Reklama

Smysl života??

Abby (Po, 2. 2. 2004 - 13:02)

Myslím,že tyhle dohady nemají smysl.Funkce mužů a žen v posledních letech doznávají změn a spousta věcí,které dříve byly neměnné a samozřejmé prostě dnes už tak samozřejmé nejsou.Dřív měl muž funkci ochránce a živitele rodiny,žena zajišťovala potravu,pořádek,děti,klid,vztahy...Dnes už muž není jediný živitel,ovšem žena je stále kuchařka,uklizečka,vychovatelka(paradoxne i muži)učitelka,ošetřovatelka,zajišťuje doma klid,dobré vztahy,pomáhá i muži vyznat se v nich,k tomu chodí do práce a není divu,že po tom všem touží taky po obdivu a uznání,po něze,pěkném slovu a hlavně chce být rovnoprávný člověk.Nechce nic moc navíc...jen to,co od nás muži očekávají automaticky také a co nepovažují za něco,za co by měli být své ženě vděční...protože ona to přece vše dělá ráda...a když je náhodou někdy unavena a není schopná večer říci tomu svému,jak je úžasný a sama se přitulit,tak se žádné něhy nedočká.Dočká se jen toho,že je nazvána chladnou a odmítavou.Tak to vidím já...Po letech ošetřování dětí a obstarávání domácnosti,které nebylo lehké za probíhající přestavby domu,jsem prostě byla tak unavená,že jsem už neměla sílu stále prosit o přízeň a něhu...a jak to dopadlo? Rezignovala jsem...manželovi to nechybělo.A jednou se stalo,že jsem potkala někoho,kdo mi to nabídl sám od sebe a já jsem teď ta,která zničila manželovi život.Jo život je prdel:-)))

Agnes (Po, 2. 2. 2004 - 11:02)

Hmm, zase jeden, co vi, jak to driv chodilo na svete. Libore, ty asi budes starsi rocnik, kdyz pamatujes doby, kdy se zena zcela svobodne a rovnopravne ucastnila lovu, vid? :-) Proc by se mela zena situovat do role bohyne? Taky by me zajimalo, jake zenske zbrane (a proti komu?) by zena podle tebe mela pouzivat a co pro tebe znamena zenskost. Vis pripada mi, ze jen mlatis prazdnou slamu. To je jako rict, ze prava sila, chces-li zbran, zidle je v jeji zidlovitosti. :-)

iva (Po, 2. 2. 2004 - 11:02)

Libore, jak se ma zena chovat jako bohyne, kdyz se k ni nikdo tak nechova....jake ma pouzivat k tomu zbrane, kdyz chlapi jdou jen za svym a co pro ne zena vesmes znamena, jak se k ni chovaji? Jak ji to dokazuji? Drive byly zeny hyckany, nemusely toho tolik delat, tolik toho dokazovat a zvladat...ale ted? jen drit, makat, tahat nakupy, prat, zehlit, uklizet, pecovat pripadne o decka a pak se tvarit, ze je clovek odpocaty a vesely a muze v posteli delat buhvi co...pritom telo a duse boli, jsou vycerpane a unavene? to ma byt smyslem zivota? Napis mi, co ma byt smyslem zivota, nejak se mi vytratil a vlastne nevim, proc to a to delat. Bohuzel uz opravdu nevim, co je smyslem zivota, vse se mi zda zbytecne a malicherne a nestoji to za tu drinu. Diky

Abby (Po, 2. 2. 2004 - 07:02)

Agnes-netrápí mě "ženský úděl". Trápí mě,že jsem ztratila někde během let důvod, proč dělám určité věci.Nebo spíše nikdy jsem to nevěděla.Myslím,že můj problém je,že jsem žila,jak se slušelo a patřilo.Nikdy mě nenapadlo,že to není to nejvhodnější pro mě a hlavně to,po čem toužím.Ale myslím,že už se to hýbe tím správným směrem,i když to bude trochu bolet..

Libor (Pá, 30. 1. 2004 - 22:01)

Je to zvláštní... ta věta ženský úděl... co je vlastně ženský úděl? Jakoby v naší civilizaci převládal názor, že žena je něco jako chodící inkubátor, něco jako stroj na rození dětí. Myslím, že to začalo někdy v době kdy jak se říká člověk začal domestikovat zvířata. A tak se stalo, že muž domestikoval ženu. Do té doby se zcela svobodně a rovnoprávně účastnila lovu a teď je něco jako pes přítel muže... Kde je ona prapůvodní bohyně? možná to bude pro vás překvapující, ale žena je ten prioritní princip. Ne žena velitelka, ale proto, že je. Pravé ženské zbraně jsou v její ženskosti...Co vy na to dámy?

Agnes (Pá, 30. 1. 2004 - 10:01)

Copak Abby? Trapi te tvuj zensky udel?

Abby (Pá, 30. 1. 2004 - 10:01)

Agnes:-))))))))fakt na to nemůžu zapomenout,protože to že jsem žena mi moc radostí nepřidá...a víkend? jo paráda,zas úklid:-))))ale jinak jsi mě rozesmála a to je prima..mrk mrk:-)

Agnes (Pá, 30. 1. 2004 - 09:01)

Ano, nezapomen na to, ze jsi zena. A ty, Libore, nezapomen na to, ze jsi muz. A vsichni nezapomente na to, ze dnes je patek a zitra sobota.

Libor (Pá, 30. 1. 2004 - 08:01)

Ahoj Abby, já myslím, že smyslem života je život sám... Jisi žena a na to nezapomeň. Teď máš právě příležitost svůj život změnit, zaměřit pozornost na sebe... nemyslíš?

Abby (Čt, 29. 1. 2004 - 14:01)

AHOJKY Kariss!Moc díky za tvé příspěvky! Koukám,že máme podobné zájmy:-) na dusecz chodím,taky se mi lípí zdejší tarot.Je mi o pár roků méně,ale asi se ti to tak zdá,protože jsem měla dost brzo děti,čili jsem v situaci asi jako 36letá:-)Proč si myslím,že vina na krachu manželství je na mě? Protože manžel byl prý dosud spokojen.To jen já si vymýšlím.Takže?Já jsem ta nespokojená-dle něj nebudu spokojená nikdy..humor.Je to asi tím,že jsem se začala zajímat i o jiné věci než výchova dětí,domácnost a zahrada.Chápeš..vidím život trochu jináč než dříve,ale manžel zůstal tam,kde byl.Pro něj je hlavní,že nemáme finanční krizi,děti začínají být samostatné a my si prý můžeme začít užívat..z toho mám depku.Moje zájmy jsou nesmysly,jsem prý "zblblá"...tohle ale tvrdí jen on.Prostě mě zajímají i jiné aspekty života.Mě nestačí sedět si doma a říkat si jak se mi to krásně žije..

kariss (Čt, 29. 1. 2004 - 11:01)

Jéé ani jsem si nevšimla,že i slunečnice Ti drží také palce a určitě ještě pár lidiček přibude a věřím,že se ještě najdou dobré rady z kterých si vybereš a ku své spokojenosti zvládneš situaci.

kariss (Čt, 29. 1. 2004 - 11:01)

Promin? Abby s tím tarotem jsem asi ujela,jak jsem dnes zjistila,určitě jsi o hodný kus dál,já jsem zatím malý začátečníček.Zlepšila se Tvá situace od minula alespon?o trošičku? U mě to jde po mravenčích krůčcích dopředu.Také jsem dostala radu,že bych neměla myslet na budoucnost, ale řešit a prožívat víc současnost a poučit se z chyb,které jsem udělala v minulosti pro lepší budoucnost.Abby proč si myslíš,že Ti neklape manželství Tvou vinou ?Z toho mála,co jsi napsala,se mi zdá,že je to trochu jinak.A pak mi napadla ještě jedna věc,nevím kolik Ti je ,ale odhaduji 36-40 ??? je možné i to,že Ti pomalu ubývají jisté hormony a ženy si v té době začínají dávat otázky velice podobné Tvým.Víš ono to může být jak se říká jedno s druhým.... .Moc Ti držím palce ahoj K.

slunecnice (Ne, 25. 1. 2004 - 16:01)

red_bule,tak to máš sakra veliké štěstí,když Ti v životě stačí tyto tři věci.Asi Tě ještě nikdy nepotkal žádný průšvih ,či vážná nemoc- co?Promin? ,ale Tvá odpověd? se mi zdá omezená.Abby asi čeká něco jiného.Milá Abby já bych Ti také radila obrátit život naruby a chvili se věnovat sama sobě,hledat nové aktivity Tobě příjemné a omezit starost o rodinu.Držím palce.

red_bull (Ne, 25. 1. 2004 - 01:01)

smysl zivota = dobre se najist + dobre si zasukat + skvele se vyspat a tohle neustale opakovat. Funguje uz to tak par milionu let :-)

kariss (So, 24. 1. 2004 - 20:01)

Ahoj Abby,já se tedko taky "plácám" v něčem podobném,je to trošku jinačí,ale to,o čem píšeš je tam zahrnuto také.Založila jsem si také forum,když mi bylo opravdu pod psa a několik milých lidiček mi napsalo pár nápadů,které mě odstartovali ode dna.Takže cítím z Tebe,že také asi máš málo vnitřní radosti, ač se pro okolí snažíš už Tě to tolik vnitřně neuspokojuje.Jseš jako klíč na kroužku,který plní dobře svou funkci,ale jeho cestu vytyčuje jen ten kruh.Musíš se vyvliknout a z gruntu změnit svůj postoj k dosavadnímu životu.Není to jednoduché a moc hezky se o tom píše,ale pokud nechceš,aby se z Tebe stala zapšklá sebelitující a protivná stařena,holka zlatá nic jiného Ti nezbývá.Já už jsem se rozhodla zkusit pár nových věcí a pokud budeš chtít mohu Ti podávat "hlášení " jak jsem dopadla.Zrovna před chvílí jsem se dostala na on-line tarot na www.dusecz.com a nebudeš mi věřit,ale na tři své otázky jsem dostala odpovědi,které mě ohromily svou pravdivostí,zkusil to i známý - i on dostal na dvě otázky trefné odpovědi.Moc těmto věcem přes počítač nevěřím a na náhodu také nevěřím--no každopádně jsem byla mile potěšená.Jesti tam také zabrousíš,tak si klikni na esoteriku a poté na duchovní rozvoj a přečti si články Renaty Raušerové,já se viděla v Sebelítosti a myslím,že něco z toho děláš i Ty. Náladu mi zvedlo povídání a obrázek v rubrice Zdraví a pak klikni na Arteterapii.Taky jsem se dozvěděla o metodě SRT a chci jí zkusit,i když se asi finančně zruinuju,ale co peníze budou a my nebudem a pokud mi to pomůže dát si život do pořádku určitě zmena za pokus stojí.Nevím jak máš staré děti,já kolem 20 let a ač jim samozřejmě budu pomahat,tak si budu dávat moc velký pozor,abych to nepřeháněla.Ono někdy méně,znamená více.Nechci je svou péčí omezovat a raději se budu věnovat tomu na co jsem neměla čas -- sobě.Stokrát nic i osla umořilo a pokud Tě už ani koníčci dostatečně neuspokojují,nastává doba dát je k ledu--pokud to jde.Pěstuješ-li květiny,či rybičky a pod. je má rada ovšem hloupá.Já si také rozděluji věci na důležité a nedůležité pro život a divila by jsi se kolik zbytečných pitomostí na úkor těch správných jsem dělala.O partnerských vzazích vím docela dost-pár let jsem v tomto odvětví pracovala,ale musela bych vědět víc,asi bych se přikláněla i k soukromí,jesti budeš chtít,napiš mi na mail.Zatím se měj a nezoufej, vždycky jsi na tom lépe,než se na první pohled zdá.

Abby (Pá, 9. 1. 2004 - 16:01)

Chtěla bych se zeptat žen,které mají odrůstající děti,jak vyplní tu mezeru,co vzniká.Celý svůj dospělý život se starám o to,abych byla aspoň tak dobrou matkou,jak to jde,manželkou,jak umím.A teď,když se mi děti začínají osamostatňovat,začínám cítit podivné prázdno a zkoumám takové otázky,jako v čem je smysl života.Prožily jste to některá(věřím,že ano)a jak to u vás probíhalo? Je to normální,taková krize?Nechci vyplňovat čas milenci,alkoholem,nákupy a tlacháním o ničem.Mám své koníčky,ale stále si neumím představit budoucnost.Určitě to souvisí i s tím,že manželství mi neklape(mou vinou),ocitám se v podivných náladách,jednou nahoře,jednou dole...budu vděčná za jakoukoliv odpověď.Abby

Reklama

Přidat komentář