Reklama

Ulcerozní kolitida

niki (Čt, 24. 1. 2008 - 14:01)

Andrea T : díky , tak to asi nemá cenu se cpát vitamínama , že ?

andrea S (Čt, 24. 1. 2008 - 14:01)

Souhlasím Prednison je podle mě taky větší zlo než Imuran...hlavně díky těm všem vedlejším účinkům. U Imuranu musí být sice hlídány bíle krvinky, aby moc neklesly...ale pokud je toto OK...tak je to v pohodě...já ho brala 5 let

Andrea T (Čt, 24. 1. 2008 - 13:01)

Lenka B: Taky mi hlídají krvinky, ze začátku to bylo 1x do měsíce, teď už stačí jednou za 1/4 roku. Taky už ho beru možná 3 roky, do té doby jsem byla na prednisonu a myslím si, že ten je větší svinctvo.Ale určitě se tu zase zvednou hlasy jaký je imuran svinstvo atd. Takže jen můj názor.

Lenka B. (Čt, 24. 1. 2008 - 13:01)

Andrea T-Dokud mi moje lékařka odmítala nasadit Asakol,protože bylo podezření,že mám alergii na kyselinu acetylsalycilovou,tak jsem brala jen Imuran.Později jsem přešla k jinému doktorovi a ten mi Asakol nasadil a imuran mi vysadil.Po novém relapsu,když se tak nějak vše uklidnilo mi Imuran nechal k Asakolu,že to bude jako pojistka.Ona doktorka mi tvrdila,že ho nemůžu brát moc dlouho,ale v současné době ho mám už přes tři roky.Jen musím občas chodit na odběry krve jestli jsou v normě bílé krvinky.

Andrea T (Čt, 24. 1. 2008 - 13:01)

Niki: TA nemoc nesnižuje imunitu, naopak mi si tu imunitu snižujeme imuranem, aby naše tělo nelikvidovalo vlastní orgány.Protože naše tělo jde proti vlastním orgánům a snaží se je zlikvidovat(něco jako berou lidé po transplantaci, aby tělo neodmítalo cizí orgán), akorát nechápu,že ten lék nenasí všem, co vlastně rozhoduje pro jeho nasezení?

niki (Čt, 24. 1. 2008 - 12:01)

Ahojky tak jsem si to v tom archivu vyhledala díky za tip .
Jo a ještě mě zajímá , jak jsem to tu pročítala tak ona ta nemoc oslabuje imunitu a někdo bere léky ještě na snížení imunity . Tak tomu nerozumím nemělo by se něco užívat na zvýšení imunity ?

Lenka B. (Čt, 24. 1. 2008 - 08:01)

Ahoj!
Včera jsem brouzdala po archivu ČT a napadlo mě sem napsat,pro ty co mají UC nově,nebo jen krátce a nevědí ještě co a jak....V archivu si můžete najít pořad Diagnoza-tam jsou myslím asi tři pořady na téma nespecifické střevní záněty a taky pořad Na pomoc životu.Nevím přesně datum,kdy se to vysílalo,ale snadno to najdete.Tak jinak všem hezký den.

niki (St, 23. 1. 2008 - 22:01)

Tak ještě nakukuji a nikde nikdo . Snad jste všechny v pořádku a už možná i spíte . Dobrou noc a zítra ahoj .

niki (St, 23. 1. 2008 - 09:01)

Ahojky všem přítomným a přeji krásný den hlavně těhulkám .

matys (Út, 22. 1. 2008 - 21:01)

niki: pro upřesnění - jsem z Havlíčkova Brodu. Do Hradce jsem jela jenom na konzultaci za doktorem...

anja (Út, 22. 1. 2008 - 21:01)

ano dany, o psychice je to predevsim!!! teda hned po spatnem jidle. mam moc hodneho muze a klid v rodine,to je polovina uspechu.

Dana (Út, 22. 1. 2008 - 20:01)

Tak mě je 30 let. Běhala jsem nejvíc v noci a dopoledne a došlo to tak daleko, že jsem si nechala od obvoďáka napsat takové kalhotky pro inkontinentní pacienty :-)) Protože jinak jsem neměla šanci jít s Ondřejkem v kočárku na procházku. Je fakt,že je to hodně o psychice,protože když jsem si oblékla ty papírové kalhotky a měla jsem jakousi jistotu,že se nic nestane, tak jsem najednou ani nepotřebovala jít na wc:-)) Je zvláštní,co všechno psychika dovede:-)))

Mirka (Út, 22. 1. 2008 - 16:01)

Niki: tentokrát se necháváme překvapit, je mi úplně jedno, jestli to bude holčička nebo znovu kluk. Je prima mít 3 holky. Já jsem taky ze tří holek, jsem nejstarší, druhá je mladší o 1,5 roku a nejmladší je ode mně 6 let. Zrovna před chvílí tu byly obě na kafíčku. Jsou skvělé. Nejdřív jsem taky chtěla 3 holky. Vašík je ale moje zlatíčko!

niki (Út, 22. 1. 2008 - 15:01)

Mirko takže druhé dítko a víte co to bude ? Mi je 37 a mám 3 holky 19,14,a 17 měsíců a ted do toho ta nemoc . Je fakt , že ven raději chodím s někým , abych mohla kdykoli někam zaběhnout na záchod . S kočárkem to nějak nejde a malou b

Mirka (Út, 22. 1. 2008 - 15:01)

Je mi 32(musela jsem si to spočítat:)). Termín porodu 12.3., letí ten život jako voda... UC už beru jako mojí součást. Když mi je hodně zle, nikam nejdu. Jinak raději nejím, když někam jdu. Dvouletý Vašík moc nechápe, že musí zničehonic utíkat s mámou na WC. Už jsem přemýšlela i o plenách, pro jistotu:) Nakupovat chodím pouze tam, kde je WC a raději s manželem, protože občas musím okamžitě. Jednou mě pokladní v Globusu nechtěla pustit, že musím až na druhou stranu na informace. Řekla jsem jí, že jsem těhotná a vše jí pozvracím, když mě nepustí (to jsem ještě nebyla) a taky mezi námi, nic bych nepozvracela, ale přišlo mi to lepší vysvětlení, než říci pravdu:)....

Martina (Út, 22. 1. 2008 - 14:01)

Niki:já jsem z jižních Čech, takže bohužel taky daleko. Ráda bych se také někdy s někým sešla, koho ta potvora taky trápí, ale v okolí nikoho neznám.

niki (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

Matys :tak gratuluji k dobrým výsledkům a to ostatní už půjde samo .
Teda zase z takové dálky to tu fakt není nikdo z Ostravy ?

Lenka B. (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

Přesně tak!I já myslím,že od tý doby kdy,kdy jsem tu potvoru přijala,jakoby se všechno zlepšilo-hlavně už se nelituju a to mi asi pomohlo nejvíc.

matys (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

děkuji všem za reakce.
Dnes jsem byla na kontrole a mohu ten prednison vysadit. Ale podle rady toho Dr. z Hradce, si to nejdřív snížím na 2,5 mg aspoň na týden a pak to vysadím úplně. Takže doufám, že se brzo spraví i moje psychika. Na kontrolu jdu zase za měsíc a když bude vše ok budeme snižovat asacol... jupí!

Tak teď jsem zrovna ve fázi kdy si myslím, že se mi to hned tak nevrátí :o) (ale to jsem si v srpnu myslela taky....)

Jinak bych řekla, že jsem s tím rozhodně ještě nesmířila, ale už to beru trochu líp než na začátku.

A před týdnem mi bylo 27 :o)

Jo a když se mi to teď naposledy zhoršovalo, tak jsem běhala hlavně dopoledne, ale pak když už to bylo pořádně rozjeté, tak pořád i v noci, asi každý dvě hoďky někdy i dřív...

Andrea T (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

Niki : Tak já mohla všechno zařizovat naopak dopoledne, protože jak jsem běhala v noci tak bylo střevo vyprázdněné a šlo to, naopak po obědě už jsem se nesměla nikam hnout.2h před odchodem už jsem radši nic nepila, protože jsem chodila do školky pro holku tak to byl docela horor.Nevím jak je to u vás, ale když jsem se s tou nemocí smířila a přijala ji za vlastní přestala mne tak otravovat.Věčný boj proti ní ji zhoršoval.

Reklama

Přidat komentář