Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Yvona (Čt, 1. 7. 2010 - 12:07)

Zdravím první den ze...Péťo to jsem ráda, že první den v práci ti probíhá tak dobře.Závidím ti kolektiv a šéfa.V současné době je to vyjímka,važ si ho a kolektivu.Už bych také šla do práce,jen co odložím berle.

Peťa (Čt, 1. 7. 2010 - 09:07)

Zdravím první den ze zaměstnání, tak chlapy se už rozprchli po své práci a já jsem tady trochu osaměl, ale jsem šťastný že jsem tady. Kolo pěkně zaparkované venku, ráno krásná projížďka. Mám tady sise stůl po 4,5 měsíce trochu zavalený ale opravdu jsem se už moc těšil. Za chvíli si pújdu přebrat auto který mi tu připravili kdybych někam potřeboval a nebo mě to kolo přestalo bavit (což si nemyslím). Přál bych vám moc takového zaměstnavatele co mám já, naprostá vstřícnost a ohleduplnost a super kolektiv.
Až musím své okolí trochu brzdit a říkat že si opravdu můžu sám pro něco dojít, něco přinést apod. :o)

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 20:06)

Aleno,tak nastupuješ opravdu už 1.7. do práce?Budeš pracovat z chalupy?

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 20:06)

Jinak jsem si na radu Áje...Majlo,mě pojišťovna to poslala rovnou do lázní.Na pojišťovnu jsem si volala sama, zda to schválili a kam poslali.Já nakonec jsem vedena jako náhradnice, kde musím nastoupit za 3 dny až týden.Nevadí mě to.Zkus se tam zeptat, zda by to nešlo taky tak u tebe.Teda pokud se tak rychle připravíš.A v pojišťovně mě prodloužili nástup až do konce září(vzhledem k tomu,že je to obsaženější období.

majla (St, 30. 6. 2010 - 20:06)

Jinak jsem si na radu Áje zavolala do Hodonína do lázní a mám smůlu, papír od doktorky prý platí 3 měsíce a oni mají až do října obsazeno. S Hodonínem teda nemám počítat. jako druhé mám napsané Klimkovice,ale moc si naději nedělám, spíš to vidím na něco méně žádaného asi Slatinice. Z pojišťovny ještě nic nepřišlo, vyšlo mi to v tu nejžádanější dobu,kdy jezdí i samoplátci

majla (St, 30. 6. 2010 - 20:06)

VERČO - mně můj primář...Heleno, přeju krásnou dovolenou, měsíc u moře to už je pořádný odpočinek, krásně si to užíj a pozdrav Jadran. Chorvatské moře mám moc ráda, skalisla a malé zapomenuté plážičky.

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 19:06)

VERČO - mně můj primář...Heleno 2 přeji ti pěknou dovolenou.Užij si to!

Helena (52) (St, 30. 6. 2010 - 19:06)

VERČO - mně můj primář operatér řekl, že někdo má hrozné bolesti už při II. stupni a někdo je má malé při IV. stupni. Nerad to proto takhle rozděluje. Já měla před operací u obou kyčlí IV. stupeň, bolesti byly, ale ne tak přišerné, abych v noci chodila místo spánku. Brala jsem léky a ty to vždy zastavily.

Na čas se loučím - jedu v pátek do konce července do Chorvatska. Mám to místo lázní - budu plavat, jezdit nakupovat na kole, courat se psem a hlavně se brouzdat na lodi mezi ostrovy. Bydlíme v kempu na ostrově Murter a děláme 2 - 5 denní výpravy lodi, kde spíme, vaříme, grilujeme.
Tak hezké léto, ať nám to všem dobře šlape.

Petra 30 (St, 30. 6. 2010 - 12:06)

BLANKO, zavolej si na tu ortopedii, jestli tě vezmou - aby tě pak v září neposlali dom, a zbytečně ti to neodložili. Je to přeci jen infekce, a dost závažná.
Mimochodem - můj docent (ortoped) mi jasně řekl, že borelióza je velmi závažná i pro klouby.
JO, domluv se s doktory,aby ti dali ATB minimálně na 4 týdny - v rámci Julínkových reforem byla doba užívání ATB zkrácena na 2 týdny - je to hodně málo. Záleží, jakého máš doktora,někteří jsou rozumní.
držím moc palce!! určitě to dobře dopadne.

Petra 30 (St, 30. 6. 2010 - 11:06)

ty jo, Blanko, to je teda fakt smůla. Ale prisly na to brzo,to se zaléči. doporučuji bylinnou kuru Podhorne na dolecovani boreliozy,me moc pomohla.A zvysit prijem vitaminu, a horciku. Taky jsem chodila na BICOM na dolecovani,moc mi to pomohlo, ale tohle nekdo neuznava,neb to neni vedecke, kazdopadne to funguje :-).tak drzim palce.jo, pozor na web borelioza.cz - ty lidi jsou tam dost zoufali a spasu vidi jen v dlouhodobem (treba pulrocnim) uzivani ATB - ja jsem boreliozu zvladla i se snizenou imunitou "jen" s dvoumesicnimi davkami ATB + dolecovani, tez velmi dulezite!!. radsi ty prispevky necist,clovek je pak zbytecne vystraseny.

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 09:06)

YVONA- já jsem jen po...Blanko tak ti držím pěsti ať jsi z boreliezy brzo vyléčená.Určitě, když ti to zjístili tak brzo budou výsledky brzo dobré.

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 09:06)

Já ještě k té narkoze.co si pamatuji první 2 dny po operaci v krku mě neškrábalo, na bolest mě píchali injekce.Co mě vadilo, nohu jsem měla v molitanové botě do 1/2 lýtek, takže byla jako by v křeči a že jsem musela ležet na zádech a pak 1 mě lékař jakoby roztáhl kyčli to zabolelo víc.Jinak tyhle 2 dny byli ještě dobrý.

Blanka (St, 30. 6. 2010 - 09:06)

YVONA- já jsem jen po telefonu volala na výsledky, tak mi řekli at si přijdu pro ATB. takže vše zjistim až zítra nebo v pátek. Já doufám,že mě stihnou vyléčit než mi stanoví termín. naděje tam je. Slíbeno mám po prázdninách až podzim.

Yvona (St, 30. 6. 2010 - 08:06)

Tak a v pátek si jedu pro...Blanko,tak tě lituju,že máš tu borelii.A jak dlouho to budeš léčit? Ohrozí to tvoji operaci kyčle?

Blanka (St, 30. 6. 2010 - 08:06)

Tak a v pátek si jedu pro antibiotika, borelie se potvrdili.

Blanka (St, 30. 6. 2010 - 08:06)

Tak Vám všem moc děkuji za informace. Jsem na vážkách a uvidím co bude v reále.

Alena (Út, 29. 6. 2010 - 22:06)

Já měl pokaždé ceůlkovou...To je pravda, nebolí to, je to jen trochu nepříjemné. Také už jsem byla "oblbená", jen jsem cítila, že se mi jakoby šťourají v zádech.

Vladimír (Út, 29. 6. 2010 - 22:06)

Já měl pokaždé ceůlkovou anestezii i epidural. Asi díky tomu mohla být narkoza slabší. Samotný epidural je v pohodě a nebolí. Před sálem na boku najdou správný obratel a napíchnou ho. To už jsem měl stejně nějaké oblbováky a ani jsem to moc nevnímal. Spíš to bylo nepříjemné. Potom mě uspali a po operaci mi epidurálam dávali tišící látky, jejichž dávkování jsem si mohl řídit.

majla (Út, 29. 6. 2010 - 21:06)

ALENA, tu zimnici jsem měla také, chytla mě už na operačním stole. Já nepociťovala ani tak brnění, ale hrozné křeče, pořád jsem kroutila kotníkama a nadávali mi, že nemám vytáčet nohu. Pak mi píchli magnesium

Alena (Út, 29. 6. 2010 - 20:06)

tak to já šla do nemocnice...Brnění, o kterém píše Petra, jsem zažila při druhé operaci v neoperované noze, dokonce jsem ji měla jakoby hadrovitou, neposlouchala při cvičení. Už jsem se děsila, že jsem ochrnula či co, ale do dvou hodin po vypnutí onoho "dávkovače" byla noha v naprostém pořádku. Po první operaci jsem naopak žádné brnění neměla, ale po nějakém čase na JIP mě přepadla hrozná zimnice, že jsem se klepala snad i s postelí. Sestřičky na mne nandaly asi 3 deky a za chvíli to přešlo. Rozhodně to ale nebyly žádné velké komplikace, dřívější celkové narkózy jsem snášela mnohem hůř (nevolnosti, bolesti atd.).To jsou ale jen moje zkušenosti, každý se musí rozhodnout sám.

Reklama

Přidat komentář