Reklama

Seniorky na netu

zuzana (Ne, 18. 12. 2011 - 12:12)

Zasnezeny,ale srdecny pozdrav do vsetkych rodin,moje mile kamaratky!!!
Zacina to uz tak vianocne,stvrta sviecka na adv.venceku a zaciname sa tesit na darceky,chichichi.
Pekny den!!!

zuzana (Ne, 18. 12. 2011 - 12:12)

Na Orave husto snezi,
preto s pozdravom tak dlho bezim!
Bosorecka nasa mila,toto je ta prava chvila,
popriat stastie,zdravie,
co Ti treba-to vsetko!!!
A tesit sa na stretko!!! Z.

bosorka (So, 17. 12. 2011 - 23:12)

Ahoj děvčátka, všem srdečné díky za přáníčka. Měla jsem dnes trochu hektický den (který můj den není hektický?). Dnes tu byl vánoční koncert, už tři roky ho organizuji místo souseda, kterého postihla mrtvice. Na tak malou obec je to docela odvážné už 21 let organizovat takovou akci, pozvat si nejlepší sbor z dalekého okolí. Ale vše dopadlo dobře, zpěváčci nebyli v přesile. Příští týden mají dvě vystoupení na Karlštejně, ale vždy k nám velice rádi jedou a nevadí jim, že přije maximálně sedmdesát, osmdesát posluchačů.
Po skončení jsem poslala bábinku s její spolužačkou vedle do hospůdky na vaječňák, než poklidíme sál. Když jsem ji šla vyzvednout dověděla jsem se, že ta její spolužačka má také dnes narozeniny, teprve 88, tak jsme si spolu daly skleničku, poseděly asi hodinku a slíbily jsme si, že za rok po koncertě se zase sejdeme v hospůdce. Takže jsem si k narozkám uspořádala koncert a ještě je zapila s jednou dorostenkou, není to nádherné. Teď tu slavím to , že není co oslavovat, (Nelly promiň, že opisuji, asi to bude za 5), ale moc se mi to od tebe líbilo, doufám, že mé ráno bude bezbolestné, bez permoníků v hlavě.
Děvčátka, jsem ráda, že s vámi můžu být třeba i jenom tady na netu, moc mi to pomáhá. Děkuji za všechna přáníčka, maily, fotky, zkrátka za vás, Bosorka.

Květa (So, 17. 12. 2011 - 20:12)

Bosorka, zdraví, štěstíčko a hlavně spokojenost.

mimi (So, 17. 12. 2011 - 20:12)

Bosorečko, přijmi i ode mě přáníčko k narozeninám: hodně štěstí, pevné zdraví, hodné lidi kolem sebe a plno splněných přání!
Hadul dík moc za fotky, máš krásná vnoučátka a holčička má nádherný očka, jak studánky!
Bude volat synek na skype, tak ještě jednou pozdravení všem, papa m.

Ala (So, 17. 12. 2011 - 18:12)

Posílám pozdrav do všech koutů Moravy, Čech a na Oravu a ještě jeden pozdrav navíc pro naši Bosorečku. Přeju ti moc moc zdravíčka, spokojenost a hodně dobrých přátel, abys mohla podnikat dobrodružné výlety

Lída (So, 17. 12. 2011 - 15:12)

Děvčata, posílám pozdravení všem a Gřešličce ještě něco navrch. Nechci se moc rozepisovat, hodně mě zlobí PC. Snad i toto odejde k vám. Pokud se mi vypne při meilech, tak to najdu mezi rozepsanými, ale tady je to navždy ztracené. A to se mi stalo už mockrát. To na vysvětlenou, dnes ale ještě drží. Psala jsem Nelly, ale asi nebyl doručen, Hadul též, Dagmaře byl doručen. Ale na nový si nemyslím, Ježíšek mi už předem dal vědět, že jsem přece zase až tak hodná nebyla. Musím spoléhat na synka a vždy si počkat. Ale čtu si vás na pokračování. Raději skončím, drží, ale čert nespí. Snad se s vánočním přáním ještě ozvu. L.

Janča (So, 17. 12. 2011 - 14:12)

Bosorko milá, vše NEJ k narozeninám ti přeje taky Janča.
Píšete děvčata o snech. Nemám snad jedinou noc, aby se mi něco nezdálo. Nejsou to ale žádné ošklivé sny. Dost často v nich vidím někoho, kdo už není mezi námi, znamená to pro mě vzpomínku. Nebo se mi zdají takové sny, kdy se potřebuji někam dostat a nemůžu překonat různé překážky, prostě to nejde. To je asi o tom, že nedokážu dosáhnout něčeho, co bych chtěla nebo potřebovala. Tomu bych věřila.
Jinaxem vám měla napsat o cvičení Pilates. Dopadlo to tak, že jsem nikde nebyla. Po RHB den předtím mě tak šíleně bolelo za krkem a v zádech, že jsem nakonec zavolala té fyzioterapeutce, že nejsem schopna ani pohnout hlavou jakýmkoliv směrem a že na cvičení nejdu.Teď už třetí den chodím s krkem obaleným do šály, kterou si nahřívám, mažu se koňskou mastí a dělám si priessnitzové obklady z třezalky. Tak to děvenka při rehábce přehnala s masážemi.Říkala jsem jí v jistých momentech, že mě to bolí. Zase jdu v úterý, taxi to už pohlídám.
Holky, zatím pa, jdu balit dárky.

ivana (So, 17. 12. 2011 - 14:12)

Také já ti přeji vše nejlepší k narozeninám.Hlavně hodně zdraví,a aby jsi si ještě dlouho užila svojí krásně přebudovanou chaloupku včetně koupelny.Hadul, vnoučátka jsou moc hezký.Věřím,že s nich máš velkou radost.Děvčata já si sny moc nepamatuji.Ale někdy bych se v nich s někým milým chtěla znovu setkat.Moje neteř,ale tvrdí,že jí babička(moje mamka) ve snu třeba varuje a vždy oprávněně.Jednou s ní ve snu lomcovala a budila,aby se podívala na své dítě.A opravdu on se držel jen patičkama a spadl by na hlavičku.A takových varování bylo víc.Vždy hned jede na hřbitov se svíčkou.Já teda spíš stojím nohama na zemi,ale kdo ví??????????? co je a nebo není.

tip na super ko (So, 17. 12. 2011 - 14:12)

ahoj holky, zasilavam tip, ktery jsem nedavno nasla...treba se to nekomu bude hodit, ja jdu urcite, tak se podelim! celkove ten projekt vypada dost zajimave! snad se tam potkame aspon s nekterymil

http://manualzeny.cz/aktuality-muze/konference-zena-a-zdravi

Hadul (So, 17. 12. 2011 - 13:12)

I já se připojuji a vinšuju vše nejlepší,hodně zdraví a spokojenosti k tvým narozeninám Bosorečko,přeje Hadul.

Grešlička (So, 17. 12. 2011 - 13:12)

Bosorko, i já ti přeji všechno dobré, hlavně hodně zdraví !!!

Nelly (So, 17. 12. 2011 - 13:12)

Bosorečko naše milá, přeji ti k dnešním narozeninám všechno jen nejlepší, ale hlavně hodně zdraví a taky ať se ti splní všechno, co si přeješ!!!!! A já sobě si přeji k tvým narozeninám, abys s námi byla častěji.

Děvčata, kmitám, řádím, uklízím a dělám dusno!!!! Dojdu,až tady všechno zlikviduji!!!!

Magda (So, 17. 12. 2011 - 00:12)

Zdravím vás děvčata , vy tady píšete o snech , mě taky jak umíral muj otec , za totality , tak se muselo do fronty na maso , a já v sobotu rano ve 4 hodin , už jsem vstavala, nemohla jsem dospat chtěla jsem to maso koupit ,a že pojedeme za našima kousek od Ostravy bydleli no jak už jsem měla to maso v tašce tak jsem přechazela cestu a muj můž mi šel na proti , a to tata nebyl nemocen , já mu říkam kdo umřel že tata , potom nevím nic , já totiž byla nejmladší ,/ rozmazlenec/umřel doma měl rakovinu , ale my děti to nevěděli to dříve se otom nemluvilo , no jak mi umřela mami tak mi dala vědět , proč vám to píšu, nevím cítím to tak , Nellynko myslím moc na tebe , Koře držím pěstě ona je bojovník , Bosorečko vše nejlepší, zdraví a zase zdraví , zbytek přijde sama že ? mimi bude to dobré inekce pomuže žadné řezaní , holky co jsou nemoc, přeji zdravíčko , u nas je klidek žadna vichřice trochu větru , mějte se Květuško zdravím , díky za fotečky krasné , moc Hadul , dobrou noc , pá_,

dagmar (Pá, 16. 12. 2011 - 23:12)

Zdravím z větrné Prahy!Tady bylo fakt frišno,vrátila jsem se z vánočního sezení celá zmrzlá,nejsem rozehřátá ani po 3 čajích.Ale bylo to fajn.Zeť s prevítkem pak ještě vyrazili do Alzy pro dárek pro dceru a pak vyslal zeť prevítka domů a sám pokračoval směr Ikea pro další dárky.Dorazil domů až teď a dcera ze mě skypem láme jestli nevím kde se toulal.Ale neprozradím,jen jsem jí napsala,že chlapům se nedá věřit :-).
Moc ráda jsem si od vás četla o snech.Já mám občas sny,co se plní.Nemám to ale ráda,nejsou to symboly,ale reál a nikdy nevím který sen je ten "prorocký".A často ani nejde o nic dramatického.Jsou hodně živé.Když se to vyplní,tak asi do měsíce,ale naštěstí nejsou moc časté.Teď se mi nedávno takový živý sen zdál,ale hodně nepříjemný.Ale snad to byl jen obyčejný hnusný sen.Nedávno jsem se dozvěděla,že babička to mívala taky.
Ale Hadul,ty jsi mi připoměla rodiče před pár lety.Bylo to na chatě,v létě.Ráno byli rodiče děsně rozhádaní,maminka s tátou skoro nemluvila.Tatínkovi se totiž v noci zdálo,že do chaty vnikl zloděj.Tak se posadil,popadl zloděje za krk a začal ho škrtit.No a maminka se probudila s dědovýma rukama kolem krku.Náš děda navíc trpěl parkinsonem a do rukou dostal křeč,nemohla ho vůbec od sebe odtrhnout a vlastně ani probudit.Podařilo se jí to jentaktak.Ráno byli oba na mrtvici,maminka sotva mluvila,děda vysvětloval,že to nebylo schválně,maminka sípavě prohlašovala,že jestli si myslí že by nějaký soudce uvěřil báchorce o zloději,tak že se plete.Fakt je že byla pohmožděná dost,ale zároveň byli oba děsně legrační,jak tak na sebe štěkali,taky je fakt,že pak to byla nějaký čas maminčina oblíbená historka "jak se mě dědek snažil uškrtit a myslel si že mu to projde".
Astro,užij si výlet a ty Míšo taky.Nevím jestli jsem tu už psala,jak jsme jednou uspořádali oslavu maminčiných prosincových narozenin na pronajatém parníku.Bylo to před čtyřmi lety a bylo to moc hezké.Projížďka noční Vltavou,dokonce i sněžilo,plný parník příbuzných a přátel...
Mimi,ať ti je líp a tobě Nelly taky.
Bosorko,taky předčasně,ale z celého srdce-všechno nejlepší!Ale hlavně zdraví!
Mějte se hezky-d

Hadul (Pá, 16. 12. 2011 - 22:12)

Ahoj vám všem,moje kámošky milé.Píšu a odbíhám a zatím tu přibylo psaní od Nelly a Mimi.Takové hezké psaní a já tu plkám takový přízemnosti,tak váhám,zda to odeslat.Hlásím,že jsem dnes pekla celý den a když říkám celý,tak fakt nelžu.Ráno jsem se hned po snídani postavila ke sporáku.Jak to viděl můj muž,tak povídá,ty už jdeš zase péct?Tak jsem si vzpomněla Míšo na tebe,co jsi odpověděla tvýmu dě...vi,když se tě ptal,proč taky nepečeš a musela jsem se chechtat.Tak vidíš,u nás je to naopak,pořád se diví,že peču.Jo,to když jsem chodila do práce,tak to kolikrát ani neviděl.Buď šel na dvě(do hospody),nebo už spal.Ale baví mě to,dělám to s láskou,už mám tak deset druhů komplet a pořád vymýšlím.Ještě jsem nikdy nedělala to Masarykovo,jak chválíte,tak ho zkusím.Někde ho najdu,myslím,že jste to jedna z vás posílala s ostatníma receptama.
Posílala jsem vám fotky vnoučátek,psaly jste,že se vám líbí,ale nevím komu to nedošlo,hlásilo mi to,že nebylo doručeno.
Míšo,ty jsi můj člověk.Myslím na ty sny.Co já se navyváděla.Moje sny,to byl můj druhý život.Jednou jsem se dívala na film Válka Roseových.Ten sen,co následoval,tak to bych vám nepřála.Probudila jsem se,když mě v tom snu ten chlap škrtil.Musela jsem strašně sténat(bodejť ne,když jsem tak trpěla),ale můj muž si myslel,že prožívám nějakou erotiku,a tak mě nechtěl budit:-)Je fakt,že se mi sny nevyplňovaly,ale prý třeba jen naznačují.Člověk si v nich může leccos přečíst.Však starej Freud by nám poradil,jak se orientovat,(ten by věděl).Teď už si ale hodně málo pamatuju,většinou je zaspím.
U nás ani vítr,ani sníh,jen pršelo a to velmi.A jak píše Iva,tak brzo tma.
Mimi,copak tě to přepadlo před vánocema?Tak to je tedy hodně nepříjemný.Snad ti to pomůže a nebude tě čekat nějaká operace.
Nelly,je fajn,že jsme tu s tebou a ty s námi.
Tak se mějte a přiďte zase pobejt.I v tom shonu.Nebo právě proto:-)

mimi (Pá, 16. 12. 2011 - 21:12)

Tak jsem chtěla začít jinak, ale po přečtení psaníčka od Nelly mě zamrazilo, těžké sny a hlavně moc smutné vzpomínání. Nelly, prosím ty se opatruj a taky držíme palečky Korušce, je to holka statečná a vše určitě zvládne!!! Jak píšete o snech, já si je moc nepamatuju, ale dříve, v mládí jsem mívala sny lítací- asi jsem byla v minulém životě pták:-).
Míšo, ty svým humorem dokážeš rozjasnit hodně lidí tady, a přitom máš starostí taky dost. Holky moje, musím napsat opět a znova, jak jsem strašně ráda, že nás osud svedl dohromady, jste skvělé-všechny! a i proto nás asi spousta lidiček chodí aspoň číst-je tu totiž hodně pozitivní energie a takové milé "člověčiny"- nevím, jestli jsem se tak dobře vyjádřila.
Chtěla jsem původně jen pozdravit, včera jsem se konečně odhodlala dojít na ortopedii s mým bolavým palcem na ruce. Myslela jsem si, že mám artrozu, ale prý něco se šlachama-dostala jsem opravdu "příjemnou" injekci do ruky někam pod kloub -auauau... a jestli se mi to nezlepší mám přijít objednat se na chirurgický zákrok. Tak jen doufám, že se to zlepší-zatím to bolí, právě se mi i špatně píše a nejen to, hlavně špatně se mi hýbe s myší:-(.
U nás přes den pršelo, taky fučel vítr a před chvílí jsme byl venku se Sárinkou, je jasno a fučí snad ještě víc, snad do rána nezapadneme sněhem:-(.
Pozdravení do všech světových stran, papa, M.

Nelly (Pá, 16. 12. 2011 - 21:12)

Přeji pěkný večer, jestli se tomu tak dá vůbec říci.Je tady děsný vítr a myslím na Míšu.V Krkonoších to není dobré.
Po neděli pojede muž na chaloupku,zkontrolovat,jestli vítr nenadělal nějaké škody.
A v úterý musí jet s Korou na kliniku, aby ji doktor vyndal bouličku na bříšku.Tentokrát nebude mít narkózu,vše proběhne pod lokálním umrtvením. Ona je poslušná,dokonce to navrhl sám doktor.
Já dnes a včera zase marodila, ale už je to zase docela OK.
Píšete o snech.Já mívám hodně pohodové sny.Většinou obsah zapomenu, pamatuji si jen, že ten sen byl pěkný.Ale sny, které si pamatuji, vždycky něco znamenaly.Zpravidla se jednalo o nějakou událost, která pro mne bude nepříjemná a bolestivá.
Když měl zemřít tatínek, zdálo se mi o koních, kteří táhli máry po cestě z naší chaloupky.Když měla zemřít maminka,byla tehdy u nás na návštěvě a já ji šla vyprovodit k vlaku.Ještě ani neodjela a už jsem se těšila, jak k ní v pátek zase pojedeme.Nastoupila do vlaku, zamávala mi a na mne naráz z ničeho nic padl neskutečně těžký smutek. Až jsem si v duchu říkala, že jsem divná, vždyť se za tři dny zase uvidíme.A už jsem maminku živou nikdy neviděla.
A v nejhorší den mého života,kdy se ještě nic nevědělo,Alu napadlo jen tak,napsat na naši diskuzi toto:
Jedné noci jsem měl zvláštní sen.Šel jsem s Bohem,svým Pánem, po písčitém pobřeží.Před očima mi probíhal film mého života.Byl doprovázen šlépějemi v písku.Někde byly stopy dvou lidí,jinde pouze jedny.To mě udivilo.V tom období života, když jsem nejvíce trpěl starostmi,pocitem selhání nebo strachem-vždy se objevovaly stopy jen jednoho páru nohou.Obrátil jsem se vyčítavě na Boha s otázkou:"Pane, Ty jsi mi slíbil,že vždy půjdeš se mnou.Já mám jen důvěřovat.Ale teď vidím, že v době mých nejtěžších zkoušek jsem šel sám.Proč jsi tehdy nebyl se mnou,když jsem tě nejvíce potřeboval?" Na to mi Bůh odpověděl:"Právě tam, kde vidíš v písku jen jedny jediné šlépěje,tam jsem tě nesl na svých ramenou."
Opatrujte se.

zuzana (Pá, 16. 12. 2011 - 20:12)

Pozdravujem vas!!!Vietor ako das,prsi dazd a ja som este s pecenim ani nezacala,chichichi.
Som nesmierne rada,ze vas mam!!!

Iva (Pá, 16. 12. 2011 - 20:12)

Ahoj pro všechny! Taxem koukala na zprávy a počasí, je to tedy nepěkný, asi nejvíc na západě, severu...ale asi všude. Ráno od východu se začalo ukazovat sluníčko, prostě východ do ruda, vypadalo to na krásný den. Ale houbelec, paxe to zatáhlo, sníh s deštěm, a leží to na zemi, takové klouzavé, mokré a sněhové. Asi ve dvě hod. odpoledne už bylo tma jako navečer.
Dnes jsem slepovala, co slepovat šlo, mám to roztahané po stole, na plechách, na vále...Teď kouknu na Vyprávěj, a pak na to ještě vlítnu.
Zítra jsme chtěli jet do města a bývá tam velký trh, teď je vánoční, ale sortiment velký. Jestli ale bude nějaké pršení, tak to nebude stát za nic.
Míšo, to jsi měla špatný sen. Já to občas taky mívám, že jsem někde na hrobech, na hřbitově - to se pak probudím strašně zle a je mi špatně celý den. Ale ono to snad neznamená nic zlého, o hodně horší je vidět svatbu, nevěstu, koně, maso...vím, že tak to vždycky vyprávěla babička. Někdy si dám snář na google, ale kdoví kdo to sestavuje, spíše věřím tomu, co se vždycky říkalo po staletí. Pamatuju, že jednou babička říkala, že měla sen - otevřela hlavní dveře a byl tam bílý kůň a zblízka na ni koukal. Tak říkala - co to bude za špatnou zprávu, a opravdu, ten den umřela její dobrá kamarádka :-(
Holky moje, mějte se všechny pěkně a zatím páááá!

Reklama

Přidat komentář