. Někdy nepřišel celý den a noc domů, protože prohrál. To léčení je pro mě poslední naděje. Přes všechno to hrozné, co způsobil, ho mám moc ráda. Ale uvědomuji si, že pokud by mu léčba nepomohla, nemůžu s ním zůstat. Nechci strávit život splácením dluhů, které si přítel udělal. Pro informaci, do dnešní doby mi přítel dluží 140 000! Je to všechno šílené. Může být léčba vůbec účinná? Může někdo pomoci mně? Při představě, jak přítel trávíval svůj volný čas, mě mrazí. Jak je vůbec možné, že dokázal celé hodiny prostát u těch stupidních automatů a házet tam všechny své peníze (a posléze i peníze jiných lidí). Když jdu kolem nějaké herny, chce se mi zvracet, je mi na omdlení. Všechny tyhle herny a podniky, kde jsou automaty bych pozavírala. Ale dnes je automat skoro v každé hospodě, a bodejť ne. Jejich majitelé mají dobře spočítáno, jak na tom vydělají. Každý zdravý člověk ví, že právě proto tam ty automaty jsou - aby na nich vydělal jejich majitel. Jen ti nemocní, ti hrozní gambleři, věří, že můžou něco vyhrát.Paní doktorko, já se cítím hrozně zoufalá. Mám na všechno vztek. Přítel se odjel léčit, kdykoliv mu jen naznačím něco z toho, co udělal, vyčítá mi to a cítí se dotčen. Nevím, jak se mám chovat. Nemám mu nic připomínat? Ale to by z toho přece vyšel moc lehce. Tolik toho spáchal! A já o tom nemůžu mlčet. Chci vědět, PROČ. Proč mi lhal, v jednom kuse mi lhal? Nepochopím to. Snažila jsem se přečíst o tomto problému nějakou literaturu, ale nedokážu to prostě pochopit. I já jsem několikrát hrála automaty. Ale nikdy mě nenapadlo, že bych na tom mohla vydělat, bylo to pro zábavu. Tak jak to, že tomu někdo dokáže tak propadnout? Tak moc, že dokáže milovanou osobu tak zranit? Co mám dělat dál? Léčení trvá 6 týdnů. Pak se vrátí, a co? Bude už v pořádku? Bude domů nosit výplatu, bude mi splácet dluh? Mámho kontrolovat, nebo se s ním na to téma nikdy nebavit. A vůbec, má cenu sním po léčbě zůstat? Nevím NIC. Věřím, že existují i další dívky a ženy, které si prožily, to co já. Asi bych si s nimi o tom potřebovala promluvit. Najdu je prostřednictvím tohot e-mailu? Dekuji kazde z vas, ctenarek, ktera mi napisete a podelite se se mnou o sve zkusenosti ze souziti s gamblerem. Dekuji.A. Sklenarova reagovat 29.1.2001 15:05 - AlenaMila Andrejko,Vis, gamblerstvi je uplne stejne, jako kazda jina zavislost. Je to zavislost a je to jen a jen na tom postizenem, jestli se rozhodne v sobe posbirat posledni kousek rozumu a sil a zacne na sobe tvrde bojovat. A ze to neni boj jednoduchy, je vic nez jasne. Tady nepomuze domlouvani, vyhrozovani, slibovani......nic. Jen on sam musi chtit. A musi to delat kvuli sobe. Kvuli komukoliv jinemu....vetsinou to dlouho nevydrzi...Co se tyce Tvych penez. Jen se zeptam, to si vse pujcil najednou, nebo po castech ? A kdyz, to Ti to nebylo divne a ze jsi mu napujcovala az tak moc? Muj muz je vyleceny alkoholik. Pil od detstvi, ve 30 letech prestal sam, kdyz videl, kolik problemu si tim nadelal a kolik let sveho zivota tim vlastne zahodil, plus ztraty v osobnim zivote od vztahu po praci a tak. Ja ho poznala, kdyz nepil asi tri roky. Myslim, ze je z toho venku. Vi ale ze alkoholikem bude do smrti a tak taky vi, ze kdyby to jen jednou zkusil, byl by v tom zpatky. Tak to proste je. Ja se z jiste zavislosti prave snazim dostat. Ocenuji jeho podporu, ale take vim, ze to musim delat pro sebe, ne pro neh. Byla jsem kdysi na leceni, ale v te dobe jsem vlastne nechtela , nebo nebyla pripravena neco vazne delatt. Delal jsem to kvuli rodicum, na kterych mi moc zalezi. Fungovalo to na chvili...Az dnes, par let po te jsem si uvedomila, ze musim skoncit, protoze to chci JA sama, pro sebe a svuj zivot. A tim pak vazne ucinim stastnou nejen sebe, ale i lidi, kterym na me zalezi... Jde o to, roumne zhodnotit, co mi to prineslo a co od zivota chci. Se zavislosti toho nebude moc, ceho dosahnu. To je mi dnes jasne, proto vim, ze i kdyby me zavreli nekam na leceni, nic to nepomuze, kdyz ja nebudu doopravdy, smrtelne vazne chtit. A to, jak moc chci, ukaze ostatnim, kteri mi uz v tom take po 10 letech neveri, ukaze az cas, kdy uvidi, ze jsem z toho venku, ze makam, co to jde. A po prvnim mesici vim, ze delam dobre a ze mam snaci zase zit jako clovek. Vim, co chci a co ne. Co me ceka. Na to myslim, kdyz mam slabsi chvilku a rikam si: "Mas na vyber..." Myslim, ze to zvladnu...Vlastne....VIM to, protoze chci, at to boli, jakkoliv, po case se mi moje prace a namaha a bolest zaplati stonasobne. A TY ? V prvni rade mu rekni, ze ho mas moc radan ( o dluhu....je to dost, ale ted o tom nemluv, on o nem vi, ale ted se musi soustredit na sebe, protoze kdyz se z toho nedostane, bud si jista, ze z nich neuvidis ani halir...)( kdyz, se z toho dostane...nejspis budes mit aspon jeho, ted se sama rozhodni, co chces vic...).Dal mu ale taky dej jasne najevo, ze at ho mas rada sebevic, ze Tvoje laska ma take jednu trpelivost a to definitivne. Ze je ale pouze na nem, co v zivote chce mit- hry, dluhy nebo byt stastny. ( sam- ci bez Tebe...ale stastny...nevydirej ho, to nepomaha, jen to zhorsuje...)Bud pri nem, projde si tezkym dlouhym obdobim, protoze lecba po tech 6 tydnech zdaleka nekonci. Je to jen prvni krok, berlicka do zacatku, ale pak musi sam a na cely zivot, vzdy uz tam bude toriziko, a ze kdyz prijde pokuseni, ze nesmi podlehnout. Uspesne vyleceni, -o tom se da mluvit az, kdyz je ten clovek bez...tak kolem dvou let. Takze ted budes muset byt silna i Ty. Ty jsi totiz zdrava a se zdravym rozumem. Nevzdavej to!, ale take bud pripravena, ze on jeste nemusi byt tak na dne, jak si mysli, ze je, aby se vazne probudil. ( Ja si myslela, ze jsem tam byla milionkrat...) Bude se tedy snazit, ale... -Je to na nem Andrejko.Drzim Ti vic nez vsechny sve palecky - Vam oboum.reagovat 30.1.2001 11:10 - AndyMilá Alenko,Děkuji Ti moc za Tvůj mejlík. Už jsem ani nedoufala, že se mi někdo ozve. Přítel má za sebou první polovinu léčby. O víkendu přijel na dovolenou. Z toho, co povídal, i z jeho dopisů a telefonátů to vypadá, že si už uvědomuje tu hrůzu, kterou jeho hraní způsobilo. Ví, že si všechny finanční nesrovnalosti musí dát nějak do pořádku. Kromě toho, co dluží mně, má ještě nějaké "drobnosti" vůči úřadům, spořitelně, kamarádům. Nejsou to naštěstí velké částky, takže by se to postupně dalo splatit. Mluvil o tom, kdy a jak by to splácel. Já jsem před ním o tom mém dluhu vůbec nemluvila. On sám první řekl, že spolu musíme vymyslet nějaký splátkový kalendář, jak mi to bude splácet. Já jsem (a pořád mám) sto chutí zeptat se ho přímo: Máš pocit, že toho dokážeš nechat, že už nidky nebudeš hrát? Ale nedokážu to. Ale zdá se mi, že on si všechna rizika uvědomuje. Pracuje jako číšník - výplatu dostává v hotovosti (takže mě poprosil, abych si tam každý měsíc, kdy peníze dostane, pro ně ten den hned přijela, aby je neměl u sebe). Ale problém je, že si vydělá i peníze "mimo", ty si rozdělují večer, po zavírací době. A to nemůžu uhlídat. V té oblasti, kde pracuje, je kolem spousta non stop heren, takže to riziko je tam obrovské. Přítel řekl při jedné terapii doktorům (a pak to řekl i mně), že kdyby cítil, že má potřebu hrát, že by z té práce odešel a našel si něco jiného. A to i přes to, že ho tato práce baví! (Jinak je vyučený truhlář, ale řemeslo dělal jen krátce, pak dlouho - asi 6 let dělal u bezpečnostní agentury). Léčba probíhá asi stejně jako léčba každé jiné závislosti, od manžela asi víš, jak. Tvrdý a pravidelný režim (každodenní úklid, ráno rozcvička, černé křížky za každý prohřešek vůči řádu, ...), terapie, sezení se skupinou, relaxace, psaní deníku, atd... Při sezení ve skupině všichni o svém problému mluví. Nemají před sebou žádné tajnosti, všichni jsou na tom stejně. Přítel říkal, že mu tohle hodně dává, protože když někdy slyší ty příběhy druhých hráčů, jsou hrozné. Někteří mluví o svých sebevražedných pokusech, další o prohraných částkách, které se pohybují kolem několika milionů, mnoho z nich všechno ztratilo (práci, manželky, děti...). Já doufám, že si uvědomuje, jaké má štěstí, že poznal mně a mou rodinu, my všichni jsme se rozhodli mu pomoci, i přes to, že on nám ublížil, my mu nabídli pomocnou ruku. Snad pochopí, že má nějaké zázemí a kdyby se z toho dostal, může začít konečně normální život. Život bez heren, kamarádíčků, pití... Začít se zajímat trošku o svou budoucnost, o to, že třeba by mohl jednou být tátou, manželem, starat se o rodinu... Takže teď zbývají 3 týdny do konce léčby. A pak se uvidí. Mám z toho děsný strach, miluji ho, ale jakmile jedinkrát sklouzne, neudrží se, tak to s ním budu muset bohužel skončit, protože by další život s ním neměl cenu. Co se týče těch peněz, půjčila jsem mu to postupně. Ze začátku jsme mu půjčila větší částku najednou (cca 50 000,-), to mi řekl, že má nějaké dluhy, že si je chce všechny splatit, a pak už to bude dlužit jenom mně... Jenže pak se to pořád nějak nabalovalo, pořád jsem za něho něco platila, pak jsem za něj dokonce zaplatila i to, co vzal mým rodičům (z obálky, kde jsou peníze na domácnost - ze svých peněz jsem to tam vracela, aby se moji rodiče nic nedověděli). Já už jsem věděla, že to přítel hraje. A hned jsem ho prosila, aby se léčil, že je nemocný, ať si to přizná. Copak zdravý č

Lukáš (Út, 8. 6. 2010 - 13:06)

Ahoj,už ste niekto bol takto zakuklený ako tu niektorý popisujete aj na nákupoch v obchode?

Jirka (Ne, 6. 6. 2010 - 23:06)

Tak nějak náhodou jsem narazil na tuto diskusi.Ještě jsem ji v chladných večerech provětral(jednou jsem v ní slušně promokl a úspěšně ji usušil), ale snad už bude teplo a odložím ji úplně. Potřeboval bych poradit, jak přes léto uložit péřovou bundu a jak ji před uložením vyčistit. Z čistírny mám obavy, aby ji tam nezničili. Díky a mějte se.

Lenka (St, 2. 6. 2010 - 21:06)

Děvčata, já jsem sestra na...Díky Blanko za radu,ale s cévkou problémy nemám,používám vždy novou,sterilní a po zavedení mám přes ní ještě vložku,zavedenou si ji nechávám buď jeden den,nebo někdy i dva.S tím kyslíkem nevím,jestli je možná otrava,protože i na jiných stránkách doporučují inhalace,já ho většinou dýchám při zátěži,když dost nabalená cvičím na rotopedu,masku mám nasazenou na puse přes šálu nebo rolák a koncentraci tak 2:1 se vzduchem.Používám ho již dlouho a docela se mi osvědčil,viděla jsem v televizi fitko,kde na spining.trenažérech,nebo běhacím pásu také měly masky s kyslíkem.

Blanka (Út, 1. 6. 2010 - 11:06)

Pro k.m. zacévkování je...Děvčata, já jsem sestra na urologii, tak prosím vás, pozor při cévkování, není to ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Může a i často dochází k infekcím močového měchýře nebo močovodu, zejména při opakovaném použití cévky - jakmile ji jednou vytáhnete, nikdy!, opravdu NIKDY! ji bez řádné sterilizace nezavádějte znovu, jinak skončíte u nás! U nás nepoužíváme ani sterilizované použité cévky, vždy jen nové z orig., neotevřeného balení. Delší a časté používání cévky má taky většinou určité následky, jeden z nejnepříjemnějších je ochablost prostaty a následné nekontrolovatelné úniky moči. Tak pozor, raději si jděte vyčůrat přirozeným způsobem, ta trocha námahy při svlékání za to stojí, nekažte si zdraví, špatně se to pak spravuje.A ještě jednu věc - pozor na kyslík a jeho dávkování. Možná jste už slyšely o otravě kyslíkem i o dalších zdravotních následcích při dýchání vyšších koncentrací - nejsme na to prostě přizpůsobené. Tak pozor, kyslík jen pod dohledem lékaře!!!!

Martin (Po, 31. 5. 2010 - 21:05)

Chlapi mají výhodu, že už jim cévka narostla :-) Jinak Tě zdravím, Lenko.

Lenka (Po, 31. 5. 2010 - 21:05)

co je to to zacévkování a...Pro k.m. zacévkování je to,že se do močového měchýře zavede tzv.cévka,je to v podstatě silikonová sterilní hadička,má dva vývody,jeden slouží k zajištění proti vyklouznutí ven z trubice/na konci je balonek,který se inj.stříkačkou naplní vodou a jistí cévku/,druhý vývod slouží k odtoku moči aniž byste to nějak mohly ovlivnit.Na konec se připojí zásobní sáček,takže odpadá problém se složitým svlékáním zvláště z kombinézy v případě potřeby se vyčůrat,chlapi to mají jednoduší.Před chvikou jsem se vrátila zvenku, z běhání.Měla jsem kulicha carerra/bílého/,bílý rolák a černou vestu,bylo to dobré.

k.m. (Po, 31. 5. 2010 - 16:05)

Zdravím vás,dneska se...co je to to zacévkování a proc se dělá?

Iva (Po, 31. 5. 2010 - 12:05)

Zdravím vás,dneska se...Jak dlouho dýcháš kyslík a vjaké koncentraci? Nevadí ti rolák přes pusu při spaní? Já spím s rolákem přes pusu většinou v létě pod stanem,kdyžje chladno.To mám rolák na puse a přes to mikinu s kapucou na hlavě,ale zpočátku jsem se kvůli roláku často budila,i když na druhou stranu mě je tak příjemně.

Reklama

Přidat komentář