Reklama

sladkosti

Andrea (Út, 25. 1. 2022 - 22:01)

Dříve jsem jedla sladké opravdu hodně, teď už jsem se však naučila vychutnávat si sem tam raději slaďoučký a dobře ochucený nápoj od j-plus .cz , kde si kupuji horké jablko a horkou brusinku.

Ina (Po, 19. 11. 2018 - 11:11)

Já bez sladkostí nevydržím a při větších starostí jím sladkého víc.

Petra (Ne, 18. 11. 2018 - 21:11)

já sladkosti jím 1x-2x do týdne, ale spíš 1x, dřív to bylo denně, ale teď jsem na vlně hubnutí, takže si to hlídám

Kristýna (So, 20. 12. 2008 - 20:12)

Ahojky, S tím co psala Hanka docela souhlasím, ale myslím si, že hlavní důvod, proč má Tomáš pořád chuť na sladké je v tom, že mu chybí nějaké živiny a pak to tělo potřebuje nabrat někde jinde(sladkosti.'

René (Po, 29. 10. 2007 - 10:10)

Nežer'

Lenka (Po, 31. 5. 2004 - 06:05)

Ahojky tak mě se osvědčilo když jsem držela dietu Lenky Kořínkové tak po určité době mi chut na sladké samozrejmě myslím tatranky a čokoládu zmizely samozřejmě jsem konzumovala med,ovoce, musli ale ta nutkavá touha nák zmizela bohužel po skončení diety a ochutnání první sladkosti to zaclo znovu:-( a myslím si že je určitá forma závislosti stejné jako např. cigarety:-(takže nesnižovat dávky ale vzdát se nadobro.'

it (Ne, 30. 5. 2004 - 12:05)

K te palive zvykacce: nechce to palivoou, ale naopak ovocnou.Wriglis dela malinove, citronove... zkuste:)

Lenka (Čt, 1. 4. 2004 - 08:04)

Já taky sladké miluju od mala. A nemyslím, že bych v něm hledala útěchu a uspokojení. Já si zase, bohužel, sladný spojuju s pohodou. Když přijdu domů zpráce, dáme si s manželem kafíčko (tak jsem se takhle naučila pít kafe), k němu něco dobrého sladkého, aby nám bylo dobře, sedíme a povídáme, co bylo v práci a tak a je tkaová milá společná pohoda. No neumím si představit (bohužel) sedět takhle spolu jen tak se sodovkou a zel. salátem - moje chyba.'

Anča (Ne, 28. 3. 2004 - 22:03)

nekde jsem cetla ze na zahnani chuti na sladkosti zmate mozek vune vanilky...kupte tedy vanilkovou svicku a kdyz si budete chtit dat cokoladu tak si nejdriv zapalte vonavou svicku :-) treba to pomuze.

kiri (Po, 10. 11. 2003 - 14:11)

Petka: psychiatr x psycholog.Psychiatr je lékař, léčí duševní choroby. Myslím,že přehnaná chuť na sladké není choroba. Psycholog je něco jako trenér, který však neposiluje svaly, ale psýchu. Myslím, že to je práce pro něj.'

fakir (Po, 10. 11. 2003 - 10:11)

Ahojky lidičky.Zdravím Pet.Souhlůasím s návrhem.Je to pokus,ale lepší než nic.Takže,Když dostanem chuť na sladké,začnem konzumovat nejdřív jablka,pak hroznové víno a až pak tři čtverečky hořké čokolády.Co ty na to?Tom'

ola (Pá, 7. 11. 2003 - 18:11)

Tak já jsem na tom stejne, s tím rozdílem ze si dám ty tatranky denne treba dve. Neberu ti ale jako problem, vzdyt je to stokrat lepsi nez nejake prasky! Obcas me to teda chytne, jako ze se procistim od sladkosti:)), ale vydrzim nanejvys jen par dni. Navic nejsem sama, v okoli jsme na tom vsichni stejne...'

petka (Pá, 7. 11. 2003 - 18:11)

palivou zvakacku???? Super, tu si koupim....ahoj fakire, ja,...no vcera jsem zchroustala celou stogramovku,uz si radsi kupuju horke, toho prece jen nesnim tolik, dnes....marne vzpominam...zeby nic??? Je fakt, ze sem byla poprvy v zivote v saune, je to asi takovej zazitek, ze jsem na coko zapomnela...ikdyz je teprve sest hodin. S tim detstvim, psychikou,pohlazenim...to souhlasim, s pritelem se vidime strasne malo, ale kdyz jsme spolu, tak na to nemam tak nemoznou chut,mozna me napadne, ze bych si dala, ale rozhodne po tom nejdu jako automat a uz vubec ne do obchodu.Ona pry ta horka cokolada je ze vseho tohodle nejmensi zlo, cokdybysme si na kazdy den naordinovali tri ctverecky, ktery ale budeme jist ve stejnou dobu, treba vzdycky ve tri odpoledne nebo nevim, pak snizime davky,(pak se prezereme tatranek...:) pak zase snizime davky na 1 ctverecek, mezitim prejdeme na ten hroznovy cukr a taky jsem si vsimla,ze ta mrkev je fakt fajn, ale nemam vzdy po ruce syrovou oloupanou mrkev, co tak si pohlidat, ze si ji fakt na kazdej den nachystame.S jablky souhlasim, mame jich doma strasne moc,aspon to nekdo bude jist.Docela bzch dod toho s tebou sla,...ikdyz vim,ze to je jen pokus, protoze uz jsem presvedcena, ze sama to nezvladnu. Psycholog se ti nevysmeje, ten muj kamos rikal ,ze to se tam resi denne, nicmene doporucuje spis psychiatra,uz jsem ho poprosila,aby me obednal, tak se pak svferim,jo?ALe do te doby hura na jabka a mrkve,palive zvykajdy a horke ctverecky cokoladyPS, to bebe dobre rano neni zas takovy des, jak jsem se divala na slozeni a tabulku,to ty tatranky jsou vetsi zaber...jake mas nejradsi? Ja arasidove.....jojo, takze...hroznovy cukr rikas? Slunko v srdci,mej sepet

fakir (Pá, 7. 11. 2003 - 09:11)

To je hrozná představa,nehledě na to,že žvýkačky nemusím.Asi to zní směšně,ale zřejmě bych si vytvořil závislost na žvýkačky. :-))'

kiri (Pá, 7. 11. 2003 - 09:11)

Souhlas se sluníčkem, čokoláda je v podstatě zelenina, a tudíž zdravá. :-) a pokud myslíš, že by ti psychoterapie prospěla, není nic jednoduššího, než to zkusit (třeba si domluvit první konzultaci zdarma, a pokud budeš mít pocit, že ti prospívá, tak pokračovat.)'

sluníčko (Pá, 7. 11. 2003 - 09:11)

slyšela jsem, že když má člověk chuť na sladké a chce odolat, má si vzít pálivou žvýkačku... tak nevím, ještě jsem to nezkoušela, přijde mi hrozné si místo kusu čokolády vzít kus mentolu :)'

fakir (Pá, 7. 11. 2003 - 08:11)

Ahojky Haničko.Nevím jak moc je spojen můj problém s mateřským mlékem,ale základ určitě pochází s dětsví.Asi má co dělat s pocitem smutku,nebo touze po pohlazení.I když si chlapi hrajou na tvrďáky(taky mezi ně patřím),touží po laskání,pohlazení,něze,hýčkání.A ono je jednoduchší sáhmout po sladkosti,než se dočkat zklamání.Je to jen můj názor.Třeba špatný,nevím.Přeji sluníčkový den.Tomáš'

fakir (Pá, 7. 11. 2003 - 08:11)

Ahojky Petko,Jo,je to přesně tak,jak popisuješ.Prostě mne sladkosti přitahují.Je to zřejmě jistý druh závislosti.Možná náhražka něčeho hezkého.U psychologa jsem ještě nebyl,asi se bojím,že by měl ze mne srandu.Věřím,že to zvládnu bez prášků.Do těch se mi nechce.Včera jsem do sebe nasoukal 3 tatranky.Dnes jsem si koupil kakaové dobré ráno 2x.A tím končím.Prostě je odbourám.Raději si koupím hroznové víno.Je perfektní,nebo jabka.Za pokus to stojí.Co ty na to nepřidáš se?Vzájemně se budeme podporovat.Nechci vypadat velkohubě,jen další pokus.Když na to budeme dva,třeba to půjde líp.Přeji ti hezký,krátký pátek a úžasný víkend,plný úsměvů a sluníčka.Tomáš'

petka (Čt, 6. 11. 2003 - 19:11)

ahoj fakire, mam stejny "problem" je s tim, ze toho snad kupuju cimdal vic, zalozila jsem kdyzi podobnou diskusi, ale vysumela, myslim taky, ze se stravujeme docela podobne, lusteniny, obili, ovoce,semena,klicky.... mam to podle me odmalicka a neni to hlad,je to chut,naprosto stoprocentni zalezitost hlavy, ikdyz pokud snim fakt hodne syrove zeleniny, zeli, mrkev a tak,neni ta ma chut tak nutkava,zatim si s tim nevim rady,a nevim presne, co udelam,ale zacinam si uvedomovat, ze uz mi zdaleka ani tak nejde o postavu jako spis o to, ze si uvedomuju jak na jedne strane se snazim zit zdrave a na druhe do sebe laduju neskutecne hnusy a nejsem schopna to sama zastavit. Ale nekdo v te "me" diskusi podotkl, ze mu lekar predepsal antidepresiva a bylo po cokolade, do te doby by pry holcinu ani ve snu nenapadlo ,ze by mohla mit nejake psychicke problemy. Ptala jsem se kamose psychologa a ten mi to samozrejme bez zaruky potvrdil,ze na tom muze neco byt, mam pry to zkusit si nekam zajit, dnes jsou antidepresiva i nenavykova a pry rozhodne setrnejsi nez tatranky,protoze toho clovek nezchrousta tolik. Tak to asi zkusim a dam vedet,ty se taky ozvi,co a jak,zajima me to,kdyz se zda,ze jsme na tom dost podobne.

Hanka (Čt, 6. 11. 2003 - 12:11)

Máš pravdu, Tomáši, je to hlavně v té hlavě, já taky třeba ani nemám chuť a něco si koupím a sním jen tak ze zvyku nebo taky z toho, že je mi smutno... Máme to zafixované z dětství, že když brečíme (z ajkéhokoli důvodu), dostaneme napít mateřské mléko, které je prý příšerně sladké. Každopádně přeji úspěšný boj! Hanka'

Reklama

Přidat komentář