Reklama

revmatoidní artritida

Lenka (St, 7. 1. 2009 - 10:01)

Ahojky lidicky...zdravim vsechny. Ja jsem moc rada, ze jsem nasla tyhle stranky. Jste vsichni vazne moc super. Jen mam jeste trochu zmatek v tech jmenech..priznavam. Takze zatim pisi tak vseobecne, snad, az Vas vsechny trochu vice poznam. Uz jen to, ze muzu cist vase texty, tak kazdym dnem se dozvidam neco noveho. Mamka ma otekle kotniky uz delsi dobu, ale ted je to fakt hodne viditelne..ja pres tyden doma nejsem, pracuji totiz v Praze. Ale, jakmile prijedu na vikend domu, tak to vidim a samozrejme si stezuje na to, jak spatne ted snasi tyhle cytostatika. Taky je silene tvrdohlava a moc se nesetri, coz ji proste nedokazu vymluvit. Chodi kazdy den do prace, ma soukrome trafiku se vsim vsudy a tak vstava ve 4 h rano. A ja vim, ze tuhle nemoc, kterou ma, tak pritom by mela mit hodne odpocinku. Majko, ohledne toho doktora, tak to je fakt sila, souhlasim s Danielou ohledne te zpravy.

staňa (Út, 6. 1. 2009 - 22:01)

Holky, vidím že je tu docela živo. Žádný depky, bojujte! Pokud to jde- procházky,třeba jen krátké, ale ven!!! Trochu zasněžilo - je tam krásně. Bude líp -musí, přece nás ta naše potvora bolestivá /RA/ nezlomí. Držte se ahoj Staňa

Danila (Út, 6. 1. 2009 - 19:01)

Ahoj všem. Jsem ráda, že tady všichni jste a že těmi vašimi příspěvky vlejete ostatním do žil optimismus, že poradíte a tak dále.Vítám novou Lenku. Leni, jsi hodná, že ti záleží na své mamince a chceš jí pomoct. My tady, se ti určitě budeme snažit poradit, jak to jen půjde. Ten doktor, ke kterému tvoje mamka chodí, nestojí za moc. Souhlasím s radou, najít jiného lékaře. Píšeš, že má tvoje mamka hodně oteklé kotníky. Tak tenhle problém mám taky, už delší čas a nejhorší jsou během dne a večer.Jak dlouho má tento problém? Napiš něco o tom, zajímá mě to. Mě je 45let. Emi, ta studentská pečeť by měla zabrat. Vůbec ti nezávidím. Když mě přepadnou chmury, tak si vždycky říkám, že zas bude líp a určitě mě čeká něco dobrého.Kup si něco pro radost, nebo se vrhni na nějakého koníčka. Třeba si pořiď kousek lipového dřeva, dlátka a vyřezej si nějakou ,,parádu,, na komodu, či na zeď, atd..Takového koníčka má moje kamarádka a mě se to začíná líbit, je to relax. Dobrý relax je i pletení a další ruční práce. Já relaxuju tímto způsobem.Majko, tak to máš teda ,,hodného,, doktora, který ti nevěří, že jsi nemocná. Tak od takového pryč, nebo to řekni svému revmatologovi, ať ti napíše pro toho tvého praktického zprávu, že jsi opravdu nemocná s RA. Jinak to nevidím.

Ema (Út, 6. 1. 2009 - 18:01)

Marti zdravím,poslechnu a zajdu si pro ty bylinky ,ale nevím kdy to bude vůbec totiž nevylizám z baráku a jen sedím doma ,čučím z okna a nacházím si práci -jako je uklid ve skřínich s oblečením-abych se nějak zabavila.Nechapu o čem píše Jitka ja našla na strankach co doporučuje něco o lampě jestli to nebude nová dilerka jako Bohumil co ty na to Marti??

Martina (Út, 6. 1. 2009 - 18:01)

Jitko,prosím tě a jakou terapii jsi prošla?mají tam světlo,koupele v rašelině,tak co z toho ti dávali?
Ptám se,protože např. tu rašelinu já mám v krémech od Energy taky a hodně ji chválím,je to jako obklad,ale mnohem praktičtější použití.
Jinak zdravím všechny přátele na diskusi,poslední dobou jen pročítám a nemám žádné novinky,tak nepíšu,až včera mě zaujala Lenka,mimochodem,Leni,vidíš,já ti říkala,že jsme tady dobrá a "živá" parta,tady se rozhodně nebudeš nudit.
Všem vám moc děkuji za pozdravy a za zprávy od vás,Emi,bohužel mě chytla deprese už asi před měsícem,kamarádka mi to poznala ještě měsíc před tím kyvadýlkem(vím,že jsme prdlé) a nasadila bylinkový preparát,tak se zkus zeptat v lékárně,je jich spousta.Doktor mě chtěl před Vánoci dokonce poslat na psychiatrii(psychologa nějak rovnou přeskočil),ale protože už jsem brala ty bylinky,tak jsem odmítla a udělala jsem dobře,protože každým dnem je mi líp,sice to chvíli trvalo,ale bylinky taky zaberou,když se bojíš antidepresiv.Tak se drž.
Všichni se opatrujte a mám vás moc ráda
čauky

Jitka (Út, 6. 1. 2009 - 17:01)

Ale je, ja treba mela aplikace zadarmo, protoze na to poskytuje prispevky nejaka nadace. To Vam ale vsechno reknou, kdyz tam zajdete nebo kdyz jim zavolate. Jsou tam moc fajn lidi a jsou moc ochotny. To se dneska uz jen tak nevidi. Hlavni ale je, ze to opravdu funguje, i kdyz priznavam, ze jsem o tom zpocatku az tak moc presvedcena nebyla.

Návštěvník (Út, 6. 1. 2009 - 17:01)

ty ceny jsou teda "lidové",to pro člověka ,který žije z důchodu asi není.

Jitka (Út, 6. 1. 2009 - 17:01)

Jo a jeste ten link: www.fotonyx.cz Jinak s terapii maji dobre zkusenosti i na Revmatologickem ustavu a zdrama si lze terapii vyzkouset zatim asi jenom v Praze.

Jitka (Út, 6. 1. 2009 - 16:01)

I ja zdravim vsechny holky a Vladu a i ja mam pro Vas jeden zajimavej hodne zajimavej odkaz. Vubec jsem o tomhle druhu terapie nic nevedela, dokud mi o nem nenapsala kamaradka, a to jen proto, ze meli aplikace zdarma. Moc dobre vedela, jaky prozivam se svoji diagnozou trapeni a tak mne tam rovnou objednala. Ona sama je behterevicka a neda na tuhle novou terapii (fotonyx) dopustit. Nebylo to sice hned a na pockani, ale po 6 tydnech mam pocit, ze jsem zacala novy zivot.

Ema (Út, 6. 1. 2009 - 16:01)

Holky moc vám díky za povzbuzení,Majko co to máš za praktic.doktora,to je snad jen zly sen že pochybuje o tvé nemoci,to snad není ani možné s některýma doktorama,pro někoho jsme jen přítěž a berou nás kus jako kus.Leni Vlastička tady u nas na diskusi má 51 let a bio dostala ,tak musíš ji v tom pomoci my s Majkou si myslely,že je to o věku jí je taky 44.Jinak diky za rady zkusím teda ten čaj depku,teď jsem si dala půl studenské pečetě ať si obalím trošku nervičky.Nerada bych si zvykala na antidepresiva.Zatím papa Držte se ,Vlasti už jsi se nám dlouho neozvala,je vše v pořádku??

majka (Út, 6. 1. 2009 - 15:01)

Zdravím všechny holky i Vláďu. Našla jsem na netu dobré čtení o všech preparátech biol.léčby u nás i těch nejnovějších, Orencia (Abatacept)posílám odkaz
http://www.vnitrnilekarstvi.cz/cis/download/vl_08_01_15.pdf

Jinak teploty mi poklesly, teď už zotavuji jen průdušky, smrkám, polehávám a nevylízám z bytu. Nevím co za druh bacila to bylo, ale průběh opravdu komplikov.
Emi, dlouho ses neozvala, vím, jak ti je, ty deprese jsou šílené, zvlášť když pořád něco bolí a není moc naděje na zlepšení. Nevím, jak bych to snášela bez antidepresiv,taky se vždy málem sesypu, že je to horší, pak zase vzepnu k něčemu, nějak. řešení. Teď všechnu trochu energie, co mám, dávám na hledání informací k bioléčbě a k boji s doktory, Holky, představte si, že můj prakt. doktor mi až teď řekl, že on nevěří, že mám RA.Vůbec ho nezajímají výsledky a zprávy od revmatol. Jak se můžu u něj léčit? Vždyť v léčbě RA jer nutná spolupráce prakt. a revmatol. Takže, až se mi uleví, hned hledám jiného, pokud mě někdo vezme.
Taky mi dnes přišel ze soc.zabezpečení dopis, budou mi kontrolovat PID. Z toho mám hrůzu,záleží hodně i na prakt. lékaři, jak to napíše a co přiloží za vyšetř. Vše si ofocuji, každou zprávu mu nesu, doufám, že vše předá. Pak vyřknou ortel, jestli mi jej nechají. Nevím, nevím, co budu dělat, asi se pást. Pracovat nevydržím ani na půl úvazku. A všechno omezují, to by mě zabilo.
Lenko,je hezké, že se o maminku tak staráš.
Markétko 18, přeji dobré zvládnutí všech zkoušek, ať Enbrel už konečně pořádně zabere.
Markétko druhá, opatruješ se, jsi OK? Na koho jsem zapomněla, toho ještě dodatečně zdravím.
I Vláďu zdravím, je fajn že si užil s vnoučkem, doufám, že ho nic moc nebolí.

Lenka (Út, 6. 1. 2009 - 15:01)

Prave z toho mam trochu strach. Myslim, jestli si proste nerikaji..te uz je pres 50 let, dame sanci nekomu jinemu, nekomu mladsimu.Dneska to v tom svete bohuzel chodi vselijka.

Hanka (Út, 6. 1. 2009 - 15:01)

Leni, Vlasta myslím tu bio taky dostala kolem padesátky, nevím už přesně, určitě to stojí za zkoušku. Určitě už neplatí, že to dávají jen mladým, chce to hlavně dobrého a ochotného lékaře. Držím moc palce!

Lenka (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Ahojky Hani, tez zdravim..prave, ze mamce uz je 54 let..a porad se to zhorsuje. Kdyz pises ohledne tech otocich, tak prave mamka ma desne otekle kotniky..fakt des. Ahoj Emi, ta deprese fakt prejde, je to jen docasne..vsichni to mivame a nekteri dost casto..hlavu vzhuru.

Hanka (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Tak koukám, že jste mě holky předběhli, to víte než to naťukám.. :-) Takže zdravím Lenku i Markétku, doufám že se máte dobře.

Hanka (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj, zdravím všechny staré známé a taky novou Lenku. Leni, radila bych ti totéž co ostatní - dotlač maminku ke změně lékaře, nevím kolik jí je, ale třeba Vlastička z naší diskuze dostala bio a taky jí už nebylo 20 a určitě by ti sama potvrdila, jak jí to vylepšilo život.
Emi, deprese zase přejde, zkus si najít něco na co se budeš těšit, třeba se sejít s kamarádkami, nebo začít plánovat dovolenou, co já vím. A jestli je to hodně špatné, nebála bych se sáhnout ani po nějakém léku, myslím Majka s tím má taky zkušenost, pomohlo by ti to překonat nejtěžší období.
Jinak já byla na ultrazvuku kvůli tomu zánětu žil, ten se nepotvrdil, ale našli mi pod oběma koleny nějakou Bakerovu cystu (5x2 cm). Prý to může souviset s RA i zhoršovat ty otoky kolen, no prostě zase něco nového :-)

Lenka (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Ahojte vsichni..dekuji moc za pekne privitani..tez preji vam vsem hodne sil. Jak vidim je mezi nami hodne lidicek, ktere to nemaji zrovna jednoduche..Jsem rada, ze jsem se dozvedela vice ohledne teto nemoci a doufam, ze se to bude vyvijet trochu k lepsimu, coz bych si strasne prala, protoze mamka je fakt super osobnost. Tak Market, to je super ohledne detatka, drzim palecky, treti..to uz je nejake cislo..

Markéta (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Ahojky zlatíčka:))) Vítej nová Lenko:)) moc přeji Tobě i Tvé mamince, aby Vám oběma tato diskuse pomohla najít toho správného lékaře, léčbu a doufám i nové přátelé, kteří se tu v hojné míře vyskytují:))) Já změnila lékaře již před deseti lety a nelituji:))) jsem úspěšně v remisi a čekáme třetí děŤÁTKO:)))Má lékařka sice nepohlíží na bioléčbu smířlivě, ale je to jejím působením v Americe, kam jezdí každý rok o prázdninách na stáže. Má 4. doktoráty a věřím jí jako nikomu jinému:))) I přes to, že byla totálně vytížená, klidně se mě i mé mamince, která má nyní 3. st. RA věnovala o víkendech a zadarmo, což neznám žádného jiného Mudr. který by své osobní volno věnoval pacientovi:)))Já sama mám 2.st.RA a jsem již deset let v ČID. Cítím se díky její léčbě v perfektní kondici a co je hlavní nemusím chodit o fr. holích. Jinak Markétko17(18) držím palečky při zkouškách a nezapomeň, až přiletí moucha, pozorně poslouchej!pro jistotu Ti budu bzučet u pravéhio ucha a budu napovídat:))) ale jen v případě, že si na něco hned nevzpomeneš, ju?:))) A ty Emi, zajdi si dolékárny a kup si bylinkový čaj proti stresu i únavě,dále Koenzym Q10 a v cukrárně nějakou dobrou čokoládu:))) Potřebuješ posílit nervy a nastartovat organismus a spoň maličko endorfinem:))) Jinak osobně doporučuji navštívit bazén, saunu a kino- i duše potřebuje potravu a léky. V poslední řadě bych navrhovala dobrého psychologa, ono spoustu potíží s depresemi počíná nejenom průběhem manželství, ale i počátku života a někdy může být zakopaný pes i někde jinde, v podvědomí se kterým se již dlouho nepracuje:))) Opatrujte se tu všichni a nejmenuji všechny, určo bych na někoho velmi důležitého zapomněla a to by mne mrzelo:))) tak pá prdelky moje a mávám Vám z HK do všech koutů této republiky:)))

Ema (Út, 6. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj moji drazi lidičky.Ta moje deprese se mě pořád drží zuby nehty a né a né mě opustit.Už si vážně nevím rady.Poraďte prosím.Vlastičko ty svatky s tou tvou tchýni to je děs,ale jak už tady psaly holky rodinu si opravdu nevybíráš,ještě ,že maš tak fantastického manžela,ktery stoji při tobě a držíte spolu.A s tim bankomatem-co k tomu dodat-lidi jsou vážně hnusni bezohledni a sprosti,ale né všichni.Držím ti moc palečky,ať se tva tchýně nad sebou trochu zamyslí.Markét tobě a tvému miminku taky vše nej,nej,je to určitě těžké,ale co má být tak to se stane,určitě vše dopadne tak aby to bylo pro všechny jen a jen dobré,ty jsi silna osobnost a zvládneš to za pomocí tvé milující rodinky.Marketko 18 tobě přeji hodně uspěchu ve škole,učit se,učit se, učit se-víš kdo to řekl né??Jinak vítam mezi nami novou diskusujíci Lenku,já se léčím na RA již 26 let dnes je mi 44 to to letí.Na Bio jsem ještě nedosáhla ,zřejmě to bude tím,že jsem odmítla MTX,o Bio bojuje i naše pisatelka Majka a přeju ji aby ji to vyšlo,taky už ti o tom něco psala,je to fajn ženská,nemá to taky v životě lehké,ale bojuje a nevzdáva to,já už někdy nemám na ten boj sííílu,ale zase to přejde,zase to příííjde a pořád dokola.Jinak mi holky k RA přibylo RS-je to Raynaudův syndrom,možná už jsem vám o tom psala,další nemoc která na zdraví nepřidá.No co se dá dělat zem to potom vše vytáhne,chacha,všechny vás moc a moc zdravím-Martinku,Naďu.Val,Danilu.Viki,Hanku.Vlastičku,Majku,obě Markety a Vláďui Martina snad jsem neopomenula,Jo VAlerie,byla jsem na tom měření RS u vas va Frytku mohly jsme si tam dat scuka,no snad někdy příště.

Lenka (Út, 6. 1. 2009 - 13:01)

Ahojky Vlado..diky moc za radu. Prave kvuli tomu jsem se zacala poohlizet po jinem doktorovi a narazila jsem na Bory a vypada to na dobre ceste. Jen nechapu, proc nekdo takovy, myslim tim toho lekare, nevyzkousel tudiz tyhle leky uz davno. Ale az po tolika letech, kdyz videl, ze se stav nelepsi, ale naopak cim dal tim vice horsi. Tak tohle me opravdu rozciluje. A tohleto uz jsem svoji mamine rikala nekolikrat, aby zmenila lekare. Kouknu na ty webove stranky..diky moc..

Reklama

Přidat komentář