Reklama

SAUNA

jarouseek (St, 4. 1. 2017 - 18:01)

To Jakub: Také jsem slyšel o škodlivých látkách uvolňující se při vysokých teplotách z plavek. Být v sauně v plavkách navíc není vůbec dobré na močové cesty - mluvím z vlastní zkušenosti. Do sauny má jít člověk skutečně bez plavek a kdo to nezvládá (z jakéhokoli důvodu a nic špatného na tom není), pro toho sauna vhodná není. Nevadí, existují jiné záliby.

Xui Ki (St, 4. 1. 2017 - 09:01)

Bohužel řady čumilů,jak hrozné,lezou i do saun ,takže se tam tísní deset honibrků najednu čumilku.

Jakub (St, 4. 1. 2017 - 08:01)

Do sauny má člověk chodit zásadně nahý, při vysokých teplotách se z některých umělých materiálů plavek můžou uvolňovat i karcinogenní látky. Rovněž hygiena plavek nemusí být vždy OK, málokdo plavky pere po každém použití. Stydlíni se můžou zabalit do prostěradla, snižují si tak ale efekt prohřátí přes kůži a tím částečně příznivé působení sauny na pohybový aparát.

Ano (Út, 3. 1. 2017 - 16:01)

Zdravíme se:"Jak ti stojí?"

Petr (Čt, 1. 12. 2016 - 20:12)

Zdravíte v sauně, je to slušnost? Nebo raději ctíte ticho.

Sportovkyně (Ne, 20. 9. 2015 - 19:09)

Objevila jsem výbornou saunu...Saunu Dejvice jsem navštěvovala ráda, bohužel k vůli zdražení jsem tam přestala chodit. Chápu, že provoz je nákladný, ale pro pravidelné návštěvy se to dost prodraží, navíc mám další aktivity. Uvažuji o infra sauně domů. Jaké s tím máte zkušenosti? Případně doporučte saunu na PH6 a okolí za rozumnou cenu. Díky.

Jana (Po, 2. 2. 2009 - 13:02)

ahoj, už se tady kdosi ptal - nevíte prosím náhodou o sauně v Brně, která by se dala zarezervovat jen pro dvě osoby za nějaký slušný peníz? Díky moc za případné tipy.

Saska (Po, 19. 1. 2009 - 08:01)

Ahoj, chcela by som sa opýtat ako to je so saunou a lupienkou. teda či tam možem ist ked ju mam, ci jej to nejak neuskodi alebo lepsie by bolo prilepsit :)
a este jedna vec, bola som tam minule asi 5min pri teplote 92-94 a telo sa len orosilo, ruky ako tak ale nohy ostali uplne suche. co to znamena? chce to cvik pre telo? alebo ako?..ozaj lezala som na vrchnom poschodi

jarouseek (Pá, 15. 6. 2012 - 11:06)

Plavky nejsou v suché sauně ideální, ani třeba mokré ručníky. Je lepší si do potírny brát suchý, aby to nevlhčilo vzduch. Jinak se do sauny bere velké prostěradlo, do kterého se člověk i v potírně může celý zabalit a nahý pouze skočí do bazénku, což žádný problém není. Také třeba při perličkové koupeli je lepší být zcela nahý např. kvůli masáži kyčelních kloubů. Přes plavky to není tak efektivní. Při těchto příležitostech nemám s nahotou naprostý problém, ale exhibovat na veřejnou nudapláž bych nešel, nemám potřebu se někde vytstavovat.

sauna je super (Pá, 15. 6. 2012 - 01:06)

Maďaři mají v Aquaparku v Budapešti smíšenou saunu s plavkami, ale já tam byl několikrát bez a v pohodě a jednou tam byli i dvě ženské jen v ručníkách. Jinak jsou ale v Budapešti koupele v horkých pramenech, kde je možno být nahý. Nahá sauna je originál, tak se má správně saunovat. Dělá se to ve Skandinávii, Rusku, Německu, Holandsku a dalších zemích. Kdo se bojí nahoty nemá v sauně co dělat. Jinak v sauně se má dýchat ústy - ne nosem - častá chyba - důležité hlavně u velmi horkých saun - při 60-80 stupních to je celkem jedno. Jinak do sauny chodí člověk suchý, po sprše se utře, protože pak se začne dříve potit.

M. (Čt, 14. 6. 2012 - 22:06)

Byl jsem v sauně jen parkrat...Nevím jak v Maďarsku, tam jsem ještě nebyl, ale na Slovensku jsou ve wellness/saunách běžné plavky (mám os. zkušenost z AQ v Popradu a Senci), zatímco v ČR všude kde jsem byl (AQ Čestlice, Babylon, vícero saun) byl vždy vstup v plavkách zakázán. V čechách se v saunách ti (většinou ty - ženy) stydlivější typicky obalí prostěradlem a ostatní nemají problém si na prostěradlo lehnout nebo sednout odhalení.

Blanka (Čt, 14. 6. 2012 - 08:06)

Do sauny jedině tampon to je pohoda.Šnůrka není problem,kdyby ji někdo viděl tak co,když ti vidí kundičku.

Tom (Ne, 26. 2. 2012 - 00:02)

Byl jsem v sauně jen parkrat v Madarsku, a to byla smíšená v aqači tak tam všichni chodili v plavkach.., tak se chci zeptat jako neznalec, když se chcystam jit u nas do smíšený sauny.., zda se tam chodi zabalený v ručníku, nebo si jen hodím ručník na lavici a ležím na něm nahý..?!Diky za odpověd...

Kasi (Ne, 16. 10. 2011 - 11:10)

Já používám tampony v sauně a provázek si strčím mezi pysky a je to ok.

Petr (Čt, 7. 7. 2011 - 14:07)

kdyby tu šnůrku od tamponu někdo v sauně viděl třeba chlap ,tak se nic nestane protože to není nic neobvyklého chlapům zase visí pytel i ocas.Kozy taky někdy visí.

Petra (Čt, 7. 7. 2011 - 14:07)

kdyby tu šnůrku od tamponu někdo v sauně viděl třeba chlap ,tak se nic nestane protože to není nic neobvyklého chlapům zase visí pytel i ocas.Kozy taky někdy visí.

Katka (Po, 4. 7. 2011 - 15:07)

ano má pravdu ;)Ve všech wellnesech jsou ale vířivky a někde to dokonce je i doporučeno pro konečné uvolnění.

Honza (Po, 4. 7. 2011 - 15:07)

Mám jeden dotaz, do sauny...ano má pravdu ;)

Katka (Po, 4. 7. 2011 - 14:07)

Mám jeden dotaz, do sauny chodím často a po sauně i do vířivky. Kamarádka mě však řekla, že je to nezdravé. Otevřené póry prý tak do sebe přijímají nečistoty z vody. Má pravdu?

iva (Po, 4. 7. 2011 - 11:07)

Holky tampon se dá...Já si dávám na konec provázku malý korálek a ono to vypadájako piersing.

Reklama

Přidat komentář