Reklama

Seniorky na netu

:) (Po, 12. 12. 2011 - 21:12)

...a která ty seš?já jsem svá, jenom svá...

Nelly (Po, 12. 12. 2011 - 21:12)

Přeji pěkný večer.Tedy děvčata, já myslím, že byste neměly tolik psát, vždyď dnes je toho tady tolik, že nestihám číst.
Pravda, mohla jsem přijít dříve, ale já dnešní den doslova PROLENOŠILA.A vůbec mi to nevadí.
Míšo,prosím, vyndej svetr pro dceru z krabice a foť, foť. Jsem děsně zvědavá.Připomněla jsi mi, že mám uplést svetr Amálce.Nějak jsem na to pozapomněla.
Včera byl u nás sněhový poprašek a dnes po něm není ani památky. Věřte nebo ne,ale mně to vůbec nevadí.Děsím se toho, až napadne sníh a chodníky i silnice zůstanou uklouzané a neposypané.
Dříve jsme trávili vánoce na chaloupce.To ještě byla maminka.Na štědrý den jsme naplnili pytle voňavým senem,na bob jsme naložili jablka, mrkev,pšenici,ovesné vločky,tvrdý chleba a vydali jsme se ke krmelci.Nebylo to zrovna blízko a chvílemi jsme zapadali po kolena do sněhu.
Odpoledne děti navěsily na stromy před okny prskavky.Ještě před večeří je všechny zapálily .Byla to taková zvláštní krása.V celé osadě jsme byli jen my.Všude bylo až posvátné ticho, které jedna po druhé rozčísly až rozsvícené prskavky.
Ony vánoce jsou opravdu jen o pěkných mezilidských vztazích.Nikdy si nevzpomenu na drahý dárek, ale vždycky si vzpomenu na pokaždé jinou, neopakovatelnou atmosféru v kruhu svých milých.
A bude půl desáté a my musíme jít s naší smečkou na procházku. Tak zatím, chodím hodně pozdě spát, tak ještě nahlédnu.

Květa (Po, 12. 12. 2011 - 17:12)

Nelly díky, moc hezké.

:-) (Po, 12. 12. 2011 - 17:12)

...a která ty seš?

Magda (Po, 12. 12. 2011 - 10:12)

Zdravím děvčata , jak se mate? dofám že vše mate udělané , a napečené , Míšo zavídím tiše,,, jdeš na ples já jsem moc rada chodila na plesy , rada tancuji ale jaksi nemohu , tak si to užij , já jedu na nakup do polské , mame to tady za humny, Ivo co baraček dobrý ? jdete do finálé, Johanko , ty jsi taková hodna babi , ten tvuj vnouček na ty uši nějak trpí , já vim že nemaš jednoho , některe děti tim trpí , je to ale bolest Jančo ty kaktusy mam taky ,ale červený, bílí nemam jsou krasný , chtěla jsem vám poslat ale, nejde mi to odesílat , neva , odpoledné přijde synek a spraví to pošlu ,Dajo ten recept jsem si opsala zkusím , mějte krásný den , Květko myslím na tě pá ,,,ps na všechny

Iva (Ne, 11. 12. 2011 - 20:12)

Nelly, díky za fotky, podzimně-zimní krajina je pěkná, Kora taky. Ale o kaktusech nic nevím, ty ke mě nedorazily :-(
Dagmar, s tebou to je jasný, že jsi Dagmar, to mě v první chvíli napadla spíše pražská Dana, ale píšu tam - že jsem si hned uvědomila, že to je taky Dagmar. Takže holky - budete to mít za pár dní.
My máme takové nahňácané dny svátků a narozenin na konci září a začátku října, jinak to je tak docela slušně během celého roku...
Tak tohle bylo jen krátké, zdravím už dnes podruhé a mějte se pěkně!

dagmar (Ne, 11. 12. 2011 - 19:12)

Mardagmo,taky přeju všechno nejlepší,ale úplně nejvíc zdraví,to ostatní určitě přijde taky!
Ivo,já svátek nemám,až za týden,takhle blbě kolem svátků to máme všichni.Před týdnem začala sestra svátkem,zítra narozky maminka,pak svátek dcera a já.Hned začátkem ledna narozky prevítek,za 14dní pak já,po mě je měl tatínek a pak sestra.Proto taky nakupuju dárky průběžně,jinak by to bylo na žebráckou hůl.Myslím že Míša jednou psala,že to mají taky tak nahňácané,tak ví o řem mluvím.
Zuzano,to je fajn že jsi si to užila.ten solný důl (doufám že jsem to pochopila správně,že to byl solný důl)musel být super zážitek a navíc zdravý :-).Já si koupila domácí solnou jeskyni vloni a pak i dceři domů a dělá mi dobře,zapínám si tu krabičku každou noc.Akorát ty jsi to měla se schodama,ale určitě zajímavější než já.
Jančo,ty kaktusy jsou nádherné!Ten růžový má hodně podobný moje maminka,já si jednou uloupla taky,ale jak se mi jinak kytky daří,tak ten kaktus zrovna ne.
Mimi,já skoro povinně každý rok spálím půl plechu cukroví,nevím čím to je,ale už s tím tak nějak počítám.Zvláštní ale je,že když jsem pekla dceři svatební koláčky,nespálila jsem ani jeden.A to jich byly 4000 (prevítek mi to spočítal podle počtu plechů).Vánočního jde pravidelně něco do koše,letos to byly mandlové kytičky.
Nelly,to tvoje pejskové povídání,to je balzám.Navíc si obě protagonistky díky fotkám umím představit živě.Dnes jsem na tebe myslela,Byla jsem na procházce kousek odsud.Je tam místo,jmenuje se Park přátelství,louky,stromy a potůčky co se nakonec vlévají do jezírka.Trochu mi to připomělo tvoje procházky kolem řeky,jenže tady je to dílo člověka-ale hezké.A viděla jsem tam krásnou věc,je to vypuštěné na zimu,ale na konci,kde to tvoří takové laguny zbyla voda.Napadalo tam dubové listí a prakticky pokrylo celou tu vodní plochu.Celé to nakonec zamrzlo a bylo to krásné,obdivovalo to víc lidí a já jen litovala že nemám foťák.To listí bylo pod vodou,ale v mnoha vrstvách, a vršek byl úplně hladký,moc hezké.
Tak zatím.d

Johanka (Ne, 11. 12. 2011 - 19:12)

Ahoj děvčátka! Tak hlásím, že dnešním dnem jsem skončila s veškerým pečením. Jsem nějaká nakřapaná, skoro nemluvím, kašlu a tak jsem skončila s pečením v pravý čas. ale dlouho se kurýrovat nebudu, malému píchali ouško, tak teď bude hlídat druhá babička a čtvrtek-pátek já. Tak snad to do vánoc zvládnem, aby ještě někdo neomarodil. Daně jsem taky gratulovala - viď - ale svátek prý nemá. Tak pečte,pečte, já už mám všechno v krabicích - hurrááá!

Nelly (Ne, 11. 12. 2011 - 19:12)

Mardagmo, přeji vše jen nej,nej k tvému svátku a hlavně zdraví, zdraví a zase zdraví.
Návštěva se nekonala a možná jste děvčata slyšely tu ránu až k vám.To mi spadl kámen ze srdce.No, předsíň je téměř uklizená,ale volá po renovaci.
Nějak mi tady chybí Míša.Snad je u ní vše OK.
Dagmar, zkopírovala jsem si tvůj recept a určitě tvoje cukroví zkusím.Ale udělám ho z poloviční dávky, neboť za a)mám málo vlašských ořechů a za b) pro nás dva to bohatě stačí.
Květo, dobře si pamatuji příhodu se švagrovou a jako tehdy, tak i dnes mě Roneček rozesmál.Posílám mu podrbání za ušičkama a pozdrav od sestřenek Kory a Amálky.
Jančo,díky za fotky.Ten růžový kaktus je překrásný.
Mimi, to víš, že nic nespálíš.Já když peču cukroví, tak můj mužský se těší, že něco bude malinko tmavší,nebo se nějaký kousek zlomí.A když se nic nezlomí, tak tvrdí, že si musí trochu vzít, protože na to má takovou chuť,až se mu z ní dělá zle.Nejvíc mě dostal včera,když jsem prohlásila, že dnes přece jenom upeču nějaké linecké cukroví.Pravil: "Ale vždyť jídla je tady dost." No dnes budu slepovat a potom dodržím slib a hotové cukroví předám za tu předsíň.
Taxe mějte, jdu umýt nádobí a ještě nahlédnu.

mimi (Ne, 11. 12. 2011 - 17:12)

Milé Danušky, přeji vám vše nejlepší k svátku!!!! pevné zdraví, nervy a hodně štěstí!
Moc pozdravení všem, jdu teprve! zadělávat na cukroví, měla jsem neočekávanou návštěvu kamarádky a moje dnešní plány se musely posunout:-) - zítra budu péct, tak snad se bude dařit a nic nespálím! Díky všem za krásné čtení, papa m.

Janča (Ne, 11. 12. 2011 - 16:12)

Jejda, Mardagma mě k mé ostudě nenapadla. Připojuji se k přáníčkám, já kromě všeho NEJ vinšuju hlavně zdraví!!!

Květa (Ne, 11. 12. 2011 - 16:12)

Také jsem ráda, že jsem se vrátila. Takže Dano, všechno nej a hlavně spokojenost K.

zuzana (Ne, 11. 12. 2011 - 15:12)

A,aaa,este som sa vratila a dobre som spravila,chichichi.My tu predsa len nejaku Danu objavime,chichichi,takze Mardagmus,VSETKO DOBRE!!!!Ak ma este niekto sviatok,posielam mnoho peknych priani na vsetky strany!!!!

Iva (Ne, 11. 12. 2011 - 15:12)

Oj, já jsem koukla do kalendáře, a tam je jméno Dana, už jsem se lekla, že jsme zapomněly popřát naší Daně! Je ale myslím Dagmar, ale i tak, ať už máš nebo nemáš svátek - přeju všechno nejlepší, zdravíčko především!
Návštěva prve odjela, moc pochvalovali včera upečené perníčky, jsou fakt hned jedlé a dobré /musím si to taky pochválit/. Jo, je možné, jestli to nenecháte v troubě nějak moc přesušit? Já to hlídám a jaxou trošku upečené, už s nima ven, potřu ještě teplé vajíčkem a hotovo... Květo, to jsme si tu psaly loni - kousek těsta na oříškové tlapky, než to dáš do formiček /nevymazávat, nenahřívat a nic s tím nedělat, jen vytřu ubrouskem při druhém použití/, obalit v mouce a tím obaleným to cpát do formičky. Uvidíš, jak to úplně za palcem vzlíná zpátky a jde to vyklopit opravdu lehce.
Květo, náš pes nás pozná podle zvuku motoru, pozná i synkovo auto, když k nám vezou Emí. Přitom k vratům nevidí, my je máme trošku dál od baráku. Když jedeme domů, třeba jen z nákupu, je to takový jiný -radostný štěkot, když k nám někdo jde, to štěká "normálně".
Dnes je pěkně, sluníčko, a je zrovna úplněk a to bude asi dost mrznout, myslím že ráno byly -4 stupně. Na Vánoce, jak předpovídají, tak asi sníh nebude - ani mi to nějak nevadí, ale poprašek by stačil.
Zítra se staví ml. synek, stále má u nás trv. bydliště a musí tu obchodit nějaké úřady, i když je už dlouho v Pze. Ale to bude jen tak na půl dne, jen na popovídání...
Taxe mějte pěkně, zatím pááá :-)

zuzana (Ne, 11. 12. 2011 - 14:12)

Posielam pekny nedelny pozdrav za seba a Petu!!!Prisla sa pozriet,ako vyzera solna svalovica,chichichi.To vam teda poviem,ze po tej solnej bani sa nam ani vianocnych trhov nechcelo...Do hlbky 150m zidete 800 schodami a stolne maju dlzku 3500m,sama parada...bolo to prekvapenie nielen od Lenky,chichichi.Ale napriek vsetkemu je to pekny zazitok,tak pre zdatnych chodcov Vielicku doporucujem!!!
Dnes bol pekny slnecny den,ako na poziadanie,trosku som sa potarala vonku a teraz ideme zapriat synackovi 40,do pekla,vari som nie ja este taka stara,aby som mala take deti v rokoch,chichichi.
Prajem vsetkym pekny zvysok dna a vsetky nasledujuce.....!!!!

Květa (Ne, 11. 12. 2011 - 14:12)

I já přeju hezké odpoledne, polední nebo popolední kafčo vypité a přemýšlím co dál. Do pečení se mí dnes nechce, včera jsem to trochu přehnala. Ve dvě jsem ještě byla v Mik. na vánočních trzích, no, kdyby tam nebyly děti ze školek, tak si myslím, že návštěvnost nebyla nic moc. Ještě jsem se chtěla zastavit u nás na dědině a to na obecním sále, je tam vánoční a prodejní výstavka, ale nějak jsem sama sebe přesvědčila, že až jindy. Nenápadně jsem řekla, že se dám do pečení/těsta jsem měla v ledničce/ a můj spolubydlící se přihlásil, že by mohl vykrajovat, tím jsem dostala takovou chuť do práce, že jsme udělali pět druhů a ještě tam mám těsto na tlapky, úlky a toho masaryka-nikdy jsem to nedělala, pak dám každému do krabičky a šmytec. Jestli mi zase nepůjdou vyklepat tlapky, tak s nima končím, jak je mám ráda. Medové perníčky jsou jedlé hned, nevím, jestli je v troubě nenecháte moc dlouho.
Nelly, to tvé vyprávění je balzám. Vím, že jsou pejskové mazaní a chytří, ale stále obdivuju u nich něco nového. Kdysi jsem vám psala, že se mi zabouchly hlavní dveře a že švagrová přijela přelézt plot od zahrady a otevřít dveře přes terasu, do dnes k nám nesmí a už to bylo rok o prázdninách, jestli ne už dva.Včera večer, kdy on už měl půlnoc, přijela k našemu a to byl cikrus, ani z auta nevyleze a on ji pozná snad podle značky, jinak je to dobrák.
Ještě se vrátím k tomu úklidu, uklízím průběžně a že zrovna vychází převlékání postelí a různé vícepráce, to udělám, ale jinak žádný stres.
Půjdu aspoň posbírat prádlo do sušárny, pak je film s panem Marvanem o študákově duši, což si nenechám ujít a pak adventní koncert -takže pokud nepřijde nějaká návštěva jako u Nelly, těším se. K.

Nelly (Ne, 11. 12. 2011 - 13:12)

Přeji pěknou neděli.Venku je nádherně a já se chystám péci linecké cukroví.Nikoli proto, že budou vánoce, ale proto,že můj mužský na něj má chuť a tak jsme spolu uzavřeli dohodu. Já upeču cukroví a on si uklidí svoje krámy v předsíni.
Jinak musím konstatovat, že Amálka si už zvykla a začíná se projevovat její jezevčíkovská povaha.Myslím, že s ní užijeme spoustu legrace a nedej bože i MALÉRŮ.Jak už jsem psala, má v kuchyni svoje křeslo, v jídelně pod stolem u Žofreje je její molitanový pelíšek a u mne v pokoji má udělané hnízdo z teploučké televizní deky.Ale....no...počká, až usnu a vleze si ke mně do postele.Včera už ani nečekala a vlítla tam rovnou.Dobře ví, že v obýváku nesmí do křesla ani na gauč. Tak si vyskočí na klín k pánečkovi,lísá se a počká, až se zabere do práce na Ferdovi a potom se v pohodě přesune do křesla. Pokaždé na to přijdu já, neboť páneček u Ferdy si ničeho nevšimne a Amálka to dobře ví.Po třetím vyhození z křesla se naštvala a vzala si ze svého pelíšku kůrku sucháho chleba, který dostávají holky po jídle,aby si jim vyčistily zuby, a o který Amálka vůbec nestojí.Ale je její a tak ho všude nosila s sebou.Dokonce si ho hodlala vzít i na večerní procházku.
Dobrák Kora ji opatruje a dokonce mi ji pomáhá vychovávat.Po třetím vyhození z křesla už toho měla Kora dost a zatarasila k němu Amálce cestu.Přitom ji umyla hlavu a vypadalo to, že kontroluje, jestli má čisté uši.A co na to Amálka?Nechala se umýt a opusinkovat a potom odběhla do kuchyně a jako u dveří ztratila svůj kousek tvrdého chleba.Lehla si opodál a čekala, jestli Kora zabere.Jenomže Kora ctí majetek toho druhého a tak lest nevyšla. Zato my dva se tady lámali smíchy.Na večerní procházce jsme potkali skupinku lidí a Amálka se s výstražným vrčením zastavila a posléze, zalezlá pod Korou se i odvážně rozštěkala. Kora jí shovívavě olízla ucho a nechala ji se vytahovat.Nejlepší na tom bylo, že ti lidé se nám obloukem vyhnuli, přesto, že vlčák je ignoroval.A ještě jedna perlička na závěr.Celou dobu ji nosím k sobě nahoru v náručí.To aby netrpěla na zádička a taky jsem si myslela, že neumí chodit po schodech.Dnes ráno někam zmizela, volám ji a ta malá rezatá opice přilítla nahoru jako vichřice a chtěla se nechat odnést dolů.
Jezus, jde k nám návštěva.Co ta předsín, no to bude paráda.Zatím......

petr (Ne, 11. 12. 2011 - 11:12)

Prostě hledám a doufám.............

Co (Ne, 11. 12. 2011 - 11:12)

Tady ????

petr (Ne, 11. 12. 2011 - 09:12)

znáte někdo mistra reiki Tomáše Brože? Žena u něj byla na přednášce, pak na základě jeho "blábolů" se nechala zasvětit. Cena 1300,- výsledky NULA - jen manželka totálně zblázněná. Certifikát už 3 týdny po zasvěcení nedostala. ˇučtenka není psaná na "zasvěcení", ale na Kurs Reiki, takže reklamovat nelze. Panáček ze víkend vydělal 5200,- Teď ještě uvažuje o druhém stupni. Už fakt nevím co dělat.

Reklama

Přidat komentář