Reklama

Seniorky na netu

Nelly (Ne, 20. 9. 2009 - 16:09)

Květo,určitě je to psaní omezeno,protože když píši delší příspěvek,což dělám stále,tak mi to začne mazat písmena.Proto to píši na pokračování.Stalo se mi,že mi dlouhý příspěvek také zmizel a to dvakrát,takže hrozila hospitalizace u Chocholouška.Od té doby si příspěvek,než ho odešlu,jednoduše zkopíruji,takže je mi FUK,jestli zmizí.A vidíš,jako naschvál od té doby mi žádný příspěvek nezmizel.
Tak zatím.....

Květa (Ne, 20. 9. 2009 - 16:09)

Včera před půlnocí jsem napsala román, odklepnu a že si to přečtu a on je fuč. Hledala jsem to všemožně a není. Tak jsem byla naštvaná, že jsem nemohla ani usnout. Děvčata, není tu nějaký limit písmen? Protože už se mi to stalo jednou při takovém větším psaní. Nelly nediv se, že se mi nechtělo ani ozývat.
Čekám dceru, že přijede pro povlečení, už jsem byla na hřbitově, kamenik dodělal pomník/taťku/, tak zase jedna věc hotová.
Mějte se hezky a jsem zvědavá co bude dnes K.

Nelly (Ne, 20. 9. 2009 - 11:09)

Ahoj děvčata,kdepak všechny jste?Pravděpodobně právě usedáte k nedělnímu obědu,zatímco já se vrátila ze cvičáku a něco k jídku si budu muset teprve sehnat.I když nejlepší by bylo,kdybych nemusela jíst vůbec,nehubnu,protože nemám pevnou vůli.Dokázala jsem přestat kouřit a nedokážu přestat jíst.Ach jo,ale nevzdávám to.
Odpoledne se chci podívat na Veverčí vrch,stromy se už začínají převlékat a tam je to vždycky velká přehlídka barev.Mám to místo moc ráda.
Taxe mějte a zatím.......

Iva (So, 19. 9. 2009 - 21:09)

No, to se krásně vzpomíná - tady se taky povidla dělala ve velkém kotli, ale byl u toho asi nějaký šikovný mužský, protože tu točící kliku přidělal na motorek z pračky, čili se nemuselo točit ručně. Já pamatuju doma mamku - to jsme stále míchali na plotně v pekáči, a když to za sebou nechávalo "cestičku", tak to bylo hotové, přidalo se trochu rumu a bylo to. Tady já doma jsem povidla nikdy nedělala, máme jednu bídnou švestku, napůl to má tu šarku, tak zase tak moc nemáme. Kolem cest byly aleje švestek, než jsme došli ze školy domů, místo oběda jsme se najedli. Ale pak se to všechno vytahalo a vykácelo, je to taky škoda...
Ivano, Míša je od Vrchlabí, čili Krkonoše, ty já beru spíš do východu, je ale fakt, že to jsou asi severovýchodní Čechy. To spíše Liberec a okolí - tam je sever.
Placka se švestkami a drobenkou je taky upečená, je to super, musím si to pochválit. Ale dala jsem do mísy asi 1,5 hrníčku polohr. mouky, necelý hrníček cukru, 1 prdopeč, 1 vajíčko, 1 zakysanou smetanu /jogurt jsem neměla/. Pak se mi toho zdálo málo, taxem přilila trochu mléka, přisypala trochu mouky a fakt OK. Na tomhle se nemůže nic zkazit, to není jako šlehaná piškotová placka, tam se musí dodržovat přesnější návody.
Synek meiloval z Ischie, dorazili v pořádku, přes den je tam pěkně teplo, k večeru od moře začal foukat trochu studenější vítr, ale to vůbec nevadí. Tady bylo celý den krásně, včera také pak se ochladilo, dnes ne - kéž by to chvíli takhle vydrželo...
Tak končím, mějte se všechny pěkně, a dobrou...:-))

Grešlička (So, 19. 9. 2009 - 21:09)

Astro, ani jsem k tomu nepotřebovala kafe ! Šla jsem k synovi, lezl po střeše a hned chtěl něco podat, a už to jelo !!!!!
Ještě jsem měla v úmyslu posekat zahradu, ale nedařilo se, narazila jsem na kovovou podpěru, čouhající ze země, a bylo po sekačce, zkroucená sekací lišta. Ale aby mě přešel vztek, odklidila jsem nějaké věci z garáže, takže jsem opět utahaná jak drožkářská kobyla.
Ivano, já jsem jahody ještě nestačila nasadit, jaké tu je sucho. Krtka tu naštěstí nemám, a co na něj nevím, zkus hledat na netu, třeba tam někdo poradil.
A to vzpomínání snad je nějak nakažlivé, a nebo to patří k věku, nikdy dřív jsem tak nevzpomínala jako v poslední době, něco vidím a vybaví se mi, jak to bylo kdysi.
A s tím souvisí i třeba ty písničky, co jsem je hledala. Nevím, kdo tu psal, že slova zná, nebylas to ty ? Pokud ano, napiš mi Ej přeletěl ptáček, určitě si rádi zavzpomínají i ostatní. Nejdou mi totiž stáhnout.
Tak jdu vypnout sušičku a zaslouženě odpočívat. Přeji všem dobrou noc !

Hadul (So, 19. 9. 2009 - 21:09)

Ahoj vám všem,přeje novopečená babča,malé Evičky.Děkuji za přání.
Dnes jsme se za ní s mužem vypravili.Je nádherná.Tak už můžu konečně nakupovat růžový:-)
Píšete o úrodě švestek,tak můžu potvrdit,u nás na zahradě máme dvě a jsou obsypaný.Pak máme blumy a mirabelky(nebo se jim říká špendlíky),ty mají úplně větve na zem.Než jsme jeli do porodnice,šli jsme je posbírat(do sudu).To byl po ránu tělocvik.Já to potřebuju,jako sůl.Já snad přibírala s dcerou.Jenže,já se toho tak rychle nezbavím:-)
Mám tu dnes dva vnuky,(6let a 3),od první dcery.Starší je asi trochu marod a chudáček zvracel,tak jdu raději za nima do postele.Jsem zvědavá,jaká bude noc.Muž šel do hospody,bude muset nechat poručit,aby vnučka rostla,tak jsem zvědavá,kdy přijde a jak:-)
Dobrou noc a zase někdy.

ivana (So, 19. 9. 2009 - 21:09)

Květuš tak řízečky jsou naložené,postrádala jsem tam sůl tak jsem dala malou lžičku a doufám,že jsem to nezkazila.Dala jsem tam i česnek a zítra napíši jak to chutnalo.Manžel sní skoro vše ,to já jsem čumák.Ivo,Míša není ze severu?Byla jsem vždy spíš na matematiku než zeměpis.Hanul Evička vše dožene sousedům se narodila holčička 1.60kg a dnes je to krásná(ale opravdu krásná)slečna.Grešličko dneska mi krtek podryl nasazené jahody už krásně chycené a měla jsem takový vztek,že bych ho i něčím majzla.Nějak se neozývá Lidka, snad nemá zdravotní potíže.Dneska tu bylo docela chladno i když bez deště.Zavařovala jsem celé dopoledne a jen jsem to dodělala soused zvoní, ať si jdu zase natrhat.Tak jsem ho slušně odmítla.Nelly kolegině v práci je dělala také v troubě a rozšlehala Etou.Byly tam trochu šlupičky,ale potíže jsem žádné neměla.Vždy jsem do nich přidala trochu skořice a byly dobré.Taky si pamatuji,když babička na Moravě vařila povidla v prádelním kotli.Byla na to ve vsi vyčleněná místnost v jednom baráku a každý si donesl dřevo a musel si to zase po sobě uklidit.S dědou jsem zase jezdila už jako holka pálit slivovici do Vizovic,protože jsem na to byla zvědavá.Kde ty loňské sněhy jsou.Jen děvčátka vzpomínejte,vždy se něco vrátí v myšlenkách a je to příjemné.Tak zítra nashle.

astra (So, 19. 9. 2009 - 20:09)

buli, nic nového pod sluncem, to se ti stane k tvé velké radosti jistě víckrát tak, jak to postihlo téměř každou z nás. Jsou to trpajzlíci, jak tvrdí Míša a jsou stěhovaví.
Podle Murphyho zákonů zmízí vždycky ten nejdelší a nejkrásnější příspěvek.
Nelly, tvůj recept na výrobu povidel v troubě jsem hned teď večer mírně upravený použila jako zlepšovák.
Jako malé děti jsme asistovaly u vaření povidel jako "lízátka" a hlavně jsme mohly být dlouho vzhůru. Kdo to nezná, tak povidla se vařila v prádelním kotli, topilo se celou noc, takže se taky celou noc muselo míchat, aby se povidla nepřipálila. Na kotel se přidělalo jednoduché míchací zařízení, něco jako vrtulka v pračce, od toho rukojeť a dalo se pohodlně sedět a pomalu míchat. Byla to výsada starších žen, větší děti pomáhaly při pasírování přes síto, povidla byla celkem hrubší, podle toho, jaké bylo síto.
Bylo tam krásně teplo a vyprávěly se příběhy a také maminka přinesla občas nějakou dobrotu, jako báječný mřížkový koláš s ovocným sněhem.
Teď jsem odbočila - vypeckované švestky trochu rozvařím, potom rozmixuji v robotu sekacími noži a vařím do zhoustnutí, máme starý hliněný kastrol, kde se občas zamíchají a nepřipálí. Ještě bych potřebovala, aby ho někdo sdrátoval, protože už je na něm prasklina.
Jako výborný mechanický odpeckovač funguje spolubydlící - což jsem ráda, protože pro mě je to strašně nudná práce.
Při ropzvaření pravidelně připálím kastrol, tak jsem ho tentokrát dala do trouby. A je to bez míchání a bez připálení.
Všechny zdravím, snad to babí léto ještě chvíli vydrží.
Grešličko, kde jsi našla chuť k práci? Měla bych se po ní také poohlédnout.
aa

buli (So, 19. 9. 2009 - 17:09)

bože, já jsem nemožná. Teď tady půl hodiny, co půl, celou hodinu píši něco MALÉho o sobě a nakonec kliknu na DOPORUČIT a všechno je v háji. Dík Grešličko, do oblíbených položek se mi to podařilo dostat, vyzkoušela jsem to a funguje. Teď se musím vzdálit, ale moc ráda t u mou prezentaci zopakuji. Teď už nebudu otvírat jenom karty, či jak se to jmenuje. Ahoj

Yrid (So, 19. 9. 2009 - 10:09)

Recept jsem našla.Děkuji.Odpoledne koláč upeču.
Hezký víkend všem.

Nelly (So, 19. 9. 2009 - 10:09)

Pokračování
Nikomu bych nepřála vyslechnout si ty výčitky včetně té,že kdybych byla šedivěnka domácí,tak by se tohle nikdy nemohlo stát.Tak proto JÁ už povidla nikdy nebudu dělat!!!
Mardagmo,škoda,že nebydlíš blíž.Hned bych ti navalila koš švestek.
Ivo,my máme podobné jabloně jako vy na chalupě.Musí být odolné proti zimě,ale jablíčka mají nic moc.Tady doma máme jednu jabloň,je to clivie,má moc dobrá jablka a letos jich má tolik,že mi jedna větev pod jejich tíhou praskla a ostatní větve musí mít podložené.
Po určité délce textu musím příspěvek odeslat,protože mi to nebere písmena.Dříve tomu tak nebylo a proto to musím posílat na pokračování,což mě štve.
Taxe mějte,jdu s Korou ven a zatím.....

Nelly (So, 19. 9. 2009 - 10:09)

Ahoj děvčata,zdravím všechny,včetně nových dopisovatelek.
Yrid,zalistuj v diskusi na příspěvek od Květy z 16.9.14:59 a najdeš v něm ten skvělý recept na koláč.
Hadul,přeji malé Evičce hodně zdraví a ať vám všem dělá jen samou radost.
Mimi,tak tady čtu,jak děláš povidla.Hmm,taky bych měla,kdyby se mi chtělo,jako že se mi vůbec nechce.Raději švestky rozdávám.Kdysi mi jedna známá poradila ,jak udělat bezpracně povidla.To se prý švestky umelou na masovém strojku a dají se do trouby a tam se s nima vůbec nic nedělá a ta povidla se udělají sama od sebe.Tak jsem na to hned vlítla,muž byl vyslán natrhat švestky,já je umlela,dala do trouby a nechala je být.Dělala jsem je celý den a stále to nemělo tu správnou povidlovou barvu a navíc jsem v tom cítila šlupičky ze
švestek.Mužskej mi do toho pořád kibicoval a kritizoval ty šlupičky a neustále vzpomínal na maminku,jak ona uměla udělat povidla jedna báseň,no musela jsem v duchu uznat,že má naprostou pravdu,ale nahlas jsem ho vykázala z kuchyně a přemýšlela jsem ,co s tí dál.Dala jsem tomu tedy ještě den,ale šlupičky tam byly stále a barva se neměnila.Tak jsem to nacpala do zavařovaček a sterilovala 20 minut v bodu varu.Trochu mi zbylo,dělala jsem ten den právě vdolky navrchu s tvarohem a povidly,ta kupovaná jsem zavrhla a nazdobila vdolečky těmi mými.Sama jsem jen ochutnala ,ale muž má vdolky rád,tak si ještě přidal a pravil,že ty šlupičky tam takhle skoro ani nepoznal.Jenomže po nějaké době dostal děsné křeče,břicho mu ztvrdlo a vypadalo to,že budu volat pohotovost.Nakonec k tomu přece jen nedošlo,byl z toho akutní řídký případ s hustým běháním,který trval 24 hodin a příznaky,jak jsem se dočetla v " Domácím lékaři "se shodovaly s úplavicí,salmonelou i akutním zánětem slepého střeva.
Pokračování v dalším příspěvku

grešlička (So, 19. 9. 2009 - 09:09)

Ahoj všem, i těm novým, a Evičce vše nejlepší do života.
Buli, hned jak otevřeš počítač a Seznam, napiš si do vyhledávacího řádku Seniorky na netu, a tam si otevřeš myslím hned první nabídku, kde jsme, je to v portálu Doktorka.cz, a my jsme její podrubrika.
A až budeš tady, tak ti poradím i jednu fintu, abys příště nemusela hledat. Hned tady nahoře pod modrou lištou je Oblíbené,
s podtrženým O, tak tam klikni a přidej si nás do oblíbených. Příště otevřeš hned v Seznamu to Oblíbené a Seniorky na netu.

Mimi, ty ses myslím taky ptala a mluvilas o tom,že nám ten přístup sem nějak ztížili, on z toho nějak vypadl ten oddíl Senioři, tam mě to vždycky vyhodí.

Mardagmo, vařím taky denně a taky nevím nikdy, co udělat, nebaví mě to až běda....
ale co naděláme, nic. Dnes to vyhrála rýže a játra. Kdybych věděla, že to dojde včas, nějaké švestky bych ti poslala, sousedi se toho zbavují fakt ze všech stran, takže musím odmítat.
Venku je krásně, měla bych se pustit do zahrady, ale někam jsem zašantročila chuť k práci, ale odpoledne s kafíčkem venku ji určitě zase najdu.
Tak se opatrujte a pište.

buli (So, 19. 9. 2009 - 07:09)

tak jak jsem tušila, trvalo mi to dlouho, než jsem se dostala opět k seniorkám na netu. Jsem fakt asi blbec, který si navíc ani nezapamatuje, co dělal před 10.minutami. Ale jinak - dobré sobotní ráno všem, i té malinké Evičce. musím jít nakrmit kočku, slušně řečeno tulačku, protože mi ulehává na klávesnici hladem asi, nejde se mi soustředit. Až vás zase nějak najdu, budu psát o sobě. Kdyby mi některá popsala kroky, co udělat, abych byly s vámi v kontaktu okamžitě a nemusela hledat.

Hadul (So, 19. 9. 2009 - 00:09)

Já nespala a šmejdila po netu,jelikož jsem tušila,že se mojí ml.dceři narodí mimčo.Mám dvě dcery a tři vnuky.Ale před chvilkou jsem se dozvěděla,že se nám narodila vnučka Evička.Je malinká,ale zdravá,2.70kg a 46cm.Jsem tak šťastná.

Yrid (Pá, 18. 9. 2009 - 23:09)

Děvčata,prosím o recept na jogurtový koláč.Čtu zde, že je vynikající,ale nevím,která z vás posílala recept a kde bych ho našla. Díky.
Recept na jogurtové řízečky jsem si již uložila a určitě je zkusím.
I když do seniorek mám ještě daleko,občas si vás ráda přečtu.Jste super.

Květa (Pá, 18. 9. 2009 - 23:09)

Tak já už mám do své komnaty nakročeno, ale potřebovala jsem ještě napsat sms a už z toho je půlnoc.Vítám novou čtenářku a pisatelku, nevím, jestli jsou to dva nebo jedna. Už jsem tu dnes tuším po třetí, napřed píšu, že nebudu mít čas a zvládla jsem zatím všechno i čtení.
Dobrou K.

Iva (Pá, 18. 9. 2009 - 22:09)

To je dobře, že si počte i někdo jiný než naše základní řada děvčat :)), od toho ta diskuze je, aby se tu všichni cítili dobře...My jsme rozsety po celé republice, snad jen severní a západní Čechy nemáme, tak Buli, napiš něco málo o sobě, ať si tě trochu přiblížíme...
Jak píšete o letošní úrodě, tak loni bylo hrozně moc jablek, letos toho je jen trochu. Přestože na vesnici, taky jsme kupovávali na zimu jablka od zeměděl. družstva. My totiž máme jen takové staré stromy, které jsou odolné, ale chuťově nic moc, jen tak do štrůdlu nebo na nějaku placku. Kdykoli jsme koupili nový stromek, nějak to časem zašlo a nedařilo se, myslím zůstaly jen asi dva novější. Hruškám se tu daří, ale u těch je horší skladovatelnost, pak se to naráz nestačí sníst. Švestkový koláč budu dělat zítra - takovéhle rychlé recepty se mi líbí, a nejde na tom nic zkazit.
Doba pokročila, odeberu se do svých komnat /jak psávala Míša/, nebo taky do kanafasu /to zase Bosorka/...mějte se všechny pěkně a dobrou noc :-)

Mardagma (Pá, 18. 9. 2009 - 21:09)

Zdravím vespolek. Tak to je tedy počteníčko, jak všechny pečete a vyváříte. Já vařím každý den musím kvůli mámě, ale po pravdě, už mne ani nebaví pořád něco vymýšlet.Teď chtěla kynuté švestkové knedlíky ( blbouny) jak se říká, tak jsem koupila tvaroh a hurá pro švestky. Jenže tady v Praze prodávají takové velké, spíš to vypadá jako bluma, určitě to nejsou pravé české švestky, ale nějaké bůhví odkud. Tak jsem nakonec nekoupila nic a byly z toho brambory s tvarohem. :-))) Nevadí, určitě se tu nějaké objeví, když všechny píšete, co je švestek. Mějte se fajn !!!!!

buli (Pá, 18. 9. 2009 - 21:09)

toto mi asi chybělo. Zustala jsem tak nějak sama, ale fakt, tady v domečku jsem už dva roky sama. Dlouhé povídání by to bylo, a teprve dnes jsem narazila na takové pokecání si. Snad se mi některá z vás ozve, je už moc hodin sice, ale snad zítra, když otevřu tuto stránku /snad ji najdu, jsem úplný nováček/ bude chtít si některá se mnou povídat.

Reklama

Přidat komentář