Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Helča (Pá, 2. 7. 2010 - 10:07)

Taky jsem slyšela, že je dobré, když nasedáte na přední sedadlo do auta, dát si pod zadek igelitovou tašku, že se pak lépe stočíte. Zkoušeli jste to někdo?

Yvona (Pá, 2. 7. 2010 - 07:07)

Larry,
já to pociťuji...Já si zas připadám, že operovanou mám delší,Nechám si ji změřit až pujdu na kontrolu 13.Majlo a ostatní po TEP vám ji po operaci měřili a kdy a jak to dopadlo?

Yvona (Pá, 2. 7. 2010 - 07:07)

Larry,
já to pociťuji...Aleno, tak to máš fajn, že můžeš takhle pracovat z chaloupky a rovněž se tam zotavovat.To bych brala též.I ten odvoz manželem do Prahy máš fajn.Už jsem si představovala jak jezdíš do práce třeba metrem.Mě teda s berlema na jezdící schody to nejde ještě, bojím se.

Alena (Čt, 1. 7. 2010 - 23:07)

Tak jsem dostala zatím...Blanko,
také držím palce, je to tedy smůla jako hrom. Hlavně ať jsi co nejdřív v pořádku.

Alena (Čt, 1. 7. 2010 - 23:07)

Tak jsem dostala propustku na...Helčo,
autem se neboj. Já jela domů autem z nemocnice 7. den po operaci a zvládla jsem to dobře na předním sedadle. Asistoval rehabiliťák a manžela učil, jak mě tam "nacpat". Zády k sedadlu jsem pomalu nasedla a točila se na záda na sklopené opěradlo, zatímco mi tam současně sunul nohy. Pak šlo opěradlo zase zpátky nahoru tak, abych měla nohu v tom správném úhlu (spíše víc nataženou dopředu). Pokud je sedadlo příliš nízko, chce to polštářek nebo deku, prostě nějaký podprdelník. A výstup v podstatě to samé, to už jsme zvládli s manželem sami. Zvládneš to taky, neboj, hlavně, že Tě pustili, tak si to s rodinou hezky užij.

Alena (Čt, 1. 7. 2010 - 22:07)

Yvono,
já jsem 9 týdnů po...Larry,
já to pociťuji stejně. Jsem po operaci 10 týdnů, ale zatím ještě nesmím bez berlí. Když si to občas zkusím, také mi přijde operovaná noha kratší. Když stojím, tak jsou obě stejně dlouhé.

Alena (Čt, 1. 7. 2010 - 22:07)

Aleno,tak ti přeju a´t ti...Yvono,
zapomněla jsem napsat, že z Prahy jsme se vrátili zase na chalupu. Tady budu pracovat a současně se i nadále zotavovat.
Mám tu vše potřebné (je to tu takový náš druhý domov se vším všudy), takže nebude problém. Jen budu muset sem tam zajet do firmy, ale manžel odtud jezdí do Prahy 2x týdně, tak se s ním občas svezu. Cestovat autem jako spolujezdec už mám od minulé kontroly dovoleno (prý je to rizikové zejména prvních 6 týdnů) a nedělá mi to žádné potíže.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 21:07)

Tak jsem dostala zatím...Blanko lituju tě,vydrž.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 20:07)

ja vzdy cestovala s polstarky...Petro 30 máš pravdu, lepši by byla chůze pod dozorem, abych věděla co dělám špatně,rozcvičená určitými cviky.

Blanka (Čt, 1. 7. 2010 - 20:07)

Tak jsem dostala zatím antibiotika na 20 dní a pak znovu na krev. Ptala jsem se jestli ta borelioza může být i z komárů a těch mušek a říkal,že jo. To bude dlouhé v takovém vedru a nedát si někde točené pivko a nebýt na sluníčku. Mám to načasované. Asi bude změna počasí, jsem dnes bolavá jak blázen.

Petra 30 (Čt, 1. 7. 2010 - 20:07)

ja vzdy cestovala s polstarky a dekou, mela jsem jimi podlozenou nohu.. a dost mi to pomohlo, jinak si to neumim predstavit,jak by to probíhalo. Pravda, u mě to asi nebylo tak zavazne,ale i tak to dost bolelo,a mela jsem problem se nasoukat na zadni sedadlo auta.
Yvonko, ten strach došlápnout chápu a držím palce, chce to překonat. Určitě to jde líp s rehabilitacemi, i psychicky,věci, které jsem se bála dělat sama, jsem nejdříve dělala s fyzioterapeutem, a pak i sama, jen za jeho dozoru. A píše to sem spousta lidí, že ve skupině - cvičení dělají lepší pokroky.tak držím palce.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 18:07)

Yvono,
je to tak ode...Aleno,tak ti přeju a´t ti to v práci jde.Snad jsi se na chaloupce trošku zotavila a připravila na ten šrumec v práci.pokud budeš pracovat doma,práci si rozvrhneš tak abysis mohla odpočinout i zacvičit.Ikdyž budeš mít nyní to nyní náročné, ozvi se občas jak je.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 18:07)

Yvono,
já jsem 9 týdnů po...Larry to já si ještě do práce netroufnu.Podmínky v práci se mi změnili.S berlemi bych to nezvládla.Před odchodem do práce jsem převážně vstávala a sedala nyní to vypadá i na přenášení těžších věcí, s berlemi to nejde.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 18:07)

Tak jsem dostala propustku na...Helčo,já jela po 3 nedělích domů z Turnova do HK sanitkou.Jízda smrti bych řekla.Jel jak blázen, lítala jsem na tom lehátku ze strany na stranu v té staré sanitce.To lehátko je celkem úzské.Měla jsem strach že se mi noha stočí do prava.Držela jsem ji násilím.Pak jsem jela 4 týden od operce s manželem autem nejdřív jsem se bála, ale tu nohu jsem měla opřenou kotníkem o bok auta,sedadlo nahnuté do zadu trochu, pod zadkem deku.Jelo se mi mnohem líp.Do Turnova na kontrolu za 6 týdnu v poho autem.na druhou nohu příště sanitku nechci. Neboj jeť klidně autem ve předu.

Larry (Čt, 1. 7. 2010 - 17:07)

Tak jsem dostala propustku na...Helčo,
myslím, že se to dá zvládnout. Já jsem jel domů přes dvě hodiny bez pauzy na předním sedadle v Twingu s úplně nataženýma nohama a bylo to v pohodě...

Helča (Čt, 1. 7. 2010 - 17:07)

Tak jsem dostala propustku na tento prodloužený víkend. Pojedu autem, mám z toho trochu strach, protože je to asi hodina a čtvrt cesty. Nevím, kam se v autě umístit, spíš zvažuji, že bych jela na zadním sedadle bokem po směru jízdy s nohama nataženýma. Myslíte, že je to dobrý způsob?

Larry (Čt, 1. 7. 2010 - 15:07)

Tak zkouším doma chodit bez...Yvono,
já jsem 9 týdnů po operaci a dneska jsem taky zkusil odložit berle, podvědomě mám strach na tu operovanou nohu přenášet celou váhu, takže pokulhávám, jako kdyby ta noha byla kratší, ale když stojím snožmo, tak cítím, že jsou stejně dlouhé. Do práce jdu příští čtvrtek, už to mám domluvené s obvoďačkou a těším se.

Peťa (Čt, 1. 7. 2010 - 14:07)

Ano, moc si toho vážím a přál bych vám všem také takovou práci.
A to jsem tady teprve od 1.1.2010, přijmuli mě přesto, že věděli že jdu v půli února na operaci, prostě o mě stáli.
V mém předchozím zaměstnání jsem pracoval 8 let a když se o operaci dověděli tak jsem dostal výpověď. Teď jsem za výpověď rád, protože toto se s mým předchozím zaměstnavatelem nedá stovnat, ty poměry.
Tady je prostě taková pohoda a všechno klape.

Alena (Čt, 1. 7. 2010 - 14:07)

Aleno,tak nastupuješ opravdu...Yvono,
je to tak ode dneška jsem uschopněná. Včera jsem se svezla s manželem do Prahy, byla jsem vše nutné domluvit v práci a pak u obvoďačky. Chtěla jsem vyhovět šéfové, která byla ke mně v době nemoci ohleduplná a vstřícná, často mě nechala dělat z domova. Brigádník, který je tam teď za mne, bude mít celý červenec dovolenou, ale pak se ještě vrátí v srpnu, abych si mohla vzít volno na dobu, kdy tu bude u nás vnučka. V září se uvidí, zda už budu moci docházet či ještě nějaký čas dělat doma.

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 14:07)

Tak zkouším doma chodit bez berlí.Buď chodím jako japonka v kimonu (malýma kručkama) nebo když normální krok (jen velikostí)zdravá noha jen se přisune,nepokrčím ji.Asi je to strachem asi ještě abych nepřenášela váhu na operovanou nohu.Jak to bylo u vás co již chodíte bez berlí.Já vím, ještě to nemám povoleno od operatéra.Ale 13.7. jdu na tříměsíční kontrolu již.

Reklama

Přidat komentář