Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Blanka (Po, 28. 6. 2010 - 09:06)

PETRA 30 - neboj myslím na Tebe,už píšu meila na etapy, nemám tolik času jak je venku pěkně, navíc náročnej víkend,takže doma jako po bombě. Na úklid bych brala byt v paneláku. Ale jinak jsem štasná na vesnici.

Blanka (Po, 28. 6. 2010 - 08:06)

Blanko sory, nevěděla jsem...Yvonko,nemusíte se omlouvat. Právě ta babička s dědou opravdu vše pro dítě,taktře třeba i 2 kindr vajíčka za sebou a hned za to kindr řez. prostě víc sladkýho než jídlo. A další horší věci. Nejraděj bych kdyby byl i u našich,tam když je třeba i lupnou přes zadek. No at zvlčí tam a než půjdu domů tak si ho vezmou naši a zkrotí ho, to jsem to vymyslela že? :-)

Yvona (Po, 28. 6. 2010 - 07:06)

Yvonko, bojím se toho...Blanko sory, nevěděla jsem že to máš tak složité.Do doby než půjdeš na operaci určitě bude již cesta opravena.Můj manžel také tvrdí,že malému vše dovolím.Já vím romazluju ho, od toho jsou babičky,ale když jde do tuhého, jako čas spánku, sedět při jídle,musí poslechnout a poslechne.Blanko,pokud mohu radit,pořidit si do nemocnice nobuk,ve většině nemocnic maj wify,budeš s rodinou aspoń takto v kontaktu.

Yvona (Po, 28. 6. 2010 - 07:06)

Yvonko,díky za info, to mi...Petro vyznělo to blbě.Já i přes svojí nemoc, jsem chtěla mít 3 děti.Ale nemohla jsem mít, protože jsem nemohla otěhotnět, tehdy nevěděli dr. proč.Nakonec až později zjistili že pravděpodobně častými rengeny kyčlí v mládí se to stalo.Bez dětí jsme si to oba nemohli představit.teď jsou jiné možnosti.

Petra (Ne, 27. 6. 2010 - 21:06)

Yvonko,díky za info, to mi připadá naprosto šílené, nemít děti "kvůli" kyčlím, zvlášt v dnešní době endoprotéz..připadá mi to jako velmi malá překážka, možná nevím, o čem mluvím, ale když už jsem tolik bojovala se svou autoimun. nemocí,a můžu mít v poho dítě i s ní (a není to samozřejmost), nemoc spí hlubokým spánkem už pět let, Vladimír ví, o čem mluvím, tak to nechci vzdávat kvůli kyčlím.A navíc mám kámošku s lupusem, co šla na výměnu kloubů velmi mladá (první ve 20) a zvládla pak ještě 2 děti.
Blanko, držím vám moc palce.

Blanka (Ne, 27. 6. 2010 - 20:06)

Blanko,jen jsem ti chtěla...Yvonko, bojím se toho odloučení,ještě nemám termín a kolikrát už nespím a přemýšlím jak to budeme všichni zvládat. Mám pocit že nejhůř na tom budu já,pač tu máme babičku s dědou a těm může skákat po hlavě. Mám i strach že z něj bude hajzlík. stačí když tam je pár hodin. ale nedá se jinak. Ach jo, at už to je za nama. Taky nám tu dělají kanalizaci a cestu a nebudeme mít přístup k barákům autem, auta už ted něktěří mívají na dědině. Takže opravdu nevím co bude. Pokusím se tím ještě nezatěžovat a uvidíme co bude až dostanu termín.

Yvona (Ne, 27. 6. 2010 - 20:06)

YVONA- ambulantně to mám...Blanko,jen jsem ti chtěla říct, že nyní se ti to nezdá, ale dlouhé odloučení od rodiny je těžké.Nejhorší je do těch 3-6 neděl po operaci.Pak se to dá zvládnout,sice s omezeními. Možná že by šlo, že by tě odváželi sanitkou.Hlídali jsme o víkendu vnoučka(1,5r.),hyperaktivní. Není to jednoduché,ale zvládla jsem to.Nejhorší je po něm úklid.Pomáhá děda.Když ti někdo pomůže z rodiny.

Yvona (Ne, 27. 6. 2010 - 20:06)

PETRA 30 - o té osteotomii...Blanko a Petro,já měla oboustranou luxaci kyčelních kloubů od mala.Vždy tvrdili, že bych neměla mít děti, že za prvé váha a pak vykloubení,když tak v případě těhotenství porod císařem.Nakonec to dopadlo tak, že jsem děti mít nemohla.Řešeno adopcí.A operací kyčle jsem stejně musela prodělat jako ostatní kteří tuto nemoc měli.

Yvona (Ne, 27. 6. 2010 - 20:06)

Všem tady na diskuzi...Ajo, to je dobře, že se ti v lázních líbí.Co znamená ten laser na jizvu? Co ti to dělá s jizviu?Já akorád bych se bála těch plynových injekcí.Někdo mi řekl, že nepomůžou.Já je vždy odmítla.A co kultura?Máte tam nějaký program?

Petra 30 (Ne, 27. 6. 2010 - 16:06)

BLANKO, také by mě spíš zajímala kvalita života - jestli jsi pak žila normálně, BEZ OMEZENÍ a neměla žádné potíže - až do nedávna, kdy se ti to rozjelo...
Z toho, co jsem si tu přečetla - mám pocit, že i po té osteotomii jsi se musela omezovat (v chůzi).
PEŤOVI bych byla vděčná také za stejnou informaci.
Jsem totiž poměrně aktivní, dost cestuju,dost se pohybuju.. a pokud by osteotomie měla nějaká výrazná omezení, tak bych rovnou řekla, že do toho nejdu (i ta rekonvalescence je podstatně delší).
A první na co se budu ptát, je na děti - chtěli bychom 2.. a pokud by mi někdo řekl, že jen jedno, tak do toho taky nejdu :-).
No, ještě nebudem předbíhat, zatím jen sbírám informace, lepší je být vždy připraven :-) na všechny možné scénáře života.
Mail na mě je:[email protected].

Blanka (Ne, 27. 6. 2010 - 14:06)

Blanko to pojedeš 6-8 týdnu...YVONA- ambulantně to mám daleko a neměl by mě kdo vozit. A čekám že budu mít komplikace se zbytkem těla které opravdu funguje napůl. Takže raděj at se dám tam dohromady, s tím malým divochem by to bylo složitý.

Blanka (Ne, 27. 6. 2010 - 13:06)

HELENO (52),
nevěřím na...PETRA 30 - o té osteotomii moc nevím bylo mi 13 a stejně jsem tomu nerozumněla,probírali vše s rodiči. jen laicky vím že přeřízli kost otočili hlavici na tu míň poškozenou stranu, a pak děli tu druhou ost. víc opravdu neposloužím. Ale psal tu mám dojem Peťa a ten měl to stejný ve 13 letech. Já mám jen jednu hohu špatnou ta druhá je zatím v pohodě. A nedoporučoval mi těhotenství že se ty vazy roztahují nejsou tak jako u zdravé nohy a hrozí vykloubení. Ale 2dítě zatím neřeším. nemáme dostavenej barák a já jsem bez práce. Nechám to osudu. Vždycky jsem bývala hubeňour teď bych potřebovala tak 4 kg dolu abych byla spokojená, ale počítám že to půjde dolu po operaci. jsem zvyklá jíst třeba po 21hod. a tam mi nic nedají. Ou ou to bude hlad.

Aja (Ne, 27. 6. 2010 - 10:06)

Všem tady na diskuzi posílám pozdrav z lázní. Už jsem tady devatenáctý den. Čas rychle utíká. Ve všední dny mám 4 až 5 procedur. V sobotu jednu až dvě. Jídlo je velmi dobré. Dobrovolně jsem si řekla o redukční dietu. Zhubla jsem asi 2 a půl kila. Někdo se tady ptal jaké mám procedury. Chodím na laser - jizva. Na moje záda mám parafínové zábaly, elektroterapie, plynové injekce/na stuhlé svaly na zádech/ a klasickou masáž. Dále vířivá koupel dolních končetin, perličková koupel, jodová koupel, cvičení v bazénu a cvičení inviduální.
Mailo, napsala jsem ti mail. Jestli budeš volat sem do lázní, zeptej se na pokoj s balkonem. Kdo může jezdit na kole, dá se tady za malý poplatek vypůjčit. Okolo lázní je krásný velký park. Já chodím jen na procházky, občas kafíčko a zmrzlina. Kafíčko si dělám na pokoji. Na každém patře je pitná voda - studená i vařící.
Moc se mi sem nechtělo, ale teď jsem ráda, že se můžu nechat opečovávat.
Mám radost, že diskuze pokračuje. Všechno jsem si přečetla a jsem ráda, že tu jsou noví, kterým můžeme být nápomocní radou a zkušenostmi. Mějte se všichni hezky a hlavně ať nic moc nebolí

Yvona (Ne, 27. 6. 2010 - 09:06)

YVONA-já se taky bojím...Blanko to pojedeš 6-8 týdnu na rehabilitaci?Já teda byla 14 dní, chtělo to možná ještě týden,ale taky to stačilo.Ostatní nešlo by ambulantně?

majla (Ne, 27. 6. 2010 - 09:06)

ALENA.
Ali, to je dobrý nápad s tím kontaktem.Také si začínám dělat o HELČU starosti. I kdyby náhodou neměli na patře internet, tak by se určitě zeptala kde je,když ode mě věděla, že jsem psávala. Ale stejně si myslím, že tam byl na každém patře.
Fakt škoda, že nemáme telefon. Helča byla odkud a kde ji operovali, mě se něco plete o Blansku, ale nejsem si jistá?

Alena (So, 26. 6. 2010 - 23:06)

Ještě než popřeji všem dobrou noc, měla bych takový nápad, budete-li souhlasit. Když půjde někdo na operaci, mohl by někomu z nás dát na sebe nějaké spojení, abychom věděli, že je vše v pořádku, nebo naopak došlo ke komplikacím. Vede mě k tomu starost o Helču, která se nám ještě neozvala, i když by už měla být 4-5 dnů v Jevíčku. Já to tak měla s Yvonou, to ona to vymyslela a díky jí za to. Psaly jsme si spolu sms celý můj pobyt v nemocnici, zprostředkovala mi kontakt s vámi se všemi na diskuzi a navíc mě hodně povzbuzovala, i když na tom sama tenkrát nebyla nejlépe.
Myslím si, že jsme si tu všichni natolik blízcí, že by to stálo za to. Souhlasíte?
Tak dobrou noc všem...

Alena (So, 26. 6. 2010 - 22:06)

Blanko, Yvono a Petro,
díky za povzbuzení. Dnes bylo krásně, hodně jsem toho nachodila - manžel se psem v lese a já souběžně s nimi po lesní cestě, bylo to fajn.
Heleno,
s tím hubnutím je to svízel. Já mám pořád svých 86 kg, byť se snažím o dietu. Výsledkem je to, že to aspoň nejde nahoru. Jenže operatér mě stále nabádá k hubnutí, prý si tou váhou zbytečně zkrátím životnost kloubů. Při každé kontrole se mě ptá, kolik jsem zhubla a mně je vždycky trapně jak malé holce. Začínám přemýšlet do budoucna o nějakém dietologovi.

Petra 30 (So, 26. 6. 2010 - 20:06)

HELENO (52),
nevěřím na zázračné pilulky, spíš bych vsadila na dobrou stravu a přirozený pohyb, a zbytečně se tím netrápila. Člověk musí mít přeci nějaké radosti, a víno mi také připadá v pohodě, po tom se snad netloustne,ne? ja jim třeba hodně věcí z makrobiotiky,dělám si to tak, aby mi to chutnalo. Nejdůležitější je ale podle mě to, abyste se tím nestresovala a našla si v tom nějakou radost. Vím, lehko se to říká.. ale věřím, že to určitě nějak jde.
BLANKO, pořád jsem přemýšlela o tom, proč vám doktor řekl, že děti po tepce ne... možná kvůli té druhé noze, nebo jestli chtěj, aby to vydrželo co nejdéle.. je to ale vážně nesmysl.Když jsem to zjistila, a začali jsme se bavit o TEPce, tak první na co jsem se ptala bylo těhotenství - a to všech ortopedů na klinice (včetně primáře) a i svého gynekologa.
držím moc palce, určitě nám pište, jak to pokračuje.
ALENO, držím vám moc palce, myslím si, že i takové věci sem patří, patří to zkrátka k životu.

Helena (52) (So, 26. 6. 2010 - 20:06)

Petro,
chtěla bych být taky drobek, ale nejsem. Jedla jsem i Alli, jak je psáno někde dříve, ale zázraky nepozoruju. Jím dietně, dost se hýbu a cvičím. Asi nakonec to Alli ani nepotřebuju, protože mastný nejím. Buď je chyba ve mně, nebo v Alli. Podle mě je to tahák na peníze (jako všechno). Asi přitom zhubnou ty 100kilový osoby, ale já mám 80 kg a nehne se to. Taky v mým věku to jde hůř. Jedinou neřest mám občas sklenku bílého vína. To kdybych vynechala, vedla bych dost asketický život a ten je k ničemu.

Petra 30 (So, 26. 6. 2010 - 16:06)

BLANKO, docela by mě možná časem zajímaly bližší informace o té osteotomii, a to asi možná i mailem, nevadilo by vám to?
Co se týče TEPKY a těhotenství - tak tam nejsou kontraindikace. Mám kamarádku s dvěma TEPKAMA, co potom měla dvě těhotenství. Ptala jsem se gynekologa i ortopedů a nikdo není proti.
Také možná záleží na tom, kolik vážíte. Je pravda, že já jsem "drobek". Ale rozhodně to není kontraidikace.

Reklama

Přidat komentář