Reklama

revmatoidní artritida

staňa (Pá, 9. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj holky , mám za sebou 2 roky MTX a dopadla jsem děsně s JT, tak mi dali Enbrel a hned po prvních dvou inj bomba - tak dobře mi nebylo 20 let, jenže co čert nechtěl přišla virosa a léčba selhala po 9 měsících mi ji dr. ukončila a čekám na léčbu Mab Therou. Ta se může nasadit až 2 měsíce po Enbrelu.Tak doufám, že zabere a bude zase líp. Mám v háji játra po hepce.
Máte někdo zkušenosti s tímto lékem, zatím jsem na Medrolu, ale čeká mě spousta vyšetření, jestli bude léčbu možno nasadit, protože po Hepatitidě mě MTX játra docela převálcoval. Je mi 48 a bolestí už jsem si užila až až. To padání vlasů mě taky po Enbrelu postihlo / a to přímo po hrstech/, ale zvládla jsem to vlasovým stimulátorem z lékárny- Hair Booster od Natures Bouty / balení je 60tbl bere se přes den stojí asi 180,- je to soubor vitamínů, stopových prvků a minerálů/ začalo to zabírat tak po měsíci Musím vám říct, že můj mužský má počínající pleš a tak mi na to chodí a i jemu ta prořídlá kšice trochu zarůstá.Holky a taky vysychání sliznic -máte někdo radu jak na to. Vláďo, ty tam nezmrzni a přemluv je, ať ten kohoutek rychle otevřou a rychle domů.Lidičky mějte se dobře a pa Staňa

Markéta 18 (Pá, 9. 1. 2009 - 22:01)

Opět Vás všechny moc zdravím! Emo opravdu mě musela Markétka našeptávat protože jinak by to nebylo možné! Ze zkoušek jsem dostala jedničku a dvojku !! Takže jsem nadmíru spokojená,příští týden mě čekají další pak vám dám vědět a hlavně Markétce aby věděla kdy má přiletět ! Díky za radu !!Jinak k mému zdravotnímu stavu bojuji jak se dá !! Nic jiného mi nezbýva! Necítím se nejlíp ale ani nejhůř !Jen ted abych nechytla nějakou tu chřipku !! Díky Elzo za odpověd vidím že nejsem sama kdo má u RA zvýšené teploty !! Mějte se krásně už valím spinkat !! Páá a zdravím všechny i Vládu do Petrohradu !!

Jana (Pá, 9. 1. 2009 - 17:01)

Díky kolegyni,nebo kolegovi za reakci na můj dotaz ohledně dr.v Praze.Tak co se děje s Val a Lenčou,taky jste se dlouho nezapsaly holky.Ta Jana s dietou,to nejsem já :-).Píšete celkem dost,že vám enbrel nezabírá,dcera si ho píchala skoro 4roky a kloubíky super......

Markéta (Pá, 9. 1. 2009 - 14:01)

Ahojky sluníčka moje:))) Teda Vláďo, tady je zima jako v Rusku a vy sejedete ohřát do Petrohradu ma kongres jooo?:))) jasan, žvaním:))) vraťte se nám v pořádku a bez chřipky! Tu můžete těm klukům ruskejm ušatejm klidně ponechat:))) jen je u stakanu vodečky zkuste překecat, aby pustili ty ventily, jinak tu bude ta pravá Sibiř a to my nechceme...Vlasti, jsem ráda,že si písla:))) pokud máš již zájemo net i psaní do diskuse, je vše na správné cestě i bez antidepresiv:))) Jinak jsem koukla, že nám jakási Jana radí jak zhubnout:( no toto:))) já potřebuji spíše přibrat:))) baštím na co mám chuť, ale mimi si stejně dělá co chce a já nemám ještě zacelých 5. měsíců těhu ani deko:( To u Martínka jsem už vesele končila první desítku kilogramů navrch...ani se neptejte, kolik jsem nakonec celkově přibrala...představte si 21 kg...a nechtěli dolů:))) zato nyní bych ráda nějaké deko dostala nahoru a nejde to a nejde to:))) Dášo, může to být i hormonální poruchou, je třeba vědět, jak si na tom s menstruací a hladinou hormónů... Navštiv gynekologa a nech si udělat testy. V lékárně je spousta preparátů na posílení vlasových cibulek ať už tojsou vodičky, šampony, či čaje...Pokud věříš na bylinky, tak mě se osvědčil kořen lopuchu a kopřivové listy s troškou heřmánku. Uvaříš odvar k poměru 3 díly kořenu, 2 díly kopřivy a jeden díl heřmánku. Vlažné či teplé, zcedit a nalít na plenu a ovázat hlavu. Denně jsem to opakovala 2-3 krát a za šest měsíců se mi začaly objevovat první štětinky.Je třeba také užívat pangamin či kvasnice, ty hodně pomáhají.Jinak dámy všechny Vás samozřejmě zdravím a máváme s miminkem od pc. Pošlu Vám na meila pár fotek pro zasmání, skenovala jsem stará fota do pc. A na každé fotce mám jinou barvu vlasů:))) Opatrujte se všechny a zdravím do Petrohradu našeho jediného věrného muže Vláďu:))) páček Markéta

Viana (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj holky a kluci.Teda tady je cvrkot.Řekla bych,že jsme na prvním místě v diskusi.Marti a všichni díky za rady,hned na ty uzle kouknu.Bude to ale ono.Včera jsem si to jehlou rozpíchala,jestli tam nemám něco píchlého,ale ne jsou to ty uzle. Tak místo prstýnků,které už delší čas nenosím,budu nosit na rukách jinou okrasu.Ale co,hlavně,že to nebolí.Ale jen nepřijít o ruce,já hrozně ráda pletu a to by byl můj konec.Jinak jdu ven,je tam nádherně....zdravím všechny až do Ruska.

majka (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

Dáši, mě taky dost začly padat vlasy, zdá se mi, že od té doby, co beru Methotrexat, to je asi půl roku. Ono je to cytostatikum, takže možné to je, Co bereš za léky?
Jenže padání vlasů je možné z různých příčin, prodělaná chřipka, deprese, nachlazení, prostě spousta faktorů. Je mi 44. Hezký den

Dáša (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

Holky zdravím Vás tady,taky mám víc než 20let RA-je mi 43.Chci se zeptat,máte mimo jiné potíže s padáním vlasů?Já poslední rok jsem už pomalu vypelichala.Léky mám stejné,tak tím to asi nebude,máte radu?

majka (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

ahojky všichni! Vláďo, doufám, že to zvládneš v té ruské zimě bez omrzlin a v pořádku se vrátíš. Brrr, - 30, to bych teda nechtěla, to tak kuklu na obličej a nějaké arktické spec. oblečení.
Vlasti, taky jsem ráda, že se ozýváš. I u nás vykukuje sluníčko, ale ven zatím nejdu. Sice jsem krom 1cesty do obchodu nevylezla 14 dní, ale ta chřipka mi dává pořádně zabrat, ještě počkám, až povolí mrazy. Emi, drž se, depka jedna zatracená, snad tě pustí až se trošku oteplí. Mě kolikrát taky třeba kámošky někam zvou, ale copak můžu v takovém stavu? Nebo schůzku odvolám, když mi není dobře a to mě pak radši už nepozvou, takže ti úplně rozumím. Docela mě pomáhá i tahle diskuze, beru tady vás všechny jako své dobré kámošky, co mi rozumí. Kéž už je jaro!!!!!!
Markétko 18, doufám, že zkoušky probíhají dobře a oddychneš si, že máš zas něco důležitého za sebou. Copak je s Val? Taky se nějak neozývá. Markétko, Karolínka je hezké jméno, hlavně když to malé bude v pořádku. Koukám, že se nám sem zase vtlačila nějaká dealerka se zázračn.přípravky.
Na koho jsem zapomněla, dodatečně pozdravuji, holky moje zlaté, ještě že vás mám.

Lenka (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

Ahojky vsichni.Majko..prave, ze mamka je uz peknou dobu v pcastecnem inv. duchodu. Je pravda, co rikas o te psychice, presne to rika i ona sama. Ze musi mit pohyb a byt mezi lidma. Tez mezi nama vitam Elzu a drzim palecky. Holky strasne vas vsechny obdivuji, jak jste statecne a silne, protoze, kdyz ctu tyhle radky a vsechny ty nemoce. To musi stat strasne moc sil a ta psychika. Strasne vam preji vsem, aby bylo lepe. A chapu, jak mamka musi byt ve skutecnosti strasne silna, protoze uz s tim taky leta bojuje. A ja bych si strasne moc prala, aby ji to vyslo a aby dostala takovou lecbu, ktera ji zabere a ulavi se ji. Doufam v to...zdravim uplne vsechny...s pranim pekneho dne.

Martina (Pá, 9. 1. 2009 - 13:01)

EMI,NEPODDÁVEJ SE TOMU TOLIK!!!jAK TO,ŽE SIS JEŠTĚ NEZAŠLA ANI DO TÉ LÉKÁRNY,SEDĚT DOMA TI NEPOMŮŽE,ZKUS SE VZCHOPIT,AŤ SE TI TO NEHORŠÍ.MANŽELOVA TETA TAKHLE DOPADLA PO SMRTI MANŽELA,NEJDŘÍV NECHTĚLA VEN A PAK UŽ Z TOHO MĚLA HRŮZU,NAPŘ.UTEKLA Z OBCHODU,NO VYVINULA SE JÍ Z TOHO NĚJAKÁ FOBIE A LÉČILA SE NA PSYCHIATRII,ALE MUSÍM ŘÍCT,ŽE ÚSPĚŠNĚ A DNESKA JE Z NÍ OPĚT VESNICKÁ DRBNA A DOKONCE UŽ ANI LÉKY NEUŽÍVÁ.DNESKA JSOU NENÁVYKOVÉ A POMÁHAJÍ,ALE TO JE SAMOZŘEJMĚ AŽ POSLEDNÍ VARIANTA,MY TĚ TADY MÁME VŠECHNY RÁDY A JE NÁM SMUTNO,ŽE SE CÍTÍŠ TAKHLE ŠPATNĚ...PROTO CHCEME POMOCT!!JINAK LUCKU MÁM DOMA,PROTOŽE MÁ V UCHU NĚJAKÝ VŘED,BYL STRAŠNĚ OBROVSKÝ,AŽ JÍ VYPLNIL CELÝ ZVUKOVOD,TAK JSME ŠLI RADĚJI K DOKTORCE,DOSTALA ANTIBIOTIKOVOU MAST A NESMÍ PROCHLADNOUT,TAK SI VÁLÍ ŠUNKY DOMA.
VLASTI,TO VÍŠ,ŽE JSME NA TEBE MYSLELY,A TAKY NA VALERII,DÁDU,MIU,KRISTU,LENKU,NĚKAM SE NÁM HOLKY ZTRATILY.

Vláďa (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)

Halóóóó holky, právě jsem přistál v Petrohradu a píši Vám z letiště, čekáme na auto, ale to nějak zamrzlo. Ještě že tady mají možnost se napíchnout na internet. Nedělám si iluze že to k Vám dojde. Je tady zima jako krá... Odhaduji tak na - 30 stupňů.Už abych byl zpátky. Kongres začíná ve 14 hod., ale to asi nestihneme začátek.Klouby mi všechny asi již zamrzly, protože ani v letištní hale není moc teplo. Vypadá to, že se již něco děje, tak končím a jdu se podívat. Držte se a pokud to přežiju tak se ozvu.

Vlasta (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)

Holky já jsem tak šťastná,že jste na mě myslely!!!!Já jsem četla,ale neodpovídala.Měla jsem jakýsi odpor k netu.Jen jsem vždy přelítla poštu a kupodivu vypínala.Zase jsem po dlouhé době seděla a četla.Když zapnu net,nedá mi to ,abych nebrouzdala.A dnes svítí sluníčko,tak jdu s naší psicí jezevčicí ven.Pa

Jana (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace, 7 denní kurz hubnutí zdarma, registrace na: www.snama.cz/dieta :-)

Ema (Pá, 9. 1. 2009 - 11:01)

všechny vás lidičky od srdce zdravím,Vlasti kooonečně ses nám ozvala holka jedna zatoulaná,depka se mě drží zuby nehty,né a né mě opustit,už jsem nebyla tak 2 tydny ani venku,naposled někdy mezy svatky,už jsem ztratila i kamarádky na které jsem se mohla vždy spolehnout.Jo takovy je život.Elzo,určitě ti páni doktoři nasadi Bio,jak píše Vlastička budeš jako znovu zrozena,mylíme na tebe a přejeme ti to.Marti Lucku máš asi nemocnou,že jo když tě dopoledne vyhazuje od počítače??Vlaďovi šťastnou cestu do Ruska Ať nam pusti ten plyn abychom měli čím topit.Market,ty se drž z miminkem teď jsi asi v podobě mouchy někde sedíš na lavici a napovídáš té naší Mark.18nactce.Mějte se krasně ,hezky víkend vám všem.Jejda to je hodin musim rychla vařit.

Martina (Pá, 9. 1. 2009 - 10:01)

Hezké dopoledne přeji!!!
Vlasti,ahojky,už jsme měli strach,co je stebou,to je dobře,že jsi se ozvala!!!
Elzo,takže máš ranní ztuhlost,no to je další z projevů RA,nechci ti brát optimismus,ale u téhle nemoci se bez léků neobejdeš.Bohužel ještě před objevem kortikoidů končili pacienti většinou celí zkroucení a nemohoucí na lůžku a i když se o ně rodina snažila postarat,většinou to za čas vzdali a dali je do LDN,takže já jsem strašně vděčná za naše léky a za to,že mám tuto nemoc už v téhle době....Hlavně se drž,ať to vydržíš do toho března,snaž se být v teple a kup si nějakou mast,jestli teda nějaké sneseš,teď mě napadá,že já jak si beru ty léky od Energy,jsou tam masti,které snesou i alergici,protože jsou dělané z Podhájské vody,z bylinek a je v nich i rašelina.To bys mohla snést,co!?Já je kupuji i své mamce na lupenku a sobě na klouby taky.Holky už mě znají,nejsem žádný dealer,ale co nám pomáhá si radíme.Taky ti na rovinu řeknu,že stojí kolem 350kč a nejsou moc velké....Kdybys chtěla,tak ti napíšu,kde je koupíš,jo.
Zatím se loučím,Lucka mě vyhazuje od počítače,ale odpoledne sem zase mrknu.zatím čauky

Elza (Pá, 9. 1. 2009 - 09:01)

Holky a Vláďo, jsem moc ráda, jak mile jste mě mezi sebou přijali :-) Moc vám díky. Mám přeci jen obavy, jak to u mě bude, třetí autoimunitní nemoc by mě nepotěšila. Ale jsou zas i horší choroby a já se nechci litovat. Sice nejsem v pětadvaceti tak zdravá,jak bych chtěla, ale mám zas jiná pozitiva v životě. Ještě jsem se chtěla zmínit, po ránu jsem opravdu ztuhlá, prsty, kotníky, zápěstí. Netrvá to 2 hodiny, maximalně půl. Večer mě zas dost bere levá kyčel. Maminka kvůli kyčli už téměř nespala,chtěla na operaci,pak zhubla 5 kg a kyčel se zlepšila. Jo, to já ale nemůžu, kdybych shodila par kil,už bych byla jen kostra. V posledních dvou měsíců se mi bolesti kloubů rychle zhoršují,snad se to trochu zklidní, přecijen k doktorovi jdu az na konci března. Z předchozího příspěvku Vlasty na mě jdou trochu obavy, bojím se léků co víc ublíží než pomohou. Taky mám s nimi zkušenosti. Nejraděj bych se úplně obešla bez léků,teda krom inhalátoru,díky němu můžu normálně žít. Přeji všem ať se vyhnete chřipce, jsem zvědavá, zda se ona vyhne mě.

Vlasta (Pá, 9. 1. 2009 - 08:01)

Zdravím všechny přátela a kamarády.Vítám Leničku a Elzu.Vláďovi přeji šťastnou a bezpečnou cestu.Gratuluji oběma Markétkám.Marki,jméno je v podstatě jedno.Víš,hlavně to zdraví.A to ty víš.My máme Karolínku a vždycky se mi líbil Honzík,ale kluka nemáme.Emi,co deprede?Kdybych bydlela blíž,jela bych tě potěšit.Kup si ty bylinky,jak radila Marťa hóódně moc čokolády.Maru dobrý?Kristýnka a Martin tu dlouho nebyli,že?
Leni,všechno jsem přečetla zpětně.Holky mají ve všem pravdu.Pravdu má i Láďa,když píše,že lékař za dvacet let nic pořádnýho neudělal.Já sama mám RA seropozitivní III st čl.c 20roků.Vyzkoušeli na mě všechno.Zlato mi píchali 15 roků a těch léků.Pak jsem dostala MTX a Aravu.Ta mi jakž takž zabrala,ale museli mi ji vysadit.Měla jsem strašný jaterní testy.No a to jsem už byla půl roku u revmatologa vBrně u Sv.Anny.Tam mě poslala primářka z vojenské nemocnice.Ať to vyzkouším.Dostala jsem Enbrel,ale ten mě nesedl,tak si teď píchám Humiru.Čtvrtým rokem a po 20 letech znovu žiji.Dříve jsem přežívala.Paráda.Jo a je mi Leni 51 a chodí tam i mnohem starší pacienti.Většinou na kapajdy.Moje zlatá děvčátka,můj mozek na to nestačí.Nebudu se ani o to pokoušet.Všechny vás vyjmenovávat.Ahojky Vlastice pastice

staňa (Pá, 6. 2. 2009 - 20:02)

Je to o limitech zdr. pojišťoven a lékař, když má vybraný limit, tak mu ji revizák neschválí a o tom to je!!! Proč má někdo, kdo sedí na hradě zdr. pojišťovny rozhodovat jestli jsme už dost jeté. Emi, nevím co bude dál, o tom se lékaři budou radit,vím jen že 1. dubna jdu na další odběry a podle toho co játra po Lagoze a Essentiale udělají, tak budu buď dostávat nějakou antivirovou léčbu na játra nebo jestli se to sklidní, tak se" možná "bude moct upřednostnit léčba RA(ale to je ve hvězdách), tak mi nezbývá než věřit, že se mi játra zlepší natolik, že bude připadat v úvahu něco na RA. A můžu ti říct, že je to den ode dne větší hrůza o rukou ani nemluvím, ale horší je, že už mi dělá velké problémy chůze, tak asi skončím na vozíku. A ty jsi už alespoň trochu lepší? A co Markétka a Mia a všichni ostatní? Pa pa mějte se v rámci možností co nejlépe a ještě líp Staňa

Návštěvník (Čt, 8. 1. 2009 - 19:01)

Ahojky lidičky, tady to frčí. Lenko, maminku nechej dělat co zvládne, protože já to tak dělám taky a najednou bum a RA mi dá stopku- něco rozbolí tak, že mě to vyřadí z provozu a je vymalováno a až je líp zase pokračuji, ale věř, že doma bych asi zešílela. RA potíže mám už asi 25 let, také jsem mívala permanentně zvýšené teploty, stěhovavé bolesti kloubů, ale jen občas tlumené léky a rehabku - tam jsem byla téměř pořád, protože sotva se jeden nebo i více problémů naráz uklidnilo vzápětí začalo bolet něco jiného. Hlavně se maminka nesmí prochladit- to je průšvih, takže když bude v teplíčku a mezi lidma- značka ideal. Já mám za sebou léčbu Methotrexátem- nic moc,teď mi paní doktorka musela zrušit léčbu Enbrelem- přestala mi po nádherném startu po 3 měsících fungovat, takže po 9 měsících je zbytečné pokračovat, tak čekám na další vyšetření před novou léčbou - doufám, že ta bude fungovat. Markétko, všechna jména na miminko máš krásná a přeji Ti hlavně, aby Vám bylo oběma dobře. Elzo, v Revmat.ústavu jsou super lékaři, určitě Ti ušijí něco na míru a bude líp. A Vláďo, Tobě šťastnou cestu a návrat a řekni jim ať otevřou ten kohoutek od plynu - už je to trapný.Markétko 18 gratuluji ke zkoušce. Pa lidičky ,mějte se dobře Staňa

Martina (Čt, 8. 1. 2009 - 15:01)

tak to dělá špatně,ale dospělému neporučíš,ať si dělá,co chce....RA opravdu postihuje více ženy,Markéta tady dokonce jednou psala přesná procenta,takže se nepleteš,ale před tím,to spíš Vláďa narážel na Martina,který tu s námi byl před Vánoci a někam se ztratil...
Vláďo,taky přeji pěknou cestu,já bych naopak taky hned vyrazila!!!!Zima nezima,stačí teplé oblečení a užít si to!!

Reklama

Přidat komentář