Reklama

Psychické problémy po HA?

Hanka (St, 29. 12. 2010 - 12:12)

Dobrý den,

léčím se již 7 rokem na panickou poruchu a teď jsem začala brát antikoncepci-minervu.Beru ji teprve druhý den a vůbec nechápu co se to děje.Může mít HA už po druhém dni takové účinky?Jsem náladová,šíleně se rozčílím kvůli úplné blbosti a to že jsem se mi z toho začali i třepat prsty,spánek mám taky špatný,což jsem nikdy neměla ani při léčení PP.což se mi nikdy nestalo.Nevím,jestli s HA přestat,jestli je možné takhle brzo reagovat na HA.Prosím o jakoukoli radu.

Natura (St, 22. 10. 2008 - 21:10)

Bety,
cituji Tě:
"Chtela bych jen vedet proc tak moje telo bojuje a co s tim mam delat? "

Slyšíš to tam? Tvé tělo už neví, jak jinak Ti dát najevo, že to OPRAVDU NECHCE. Zkus ho poslechnout.

Bety, 24let (St, 22. 10. 2008 - 19:10)

Beru antikoncepci skoro 9 let a z toho 4 roky spinim. Ze zacatku to byly jen 2 dny a pak se to zaclo zhorsovat. Ted spinim 3 tydny v mesici a nemuzu mit klidny sexualni zivot,mam partnera dlouhodobe, tak ze se potrebuji chranit(dite jeste nechceme). Vyzkousela jsem uz spousty jinych pilulek se silnejsimi hormony a stejne mi to nepomohlo. Momentalne beru Co-Cyprindiol uz pres rok ma doktorka totiz rekla, ze by mi by to melo pomoct ,ale jak vidim, tak nic se nezmenilo. Chtela bych jen vedet proc tak moje telo bojuje a co s tim mam delat?

Honza (Čt, 9. 8. 2007 - 12:08)

Hledám lékaře, který by mi předepsal a prodal některé léky, jedná se zejména o antidepresiva. (Deniban + Citalec , Lexaurin) Mám problém si to prosadit u mého lékaře. Můj email je n.pet"centrum.cz

Pro Maja od Kam (Út, 7. 8. 2007 - 22:08)

triregol je pokud vím třífázový přípravek. Není se potom taky čemu divit, že to tam píší. haldina hormonů vtěchto přípravcích se liší a citlivější povahy na toto reagují. Pokud máš tyto problémy doporučuji se poradit s gynekologem a přejít na jednofázovou antikoncepci. S tím špiněním jsem měla také problémy při třífázové HA a po nasazení jedno to zmizelo. Teď už ji neberu, protože se snažím otěhotnět a ovulace mi přichází také normálně. cyklus je také pravidelný, takže to hose také do budoucna bát nemusíš

helen (Út, 7. 8. 2007 - 20:08)

Já beru antikoncepci 4 roky, nosím kontaktní čočky, ale žádný problém nemám. Beru Mercilon, v pohodě ho snáším, žádný deprese nebo podobný věci. Je to individulní, možná by to chtělo změnu antikoncepce.

Mája, 21 (Út, 7. 8. 2007 - 18:08)

Ahoj, připadám si strašně, pořád brečím, nic mě nebaví, ze všeho je mi smutno, připadám si neschopná, nemůžu se soustředit... Myslela jsem, že jsem normálně blbá citlivka, ale pak jsem začala strašně špinit, přečetla si pořádně leták od HA a tam stojí mezí nepříznivými účinky: DEPRESE... Můžou být moje nálady z ní (je to triregol-tam by mělo být málo hormonu)? Je možné, že HA může způsobit nesnášenlivost kontaktních čoček?

Pro Kamču (Pá, 3. 8. 2007 - 08:08)

konečně jeden racionální názor. díky.

pro zdrav. sest (Čt, 2. 8. 2007 - 23:08)

asi jsem to špatně pochopila, píšete to správně..pharmatex a kondom

pro zdrav. sest (Čt, 2. 8. 2007 - 23:08)

snad se pletu ale pharmatex jsou čípky, že? pokud jo tak používat jedině s kondomem.Řekla mi to paní v lékarně..ta to má od dodavatelů.Ti to v ordinacích nehlásí aby měli kšeft.

Kamča pro zdr. (St, 1. 8. 2007 - 09:08)

já jsem také zdravotní sestra, a musím říci, že s tebou souhlasím jen do určité míry. Hormony jsou jedná věc a snášenlivost druhá. Myslím si, že každé tělo reaguje na jakýkoliv medikament po svém. já brala 7 let antikoncepci a žádné problémy jsem neměla. A není pravda, že tělo si myslí, že je těhotné a krev zbytečně odteče. Já měla ovulaci i při užívání prášků - je to zvláštní, ale je to tak. neotěhotněla jsem - bohužel.prostě tyto léky brání ovulaci, ale jinak cyklus pokračuje. mění se hladina progesteronu a estrogenu, takže může normálně docházet k menstruaci. Po vysazení jsem také neměla potíže a nemám. Ovulace je normální.
Kate je 18 a myslím si, že je zodpovědná žena, která nechce momentálně otěhotnět a pokud ji nevyhovují alternativní metody, tak existují nízkohormonální antikoncepce - jednofázové. Toť můj názor

zdrav.sestricka (Čt, 26. 7. 2007 - 08:07)

Napr. symptotermalni metodou, metodou pozorovani hlenu a cipku, nebo kondom s lubrikantem,nebo kondom a pharmatex.

Kate (St, 25. 7. 2007 - 19:07)

Me je 18let a rozhodne nechci byt tehotna,pokud bych otehotnela,nechci ani na potrat.Takhle si znicit mladej zivot nehodlam.A jak se mam chranit?Kondomem?Dyt ten se muze kdykoliv protrhnout a je to.
A prerusovana souloz?Dyt i behem sexu vyteka urcite male mnozstvi spermii,a ani o tom nevime.
T

zdravotní sestř (Út, 24. 7. 2007 - 12:07)

HOLKY, vzapamtujte se!!! Vy si vubec neuvedomujete, ze do svyho tela dobrovolne ladujete neco, co tam nepatri a jeste k tomu skodi!!! Telo se brani tim, ze tloustnete, mate migreny, spatnou naladu, nechut k sexu, vyrazky, to je reakce tela, chce to dostat ze sebe ven!! Nechapu, jak muzete byt tak padla na hlavu a myslet si, ze kdyz nemenstuujete, ze je to v poradku. Je to zrejme asi fajn nemenstruuovat, ale je to neprirozene!! To je jako kdyby jste si pri ryme zasupuntovaly nos a rekly si - tak a netece mi z nosu, je to fajn. Hormony vseho druhu jsou silene svinstvo, nemluvim o opozdenych menstruacich po vynechani hormonu, nemoznosti otehotnet, potratech, trombozach, ridkych kostech, zanetech, znicenych strevech, snizenou imunitouc, krecovych zilach, nechuti k sexu, migreny, spatna nalada... proste brani hormonu zeny posouva nekam jinam, nejsou zenami! Nejsou ani pro chlapi sexualni objekt, neprobiha ovulace, pri kteret je zena nejrkasnejsi a nejpritazlivejsi. A vubec vite o tom, ze kdyz berete hormonalku jakehokoliv druhu, vubec to neni menstruace, protze ovu neprobehla, jen z vas vytece zbytecne krev. Telo si celou dobu mysli, ze jste tehotne!! Doktori Vam nikdy nereknou, ze je to svinstvo, protoze oni za kazdy recept dostavaji od dealeru penize a zajezdy do zahranici!!!!! Je to sielnej byznys, nikdo vam nerekne, neberte to, kdyz z toho maji oni prachy, tak proc by vam to meli rikat???? Nebudte hloupe a nehazardujte se svym zdravym, to mate jen jedno!! Existuje pharmatex, prerusovana souloz, kondomy, sledovani cipku a hlenu a symptotermalni metoda - tyto metody sice nejsou tak spolehlive, ale rozhodne vam nenici zdravi!!!!!!!!!!!! Vemte rozum do hrsti a nenechte s sebou manipulovat doktory, kteri z vaseho zniceneho zdravi budou mit kupu penez!!!!!!

Návštěvník (Čt, 19. 7. 2007 - 19:07)

Loette mi taky nedělá dobře. Fyzicky i psychicky.

Hanka (Pá, 20. 5. 2005 - 22:05)

Mam tytez zkusenosti. Bylo mi z HA strasne spatne, nejdriv psychicky, pak i fyzicky, proste des a hruza, strasne dlouho jsem nevedela, z ceho to mam, tak jsem to brala a brala..az znama mi poradila to svinstvo vysadit a od te doby se vsechno spravilo!

alen (So, 20. 3. 2004 - 11:03)

ahoj, ja som brala Jeanine cca pol roka a mala som strasne depresie, hned ako som ho vysadila je mi super asi na tom nieco bude, tiez som o tom pocula od inych bab

Jarka (St, 9. 7. 2003 - 23:07)

Beru druhý měsíc HA Loette. Od začátku druhého balení se mi objevily docela velké psychické problémy: panické stavy, závratě, pocity slabosti, deprese atd. Je možné, aby to způsobovala HA po tak krátké době?

Reklama

Přidat komentář