Reklama

Seniorky na netu

Ala (Čt, 8. 12. 2011 - 16:12)

Hehehe, to bude mít zase někdo radost, že se v Brně umývají okna s měkkým i

Ala (Čt, 8. 12. 2011 - 16:12)

Posílám pozdravení vám všem.
Květě k dnešnímu svátku přeji spokojenost, pohodu a hodně zdraví.
Včera u nás lilo jako z konve. Dnes sluníčko, modrá obloha a sem tam bílý mráček, jinak prosincově vlezlo.
Protrajdala jsem vánočně vyzdobený střed města a pomaloučku se loudala okolo stánků a nasávala vánoční slastné vůně Štramberských uší, trdelníků, bramboráků, svařeného vína a zabíjačkových pochoutek.
To pro tebe není, jsi tlustá, šuškala jsem si pro sebe. Byl to boj!
Beruško, ta se máš. Buček! Já už ani nevím jak chutná. Náš synáček se ostěhoval asi v 28 letech. Často jsem mu musela připomínat, že moje mateřské povinnosti skončily v jeho 18 letech. Tady u nás se totiž říká: Dokud mama funí, tak zůstanu u ní.
Zuzanko, tobě i sousedkám přeji krásný výlet. Upratovanie ti neuteče. To počká.
Ivano, tobě přeji to samé. Přijeď včas, pořad s Bendovou začíná na Primě v 17.10hod.
Teda Míšo, v prosinci a máchat se dobrovolně v bazénu? V lázních byl pro mně bazán utrpení. Cvičení snad, ale plavání? 2x jsem se toho dobrovolně vzdala, vymluvila jsem se, že mi není dobře. Já vím jsem lenoch, raději budu šůrovat po bytě, nebo umívat okna, ale cvičit, a plavat? To ne. A doktorům lžu.
Babulinky mějte se moc hezky, díky za všechny přílohy k mejlíkům a hezké čtení tady na diskuzi. Pozdrav i vašim pejskům, ale hlavně pěti kočičkám od Ivy, Sisince a Adélce. Tu poslední mám nejradši.

Nelly (Čt, 8. 12. 2011 - 12:12)

Přeji pěkný den.Květo,musím ti i tady popřát vše nej,nej k svátku.Když je to dvakrát, tak se to všechno musí splnit.
Včera tady tekly proudy vody, tak jsem čekala, že dnes vyhlásí některý z povodňových stupňů.V poslední době ho vyhlašují pomalu i tehdy, když mrholí.
Je pravdou, že jsem nikdy nebyla nakloněna oblečkům pro psy,ale včera jsem ocenila Kořinu pláštěnku a ocenila ji i Kora.A já jsem poprvé neměla v dešti nepříjemný pocit z toho, že si jdu pod deštníkem, zatímco ona mokne.Dříve jsem ji vytřela ručníkem a potom tři hodiny schla a sotva uschla, už zase šla ven znovu zmoknout.To včera byla krásně suchá, utíraly se jen packy.S Amálkou to bylo to samé.
Zuzko, že je Lenka skvělá, to vím dávno.Ty si užij výlet a pozdravuj paní Danku.
Děvčata,jsem dnes neskutečně líná.Nechce se mi nic dělat, nechce se mi ani nic psát, dokonce ztěží dopisuji i tenhle příspěvek.
Co se mi chce? Chce se mi zalehnout a SPÁT!!!!Jdu zkontrolovat zásoby jídla a pokud budou přijatelné a jestli mě přitom neopustí lenora, tak vážně zalehnu.
Mějte se a zatím....

dagmar (Čt, 8. 12. 2011 - 10:12)

Květo,všechno nejlepší ti přeju,toho zdraví nejvíce!Užij si to!
Včera jsem upekla vanilkové rohlíčky a podle tradice půl plechu spálila.Tak snad je pálení konec,už si dám větší pozor.
Mardagmo,tady bývá o trochu chladněji odjakživa,snad i proto že je to nejen kopec,ale i okraj Prahy.V zimě se často stane,že se probrodím sněhem,sjedu dolů a tam prakticky nic.U dcery se mi už smějí,často k nim přijedu a hlásím že oni tam u nich v údolí neví co je to skutečná zima :-).Přitom jsou kousek pode mnou.Teta co bydlí kousek od Šárky to má podobně.A taky je to kraj Prahy a na kopci.Bylo to tu tak vždycky,zpočátku jsem si nemohla zvyknout,že je tu chladněji než v Karlíně kde jsem bydlela dřív.Taky mi vadil věčný vítr,ale ten před časem zmizel,asi jak tu přistavěli pár domů,tak zmizely průduchy,kde se vítr tvořil.Ale i vnuk ještě zažil honění odfouknutých hraček,nebo kloboučku.Ale ta první chumelenice co tu byla ve středu ráno hned tála.A teď je obloha dokonce sem tam modrá.
Beruško,prevítek fakt vaří a dobře.Začínal jako každý,že plácal a vykrajoval právě vánoční cukroví,pekl se mnou bábovku,obaloval řízky.Když se odstěhoval,tak to nějak ustalo,taky chodil dlouho o berlích a nemohl stát.Ale od konce léta,kdy dcera lehla,tak se toho ujal.Napřed vařil podle instrukcí,teď už samostatně a moc dobře.Obsloužit a hýčkat se ale jinak nechává moc rád,když to jde :-).Občas jim přinesu něco já,ale často to není,to každodenní je na něm.Ale nepeče,to nechává úplně na mě,takže tam dodávám sem tam buchty,bábovku,štrůdl a tak.Proto jsem se nakonec dokopala i do vánočního pečení,i když se mi letos krutě nechtělo.Ale nenápadně se přihlásila maminka,té jsem pekla i vloni,jak zemřel tatínek,tak neměla chuť péct.A když budu péct pro ní,tak udělám i pro dceru,to je jasné.
Tak asi na to půjdu-mějte se.d

Lída (Čt, 8. 12. 2011 - 09:12)

Dobré ráno všem a Květce 2x. Užij si svátku a posílám přáníčko - vše nejlepší. Děvčata, tak jsem dopatlala, zvládla jednu návštěvu a dnes prchám do města. Jenom co trošku povolí ta ledovka na cestě. Co včera z večera napršelo, to namrzlo a pěkně se to leskne. Budu za hlídací babičku, ve školce je mikulášský mumraj. Nebo čerovský, nevím.
Beruško, a ty se nebojíš, že tě ti tři chlapi zardousí, vydědí, vystěhují. Víš jak jim musel ten tvůj bůček vonět. a oni nic!!!
Nevzpomenu si, co jsem před chvíli četla a chtěla odepsat, poznámky nejsou a listovat pozpátku si neodvažuji, i ta troška by mi zmizela.Och,ta hlava. L.

Janča (Čt, 8. 12. 2011 - 09:12)

Květo, k dnešnímu svátku hlavně zdravíčko, potom taky hodně všeho, co si přeješ, štěstíčko a pohodu!
Dnes se moc rozepisovat nebudu, mám úklidový den. Taxe děvčata mějte!

Hadul (Čt, 8. 12. 2011 - 08:12)

Květuš,přeju ti k dnešnímu svátku hlavně zdraví a pohodu.Dnes odpočívej,nohy hore,kávičku...
To se to radí v tom předvánočním čase,co?

Beruška (Čt, 8. 12. 2011 - 08:12)

No holky,napsat taky s měkkým i -to je na pár facek co?

Beruška (Čt, 8. 12. 2011 - 07:12)

Ahoj holky moje,
Květko,přeju ti k svátku moc pevné zdraví,pohodu a ať tě nikdo nezlobí.Děvčata,u nás sníh není,zato leje jako z konve a já musím ven na obchůzku-fuj tajbl.Včera jsem byla nakupovat dárky-lidi jsou jak blázni a navíc podráždění blázni.Nakoupila jsem ponožky,trenky a sobě 3 koblihy a táhla domů.Doma 3 chlapi a čekali,co se bude podávat k večeři.Tak jsem si ohřála bůček s chlupáčema a pustila telku.Usmažili si snad 30 vajec a čučeli naštvaně,že se nekoná donáška večeře.Jančo,ty špekáčky by mohly být na černém pivu-mňam.Dagmarko,prevítek umí vařit?No to je tedy šikulka.Naši kluci umí takí,ale proč by vařili,když je stará obslouží.Jinak jsou to hodní a citliví kluci,ale mamahotel jim zcela vyhovuje.Tak pa,já jdu na éra.

ivana (Čt, 8. 12. 2011 - 00:12)

Květko,já už vlastně píši dneska tak všechno nej nej nej a hlavně to zdraví.Zuzi ta tvoje Lenka musí být zlatá.Chystá ti samé hezké překvapení.Jančo, já myslela,že máš do Prahy hezký kousek ,nebo jsi byla na návštěvě?Ivo ono se to jeden rok nezblázní,když nebude vše OK.Hlavně,že máš chaloupku hotovou.No chaloupku.Vilu jak hrom. Dneska jsem také pekla ty br.zelí a sekan.Bude i na zítra.Ještě nepeču a dokonce se mi zdá,že ani žádné pečení v paneláku necítím.To mi vždy nakopne a také začnu.Ale ono se to zvládne až na to dostanu správný elán.Tady je bez sněhu a dnes svítilo sluníčko.V neděli jedu zájezdem do Prahy nakupovat.Jsem moc zvědavá kolik zbytečných blbovin zase dovezu.Spíš bych tady potřebovala tu herečku Bendovou,aby mě to vyházela.Mně je toho líto a sama to nedokáži.Sice jsem jí viděla v telce jen ukázkama,ale je o tom asi celý pořad.Nelly to je čeština co?Neobrací se ti kudla v kapce.Tak pa pa jdu zkusit zalehnout.

zuzana (St, 7. 12. 2011 - 22:12)

Kamaratky moje zlate,pozdravujem vas a hned musim pisat,aby ste sa tesili so mnou.Prisla som od Danky,Lenka mi ohlasi,aby som si otvorila postu a prekvapenie...Cestovny zajazd pre tri osoby do Krakova,Wielicky na 10.12,odchod autobusu z Dol.Kubina.No a skuste uhadnut,kto tie tri osoby su,chichichi,predsa ja,pani Danka a este ta suseda cez cestu,Janka sa vola,mozno si spomeniete na nu.Mam ja kedy upratovat,chichichi,ked idem na vylet???
Prajem aj vam len taketo pekne prekvapenia!!!!!

Iva (St, 7. 12. 2011 - 19:12)

Nejdřív musím popřát Květě k zítřejšímu svátku :-)) - hlavně moc a moc zdravíčka, pohodu a spokojenost k tomu!
Asi tam byl dříve svátek Marie, protože naše teta měla myslím na tento den svátek. Takže která jste Maruška a slavíte taky, přeju to samé!
A hurá - dnes jsem nevařila, bylo od včera, dopoledne jsme byli na nákupech. Dříve to bylo všechno v letu, teď jsem se trošku mohla porozhlédnout po obchodech, a ejhle - už mám první dárek! Pečení jsem ještě neroztahovala, ještě musím všechno pořádně pouklidit. Ten polystyren je takový neuchopitelný, to si myslím, že jsem zametla a setřela a stále to není ok.
Jančo - tak vidíš, sádlo a škvarky se nakonec k vám dostalo, ale nebýt poctivého prodavače, mohlo to být jinak, co? Tak to dobře dopadlo!
No jinak dnes nebylo hezky, spíše takový sníh s deštěm, sychravo a nepěkně. Nedá se nic dělat, teď zrovna koukám na zprávy, jaká sněhová kalamita, vichr a závěje jsou na horách, i silničáři zapadli :-( Lepší už to asi nebude...
Mějte se pěkně, zdravím a přeju dobrou noc!

Mardagma (St, 7. 12. 2011 - 18:12)

Tak všude bílo a tady ani ťuk :-(( Dagmarko a divím se, že u vás, já jsem dole pod kopcem a nic. A byla jsem i na Žižkově, což je také na kopci a tam také nic.Já už mám hotovo, ale to se mi to chlubí, když peču jen linecké a dala jsem se zlákat na ty vaše perníčky, ale zatím jsou jak šutr.No a okna jsem umyla v listopadu tak to už stačí, až na jaře.A zítra jdeme s tátou na vánoční trhy, jen tak, navodit náladu.

Janča (St, 7. 12. 2011 - 14:12)

Holky, hihihi, chachacha, já vás musím pobavit, abyste věděly, jak jsou babička s dědečkem blbí při tom stáří! Ráno mě můj muž vezl do Thomayerovy nemocnice na denzitometrii (měření hustoty kostí, asi mám osteoporézu). To jsme zvládli velmi rychle a dobře (výsledek zatím nevím, dojde asi za 14 dní k mému Dr.). A nazpět že koupíme v OBI ještě pár maličkostí. Tak tam zajedeme, venku stánek s domácími uzeninami. Zachtělo se nám sádla se škvarkami a nějakých tuze dobře vypadajících špekáčků. Nakoupíme, zaplatíme, já popadla vánoční hvězdu, co jsem si tam odložila, můj muž zaplatil, vzal zbylý nákup z OBI a odjeli jsme domů. Doma se naobědváme, rozklízím ten nákup a ejhle! Taška se sádlem a špekáčky nikde. Ptám se dědečka, kamže tu tašku dal? A on: "Já nic nenesl, zaplatil jsem, vzal tašku z OBI a jeli jsme." Taxme ještě jednou prolezli auto, prohledali půl baráku, lednici a bůhví co ještě, ale nic. Takže můj chlap zase vyndal auto z garáže a jel zpět do OBI (mimochodem - asi 6 km p dost frekventovaném tahu tady do Modřan. Ano, taška s pochoutkami tam byla. Prodavač byl od té dobroty, že ji schoval poté, co si toho všiml a ještě lítal a hledal nás po parkovišti. Tak to jen pro pobavení. Jak čtu zpětně, všude jsou různé historky. Musíme to ale před těmi vánocemi všechno s humorem přežít, že?
Děvčata, pevné nervy a dobrou náladu.
Janča

dagmar (St, 7. 12. 2011 - 12:12)

Tak u nás byla ráno chumelenice,ale hned to tálo,teď je jen lezavo.Mozná i upeču,tohle je na to jak dělané počasí.
Zapečené mleté už jsem dělala,ale nakonec podle Janči,protože dceři nedělá teď zelí nejlíp.Bylo taky výborné.
Johanko,snad vnouček bude brzy v pořádku,držím palce.A doufám že ti rehabky pomohly.
Ivo,na to bych nesázela,že dcera s věkem poleví.Silně mi připomíná maminku z reklamy na Granko,jak nese kakao do postýlky tomu svému 40ti letému synkovi.Prevítek sice teď doma obstarává prakticky veškeré vaření,ale výhody mamahotelu nepodceňuje :-).
smdm,jednou jsem četla co řekl o přátelství Alan Delon.Je to hodně nadsazené,ale líbilo se mi to natolik,že jsem si to zapamatovala-Přítel je člověk,ke kterému můžete přijít o půlnoci s tím,že jste někoho zastřelil a on se jen zeptá,jestli nepotřebujete pomoci zahrabat mrtvolu.
Ještě k úklidu,Lídy sestra mi připomíná mojí maminku,ta byla schopná jezdit mi prstem nahoře po nábytku a koukat jestli ho nemá od prachu.A taky to dělávala,s patřičným komentářem.Její návštěvy mě časem až děsily.Ať jsem dělala co jsem dělala,chybička se vždycky vloudila,tak jsem to nakonec vzdala a už se roky nenervuju,jak to je,tak to je.Nejlepší bylo,když dcera začala jezdit na víkendy ke svému budoucímu muži a pozvali tam prvně mě,moje rodiče a jeho rodiče.Zatímco moje maminka reagovala hodně podobně jako Lídin švagr,zeťova maminka uznale kývala hlavou a pronesla,že je konečně vidět,jak domácnosti prospěla ženská ruka.Líbil se mi ten dvojí úhel pohledu...
Jak Nelly psala o svém muži,vybavilo se mi,jak jsem kdysi v dávnověku nechala naivně z výchovných důvodů odhozené věci svého muže na podlaze.Byly to špinavé ponožky a košile,tak jak si to svlékl.Asi po 14ti dnech překračování jsem to vzdala a hodila do prádla když měla přijít návštěva.A on se divil!!! proč jsem tak naštvaná.Prostě to celý ten čas nevnímal jako něco nepatřičného,i když překračoval taky a byl přesvědčený,že když jsem to neuklidila dřív,nechávala jsem to tam s nějakým konkrétním záměrem.No,v tom se nemýlil...
Tak se mějte,jdu vařit a možná i péct-d

Míša-pokračuji. (St, 7. 12. 2011 - 12:12)

A než jsem dodatlovala, je tu Grešlička. Zdravím přes zasněžené kopce !!! M.

Grešlička (St, 7. 12. 2011 - 11:12)

Zas po čase zdravím do všech stran. Krásně tady chumelí, silnice už je bílá a tudíž se nekoná nákup, neb se nehodlám někde s žigulíkem na poslední chvíli jeho života nabourat.
Chtěla jsem napsat taky, že mám hotovo, ale nebudu zlobit - hotovo mám proto, že už na to kašlu !!!! Co jsem udělala tak je, a co už se mi nechce, tak klidně počká, až se mi bude chtít. Jen pro mlsnou hubu se ještě s chutí pustím do nepečeného cukroví, což jsou kuličky, rafaelo, perník v kokosu atd, to dělám ráda klidně u televize v klidu a pohodě až krátce před vánocemi, protože jinak by to zmizelo.
Loni jsem něco udělala dřív a dala do mražáku, ale není to ono !!!!

Takže holčičky, nenechme se vyhecovat k příliš velkému uklízecímu nasazení, všeho moc škodí, a mějte se fajnově.

Lída (St, 7. 12. 2011 - 10:12)

Smdm - krásné, přemítám.
Od rána už zase vím, jak vypadá sníh. Ale na jak dlouho. Dnes dodělám to patlání v sedě, tak mě bolí záda. A co se týká úklidu, holky, věřte, že to co vyvádí moje sestra, to jste nezažily. Už jsem vám jisto jistě psala, že když ohlašuje návštěvu, mám mindrák. Je zajímavé, že konkrétně švagr se zaměřuje na stropy a kouty. A tak to kontroluji, ale asi špatně. Určitě něco pavuvičky najde a velmi škodolibě mě upozorňuje. Co chcete po staré chaloupce a mých očičkách. Já se ostatně pavouků nebojím. A sestra mi do telefonu líčí co udělala,co ještě MUSÍ udělat, chudák si myslí, že mě tím nabudí. Konkrétně mi včera sdělila, že do vánoc nebude čistit okna. Tož jsem odpověděla - ty?? Určitě 2x. A bylo ticho.
Mám ráda pořádek, to uznávám, mám ráda, když věci mají své místo, ale převlíkat, prát záclony max. za tři týdny, považuji za nemoc "uklidóza". Umím se zabavit jinak. Momentálně bych nejraději vyrazila do města, ale vál už by neměl déle v kuchyni strašit, než do večera. Ale voní to tady.
A ještě musím podotknout k tomu pořádku, když byl ještě chlap, tak to bylo u nás, něco podobného, jak popisuje Miša s Nelly, a pěkně dokupy. Synátor zase tak divý do práce není, je to slabý odvar co bývalo, ale je.
Ani nevím, jest-li mi dnes vybude čas, abych konečně, i já, uvařila ty brambory, mleté maso a zelí. Raději pozpátku pohledám přesně, jak na to. Ale už bych měla jít, tak vás všechny zdravím a venku už bílo není, protože svítí slunko. L.

Johanka (Út, 6. 12. 2011 - 21:12)

Tak opět zdravím všechny kamarádky. Jsem ráda, že se taky už mohu pochlubit, že mám UŽ upečené 4 druhy cukroví, teď budu zvědavá, kdy se mi zase poštěstí udělat další, protože dnes volala dcera, že náš malý měl v noci 39,5 teplotu a tak hlídací četa - obě babičky - jsou na startu. Zítra jedna a ve čtvrtek druhá-já. Tak reha mi skončily včera, plánovala jsem si, jak budu mít čas na vánoční úklid, ale co jsem si vás tu přečetla, nic se nemá přehánět, takže - co stačím, to stačím. Ivo, to sis oddychla, že už máte to nejhorší za sebou, viď? Ten tvůj výraz "zateplovací pánové" - to je nádhera, hned si to někam zapíšu (:D Tak se mějte všechny dobře, hlavně žádné nemoce a úrazy!

Iva (Út, 6. 12. 2011 - 15:12)

Ahoj všem :-) Tak u nás bylo ráno bílo, včera navečer byly takové tmavé sněhové mraky, tak asi z toho. Ale bylo to jen chvilku dopoledne, pak to roztálo, teď je nad nulou.
Prve odešel i pan šéf od stavby, podepsali jsme předávací protokol, teď doplatit zbytek a pak kolečko opět po úřadech se všemi fakturami atd. I když je dotace slíbená, to víte, než dá stát peníze, taxi musí vše ověřit, zda to je ok.
Polystyren, či vlastně takové kuličky a prach z toho je opět po celém baráku. Na půdě jsem se ještě nebyla podívat, ale pochozí výška je snížena o 20 cm polyst. na zemi, takže muž si dal už kolikrát do hlavy o trámy.
Hadul, jak píšeš o švagrové-taky mám známou, vím, že je to takový uklízecí typ. Jednou o vánocích jsme tam byli, přinesli na ochutnání cukroví, její synek to snědl na posezení. Paxi nám postěžoval, že mamka by taky nemusela 4x do týdne luxovat, ale že mohla něco upéct. Ona říkala, že nepeče, že nemá čas, brala jsem to, že je moc vytížená v práci... No, každý/á jsme jiného ražení, ale mělo by se to brát tak nějak s rozumem.
Dagmar, prevítek je ještě malý, ale až se osamostatní, tak mu určitě dcera nebude vše snášet a přichystávat. On to tak nějak přinese sám život. Naši kluci se teď taky smějí, když si vzpomenou, že než šli do školy, měli kupičky oblečení přichystané co si vzít na sebe, v zimě jsem jim to nahřívala na radiátoru :-))
Beruško, tvoji kluci taky možná ještě chvíli doma pobudou, to víš, dokud nepřijde ta pravá, tak je přece nevyhodíš :-)
Holky moje, jdu teprve na kafe a pokouknout odkud a kde a jak začít s úklidem...Taxe mějte a páááá

Reklama

Přidat komentář