Reklama

revmatoidní artritida

Marie (St, 14. 1. 2009 - 14:01)

Tak čtu jaké má kdo potíže s RA a proto se muhu podělit. Měla jsem bolesti v kolenou, rukách, že už jsem se ani neoblékla a v noci bolestí nespala. Po několikaletých běhání a vyšetření po lékařích všeho druhu, jsem se sama dopracovala do Revmatologického ústavu v Praze. Byla mi doporučena biologická léčba, rok a půl jsem si píchala injekce a nyní beru Metotrexát. Dostala jsem se do studie, která se zabývá léčbou RA. Jsem relativně "dobrá" až na dva zdeformované prsty na rukách, ale jinak můžu normálně fungovat. Doporučuji léčbu v Revmatologickém ústavu kam se bez problému přihlásítěé přes internet, jako jsem to udělala já. Hodně štěstí.

Markéta (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

ahojky spolubojovníci moji zlatí:)))Mia dnes od rána kope a dává všemožně o sobě vědět:))) to abych při Martínkovi nezapomínala, že je tu také:))) Děkuji za pozdravy i povzbudivá slůvka a všem posíláme srdečné pozdravyplné pozitivní energie a dobré nálady:))) Včera večer jsem po 14 letech byla v divadle a poprvé tady v HK v Klicperově divadle, tak jsem si to užívalaa vychutnávala:))) nevím kdy se od plínek a kojení potom budu moci odtrhnout a kulturně se vzdělat:))) Dnes pečlivě pročítám naší RA diskusi a vyjádřímse především k Janě...Také ji poprosím o doplnění nicku, protože pokud vím, tak Jany jsou tu již 2 a petlo by se nám to. Jani, únavový syndrom lze zjistit jednoduchou metodou ve specializovaném pracovišti-jmenuje se to spánková deprivace. Nutí tě celý den a celou noc nespat, pak ti dají na hlavu diody a sledují reakce mozku.Já osobně jsem toto vyšetření nevydržela a usnula jsem jim tam na zemi. Diagnostikovali mi v 94tém únavový syndrom a trvalo to 2 roky než jsem se díky revmatoložce, endokrinoložce a imunologoviz tohoto průšvihu dostala.Bylto totální oběhový kolaps. Měla jsem neustále tlak 80 na 60, usínala jsem při jakékoliv činnosti a nedokázala být vzůru déle než 4 hodiny. Hodnoty krve až na borelie nebyly z nejhorších, přesto následovala dlouhá léčba antibiotiky a infúze. Teprve po 2 letech jsem měla vyhráno a začal můj organismus opět pracovat. Pomohl mi i jeden starý bylinkář, který je už bohuželpo smrti. Dokázal si se mnou povídat a podporoval mě k psychické pohodě. Nutno podotknout, že jsem byla skoro bez prostředků, dostávala jsem pouze sociálku a neměla nárokna invaliodní důchod, protože únavový syndom posudkáři odmítají jako diagnózu. RA mi přitom byla zjištěna již mnoho let předtím. Dcerka byla malá a dodnes se podivuji jak jsem to při té nemoci vlastně zvládla sama se postarat nejenomo ni, ale i o sebe. A ohledně léčby Tramalem, okamžitě jdi na odvykačku" Vímo čem mluvím...rok do mě cpali Tramal ve velkých dávkách, pak jsem přešla k moji revmatoložce a ta se zhrozila! Vypěstovala jsem si slušnou závislost a bez Tramalu se mi okamžitě stupňovali bolestia třásli ruce. Nemluvě o špatných jaterních testech a zvětšující se podrážděnosti . Léčila jsem sedoma, ale měla jsem strašné stavy, tělo toužilo po Tramalu a já věděla že si musím pomoci sama . Tehdy ještě žil pan bylinkář a ten mi každý den chodil vařit čaje, abych to zvládla přežít. A to již tehdy mu bylo 83 let! Umřel o pět let později a na pohřbu měl ohromné množství lidí, kterým pomohl k lepšímu životu. Nikdy za to nic nechtěl! Tak jsem mu občas upekla něco dobrého a uvařila na revanš. Takových lidí pokud by bylo na světě více, tak o tolik víc chybí špatných doktorů. Nikdo by se od nich nenechal léčit a oni by museli zavřít své ordinace pro nedostatek pacientů. Jinak Danilko, je-li seronegativní RA, musí jít o stupeň C,na B se dává ČID při seropozitivní RA.Hodnoty musí bát revmafaktoru prokazatelné a měla by si mít i ultrazvukové snímky kloubů, aby byl pokazatelně vidět zánět či ložisko zánětu v pouzdře či burze.Martinko, já od té odvykačky s Tramalem odmítám léky na spaní, mnohem raději si uvařím meduňkový či třezalkový čaj a nebo klidně jen tak ležím v posteli a usnu až se tělu chce.Jsem se zase rozkecala co?:)))Tak páček a opatrujte se tu všichni! Souhlasím s Vláďou, pokud Vám lékař nerozumí a neléčí příčinu utíkejte od něj k jinému:) Mě se to vyplatilo a jsem 8 let v remisi. páááááááááááááááááááááááááááááááááá:)))

Martina (St, 14. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj zlaťáčci,zdravím vás všechny!!!!
Jani,prosím,dej si ke jménu ještě něco,abysme vás rozeznaly,je vás tu víc :-))
Jinak jak popisuješ svou závislost,tak podle mě máš jen 2 možnosti,buď bude momentálně přednější práce a Tramal budeš ještě užívat,nebo se ho chceš zbavit a půjdeš na tu odvykačku...Manželova teta takhle dopadla s Neurolem,zhroutila se po smrti manžela a byl jí předepsán v Prostějově psychiatričkou,jenže za pár měsíců jsme si všimli,že nic neřeší,jen utlumuje,tak jí syn vzal do Olomouce do fakultky,no a tam si ji rovnou nechali na tu odvykačku.Byla tam pár týdnů,říkala,že teď už chápe narkomany,protože si tím sama prošla,zvracela,plakala,ale nakonec těch pár týdnů přežila a našla si nové kamarádky,protože tam je spousta ženských,které např.opustil manžel kvůli mladší,pak podnikatelé,kteří ten nápor nezvládli apod.
Nejhorší na tom je,že všechno zavinili doktoři,v Olmiku mají úplně jiné léky a když se jí tělo vyčistilo od neurolu,nasadili jí mnohem slabší a nenávykové a ona začala nový život.Dodnes tam ráda jezdí,jak ona sama říká"pokecat" s doktorkou,vždycky jí zaveze ořechy a slivovičku a mají se moc rády :-)
Takže tak to vidím já,v dnešní době bych možná volila práci,ale musíš je nějak donutit,aby ti to ještě chvíli psali,třeba slib,že v létě určitě nastoupíš tu odvykačku,ale nejdřív si to v práci musíš vyřešit apod.,protože jednou na ní stejně budeš muset.Nebo jim normálně pohrozit,že je nahlásíš,že z tebe udělali závislou....stejně je to jejich chyba,měli si kontrolovat,jak dlouho ti to už píšou!!!
Jak píše Vlasta,není to žádná ostuda,být na něčem závislá,zvlášť,když máme tolik nemocí a bolestí,já taky už nedokážu usnout bez Rivotrilu a to mi doktorka neřekla,že je návykový!!
Takže budem držet palečky!!!

Vláďa (St, 14. 1. 2009 - 11:01)

Moji drazí kvítečkové, čtu Vaše příspěvky jedním dechem a všechny Vás lituji, ale nedokáži na Vaše problémy odpovědět, jelikož u mne nemoc probíhala jiným způsobem a léky které jsem dostával, nebyly u nás k sehnání.Dnes beru Medrol( s ním ale končím ) a metotrexát a občas i brufen.Všechno snáším bezvadně a jak jsem psal v dřívějších příspěvcích, tak se teď léčím ještě jiným způsobem, který jsem za ty dlouhá léta zkušeností nabyl.Jinak Vás skutečně všechny lituji, že tak mladé a máte takové problémy. Držte se všichni a určitě bychom se měli sejít. Neříkám kdy, ale určitě se to povede uskutečnit. Holky držte se, život je i přes naše problémy někdy krásný, tak si ho užívejme a nemysleme na nepodstatné věci. Co se týká naší diagnózy, nenechte se u doktorů odradit a hledejte případně jiného, který skutečně zjistí jak vaše nemoci řešit. Vím o čem mluvím. Někteří doktoři vůbec nechápou a nechtějí chápat naše problémy, protože ani nevědí, co ta naše nemoc obnáší. měl jsem někdy pocit , že znám svoji diagnózu lépe, než můj ošetřující doktor. Když jsem mu vysvětlil co mám a co může nastat, koukal jak opařený co všechno vím. Okamžitě jsem od něhgo utekl.Udělejte to pokud můžete jít jinam to vždy můžete, co nejdříve !!! Držte se. Váš jediný chlap.

Vlasta (St, 14. 1. 2009 - 11:01)

Ahoj kočandy.Vůbec si vás netroufám vyjmenovávat.Jani,to co popisuješ je hrůza.Na druhou stranu můj brácha bral tramal 8 roků tahem.Byl to jediný lék,který mu od bolestí zabíral.Já mám s ním velice špatné zkušenosti.Asi jako Naďka.Jednou a vím to přesně kdy-10.9.2001-den před útokem na dvojčata,jsem měla od noci šílený bolesti.Tak strašný,všechno mě šlo pomalu do hlavy,nic nepomáhalo.Normálně jsem brečela.Jako děcko.Čím více se blížil večer,tím to bylo horší a bolest nesnesitelnější.Manžel mě naložil a jeli na pohotovost.Doktorka se mě úplně lekla.Až jsem jí vypovídala co všechno beru za léky,moji diagnózu,tak mi řekla,že vůbec nechápe,jak mi má pomoci.Že mi zkusí pívhnout Tramal.
Holky já myslela,že umírám.Srdce mě div nevyzkočilo z hrudi,tma.Probrala jsem se až na hadičkách na pokoji.Zhruba za hodinu.Doktor si ulehčeně povzdechl a říká:Co nám to paní děláte?Už si tento lék nokdy neberte.Všude to hlásím.
Já zase od roku 1995 spávám s práškem na spaní.Je to návyk.A co?Co mám dělat?Tehdy mě ho napsali v nemocnici,kvůli bolestem jsem nespala a bloumala po chodbách.Bloumala-s vypětím sil jsem se doštráchala na chodbu,sednout na lavici.No a tři měsíce už jsem bez prášku nespala.Mám štěstí,obvoďák nedělá caviky a normálně mě je po 100 píše,ale až zkončí,budu v čudu.

Viana (St, 14. 1. 2009 - 09:01)

Nazdárek všichni tu,je nás tolik,že bych to snad ani nespočítala.Markétce taky gratuluji,a závidím ji holčičku.Mám kluky a holčička mi fakt chybí.Já bych měla asi Roxanku.Kdekoliv toto řeknu,každý se chytá za hlavu,ale mě se toto jméno líbí...))Holky,taky tak dnes trpíte?Já se nemůžu rozhýbat.Včera jsem si koupila v lékárně za 100kč.nějaký přípravek do koupele na revma,tak jsem se naložila a bylo to super.Ale dnes to je dílo,budu asi celý den lenošit,jinak to asi nevidím.Ještě,že mám dnes volno...)))Nadi,já tranmal taky nemůžu.Reakce mám stejné jako ty,pouze algifen mi nevadí,,,Ibuprofen mi vůbec nepomáhá ani na hlavu ne,tak trpím a trpím,,Ale zase bude líp!!!

Naďa (St, 14. 1. 2009 - 09:01)

Ahoj všichni...opožděně, ale o to víc, gratuluju Markétce, úžasných zpráv, jako je ta tvoje, není nikdy dost. Tak se narodí holčička MIA, ať jste obě zdravé a všechno dobře dopadne.
Elzi, moc ti děkuju za další podrobnou zprávu o našich společných problémech s astmatem. Nechtěla jsem tě vyděsit, že ten lék přestali vyrábět, promiň, ale tuhle zprávu mi nabídl internet, když jsem si najela na příbalový leták Symbicortu. Jinak Euphylinu užívám jenom 1 tbl. 100 mg, tak to snad není tak hrozná dávka, ne? Můj Seredide Diskus obsahuje opravdu Salmeterol 50 a pak 500 Flutikason, což je kortikosteroid, mám opravdu vysoké dávky. Zatím to nechám, u nás jsou objednací lhůty 3 měsíce, navíc teď jsem u svého doktora-primáře byla minulý týden, ale časem se ho na ten rozdíl Salmeterol a Formoterol zeptám a na jeho názor.
Jani, já a Tramal, to je HOROR. Tento lék, ani žádný z této řady, jako je např. Tralbit, už nikdy více. Dali mi najednou 200 mg a vypadalo to, že bude po mně. Bylo mi zle a zle a zle, žaludek, hlava, motan ice, třes celého těla....
Vlasti, očkování proti chřipce, ani žádné další, nemůžu mít, Mám to od začátku marodění s kloubama, kdy jsem začala b rát Prednison, což je kortikoid, napsané jako kontraindikaci. Nejsem očkovaná ani proti tetanu, nemůžu.
Tak zatím se všichni opatrujte, nemaroďte s žádnou virózou, pápá, jdu pracovat, do 25.1. děláme DPH všem firmám.

Jana (St, 14. 1. 2009 - 08:01)

Díky Stáňo za reakci, mohla bys mě prosím aspoň nějak stručně popsat tvůj příběh? ..po jaké době změnili názor že se nejedná o únaváč a našli ti RA?je možné, že se to v krvi projeví třeba až za pár let?
Budu moc ráda když mi odepíšeš, protože v tom je naděje a tu já teď opravdu potřebuji.

staňa (St, 14. 1. 2009 - 08:01)

Jani, braň se, protože tě musí poslat na vyšetření co způsobuje tvé bolesti a potíže. Dupat, že ten lék nechceš, ale že ti mají řešit tvé potíže. Mi před 11 lety taky tvrdili, že je to asi únavový syndrom a co se z toho vyvrbilo a to jsem se už před tím potýkala s obdobnými problémy asi 15 let - jen nikdo, až tak moc nechtěl řešit co, že mě tak odrovnává. Jen mi, protože ID nemám a doposud pracuji a ani pokud to bude možné nechci, tak jen tvrdili " pracovat méně - více odpočívat" , ale když jsem OSVČ a na začátku podnikání mě to stálo více než mil. dluh, tak nevím, jak bych to splácela, ale to by bylo na moc dlouhé psaní a svými problémi nikoho nechci otravovat.Pa pa berušky jdu makat - práce šlechtí i když sotva lezu. S přáním krásného dne bez bolesti všem Staňa

staňa (St, 14. 1. 2009 - 08:01)

Jani, braň se, protože tě musí poslat na vyšetření co způsobuje tvé bolesti a potíže. Dupat, že ten lék nechceš, ale že ti mají řešit tvé potíže. Mi před 11 lety taky tvrdili, že je to asi únavový syndrom a co se z toho vyvrbilo a to jsem se už před tím potýkala s obdobnými problémy asi 15 let - jen nikdo, až tak moc nechtěl řešit co, že mě tak odrovnává. Jen mi, protože ID nemám a doposud pracuji a ani pokud to bude možné nechci, tak jen tvrdili " pracovat méně - více odpočívat" , ale když jsem OSVČ a na začátku podnikání mě to stálo více než mil. dluh, tak nevím, jak bych to splácela, ale to by bylo na moc dlouhé psaní a svými problémi nikoho nechci otravovat.Pa pa berušky jdu makat - práce šlechtí i když sotva lezu. S přáním krásného dne bez bolesti všem Staňa

Jana (St, 14. 1. 2009 - 08:01)

Ahoj holky s RA. Vaši diskuzi pročítám pravidelně, mám velmi podobné potíže, ale nebolí jen klouby, ale i svaly..víceméně celého těla. Ty stavy bývají různé, od mírných až po silné, kdy je výkon dovléci se na nákup a zpět s taškama.V Revmaťáku ale žádný zánět nenašli, mám jen pár faktorů v krvi zvýšených , např. ANCA-P, ale jsou prý velice nespecifické a nelze z nich jednoznačně určit RA. Nejhorší bolesti jsou ráno po probuzení, dostávám na to v centru pro léčbu chronické bolesti kapky Tramal, které jediné pomáhají a díky nimž jsem byla stále schopna jakž takž fungovat, chodit do práce apod. Zpočátku jsem ani netušila, že to je nejslabší opiát a tudíž návykový, to mi jaksi zapomněli sdělit,našla jsem si to pak asi po půl roce na internetu.Bolesti byly v celém roce 2008 již bohužel denní, tak jsem tento lék užívala denně, vždy ráno, abych byla schopná dojet do práce. Jinak žádnou diagnózu zatím nemám, lékaři soudí, že to je psychosomatické a že se pravděpodobně jedná o chronický únavový syndrom. V poslední době mám strach ze závislosti na Tramalu, tak jsem to začla v centru bolesti řešit a jsem z toho v šoku, dosud mi to psali bez problémů, věděli jak to užívám a najednou je prý nutno to okamžitě řešit, nechtějí mi dovolit nastoupit do nové práce kterou jsem si našla a místo toho mám být hospitalizována na psychiatrii a podstoupit odvykačku. Nevím, jestli mi můžete nějak poradit, jsem z toho celá vystrašená, do té práce nastoupit chci, ale zároveň vím, že bez jejich pomoci to nezvládnu,,,a oni mi už Tramalpsát nechtějí..Nevím co se stalo, dosud to tam nijak neřešili, přišla jsem s tím vlastně já... tak se chci zeptat jestli někdo nemáte s užíváním Tramalu zkušenosti, jak dlouho si myslíte že tento lék jde bezpečně užívat, pokud ho také užíváte.Budu vděčná za jakoukoliv radu, zkušenost, protože nevím jak se mám rozhodnout...Původně jsem si chtěla tělo od léků vyčistit třeba v létě o dovolené, jen si užívat sluníčka a sledovat co to udělá, ale teď na mě naléhají-hospitalizace a odvykačka.Přitom třeba vím že v jednom dílu 13. komnaty byl člověk po úrazu, který bere opiáty už asi 10 let a výhledově doživotně..Jinak ještě pro Vaši představu, beru teď tak 200 mg Tramalu denně 1x ráno a když ho neužiju je opravdu každý pohyb velký problém, je to víceméně invalidizující. A denně užívám tento lék zhruba od července 2008, ale užívalajsem ho i předtím cca 3 roky, ale ne denně. Mám onemocnění 3,5 roku. Prosím poraďte, uvítám jakoukoliv zkušenost.
Díky a držte se
Jana V.

Dáša (St, 14. 1. 2009 - 06:01)

Ahoj Vám všem.Danilko je to fakt smutné,že Ti nepřiznali aspoň ten ČID.Ze zkušeností vím,že když je stupeň II.b-c tak už většinou dávají,záleží to na posudkovém a jak Ti to napíše praktik.Jedině se odvolat.Holky prosím o radu.Mám teď zánět v koleně,přes štědrým dnem jsem byla punktovat za týden znovu+Depomedrol,10dní celkem klid už jsem mohla odhodit berle a od neděle nanovo.Teď mi stejně nemůžou do toho píchat,tak uvítám rady,jak tu vodu vyhnat ven.Chladím-to je asi nejlepší a klid.Zkoušela jsem masti-různé-nic.Zelný list,brambor,tvaroh-no jak blázen,bych si na to kydla cokoliv,jen abych mohla zas chodit.Předem díky a krásný bezbolestný den,

staňa (Út, 13. 1. 2009 - 23:01)

Ahoj holky, zdravím všechny, ale Markétku s malinkou nejvíc -to mi snad prominete ataky nšeho jediného muže. Danilko, bylo mi vysvětleno, pokud chci žádat o ID, tak se to dělá tak, že jdeš na PN a to na celý rok a protože se tvůj stav nelepší nebo naopak horší, tak by ti tvůj prak. lékař měl navrhnout ID a pomoci ti dát dohromady dokumenty, které k tomu potřebuješ a vysvětli co dělat dál. A protože máme všichni autoimunitní onemocnění, tak je možná i ta alergie, ale to musíš navštívit alergologa.Ještě mám holky dotaz: já mám RA seropositivní a přestože se léčím v Revmaťáku Na slupi v Praze, tak jsem nikde v lékařských zprávách /a že jich je / za ta léta nikde žádný stupeň postižení nenašla. Tak se musím doktorky zeptat jaký, že to mám stupeň / já totiž ani nevěděla, ze se to na nějaké stupně boduje/. Pa pa už půjdu spát, byla jsem totiž do 22 hod v práci, tak toho mám plný kecky, držte se a hýčkejte, chvalte se za každou maličkost a to několikrát denně, protože nikdo jiný to neudělá pa pa Staňa

krista (Út, 13. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj Všechny Vás moc zdravím,dlouho jsem tu nebyla tak mám co číst na jak dlouhou dobu.Byla jsem nemocná sklátila mě chřipajzna.Už čtrnáct dní mě bolí kolena tak nevím jestli je to po nemoci nebo něco jiného.Kubíkovi beru koňskou mast a cocstral.Ráno jsem jak stará bába nemůžu stát z postele.Tak si říkám jestli to Kubu takhle bolí tak to je hrůza. Markétce 18 držím palečky ohledně dějepisu, určitě to zvládneš taky na jedničku si šikovná holka. Takové pěkné výsledky jedničky a dvojky není co dodat.Markétce 18 ještě děkuji za sms,že má o nás strach.Markétě blahopřeji k dobré zprávě co se týče miminka.Mia je krásné jméno a je také na M,byla by škoda dávat na jiné písmeno,když celá rodinka je na M.Danielo to je mi moc líto,že ti důchod neuznali,záleží hodně na doktorech jak ti napíší papíry.Určitě se odvolej!!Jinak se tu mějte moc krásně a určitě jak se prokoušu všemi příspěvky a emaily tak se ozvu.

síma (Út, 13. 1. 2009 - 16:01)

holky fakt, očkování jedině po přísné poradě s imunologem (v úplné remisi..ale kdy ta vlastně u RA je, že?) a já se nenechávám očkovat vůbec, neb se mám ráda!!! :o)
Zdravím všechny hrdinky na této diskusi,obzvlášt malou bojovnici Miju v bříšku!:o)

Danila (Út, 13. 1. 2009 - 16:01)

Holky, se mnou je to tak, že jsem onemocněla v létě 2006 s tou šž, měla jsem příšerné stavy, však ti, kdo to znají, ví a ta šž se pořád plašila, takže jsem byla pořád ve špatným stavu, třepala jsem se tak, že bych mohla cukrovat koblihy, bušilo mi strde, tak jsem na to brala prášky. Než jsem s šž onemocněla, tak jsem pracovala.Byla jsem přes rok na nemocenské a do toho se objevily ty problémy s kloubama, tj. koncem léta 2007.V únoru 2008 jsem žádala o ČID poprvé a nedali mi ho. Od toho léta 2006 se v tom plácám, lítám po doktorech, po vyšetřeních, problémy, otoky, bolesti...Teď mi ten důchod zase nepřiznali, takže tak. To jen pro vysvětlenou.Vlasti, mám v papírech napsáno: Seronegativní RA IIb.hodnoty dobré, jen ty cirkulující imunokomplexy(PEG-CIK) mám 87 a norma je kolem 40i.Abych pravdu řekla, tak jsem ty výsledky neviděla. Marti, já marodím už od toho r. 2006, ale jsem bez jakéhokoliv příjmu.Třeba mám smůlu v tom, že nejsem zaměstnaná a právě proto mi ID nepřiznali.Minulý rok v létě jsem nastoupila do práce, ale když mi už podruhé natekly a bolely ruce, tak jsem skončila.Markétko, že by to byla alergie, si nemyslím, ikdyž, nikdy člověk neví, co se objeví, že.Snad se v tom vyznáte.Pa

Markéta (Út, 13. 1. 2009 - 13:01)

Den D je pro učence:))) my obyčejní lidé máme jiné starosti i radosti:)))Myslím si, že pouze straší lidi a obzvláště přecitlivělímohou reagovat na tyto fámy velice citelně...nás silné bojovníky a bojovnice přeci nějaké deprese nedostanou!:))) Děkuji Vám Všem za to jak na nás myslíte a držíte nám palečky:)))Je velmi povzbudivé vědět, že se člověk může podělit o svá trápení s lidičkama, kteří to v životě díky nemoci nemají jednoduché a proto vnímají tyto potíže mnohem lidštěji:))) a s láskou v srdci:))) Danilko, já tento problém neznám, jediné co by ti mohlo pomoci je úprava jídelníčku, vypadá to na alergii na potraviny. Já třeba vůbec nemohu citrusy, hrozny, sýry a alkohol. Ale nevadí mi to a i tak je můj jídelníček pestrý. Pokud by se tyto potíže zhoršovaly, asi bych navštívila alergologii a ptala se po příčině...co skladba léků a nežádoucí účinky? Jinak s ČID mámi já zkušenost, poprvé mi jej nedali. Až za rok co mi specialisté sepsali všechny zprávy a přesně dle tabulek, abych měla na něj nárok,tedy označení stupně plus skupinu postižení a druh omezení jsem jej dostala. Nejdříve na rok a potom již napořád. Jedinéco by ti pomohlo je dlouhodobá neschopnost a navštívit co nejvíce vyšetření i specialistů, aby si to měla co nejpřesněji sepsané a mohla si zažádat znovu. Mrzí mne to, ale věř, že v tomto ti mohou pomoci pouze lékaři. Důležité je však, aby si byla správně léčena a ktomu potřebuješ přesnou diagnostiku Tvého onemocnění. Od toho se vše dále odvíjí. Co se týče očkování, má zkušenost je taková- zdravý jedinec nechť to podstoupí, ale my co jsme se zdravím na štíru takdodáváme uměle tělu další a další nebezpečný sajrajt a to se nám vymstí dalším rozšířením nemoci a atakou takového rázu, že budeme lézt po čtyřech a tu pitomou chřipku stejně dostaneme, protože nemámeprotilátky ani imunitu proti byť minimálnímu množství virů. Vítej Vláďo!!!Zůstal si na diskusi jediný muž:))) Tu cestu jsem Ti v tomto období vůbec nezáviděla...raději sedím u českého radiátoru a budu Ti klidně žvatlat rusky,jen nepoletím vstříc ještě větším mrazům.Jinak máš pravdu, my ženy musíme více zvládnout a proto více vydržíme:))) Miaje bojovnice a z italštiny znamená "moje". Je to moje bojovnice a vybojovala si život již na počátku a nyní to spolu určo zvládneme až do konce května:)))Jinak prdelky dnes jsem nakoupila pár růžových svetříků i dupaček, měli výprodej a místo 1190, kč jsem zaplatila celkem za 7 kousků krásného dětského oblečení 360,kč.Mají úžasné věci, jen na ně mít a nekrást:))) no co, holčička může v klidu nosit i modrou barvu po bráškovi, ale kluk v červené vypadá podezřele:)Tak koho jsem dnes nejmenovala? No začneme od A až po Z:))) Opatrujte se a přeji klidný den bez stresu a starostí:))) páček

Vlasta (Út, 13. 1. 2009 - 13:01)

Holčiny,souhlasím s Marťou.Také už se mi to začíná plést.Jo a copak Emička?Emi ozvi se!
Marti ten den D vymysleli učenci.Prý 12 leden 2009 je pro lidi nejkritičtější.Je po svátcích,lidem se nechce do práce,na některé čeká vánoční splácení atd.....Mě je to šuma fuk.Danielko,to muselo být špatně napsaný,jinak to nevidím.Jaký že máš stupeň? a máš velké hodnoty?Ono to fakt mnohdy záleží na doktorech.Pa

Martina (Út, 13. 1. 2009 - 13:01)

Danilko,já jsme to četla,ale problémy se svěděním žádné nemám,takže jsem nereagovala.Pravda je,že někdy mě svědí svaly jakoby uvnitř,ale to byl nedostatek hořčíku,strašně mi to vadilo hlavně večer,když jsem nemohla usnout.Jinak je mi líto,jak jsi dopadla s důchodem,to snad není ani možné,zkus se určitě odvolat,jinak ti zbývá jedině pořád marodit a za rok žádat znovu.
Je tady teď spousta příspěvků,tak se nějak nechytám,vítám tady Miluš,Káču,Dášu,Símu i Janu,která má nemocnou dcerku.Je teď tady hrozný šrumec,takže se klidně připomínejte a nezlobte se na nás,že se nám to plete.
Teď jsme všichni čekali,jak dopadne Markéta s miminkem,tak nás to zcela pohltilo,ale máme rády všechny příspěvky.S omluvou Martina

Danila (Út, 13. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj děvčátka a Vláďo. To je dobře, že jsi se v pořádku vrátil. Nějak jste všichni můj příspěvek obešli. No, nevadí. Jen vám chci sdělit, že mi opět nepřiznali ID. Prý ty moje problémy nestačí ani na ČID.Že nedokážu vstát třeba týden skoro z lůžka, tak to tu doktorku nezajímá.Podle této doktorky bych dostala ČID, až bych byla ůplný mrzák. Možná to moje revmatoložka blbě sepsala, nevím. Prý si mám najít nějakou lehkou práci. Ale že bych do té práce ani nedošla,protože nemůžu na kolena, to je fuk. Nevím, co si o tom mám myslet, ale asi začnu změny doktorů. Poraďte. Pa

Reklama

Přidat komentář