Reklama

Pitný režim

Tonik (Čt, 28. 9. 2006 - 20:09)

0,4l/10kg je krasna hodnota, ale pouze orientacni. Vliv ma spousta veci, presnejsi je ridit se barvou moci, jak uz tu zaznelo. Pokud si nekdo nevzpomene se napit (jako ja), nejlepsi je postavit si vedle monitoru, aby na ni bylo videt, PET lahev s vodou.
Mimochodem i kocovina je pricitana z velke casti dehydrataci.

Ivan (Ne, 19. 12. 2004 - 19:12)

Kojzar má pravdu. Ještěmi zbývá dodat, že káva se odpočítává a nejlepší je zelený čaj, ovocný, nebo bylinkový a nebo čistá voda. Bublinky se nedoporučují

Zdenek Kojzar (Ne, 19. 12. 2004 - 19:12)

Tak pro VSECHNY! Jsem odbornikem na vyzivu a shodujeme se s lekari, ze spravny pitny rezim je 0,4l/10kg vahy. Tak muzete zacit :)

marie (Út, 17. 8. 2004 - 15:08)

Prosím ,poraďte,kolik má správně vypít 5ti měsíční kojenec tekutin za den.Podotýkám,že je nekojené,ale krmené umělou výživou. Moc Vám děkuji.Marie.

Alex (Čt, 1. 4. 2004 - 00:04)

Boze zeny, to snad neni ani pravda co to tu citam, ze vypijete iba kavy alebo ziadne tekutiny ??? A este sa pytate co mate robit??? OMG uz primitivnejsia a zakladnejsia vec ako pitie tekutiny na svete snad neexistuje...Akoze par 2dcl cajov denne + nejaku mineralku a tak je samozrejmost, a v lete tiez, a ked je niekomu prednejsie skoncit v nemocnici ako si odbiehat na wc tak prosim jeho vec, len musim dodat ze je to uplne ubohe co predvadzate s vasim nepitim, ako neviem si predstavit ze by som vypil denne napr 2 kavy alebo 2deci vody...potom vam pojdu ladviny do hajzlu, baby nebudte uplne husy a nebudte lenive pit a chodit na wc... je to o hluposti a lenivosti....ucte sa zit

alena (Pá, 12. 3. 2004 - 10:03)

Pitny rezim je velmi dolezity.Ked som mala 18 rokov, skoncila som v nemocnici na infuziach.Aj koli diete, ale hlavne, ze som absolutne nic nepila. Mala som nizky tlak, tocila sa mi hlava, bolo mi zle.Lekar mi povedal, ze musim zacat dodrzovat pitny rezim. Do prace som si zacala nosit neperlive mineralky a ked som za den vypila max. 1 liter, bola som na seba strasne pysna :o)) Teraz mam 24 rokov a pravidelny prijem tekutin mam cca 4 - 5 l denne. (su to nesladene caje a hlavne neperlive mineralky) Citim sa podstatne lepsie, absolutne ma nebolieva hlava, netoci sa mi a sice mam nizky tlak, ani o nom neviem.Baby, vsetkym Vam drzim palce! Nikdy nie je neskoro, treba zacat postupne! Budete sa fakt citit ovela lepsie.

bk (Pá, 12. 3. 2004 - 02:03)

Zdravim Vas!Mam stejny problem.Dneska jsem dokonce zjistila,ze jsem za ctyri dny vypila jen asi 10-12 kav s mlekem.Nevim co mam delat,ale pres den si opravdu nemohu dovolit odskakovat na Wc.Kdyz jsem se podivala do zrcadla,zjistila jsem,ze moje plet vypada priserne!A tak ted premyslim jestli je pracovni vytizeni dulezitejsi nez zdravi.Ale co mam delat?To mi asi nikdo neporadi.Nejhorsi je,ze moje telo nema naprosto zadnou potrebu pit!Hned ted jdu vsechno alespon trosku napravit a zitra si s kavou do prace beru lahev s vodou/mozna taky pampers/

kristina (Pá, 27. 2. 2004 - 17:02)

AhojJa mam s ledvinama velike potize.Pred dvema roky jsem byla hospitalizovana, protoze jsem dostala velike horecky. Nevedela jsem co to je a muj pritel me odvedl do nemocnice. Tam mi nasli krev v moci. Vysetrily mi ledviny a rekly ze mam infekci v ledvinach a v krvi. Daly mi nejaka antibiotika a rekly ze ma pit denne 3 litry vody. Vim ze si za to mohu sama, nebot od malicka skoro nepiju. Kdyz jsem to rekla doktorce hrozne se na me rozzlobila. Denne mi staci jedna sklenicka vody. Je pro me tezke pit tri litry, tak jsem zacala s jednim a i to ted nedodrzuji. Citim znovu bolest v oblasti ledvin, asi budu muset zase do nemocnice.

nikitaf (Po, 24. 11. 2003 - 07:11)

Ahoj, nasla som vasu stranku a rada by som aj ja prispela k tejto diskusii a zaroven poziadala o radu. Uz dlhsi cas sa mi stava ze ma zacne boliet prava ruka a noha. Hlavne v letnych mesiacoch ale stava sa to aj v zime. Vescinou tazkosti prejdu po vypiti vacsieho mnozstva tekutin. Mam vecsi poblem z dodrziavanim pitneho rezimu. Mna ani nenapadne sa cez den napit a to hlavne cez vikend. Stava sa ze mi je potom v noci (hlavne v lete) zle(ale nezvracam), potim sa a mam zimnicu. Tieto nocne "akcie" nastavaju po tych bolestiach nohy a ruky. Uzivam anitkoncepciu ale myslim ze s nou to nesuvysi. Mam 21 rokov 150 cm a 41 kg a neviem kolko by som asi tak denne mala vypit vody ked mam sedave zamestnanie pri pocitaci. Dufam ze mi poradite. Dakujem. S pozdravom Veronika

Lora (Čt, 30. 10. 2003 - 13:10)

Pro Majku: to co píšeš, je naprostá blbost. Je jasné, že nemusíš vypít 5 litrů denně, ale 2 l bys měla vypít určitě, třeba i víc. Voda je důležitá pro celý organismus, zvlášť pro ledviny a močové cesty, vím to z vlastní zkušenosti, protože jsem dřív taky pila velice málo a teď se mi to všechno vrací. To s tou močí je naprostý nesmysl, za to, co popisuješ může úplně něco jiného, rozhodně to neznamená, že člověk, který vypije za den velké množství tekutin se začne za čas po...

dasa (Ne, 27. 7. 2003 - 23:07)

Děvčata optimální množství tekutin je v rozmezí 1,5-2,5l v závislosti na váze člověka,činnosti,počasí.Káva,čaje,pivo jsou močopudné,takže se do vypitého množství nepočítají.Ledviny čistí krev od škodlivin které se vodou odplavují a voda také reguluje hustotu stolice s kterou z těla také odcházejí různé toxíny a nestrávené zbytka stravy,stolice by měla odcházet bez problému i dvakrát denně.Pokud trpíte zácpou,otravujete si tělo a lehce si pořídíte hemeroidy.Pijte celý den po malých doušcích a opravdu je nejlepší voda neperlivá.

půlnoční myš (Pá, 18. 7. 2003 - 23:07)

Ahoj !Já jsem na tom tak, že piju hodně-až 6 litrů.Přemýšlela jsem o tom, zda z toho nemůžou být nějaké zdravotní komplikace. Co myslíte ?Taky lítám každých deset minut na wc, což není moc příjemné.Rada pro ty, kterým vadí pít vodu, protože je bez chuti. Postačí kolečko citrónu, banánu, jablka, grepu atd.Voda má pak ovocný nádech a dostáváte do sebe i vitamíny.Pokud někdo do sebe nenasouká moc tekutin, tak zbývá jíst hodně zeleniny a ovoce.Nejlepší je asi salát nebo meloun atd. Prostě něco co obsahuje hodně vody.Tak na zdraví ;-)

gabriella (Pá, 18. 7. 2003 - 18:07)

Poprosila by som o maličkú radu. Moj problém s pitím je asi taký, že na deň vypijem tak 2 - 4 dcl. , aj to je už rekord. Nepijem vôbec, max. si dám kávu s mliekom. Chcela som sa už párkrát donútiť nasilu ale niekedy mám pocit, že v tej chvíli všetko vyvrátim. Ve?a ?udí tu píše, že im po upravenom pitnom režime ide dole váha, ale u mňa je to tak, že som dosť chudá a práve, keď aj sa trochu napijem mám pocit, že už do seba nedostanem jedlo. Preto nejedávam ani polievky, zato druhé jedlo si vždy vychutnám do posledného hltu. Som dosť útla meriam iba 152 a vážim 42 kíl, preto mám pocit, že tú vodu do seba fakt nedostanem ....Čo robiť?

majka (St, 2. 7. 2003 - 15:07)

Holky, taky jste si všimly, že od té doby, co začali doktoři tvrdit, že je nutno každý den vypít tři litry tekutin, se začínají v televizi často objevovat reklamy na plíny pro dospělé.Konzultovala jsem to s dietoložkou a ta mně řekla, že s tím pitím to je naprostá blbost. Hlavně je to průšvih, když se pijí džusy, stoprocentní šťávy, limonády slazené cukrem nebo umělými sladidly a jiné srajdy.Když prý nedělám v hutích, ale dřepím celý den u počítače, tak taková kvanta tekutin pít nemusím.Uvolním si prý zbytečně svěrače močového měchýře a ledviny. Když se pak třeba víc zasměju nebo poskočím, tak něco ucvrknu. Později už prý se nemusím smát ani poskakovat, protože to jde samo, ať chci nebo ne. Možná na tom něco bude. Majka.

andrea (St, 2. 7. 2003 - 14:07)

Vypiji hodne od te doby,co mam v praci "hrnek" o obsahu 3/4litru a nez jdu z prace mam tak v sobe minimalne 1,5litru.Nebo mam na dosah ruky celou lahev vody.Taky nemam pocit zizne,je to o lenosti.Kdyz navic vypiji mene nez 1,5 litru,druhy den me hodne boli hlava.

aladin (St, 11. 6. 2003 - 15:06)

Taky mi nechutnají neperlivé vody, připadají mi skoro stejné nanic jako voda z vodovodu. Řeším to tak, že si kupuji mírné sycenou vodu - nemá tolik bublin a chuť je lepší než u nesycených vod.

Ilona (St, 11. 6. 2003 - 13:06)

Píšeš, že limči a džusy nejsou zdravé, ale pít je, je určitě zdravější, než v tom horku nepít vůbec !Pokud opravdu tak málo piješ, nemáš problém s váhou, tak ti radím pít i džusy a to, co ti nejvíc chutná, ale hlavně pít vůbec něco.

Nea (St, 11. 6. 2003 - 13:06)

AHOJ, mám strašný problém do sebe nasoukat jakoukoliv tekutinu (piji tak (0,3-0,5l i v horku. Nepiju kávu ani moc čaje, džusy a limonády jsou nezdravy, bublinková voda pry taky - na ledviny a tak se snažim o neperlivou dobrou vodu. Vydržela jsem to 10 dní pít aspon 2 litry a váha mi šla hned dolů, i přes takovou motivaci nevím jak do sebe nasoukat aspoň 1,5l....a žízeň prostě nemám.

teenushka (St, 11. 6. 2003 - 13:06)

JANICKO:s tim nepitim ti poradim,ja sem s tim taky mela problem,ale pomohlo mi proste sebou tahat dvoulitrovku vody.mas - pijes.je to jako s kourenim,spousta lidi kouri,aby meli "co delat s rukama" , a taky mas cigara - kouris,dokud je neskouris, takze s vodou je to podobny - me to dokonce pomaha i s tim kourenim,kdyz nemam co delat s rukama,nekourim,ale piju vodu :)

Mona (So, 11. 1. 2003 - 19:01)

To, jestli je váš pitný režim Ok se orientačně pozná podle barvy moči. Kromě té ranní by měla být bezbarvá, maximálně malinko světlouncě žlutá, tmavší zbarvení - více pít!!!

Reklama

Přidat komentář