Reklama

Seniorky na netu

Nelly (Út, 6. 12. 2011 - 14:12)

Přeji pěkné odpoledne.U nás právě začaly padat kroupy.
Píšete, že se vám nechce uklízet??? Mám na to lék.Stačilo by nahlédnout do naši předsíně a jako bonus do kůlny.V přesíni můj mužský odkládá nářadí, prý na druhý den, aby to měl po ruce.A to, co byste viděly v kůlně, nikde jinde už nikdy v životě neuvidíte.A jsem přesvědčená, že byste okamžitě po příchodu domů začaly gruntovat.Asi jako já, když jsem jednou byla pracovně v jedné problémové rodině.Tehdy jsem si cestou domů říkala, že takhle nesmím nikdy dopadnout.Ani jako hodně stará osoba.Ale myslím si, že můj muž by dopadl ještě hůř.
Jednou ,když byl na chalupě, ptala jsem se ho, co má k večeři.Poslal mi fotku večeře na stole.Mimo talíře tam měl nářadí,foťák a už ani nevím, co všechno.Tu fotku mám.Dokonce jsem váhala, jestli vám ji mám poslat Ptala jsem se muže,co by tomu říkal, kdybych svým kamarádkám tu fotku poslala. Pravil: "Máš na mysli klub feministek z internetu?KLIDNĚ je vyděs!"
A potom v klidu pokračoval ve sváření.Tak tady vidíte, že na něj vůbec nic
neplatí.Zatímco já bych se ostudou propadla, on z toho má legraci.Taky se nemůže divit, že si na chaloupce musí na úklid před odjezdem vymezit jeden a půl dne.Ale fakt je, že vše po sobě uklidí,vytře,vyluxuje, jenom prach na nábytku mu nějak moc nic neříká, ale to už se i dá.Já mám ráda pořádek,ale ten úplně sterilní určitě ne.Je to tak, jak to velice výstižně řekla Hadul.Naleštěná klika nesmí být důležitější než přátelství.
Lído, ty buď ráda, že dnes nemusíš do Tratinek jako já.Všude je namrzlo, klouže to a každou chvíli něco padá.Buď kroupy nebo déšť se sněhem.A Kora by se v té sibérii v pohodě procházela, neboť musí zjistit,kolik psů šlo tou samou cestou před námi.
Beruško, nebrblej na kluky!!!!/ vím, že to tak vážně nemyslíš/ Já bych za to dala nevím co, kdyby Radek nebyl tak daleko.Strašně se mně po něm stýská.Ještěže často zavolá.A když má přijet, tak vařím a chystám a vůbec nejsem unavená.
Už jsem to chtěla odeslat,ale vidím, že došla Míša.To víš, že dělám svíčkovou až dnes a teď!!! Nikoli proto, že bych byla tak pilná, ale proto, že jsem tak blbá a neprozřetelně jsem ji před čtyřmi dny naložila a tím na sebe upletla bič.A to se ještě budu muset plácat s knedlíkem.
Tak jdu na to.Ještě se vrátím, tak zatím......

Míša-pokračuji. (Út, 6. 12. 2011 - 14:12)

Jejich dům vypadal přesně tak, jak Hadul popisuje domácnost své švagrové. A oni seděli s kufry v obýváku a čekali, až přijedem, abychom to viděli. Taxme všechno nafotili pro příští generaci, a pak teprve začali vybalovat a opět "zabydlovat" domácnost. Ale příště už jim teta s babičkou neuklidily, asi projevili málo vděku.
Hadul, s těmi zuby tě lituju. A ty jsi fakt přesně ten typ, který potřebuje zhubnout !!!! Vždyť tě pak bez brýlí ani nenajdem !
Dagmar, ta kočka a prášek, to je dílo. Hned jsem to rozeslala dál, tedy hned, jak jsem přestala smíchy brečet. A móóóc ti závidím to povídání s prevítkem. Já vidím vnoučka, když přijedem do Prahy, akorát když má hlad. Jinak je buď pryč, nebo zalezlý v pokoji.
Dědek je v garáži. Včera přišel dřez do té linky do suterénu. Než jsem ho objednávala, dědek vše přeměřil, a tvrdil, že se tam vejde, tak jsem ho objednala. Teď tu šílí, že to asi nepude. Hledal kružítko, vztekal se, že tu žádné není. Našla jsem mu dvě, obě špatné, protože si potřeboval nakreslit větší kruh. Taxem mu na něj gumičkou přidělala tužku, ale zase špatně. S brbláním odešel. On totiž bude do desky na ten dřez vyřezávat díru ! No, uvidíme, já jsem na to stejně chtěla koupit novou desku, taxi to na téhle alespoň nacvičí. A kdyby se to povedlo, tím líp. Taky se musím pochválit, jaxem prasecky šikovná !!!! Po více než měsíci se mi - nevím jak - podařilo na mých podvodních hodinkách naštelovat zimní čas. Vždycky mi to musel někdo udělat, protože jsem to kolečko nedokázala vytočit. A dneska jsem s ním kroutila a kroutila, najednou něco cvaklo, a začaly se kroutit ručičky !!!! To se mi ještě nikdy nepovedlo. Vidíte, jak málo stačí k babské radosti !!!! Teď jde ještě o to, jestli jsem to zas zakroutila správně vše nazpět, aby mi do nich nenatekla voda. No, to se uvidí.
Taxe všechny opatrujte, ještě jdu prohlédnout mejlíky. Papa M.

Beruška (Út, 6. 12. 2011 - 14:12)

Mišulíno,dík za podporu.Makám jako ďas.Máš pravdu,Ježich bude a sterilno stejně nemá být ne?

dagmar (Út, 6. 12. 2011 - 12:12)

Všechny zdravím!Vrátila jsem se od dcery,kde jsem byla na Mikuláše a rovnou tam přespala,protože ona jela dopoledne s prevítkem k zubaři a to jsme měli stejnou cestu,jen jsem vystoupila o trošku dřív.Mikuláš byl fajn,ovšem nejlepší bylo,když mě večer zatáhl vnuk do pokoje,aby mi ukázal prezentaci o Josipu Broz Titovi,co dělal do školy.Měl jí moc pěknou,ale ještě lepší bylo,že se vrátily staré časy-zapovídali jsme se spolu a zalehli až po půlnoci.Už jsem si myslela,že naše kecavé sedánky jsou dávno pryč a smířila jsem se s tím.Takže jsem si to užila a on nejspíš taky.
Hadul,jak čtu o tvojí švagrové,tam bych nerada chodila.Mám radši trochu nepořádek,než tohle.S těma zubama je mi tě líto.I když jako odtučňovačka...potřebovala bych to,ale bez tech problémů okolo.
Jinak jsem ráda že se líbila kočička a prášky.Já teď projela přeposílačky od vás za ty 2 dny a bavila jsem se taky.
Nelly,tvoje chaloupka s myškou nemá chybu!Já byla v sobotu u maminky a ta mi oznámila,že na chatě řádí myška.Totéž už předtím volala zeťovi a dceři.Ze´t když zazimovával,tak na myšky nastražil,ony tam lezou každou zimu okolo potrubí,ať to člověk zajišťuje jak chce.Tak nevím,ale myslím že ani nemá smysl tam jezdit.Nastraženo tam je,stejně by se nám neukázaly,co bychom tam na tu otočku byli.A i kdyby se ukázaly,tak lopatou by po ní nikdo nešel a kdyby šel,tak se netrefí.Já se navíc koukala v neděli na film Ratatouille a bylo by mi té myšky líto :-).
Beruško,asi bych ti měla dát spojení na svojí dceru,ta už by ti vysvětlila,že mama hotel je naprosto přirozená věc.Zrovna včera jsem se jí smála,že bude jako stařenka chystat starému prevítkovi mikulášský pytel a ukládat tam lepidlo na zuby,mast na revma,nový nástavec na hůl a tak.A on bude jásat,jakou má pěknou nadílku.
Tak se mějte-d

Lída (Út, 6. 12. 2011 - 12:12)

Hadul, tak kápni božskou, kolik???????????
Vidíš co mě vlastně nejvíce zajímá. A ta závist!!!!
Dala jsem se do pečení. Jen symbolicky a hlavně suché, max.marmeláda, čokoláda, ne nic mastného. Toť přání synátora. Och, jak jsem šťastná. Venku je ovšem tak krásně, ale doposud se daří, tak jdu pokračovat. Už mě bolí záda, až to nebude zase vydržení, tak dojdu.
A jak se dočtu, že jste byly po procházkách, že Nelly byla někde v Tratinkách, a tak, tož to mě ten dobrý pocit, z překonání sama sebe, opustí.
Holky, u které už je sníh, tady modro a slunečno. Já bych brala ovšem bílo. L.

Hadul (Út, 6. 12. 2011 - 07:12)

Liduš,já jsem si u tvého čtení vzpomněla na svou švagrovou.To když píšeš,že tě začíná hryzat svědomí,při pomyšlení na to,jak má kdo naklizeno a poděláno.Moje druhá švagrovka je strášně pilná.Když ještě chodila do práce na šestou,vstávala ve čtyři a žehlila,uklízela a pod.Nikdy a to zdůrazňuju,nikdy neměla ve dřezu nádobí,na zemi drobeček a na okně čmouhu.Jenže...když jsme k nim přišli na návštěvu,tak jsem se bála sednout na načechrané chloupky na sedačce,každá květinka měla určený šlahoun,který vedl přes televizi a nikdy jinak.I když její muž kouřil v bytě,tak tam nebyl nikdy jedniný vajgl v popelníku.Zkrátka dokonalost sama.Ale,že bychom se tam cítili dobře,o tom nemůže být ani řeč.Připadalo mi,že je pro ni vyleštěná klika u dveří důležitější,jako přátelství.Za chvíli mě tam začalo všechno píchat do zadku a už jsem se těšila domů.Však víš,co chci říct,co je důležitější.Proto buďme rádi,že se máme,i když jsme každá jiná.Vo tom to je,ne?:-)))
Nelly,tys mě pobavila.Připomíná mi to mýho muže,když jsme chytili před pár lety myš ve špajzu,do takové ty humánní pastičky a on jí pak šel pustit na svobodu,protože mu jí bylo líto.Za chvíli byla zpátky(nevím,jestli to nebyla její ségra).
Ivo,ty máš můj obdiv,já už bych to nevydýchala.
Holky,já dopadla se zubama.Jako by nestačilo,že jsem dole vlevo bez zubů,ještě mi vypadla na druhý straně korunka a já jsem téměř na tekuté stravě.Jedu k zubaři,ale do vánoc to nestihne dát do kupy,je to na běh na dlouhou trať.Jinak ale musím konstatovat,že je to dobrá odtučňovací kůra:-)Žádná čokoládka:-(
Nevím jak je u vás,ale tady vůbec nezapršelo a zatím je polojasno,snad vyleze za chvilku sluníčko.Tak se mějte,jedu taky do města a už se těším.Pa,Hadul

Lída (Út, 6. 12. 2011 - 07:12)

Dobré ráno děvčata. Jsem sice ranní ptáče, ale přece jen, je tam tma. A mě začíná hryzat svědomí, že taková Beruška má naklízeno, Míša okna v pucu, o Ivě ani nemluvě. Tak den začínám, že jsem se podívala co nového. A dobře jsem udělala.
Dagmaro, opravdu je to horor, dostat do kočky prášek, ale tvůj příspěvek je pro ranní nastartování výborný.
A krmit si myšičku a pozorovat její korálky, mě též dostalo. Nello, kam se odstěhovala potom. Nebo na půdě ještě čeká, co dostane letos? Včera jsem měla dovézt vnukovi pytel, prý bude za čerta. Z jutového byly cáry a chuchvalce a to je z půdy vyháním různými způsoby. Adélka mj., si asi říká, co je v domě, není pro mě. Ale vnukovi díry nevadily, prý je to ještě lepší.
A Osm statečných ... jsem viděla podruhé. Sice mi unikl i tentokrát začátek, ale i tak jsem se dívala a potěšila duši krásným příběhem.
Beruško, a něco s letadlama bys v zásobě neměla? Ty tvé chlouby přeposílám vnukovi, ale to už jsem tady psala, jak se diví. Dnes mu pošlu ty historické vlaky, ale letadla jsou pro něj holt jednička.
Nějak mě zebe a mám chuť na tu ranní kávičku, tak odcházím. Prosím, nepište moc jak už máte co uděláno, napečeno, mně se nějak nechce, mám výčitky. Ale pořád raději odjíždím do města, toho návyku se nemůžu střepat. L.

Iva (Po, 5. 12. 2011 - 16:12)

Taxem si taky přečetla, jak dávat kočce prášek, hned je nálada trošku lepší :-))
To jsem ráda, že se vám vánoční výstava líbila, opravdu ty staré věci mají svou duši, je to moc pěkné a hlavně - jsou to vzpomínky na mládí!
Beruško, když už máš napečeno a uklizeno, to je super, ale je fakt, že oproti nám na to máš asi jen víkendy. Domů přicházíš dlouho a to se toho už moc neudělá. A uvidíš, třeba se synek se slečnou ještě dají dohromady - podívej, jak je to u Míšina synka. Je to docela dlouhá doba, už sis taky na dívenku zvykla, co?
Holky - světlo na konci tunelu opět zazářilo! Vypadá to, že zítra už vařím naposledy a paxme už jen sami :-)) Co si nabordelaříme, to si uklidíme. No spíše uklízecí četa já + já, jak to psala Hadul.
V sobotu jsme byli na té naší půdě celý den. Velký barák - tj. velká půda, věcí plno, to jsem psala :-(
V neděli už tam byl jen muž, přišel na oběd, pak přišel na večeři a zase odešel. V půlnoci jsem tam byla nakouknout, prý ať mu udělám něco k jídlu a že bude ještě pokračovat. Holky, do postele dorazil v 4.30 hod, spal asi 3 hodiny. Vidím na něm dneska, že toho má fakt už plný kecky.
Polovina půdy, tu jsme si před pár lety zateplovali sami, jen tak laicky - sypaný perlit, polystyren, na tom nějaká prkna, aby se dalo přejít. A to všechno tedy musel odstranit, aby se tam dnes zateplilo odborně. A bylo to uděláno důkladněji než myslel, a pospíchalo to, protože na dnes byli hlášeni zateplovací pánové. Ano přijeli, už jsou dávno pryč a zítra snad tu budou naposledy :-)
Do toho přijel ml. synek, měli cestu kolem, takže navařeno bylo, popovídali jsme o plánech na vánoce atd.
Kolem poledne bylo i trošku sluníčka, ale teď tam jsou takové olověné mraky, vypadá to na sníh, a je moc studený vítr! Tak co z toho bude, uvidíme...
Mějte se tedy pěkně, užijte si dnešního Mikuláše a zatím páááá

Hadul (Po, 5. 12. 2011 - 14:12)

Chtěla jsem psát,ale šla jsem si to od Dagmar přečíst.To jsem neměla:-)))Však už mě znáte,opět tu slzím a tlemím se,jak puberťák.

Nelly (Po, 5. 12. 2011 - 14:12)

Děvčata, nahlédněte do pošty.Dagmar poslala mail - "Jak podat kočce prášek ." Řežu se tady smíchy!!!!!

Nelly (Po, 5. 12. 2011 - 13:12)

Všechny zdravím a mějte pěkný den.U nás je také zataženo s chvilkovými přeháňkami.
Pomalu uvažuji o zavěšení ptačích krmítek.I když jeřáb je stále ještě obalený a spadaná jablka, která nechávám pro ptáky na sudě, jsou nedotčená.Na těch si rádi pochutnávají kosové.Bohužel,před sklizní naklobávají i ta na stromě.
Míšo,svetr pro dceru bude k vánocům, viď? Tak až bude hotový, nezapomeň ho vyfotit.Já mám prozatím stále jen zkušební vzorek.Buď jsem líná, nebo ležím.Taky se řídím tím, že co můžeš udělat zítra, nedělej dnes a co můžeš udělat pozítří, na to zítra zapomeň.
Ráda čtu, jak se chystáte na vánoce,i když já je pro vždycky ignoruji.
Píšete o perníkové chaloupce.Také jsem ji před vánoci kupovala a ukládala do špajzu. Jeden rok měla dokonce nájemníka.Nastěhovala se do ní myška.Děti prosily, ať ji tam nechám a tak se i stalo.Myška bydlela dál v chaloupce a pomalu svůj příbytek ujídala. Jenom jsem ji ze špajzu i s domkem přestěhovala na půdu.Kdykoli si na to vzpomenu, vidím dva vystrašené korálky, dívající se na mne z okénka chaloupky.Jestli chaloupku dojedla sama, nebo ji s ní pomohly její vrstevnice,nevím. Ale po čase chaloupka zmizela a nezbyl po ní ani drobeček.
Ach jo, dnes je mi OK, ale zase na mne vlezla lenora.Do ničeho se mi nechce!!!! Včera měla být k obědu svíčková.Mám ji od pátku naloženou, takže ji dnes budu muset udělat.Nebo, co myslíte, vydržela by v lednici ještě do zítra? K obědu se dojedly všechny zbytky a je tady chleba, máslo, sýr, rajčata.Jíst by bylo co.
Jo a Ivo, díky za vánoční výstavu.Je to pěkné, že tam u vás podnikáte takovéhle akce.Tady u nás jsou hlavními organizátory výstav většinou moji vrstevníci a ti pomalu odcházejí.No, ale abych byla spravedlivá, mládež se angažuje v ochotnickém divadle a jsou dost úspěšní.
Myslím, že slyším šramot na dvoře.Nemýlím se, psi letí ke dveřím, páneček se vrátil.
Taxe mějte, budu asi muset jít na tu svíčkovou.Aaach joooooo!!!!!!!!!

Beruška (Po, 5. 12. 2011 - 08:12)

Ahoj holky moje,
Dagmarko,po tvém písmu-mám vše hotovo jsem zpanikařila.Já mám tedy napečeno,ale nejvíce práce je se zdobením cukroví.Těsně před Vánocemi budu dělat ještě nepečené.Ivo,fialky se prodávají-viděla jsem je v Globusu.Starší synek z nich maturoval-má potravinářskou průmyslovku.Uklizenou chalupu celkem mám.Ono toho času moc není,když chodím každý den z práce v 17 hodin.No a co tak nebude sterilno-stejně to není zdravé.Dárky nemám,vyrazím příští týden.Mladší synek se rozešel po 4-leté známosti s dívkou,kudy chodí,tudy brečí.Ach jo a mě to rve srdce.Vůbec mě nepopadá vánoční atmosféra.Včera jsem vrzla na vchodové dveře adventní věnec a šla si lehnout.Ono se těžko prožívá vánoční období,když je u nás furt plná chalupa.Holky,s mužem jsem si říkali,že už by se naši synci mohli osamostatnit-ne jsou stále doma a já jim dopřávám mamahotel-a to je špatně.Nechci se rouhat,ale někdy mě to už zmáhá.Dělala to moje maminka,dělám to i já.Holky,tak jsem si postěžovala a nyní sakra musím makat.Holky,opatrujte je,nešilte s úklidem a pečením.Vánoce jsou svátky klidu-kdo tohle vymyslel?Pa

Magda (Ne, 4. 12. 2011 - 18:12)

Zdravím Nelly mě tak je ouvej polehuji , tak se brzo uzdrav , u nas je počasí na sníh, ale není , až na svádky at napadne , Nelly to víš že amalka bude smutit , nebo kora , naš taky jak odjíždíme od dcery tak smutí zítra jdu k očnímu nějak mi ten zrak slabné , jinak zdravím vás, všechny pá

Nelly (Ne, 4. 12. 2011 - 18:12)

Přeji pěkný večer.Ležím,tak jsem vás přišla jen pozdravit a přečíst si, co je nového.
Neležela jsem ale celý den.chodím s Korou poctivě ven.Podvečerní a noční procházky podnikáme společně s Amálkou a pánečkem.
Holky se začínají mít rády.Jedna bez druhé nemůže být.V létě si chce muž vzít Amálku na chalupu.Jsem zvědavá, jak to udělá.Bude mu tam brečet.Už vidím, jak s ní frčí zpátky domů.
Dnes na vás nemohu reagovat, ale zítra snad bude zase líp.
Mějte se a opatrujte se.

zuzana (Ne, 4. 12. 2011 - 14:12)

Prajem pekne popoludnie,sice tiez sychrave,nesnezi,ale drobne mrholi.Trosku som si schrupla,uz mi je lepsci ie,chichichi.
Ja som bola vcera v praci a z dennej sa to nejak pretiahlo az na nocnu,ale to som bola hotova...no ale nemozem ani nasu podnikatelku nechat v stichu,ona tiez pomahala,kolko a kedy mohla. Te raz zas mne nic nebrani,aby som to zas nejak vratila...
Tak pekne sa cita to vianocne spominanie...ale chyba ten sneh,nemusi vela ale to mi dotvara Vianoce.No neidem to zakriknut,lebo tu ho za kratkom case nasype viac nez dost,chichichi.
S upratovania a pecenim mam nejak este dooost casu,/som straaasne leniva,asi pockam,Lenka pride 21.tak aby aj ona mala pocit vianocneho upratovania,chichichi/
Teraz idem vychutnat poobedne kaficko a otvarat mailiky,za ktore moooc dakujem!!!!

Iva (Ne, 4. 12. 2011 - 08:12)

Zdravím v nedělním šedém, zataženém a pošmourném ránu...Poslala jsem všem meilík - fotky, které vás určitě naladí na tu správnou předvánoční náladu. Jak to bylo dříve - zdobené betlémy, vyšívané kuchařky a spousta starých, krásných věciček...

dagmar (So, 3. 12. 2011 - 22:12)

Já se moc omlouvám všem,co mě mají za kinga,není to tak,zdaleka ne!Napečeno nemám,a budu se muset přimět,i když až začnu,ta nechuť zmizí.Žiju v malém bytě a sama,tak si moc nenadělám a navíc jsem líná.Můj úklid spočívá v umytí oken,vyprání a vyžehlení toho co se dá a když mám hodně velkou chuť,tak přejedu nábytek Prontem.Dárky kupuju průběžně celý rok,vždycky když narazím na něco vhodného a ukládám to do skříně.Dřív jsem nakupovala,kam mě zavedla práce,teď se řídím hodně i cenou.A ta výzdoba,to se až stydím.Dokud jsem byla fit,měla jsem pracovně Vánoce od začátku listopadu do začátku února.V ateliéru se to blýskalo ozdobama,zlatem a stříbrem,přetékalo to z obrovskách krabic,bylo to na výzdobu stovek výloh,říkala jsem tomu Aladinova jeskyně.Měla jsem toho zlata a zdobení plné zuby,tak jsem si to doma zjednodušila jak se dalo.V komoře mám v krabicích pár věcí co rozvěsím a uspořádám a jde mi to rychle to načančat,vždyť jsem to pracovně dělala tisíckrát.Hlavně to mám udělané tak,aby to pak šlo zase snadno sklidit.Ani nezdobím stromek,co je dcera s prevítkem pryč,dám do vázy větve a ty nazdobím.Jde mi to šup šup a vypadá to zdobení dobře,ale kouzlo je v tom,že jsem se tím pomalu 35let živila,tak to mám hned.To je celé,já spíš závidím vám,kolik toho stíháte.Dřív jsem sice stíhávala taky hodně,ale to už dávno není pravda.Chlubila jsem se jen proto,že jsem byla pyšná,že jsem ta okna vůbec zvládla :-).Tak se omlouvám,jestli to tak vyznělo,jako že mám všechno tip ťop.Ale fakt je,že mi ta chvála dělala dobře,když jsem jí četla :-)))!
Mimi,užij si to zítra,jen si vezmi deštník,hlásili déšť.
Ivo,to je hrozné jen číst,kolik s tím máš príce,natož v tom být a denně vyklízet.Ale budeš to mít krásné a hlavně napořád už klid.
Astro,podobné chaloupky dělávala dcera,jeden rok jich dělala 17!Domů,do školy pro prevítka,do práce,tomu a tamtomu,prostě se to sešlo.A byly krásné,s tou střechou máš pravdu,bílá poleva,i rampouchy z ní byly a střecha byla posypaná krystal cukrem.Dcera ty chaloupky balila do celofánu,takže okousávání nebylo.Nahoře to bylo zavázané zlatou mašlí.
Tak se mějte a nezlobte se,že jsem vypadala pilnější než skutečně jsem-d

mimi (So, 3. 12. 2011 - 21:12)

Všechny vás moc zdravím, kamarádky moje milé!!!!žiju a jsem trochu naměkko z toho předvánočního povídání:-)a vzpomínání.
Dagmar, taky jsi mě trochu uzemnila, že máš vlastně hotovo:-), ale chválím tě!!! aspoň budeš mít klid a pohodu. Já se přiznám, co jsou děti pryč a že je to už pěkně dlouho, vánoce tolik neprožívám a je mi spíš smutno. A tak nějaké generální úklidy vč. skříni mě "nebere", na to musím mít tu správnou náladu a pak to "lítá". Cukroví budu péct asi příští víkend, ale jen tak 6 - 7 druhů, co nejsou rodiče a nemusím roznášet- je toho méně. Ale včera jsem neodolala, koupila jsem vánočku, ve zdejším učňáku pekařek a cukrářek dělají výborné a za pár kaček-to samé i dortíky a cukroví, to ale jen občas ke kávě...
U nás jsou nyní každou sobotu adventní trhy-tak jsem dnes byla nahlédnout, jen pár stánků, ale hlavně prodávají krásnou vánoční výzdobu-a náhodou jsme se potkaly se ségrou, tak jsme jen tak pokoukaly. Zítra jedeme spolu do Phy do Stavovského divadla, sestry synek jí dal lístky, od jeho školy tam jede zájezd. Tak se těším, už jsem v divadle nebyla 100let...:-)).Snad bude i trocha času projít se po Staroměstkém náměstí, tak si ten předvánoční čas trochu zpříjemním...
Kamarádky moje milé, co máte velké starosti držím palečky, aby se vše v dobré obrátilo, myslím, že letošní rok byl zase nějak štědrý na špatné události, snad ten příští bude líp!!!! a hlavně doufám, že se nám podaří AVARO II a setkáme se ať je to kdekoliv... papa a hezký zbytek víkendu, M.

Iva (So, 3. 12. 2011 - 20:12)

Dagmar, ty máš to srdce tu psát, že máš uklizeno, nazdobeno a nakoupeno ??? 158x uf, uf, uf...když já jsem strávila sobotu na půdě? Teď tu jsem propletená teplým radiátorem a nějak se nemůžu zahřát. Ale ona tam zima nebyla, ani venku - odpoledne to vypadalo tak na březen, byl úplně jarní vzduch. No ale teď tam už prší a hlásí to na celý týden.
Ale až bude po té stavbě, ono mi to pečení pak půjde rychle, a taky toho nemusím dělat takové množství, stačí míň.
Holky, z té půdy to vůbec nejde vše vyklidit, taxme vyklidili asi čtvrtinu, tam dali ty polystyreny co tu máme složené a připravené, a ty základní věci tam na to dali zpátky. No, nejvíc je zavařovacích lahví, to je jak pro regiment, trošku si vezme známá, tak to ubyde. Nebyl už čas to přebírat, jen jsme to dali zpátky. Různé školní sešity našich kluků, hračky, knížky...V pondělí /a pak ještě jednou/ přijdou pánové, kteří tam nanosí zbytek, na úterý je ohlášen pan šéf celé stavby - asi se bude vše upřesňovat kvůli poslední faktuře.
Já si vzpomínám, když jsem ještě byla v práci, mívali jsme takovou "vánoční besídku", byl to asi pátek navečer+večer. Trošku jsem už měla pouklizeno, už jen nějaké dodělávky. Takže to bylo na infarkt, když jsem přišla večer domů - muž mě totiž chtěl překvapit a vybílil kuchyň. Ne jako "vybílil" třeba ledničku, opravdu všechen nábytek byl jinde než normálně, vše zacákané a dodělával poslední stěnu. Nějak nemohl pochopit, že nejásám :-(( Pamatuju doteď, že to bylo 20.12., takže co na to říct...
Taxe mějte všechny pěkně, zdravím do všech koutů!

astra (So, 3. 12. 2011 - 20:12)

Ahoj člověci, jestli budete takhle pokračovat, budu z toho mít akorát další komplexy. Ještě, že už nemá některá z vás nastrojený stromek. V tuhle dobu jindy už peču perníčky, u nás se pekly k Mikuláši, na vánoce samozřejmě už žádné nezbyly. Maminka dělávala perníkovou chaloupku, když jsme byly děti, s plůtkem kolem, lavičkou, červenými světýlky v okýnkách. A krásně zasněženou střechou. Měla přijet tetička a tak maminka dala chaloupku za okno, aby vydržela. Jenže my jsme okousali ze střechy všechen sníh. Taxe honem dodělávala bílá poleva, aby se opravily největší škody. Je to hodně dávno, ale jiné chaloupky v paměti nemám, jenom tuhle.
Měkké karamelky dělávala naše stařenka a roztírala je podle předpisu na mramorovou desku, krájela čtverečky a pro nás na rychlé snězení hodně velké. Podívám se do starých kuchařek, jestli něco vynajdu.
Mejdlíčku jsme říkali kačení mýdlo, nebylo moc sladké, ale dobré.
Dcera volala, že bude příští sobotu a neděli péct /abych se připravila na výpomoc/, jenom málo, asi deset druhů /!/. Já mám úkol obvyklý, vanilkové rohlíčky a trubičky, čili krémrole a žloutkové řezy- listové těsto na pruhym, vyšší než trubičky, rozkrojí se a naplní žloutkovo rumovým krémem. Nejvíc práce dá to listové těsto, jinak ho samozřejmě kupuji, ale na vánoce nebo na nějaké oslavy ho vyvyluji, zabaluji, převaluji a stejně se to sní.
Taxe zatím všechny mějte a dejte na sebe pozor.
No, mám adventní věnec. Tak aspoň něco.

Reklama

Přidat komentář