Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 23:06)

Larry: kde to šlo tak rychle...Vladimíre,
v nemocnici Hořovice. Mě zlákalo i jejich video na jejich webových stránkách.

Alena (Út, 22. 6. 2010 - 22:06)

Aleno,tak jsem byla na RTG...Marto,
poslala jsem Vám email, tak doufám, že došel.

Vladimír (Út, 22. 6. 2010 - 21:06)

Larry: kde to šlo tak rychle ? Brno ?

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 18:06)

Larry-tak to jste opravdu...Blanko,
asi ano, když čtu tyhle příspěvky, ale o Hořovicích se říká, že tam mají krátké lhůty...

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 18:06)

a to jste měl jakej stupen?Marto,
stupeň mi neřekli, pan primář a operatér v jedné osobě pouze označil nález jako dramatický. Stupeň 3 mně byl sdělen již v roce 2003 a od té doby se to postupně zhoršovalo až do loňska, kdy mě to začalo bolet občas i v noci a noha se mi zkrátila o 1 cm. Mně vadilo víc kulhání než bolesti.

majla (Út, 22. 6. 2010 - 17:06)

BLANKA
počítám s tím, že to nebude jednoduché, ale nic jiného mi nezbývá. Já bych nejraděj ČID a pak si něco našla na zkrácený úvazek, ale podle PETI mám pocit, že asi budu makat jak barevná, žádné šetření si náhrady. No uvidím.
Nemáte někdo zkušenost za jak dlouho přijde z Prahy z ČSSZ ten výpis o předchozích zaměstnáních?

Blanka (Út, 22. 6. 2010 - 17:06)

já to s tou žádostí o ID...Majla-já když jsem žádala o ID tak mi ta promiňte "kráva" MUDr.co rozhoduje jaký uznají, řekla at se snažím najít práci.Když jsem řekla že neusedím dýl jak 2 hod.neustojim taky nic, tak ona na to že musím něco kde chvíli sedím,a chvíli stojím. Ale neporadila jaká profese to je.Jsem vyučená účetní. Mám ČID,a řekla mi že plnej mi těžko dají i po výměně. Bylo mi tam z ní zle. Opravdu KRÁVA! Obrňte se, je to tam o nervy.

Blanka (Út, 22. 6. 2010 - 16:06)

Marto,
já jsem se loni v...Larry-tak to jste opravdu šťastný člověk. Většinou se čeká dlouho,měl jste štěstí.

marta (Út, 22. 6. 2010 - 14:06)

Marto,
já jsem se loni v...a to jste měl jakej stupen?

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 14:06)

Aleno,tak jsem byla na RTG...Marto,
já jsem se loni v září objednal rovnou k ortopedovi na RTG a ten prohlásil, že je to zralé na okamžitou operaci a že by mě vzal za 2,5 měsíce. K obvoďačce jsem si šel pouze vyřídit předoperační vyšetření...

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 13:06)

Lary jak jedu na rotopedu...Yvono,
bohužel mám plastová madla bez molitanu a vůbec jsem netušil, že existují nějaká s molitanem, ale asi už mi to nestojí za to to řešit.

Larry (Út, 22. 6. 2010 - 13:06)

Lary jak jedu na rotopedu...Yvono,
bohužel mám plastová madla bez molitanu a vůbec jsem netušil, že existují nějaká s molitanem, ale asi už mi to nestojí za to to řešit.

Yvona (Út, 22. 6. 2010 - 10:06)

Aleno,tak jsem byla na RTG...Marto z vlastní zkušenosti bych vám radila navštívit další ortopédy.V HK byla jsem za posledních asi 5 let u 4 ortopédů, názory 1 v HK počkat ještě dobrý,1 na operaci,ale není termín, berte vitamíny,v Pha operovat, ale moc by stálo ty mé klouby,komplikace, mám si sehnat někoho ve svém kraji,Turnov nutné, vzali mě. Na ortopédii mužete bez doporučení obvodního.

Yvona (Út, 22. 6. 2010 - 10:06)

Yvono,
začal jsem zatím 10...
Lary jak jedu na rotopedu daleko ti neřeknu, já mám rotoped, kde funguje jen tep.Takže 6 minut jedu bez zátěže a dalších 6 minut s první malou zátěží.Ty berle máš na madlech molitan?Já měla jen obyč. berle sice odlehčené ale na madlech jen umělá hmota.měla jsem otlaky až mozoly na dlani.Tak mě obv. dr. předepsala nové, držadla jsou měkčí.Je to lepší a též konce berlí se mi už na mokru nesmekaj.

marta (Út, 22. 6. 2010 - 08:06)

Marto,
moje problémy...Aleno,tak jsem byla na RTG kyčle a tam mne řekli že mam 1-2 stupen artrozy,ale že podle bolesti které uvadim to za takovej rok bude již na vyměnu. Prosim vas mohla byste mne napsat jak dlouho jste měla vy problemy než vam dali umělej? Mne to tak boli,že představa čekat tak dlouho je až nepředstavitelna diky. Mužete mne prosim i napsat na mejla. [email protected] diky moc

Karel (Út, 22. 6. 2010 - 08:06)

tak já se přidám k diskuzi. Před vyměnou kyčle jsem 5 let byl v čid,loni mne davali novej.Plný duchod mne chtěli dat na jeden rok,ale to jsem odmitl a jak tak koukám podle mych známych kloubařu jsem udělal dobře. Mne po přezkoumáni nyni v červnu nechali čid nadale. Mám ještě artrozu 3 stupně v koleni,ale na vyměnu ještě nejdu. Známá je na tom stejně jako já,ale vzala si nabidnutej PID na jeden rok a nyni ji nenechali ani ten nejnižší stupeň. A to jsme byli u jednoho posudkaře a ještě jednu perličku mame oba dva stejnou práci-stání.Takže si pak vyberte...

Larry (Po, 21. 6. 2010 - 21:06)

Lary, po operaci se lázně...Yvono,
začal jsem zatím 10 minut/3,5 km, ale chci to zvyšovat na 15-20 s postupnou zátěží, asi jednou denně mi bude stačit, jinak několikrát denně zvolna přenáším váhu na oper. nohu.
Vycházky mi nedělají potíže, spíš mě po nich bolí ruce v zápěstí od madel FH. Jizvu mám OK, ale okolí stále tužší i po 2-3 masážích denně, nicméně budu trpělivý.

Yvona (Po, 21. 6. 2010 - 20:06)

Aleno a ostatní...Lary, po operaci se lázně předepisují na 28 dní, vpřípadě potřeby ještě prodlužují o týden až 2.Já jizvu mám asi 1/2až 1 cm trochu tvrdší ještě.Na rotopedu jezdíš denně jak dlouho? Já zatím jednou denně 12 minut.Nějak to víc nestíhám.

majla (Po, 21. 6. 2010 - 19:06)

já to s tou žádostí o ID zkusím, v práci mi naznačili ať se sedavým místem nepočítám, tak uvidím.

Peťa (Po, 21. 6. 2010 - 18:06)

Dle interních pokynů pro přiznání ID
1.stupně je nutné velmi vážné onemocnění velkého kloubu, např. 4st. art., nekrosa hlavice s progresí apod. případně středně vážné onemocnění nejméně dvou velkých kloubů, kyčel po TEP se nepočítá, respektive nepočítá se jako vážně nemocný.
tzn. záleží co vám napíše doktor...

Reklama

Přidat komentář