Reklama

Totální endoprotéza kyčle

majla (Pá, 25. 6. 2010 - 08:06)

BLANKA
také na Helču myslím, Alena říkala, že to bylo 14 dnů myslím v PO, já jela do Jevíčka 14. den a tam internet je. Snad nemá nějaké problémy a komplikace. Oni přímo v nemocnici po operaci to jevíčko objednávají, jedině že by nebyl volný termín a čekala,ale to je divné. Budem držet palce
Telefon na HELČUněkdo nemá, že by nám řekl co se děje????????

Blanka (Čt, 24. 6. 2010 - 22:06)

Už by se nám pomalu mohla ozvat Helena, že? Nebo má ihned převoz na rehabilitaci? Nevíte? Jsem zvědavá jakpak se jí asi daří a jak to dopadlo.

Blanka (Čt, 24. 6. 2010 - 22:06)

Petro 30,to teda koukám co vše se dá s kyčlema udělat. Máte děti? a jak dlouho máte takové problémy? Taky toho máte už za sebou. Tak hodně štěstí v dalším boji.

majla (Čt, 24. 6. 2010 - 21:06)

PETRO 30
také moc držím palce aby ti to dobře dopadlo a určitě budem všichni rádi, když nás budeš informovat a budeš tu s náma a my s tebou. Lidičkové jsou tu bezvadní a já si téh¨to diskuze moc vážím a moc mi pomohla. Dnes jsem se přistihla jak kamarádce něco říkám, že mi psala Ája a holky říkaly...prostě vás tu všechny beru jako své blízké

Yvona (Čt, 24. 6. 2010 - 19:06)

Yvonko, už je to déle, co...Zdravím tě Petro 3O.Vůbec jsem nevěděla,že takováto operace existuje.Jak dlouho jsi po této operaci? a kde ti ji dělali?Jak dlouho budeš muset být na vozíku? Takže s berlema vůbec nechodíš?Držím ti pěsti.Vydrž.Ať ti dopadne dobře i druhá noha.Bojuj.

Alena (Čt, 24. 6. 2010 - 15:06)

Yvonko, už je to déle, co...Petro,
Když jsem si svého času četla o Vašich a Vladimírových problémech, skoro jsem se zastyděla za prezentací těch svých. Užili jste si toho tolik, že si to člověk snad ani neumí představit. Buďte na sebe opatrná a držím palce i na ten srpen. A ozývejte se, vždyť už jste stejně naše.

Petra 30 (Čt, 24. 6. 2010 - 14:06)

Yvonko, už je to déle, co jsem sem nepsala - děkuji zpětně moc za informace ke zdravotní pojištovně -nebylo by opravdu rozumné ji v tento okamžik měnit.
Jsem po spongioplastice kyčle (vycpou kloub vlastními štěpy z kostí - u mě to brali ze stehna), tak snad to pomůže, pevně tomu věřím :-), abych oddálila TEPku :-).
nicméně díky těmto stránkách jsem získala spoustu praktických informací - takže jsem byla nachystaná - když to není tepka, tak se to tolik neřeší - naštěstí jsem si nachystala dopředu sedátko na wc, a do vany, bez toho bych si nebyla schopná prvních 5 dní vůbec sednout na wc bez cizí pomoci..
Ponožky jsem taky nastudovala, ale v praxi nezvládla :-).
Jo, co jsem tady už dlouho neviděla - mám docela nízko postel a byl pro mě problém na to v první dny dosedat, a i kvůli druhé kyčli musím být stále ve střehu - tak jsme postel podložili cihlami... věřím, že to může být praktická informace i pro vás.
Taky jste tu všichni moc fajn, a je fajn, jak si pomáháte a podporujete se všichni navzájem. Držím všem moc palce, aby to zvládli.
Sice jsem byla zatím jen na této operaci - ale musím říct, že obdivuju starší lidi, kteří něco takového podstoupí - byl to docela záhul (i fyzicky) pro mě - a to mi je 30, mám dobrou fyzičku, jsem štíhlá, aktivní, sportuju.
Byla jsem například překvapená, že mi zcela ochably svaly na pravé noze (mám tam 10 cm jizvu).
Takže vám všem moc držím palce.

VLADIMÍRE -díky za info k tvé nemoci. Mám také chycené obě kyčle, druhou operaci (opět návrty, říká se tomu - foráž) mám 2. srpna, doma se pohybuju na vozíku, který jsem si půjčila, abych levou nohu co nejméně zatěžovala. Takže bojuju o sto šest :-)
Mějte se tu hezky,
Petra

Yvoma (Čt, 24. 6. 2010 - 12:06)

Majlo,myslela jsem na...Sory za překlepy u psaní Majle,nemůžu najít brýle,vnuk mě je schoval včera.

Yvoma (Čt, 24. 6. 2010 - 12:06)

Tak jsem taky zvědavá jak dopadnu při kontrole 13.7.cvičím doma jak mě to naučili v nemocnici, ale při lehu na břichu při ohybu operované nohy v koleni, neohnu ji jako neoperovanou.A vrže mě v něm.A taky mám dojem mám operovanou o 2 cm dle mého pohledu delší.

Yvona (Čt, 24. 6. 2010 - 12:06)

Yvonko, já jsem opravdu s...Majlo,myslela jsem na tebe,proto jsem se ptala Jany co má ještě za problémy i třeba s druhou nohou,ýe ji dovolili další rok plnej inv. důchod a pak částečný.Záležíjaký posudek ti napíče ortoped.Až k němu půjdeš žekni mu že řádáš o ČID, ať ti napíše celkový posudek a taky jaké máš zaměstnání.Jinak jsem ráda že rehabku mám dobrou.Škoda že já tu né.

Alena (Čt, 24. 6. 2010 - 12:06)

Janě také blahopřeji a Majle budu držet palce.
Majlo, na ten nácvik chůze budu také zvědavá, i když mám zatím čas, protože ještě celý červenec musím o franckách.
S tou prací v našem věku je to fakt svízel. Já mám aspoň tu "kliku", že kdyby začal mít můj zaměstnavatel se mnou nějaké problémy, tak mohu od konce prosince do předčasného důchodu, i když by se mi nechtělo.

honza (Čt, 24. 6. 2010 - 11:06)

Vlasto,mne je 55 let a mám tři klouby umělé a jsem spokojeny. Nedělám si hlavu tim,co bude za pár let,jesm rád,že nyni se mužu pohybovat bez bolesti a berli. Ale vzali mne PID a zařadili do 1 skupiny,s tim jsem nepočital,myslel jsem,že budu mit dvojku,ale nic,musim se stim smiřit,hlavně až klouby nebolej

vlasta (Čt, 24. 6. 2010 - 09:06)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zdali se tady najde někdo kdo je na tom jako já a hlavně jak to zvládá. Je mne 49 let a v ruběhu dvou let ma vyměněny dva kyčeli klouby,nyni čekam na TEP kolene a druhe se hlásí čim dal vic. Nedovedu si představit,že budu mit v 51 letech 4 umělé klouby...a co bude pak dal jak se to začne kazit?

majla (St, 23. 6. 2010 - 21:06)

Yvonko, já jsem opravdu s tou svojí rehabilitací spokojená, zatím pokračuju ve cvičení a bazénech a rotopedu. Nácvik chůze by měl být příští týden při indiv. cvičeních-pak budu informovat.
Přiznám se, že francky jsem už asi odložila napořád, dnes jsem se u syna málem rozeběhla do schodů-to teda ještě nešlo. Na jednu je to bezva, že je mi fajn, ale jak to bude s tím ČID nevím, aby si neřekli, že mi nic není. Podle ortopeda bych ale celý den stát neměla a co si hledat v 53 letech v dnešní době nevím

jana (St, 23. 6. 2010 - 20:06)

Jano tak blahopřeji že jsi...Na druhé noze mám počínající artrozu tak skoro dobrý a po operaci je to super,ted to budou 2 roky

Yvona (St, 23. 6. 2010 - 20:06)

Dobrý den,tak dnes jsem byla...Jano tak blahopřeji že jsi takhle dopadla na posudkovém.Tobě čeká ještě operace dalšího kloubu?A jaké máš nyní ještě potíže po té první operaci?

jana (St, 23. 6. 2010 - 17:06)

Dobrý den,tak dnes jsem byla u posudkové asi 3minuty:-)Plný mi budou platit ještě rok a potom na 3 roky částečný,už to měl pan doktor připraveno,jenom jsem to podepsala a mazala než si to rozmyslí.Všem přeju hodně štěstí Jana

Peťa (St, 23. 6. 2010 - 10:06)

Majla - neházet flintu do žita :o)
Jak jsem dříve psal, zkusit ID určitě stojí za pokus, jen jsem svými příspěvky chtěl naznačit, že je nutná dobrá příprava a není to jednoduchý jako někdy před dvěma lety. Dneska se víc bere než dává. Pokud jeden kyčel TEP a druhý má nějaký vážný nález tak je dobrá šance...
Pokud ortoped napíše dobře zprávu tak to je základ úspěchu. Počítejte s tím že když přijdete na posudkovou, dávno mají prostudované vaše dokumenty a v podstatě jsou rozhodnuti co s vámi.

Yvona (St, 23. 6. 2010 - 09:06)

BLANKA
počítám s tím,...Majlo, já si myslím, že ČID by ti mohli dát.Chce to, aby jsi měla od doktora, že máš ještě nemocný druhý kyčelní kloub.Já teda ČID mám, ale už si nepamatuju, jak dlouho to trvalo než mě přišel ten výpis. Asi 3 měsíce.Kámoška žádost od února(skoro slepá)zatím nic nepřišlo,zažádala si aspoň o zálohu (vpřípadě že nedopadne musí vrátit).Jinak je od února bez peněz.Měla jsi hodně zaměstnavatelů od školy?Tím je to složitější.

Alena (St, 23. 6. 2010 - 00:06)

Vladimíre,
v nemocnici...Larry,
to video jsem také viděla, ale mám pocit, že už jsem Ti to psala. Hořovická nemocnice je kousek od naší chalupy, TEP tam dělají dobře a krátké čekací doby pochopitelně pro mne tenkrát také hrály významnou roli. Když jsem si hledala nemocnici, tak Hořovice byly určitě na "seznamu".

Reklama

Přidat komentář